10 nejlepších redakčních systémů (CMS)

9. listopadu 2011

Existují desítky skvělých redakčních systémů (CMS). Bez ohledu na to, jaký druh webu vytváříte, pravděpodobně už pro něj existuje vhodný systém.

Problém spočívá v tom, že většina designérů a vývojářů nechce ztrácet čas tím, že se budou učit celou řadu různých redakčních systému. Chtějí se naučit jeden nebo možná dva a tyto používat pro všechny své weby. To znamená, že potřebují systém, který je velmi flexibilní a výkonný.

Níže uvedené redakční systémy skvěle vyhovují těmto požadavků. Některé se staly všeobecně známými (přinejmenším mezi designéry), zatímco jiné jsou trochu méně známé. První tři uvedené systémy, WordPress, Joomla! a Drupal, jsou docela bezpochyby nejlepší redakční systémy. Dalších sedm redakčních systémů je trochu více subjektivní volbou, avšak nabízí dobrou kombinaci podpory, funkcí a snadného použití. Vyzkoušejte si jich a poté se rozhodněte, který nejlépe vyhovuje jak vašim potřebám, tak potřebám vašich klientů.

WordPress

Zdarma, založený na PHP.

Redakční systém WordPress

Před několika lety byly vedeny rozsáhlé diskuze, jestli by měl být WordPress, s ohledem na jeho kořeny jako blogovací platformy, opravdu považován za redakční systém. V tomto okamžiku však tyto diskuze hodně spadly na vedlejší kolej, jelikož na WordPressu nyní běží spousta neblogových webů zahrnující vše od jednoduchých vícestránkových katalogových webů po plnohodnotné sociální sítě (pomocí pluginů jako BuddyPress).

Pro rozšíření funkcionality systému WordPress je k dispozici tisíce témat a také tisíce pluginů a widgetů. WordPress má také neuvěřitelně aktivní komunitu, což znamená, že je snadné najít návody nebo informace téměř o každém aspektu vývoje pro WP.

Pomocí pluginů a vlastních témat můžete proměnit WP na sociální síť, diskusní fórum, elektronický obchod a mnohem, mnohem víc. K dispozici jsou také integrované funkce pro vytváření sítí blogů nebo jiných víceblogových instalací z jedné základní instalace. WordPress.com nabízí hostované, méně univerzální verze systému WordPress, ačkoliv základní funkčnost je zde kompletní.

Silné stránky

 • Obrovská komunita vývojářů s velkým množstvím dokumentace a návodů k dispozici
 • Bezplatné a placené pluginy a specializované témata, která umožňují pomocí WordPressu vytvořit prakticky jakýkoliv typ webu
 • Uživatelsky přívětivá nástěnka pro správu obsahu

Slabé stránky

 • Pro základní weby může být zbytečně pokročilý
 • Standardní instalace může přinášet mnoho bezpečnostních problémů a bez dalších bezpečnostních opatření je velmi zranitelný vůči útokům
 • Žádná oficiální podpora s výjimkou uživatelských fór, kde můžete, ale nemusíte dostat oficiální odpověď

Joomla!

Zdarma, založený na PHP.

Redakční systém Joomla!

Redakční systém Joomla! používají pro své webové stránky velmi významné společnosti včetně MTV, Harvardské univerzity a IHOP. Rovněž je vhodný pro back-endové sítě (čili sítě, které nejsou veřejně přístupné) a právě k tomu účelu jej používá Citibank. Redakční systém Joomla! byl kromě běžných webových stránek používán téměř na vše, od systémů pro řízení majetku přes rezervační systémy až po komplexní firemní adresáře.

Joomla! má dlouhou historii vývoje a velmi aktivní komunitu vývojářů (s více než 200 000 uživateli a přispěvateli), takže vyhledávání informací a výukových programů je snadné. Pro systém Joomla! je také spousta pluginů a doplňků, takže rozšíření funkcionality Joomla! nutně nevyžaduje žádné vlastní programování.

I když pro systém Joomla! existuje mnoho témat, kvality mnohých není srovnatelná s tím, co je k dispozici pro WordPress. Přesto je k dispozici několik skvělých témat, pokud jste ochotni jich hledat.

Silné stránky

 • Autentizaci uživatelů lze mimo jiné provádět pomocí OpenID, Google a LDAP
 • Více než 7000 rozšíření
 • Velmi aktivní uživatelská komunita a velké množství dokumentace k dispozici

Slabé stránky

 • Rozhraní není tak uživatelsky přívětivé jako u některých jiných redakčních systémů, ačkoliv je stále velmi použitelné
 • Nedostatek kvalitních témat ve srovnání s některými jinými systémy
 • Pro jednoduché stránky může být zbytečně pokročilý

Drupal

Zdarma, založený na PHP.

Drupal

Drupal je další velmi populární redakční systém, který používá celá řada významných společnosti včetně New York Observer, Popular Science, MIT, Sony Music, Fast Company a další. Obsahuje spoustu funkcí pro vytváření interních a externích webů a mnoho nástrojů na organizaci obsahu.

Drupal má velmi aktivní komunitu s celou řadou kanálů IRC, fór a dokonce i osobních akcí. K dispozici je také dokumentace vytvořená komunitou, která se neustále aktualizuje a vylepšuje. Tato dokumentace obsahuje vše, co potřebujete vědět o instalaci, tvorbě webů a modulů, návrhu témat a dalším.

Pro Drupal existuje více než 6000 doplňků („modulů“), které usnadňují rozšíření jeho funkčnosti tak, aby dělal, cokoliv chcete. To znamená, že můžete své úsilí zaměřit spíše na design a obsah než na programování mnoha složitých funkcí.

Silné stránky

 • Robustní podpora komunity včetně kanálů IRC a osobních setkání
 • Více než 6 000 modulů, díky nimž je Drupal vysoce rozšiřitelný
 • Velký počet společností, které nabízí komerční podporu systému Drupal

Slabé stránky

 • Pro jednoduché weby může být zbytečně pokročilý
 • Nedostatek kvalitních bezplatných a komerčních témat (několik jich existuje, ale ani zdaleka ne tolik, jako pro jiné redakční systémy)
 • Systém vytváření témat je poměrně složitý

ExpressionEngine

Od 99,95 do 299,95 USD v závislosti na licenci, založený na PHP

ExpressionEngine

ExpressionEngine je zajímavý hybrid komerčního a open-source softwaru. Základní kód jádra systému ExpressionEngine je postaven na CodeIgniter, což je jejich vlastní open-source PHP framework. Ale komerční aspekt redakčního systému znamená, že se zainteresovaní vývojáři a lidé technické podpory soustředí pouze na EE.

Na systému ExpressionEngine je postaveno mnoho skvělých webů a k jejich prezentaci je vytvořen web Show-EE, který slouží specificky pro jejich sdílení. Mezi weby vytvořené v EE patří A| X Life, web Canon Ixus a LivingSocial Adventures.

ExpressionEngine nemá tolik doplňků a pluginů jako mnoho jiných redakčních systému, obsahuje pouze 22 doplňujících modulů a něco málo přes 100 oficiálních pluginů. Ale pluginy a doplňky, které mají, patří k těm nejpravděpodobněji použitelným. Jedná se například o wiki, diskuzní fórum, správce členů, e-mailovou konferenci, elektronický obchod, statistiky a další. V případě, že nemůžete najít, co potřebujete mezi oficiálními pluginy, existují také pluginy komunity. Základní množina funkcí EE je také impozantní.

Silné stránky

 • Komerční podpora
 • Zaměření na bezpečnost, nikdy nedošlo k závažnému narušení zabezpečení
 • Možnosti designu webů nejsou žádným způsobem omezeny

Slabé stránky

 • Vysoká cena, zejména pro komerční weby
 • Pro jednoduché a menší weby může být zbytečně pokročilý
 • Před zakoupením není k dispozici interaktivní demo k vyzkoušení

TextPattern

Zdarma, založený na PHP.

TextPattern

TextPattern je pravděpodobně jeden z přehlíženějších redakčních systémů. Přesto se jedná o vysoce flexibilní systém, který je snadno použitelný a designéři a vývojáři si jej mohou snadno přizpůsobit. Používá značkovací systém, aby bylo vyhledání a zobrazení obsahu snadno ovladatelné. Systém TextPattern používá nástroj Textile k rychlému převedení prostého textu na validní kód XHTML v článcích a obsahu, díky čemuž je velmi uživatelsky přívětivý pro méně technicky zdatné uživatele.

Pro TextPattern není k dispozici obrovské množství témat a šablon jako pro WordPress, Drupal nebo Joomla! K dispozici je jen o něco málo přes 120 témat rozhraní koncových uživatelů (front-end). Nabízí také témata pro administraci (back-end) za účelem přizpůsobení uživatelského prostředí tvůrcům obsahu.

Pro TextPattern existuje téměř 700 pluginů, a dalších více než 50 módů. Kategorie pluginů zahrnují galerie obrázků, integraci, elektronické obchody, vlastní pole, archívy, články, funkce administrace, navigaci a další. Dostupné módy a pluginy výrazně rozšiřují funkčnost systému TextPattern a mohou z něj udělat mnohem výkonnější redakční systém.

Silné stránky

 • Opravdu jednoduše použitelné rozhraní
 • Dobře se hodí pro weby všech velikostí
 • Skutečně skvělá dokumentace včetně úplného online manuálu

Slabé stránky

 • Menší komunita
 • Méně pluginů než oblíbenější redakční systémy
 • Relativně málo dostupných kvalitních šablon

Contao (dříve TYPOlight)

Zdarma, založený na PHP.

Contao

Contao má uživatelské rozhraní, které začleňuje Ajax a další funkcionality Web 2.0 za účelem zlepšení použitelnosti. Obsahuje pokročilé funkce pro úpravu obsahu včetně editace více záznamů najednou nebo obnovení předchozích verzí obsahu.

Obsahuje také spoustu běžných vestavěných modulů. Modul kalendáře podporuje více kalendářů, celodenní a vícedenní události, časově neomezené události a sdružování pomocí RSS či Atom. Vestavěný modul newsletter podporuje zasílání vyžádaných e-mailů ve formátu HTML nebo jako prostý text. Příjemce můžete importovat ze souboru CSV a dokonce přizpůsobit i odeslané zprávy. Vestavěný modul zprávy/blog obsahuje podporu více kategorií, archivů, nejlepších příspěvků, komentářů a sdružování pomocí RSS nebo Atom. K dispozici je také spousta dalších modulů za účelem dalšího rozšíření funkčnosti systému Contao.

Existuje několik míst, kde lze koupit prémiové témata Contao, nicméně zdá se, že bezplatných témat je k dispozici ještě méně. To nepředstavuje problém pro designéry, kteří plánují vytvářet všechny své weby od začátku (a Contao obsahuje integrovaný CSS framework, aby to bylo jednodušší).

Silné stránky

 • Žádná omezení ohledně možností návrhu webů
 • Křivka učení pro redaktory obsahu a autory není pozvolná
 • Dobré vestavěné moduly

Slabé stránky

 • Obtížně dostupná témata, kvalitní i nekvalitní
 • Rozhraní pro administraci je pomalé a není příliš dobře promyšlené
 • Vzhledem k nastavení rozhraní pro administraci je pravděpodobně vhodnější pro menší weby, které neobsahují desítky nebo stovky stránek

SilverStripe

Bezplatný, založený na PHP.

SilverStripe

SilverStripe je open source redakční systém, který je vhodný pro vývojáře a designéry, kterým kód nečiní problémy. Obsahuje návody a výukové materiály pro začínající vývojáře a mnoho modulů pro funkcionality, jako jsou blogy, formuláře a fóra. Kód je izolován v Sapphire, takže designéři mohou stylizovat weby pomocí libovolného kódu HTML a CSS. Podporuje také více šablon stránek pro podporu různých potřeb.
SilverStripe má také výkonné nástroje pro vytváření obsahu. Můžete si nastavit vlastní proces schvalování obsahu a také publikování nebo nepublikování obsahu v konkrétních datech a má různé úrovně oprávnění pro různé části webu. To může být velmi užitečné, pokud máte více redaktorů nebo autorů, kteří potřebují přístup pouze k určité části webu.

Systém SilverStripe byl staženo více než 350 000krát a má robustní vývojářskou komunitu. Vývoj kódu řídí společnost SilverStripe LTD, takže je zde vždy někdo, komu můžete zavolat, pokud potřebujete pomoc. Přitom mají partnery ve více než 30 zemích, což znamená, že nejste omezeni na jediného dodavatele, jako u mnoha komerčních redakčních systémů na podnikové úrovni.

Silné stránky

 • Základní funkce v administraci webu jsou snadno proveditelné
 • Designéři mohou libovolně používat HTML a CSS pro design webu
 • Vyvinut na otevřených standardech, takže dobře hraje s ostatními

Slabé stránky

 • V administraci webu není vše intuitivní, takže křivka učení je pozvolnější
 • Pouze něco málo přes 150 rozšíření/modulů
 • K dispozici není příliš mnoho kvalitních témat

Umbraco

Zdarma, založený na .NET.

Umbraco

Umbraco poskytuje designérům úplnou kontrolu nad aspekty designu a zaměřuje se na webové standardy a zcela otevřený systém šablon. Pro rychlejší rozjezd s tímto systémem jsou k dispozici startovací sady a motivy. Do webu založeného na systému Umbraco lze rovněž lze snadno integrovat obsah ve formátu technologií Flash a Silverlight. Na systému Umbraco je vytvořena celá řada oblíbených webů včetně webových stránek Heinz a ABBA.

Na straně vytváření obsahu usnadňuje Umbraco správu obsahu pomocí stromového zobrazení webových stránek. Umožňuje nastavit vlastní prezentaci informací o obsahu, takže se zobrazí pouze to, co potřebujete. Podporuje verzování, plánované publikování a náhledy. Jednou z výhod systému Umbraco oproti mnoha jiným redakčním systémům je, že dobře funguje s obsahem vytvořeným v aplikaci Microsoft Word, což může být obrovskou výhodou pro uživatele, kteří jsou zvyklí pracovat s produkty Office. (Kolikrát vám klienti poslali dokumenty s podrobným formátováním aplikace Word a očekávali, že jej perfektně znovu vytvoříte?)

Umbraco má podporu vývojářů a designérů pro přizpůsobení rozhraní administrace pomocí vlastních aplikací. Má otevřené API, takže vývojáři mohou snadno získat přístup ke všem aspektům Umbraco, které lze zpřístupnit z rozhraní administrace. Tím se pro vývojáře otevírá spousta možností vlastních aplikací.

Silné stránky

 • Bezplatné a placené výukové materiály a podpora
 • Výkonný a flexibilní systém pro weby a intranety
 • Otevřené API

Slabé stránky

 • Primární doplňky jsou placené
 • Před stažením není k dispozici žádné demo na vyzkoušení
 • Ve skutečnosti nejsou k dispozici žádná předvytvořená témata pro koncové uživatelské rozhraní

concrete5

Zdarma, založený na PHP

Concrete5

concrete5 je nejen výkonný redakční systém, ale může být také použit jako framework pro vývoj webových aplikací. Navrhování webů je snadné a lze jej provádět na různých úrovních. Můžete nejprve začít s tématem a pak předefinovat styly, aniž byste zasahovali do kódu. Nebo si můžete naprogramovat vlastní témata pomocí HTML a CSS. Pokud znáte jazyk PHP, můžete používat vlastní šablony, které mohou předefinovat vzhled jakéhokoliv bloku.

Jedna z výhod systému concrete5 oproti některým jiným redakčním systémům se týká úprav. concrete5 se totiž pokusil replikovat funkcionalitu textového editoru a umožňuje jednoduše upravovat stránky při jejich prohlížení. Díky tomu je velmi uživatelsky přívětivý pro netechnicky zaměřené uživatele, kteří mohou spravovat obsahu webu.

Podle zprávy 2010 Open Source CMS Market Share Report je vývojářská komunita concrete5 nejrychleji rostoucí komunitou mezi open source redakčními systémy. Mají velmi aktivní komunitu s návody ve stylu „jak na to“ uzpůsobené pro designéry, doplňky a témata se skutečnou podporou a dokonce podporu oznamování incidentů, pokud narazíte na problém, který nelze vyřešit na fórech. Komunita a podpora kolem systému concrete5 z něj dělá velmi atraktivní redakční systém pro začínající uživatele a uživatele na střední úrovni.

Silné stránky

 • Snadno zkonvertuje základní HTML web na web concrete5 během několika minut
 • Aktivní a rostoucí komunita vývojářů
 • Nabízí firemní hosting, které zahrnuje podporu

Slabé stránky

 • Mnoho užitečných a základních pluginů jsou poměrně drahé
 • Téměř všechna nejlepší témata jsou placená
 • Placená podpora je drahá, pokud nemáte u nich hosting (125 USD a více)

CushyCMS

Zdarma až 28 USD/měsíc v závislosti na množině funkcionalit, hostovaný.

CushyCMS

CushyCMS je jediným hostovaným redakčním systémem v tomto seznamu. K dispozici je bezplatná verze s omezenou funkcionalitou, která obsahuje neomezený počet webů, stránek a redaktorů, ale neumožňuje používat vlastní logo nebo vlastní název domény v administrativním panelu nebo upravit prostředí pro administraci. Pokud se nepotřebujete mít vlastní značku v panelu pro administraci, můžete jej využívat ke svému podnikání. Placená verze, která stojí 28 USD/měsíc, nabízí mnohem více funkcí včetně podpory nastavení značky.

Hlavní věc, kterou se systém CushyCMS odlišuje od většiny ostatních, je, že se konkrétně zaměřuje na umožnění vašim klientům upravovat jejich vlastní obsah. Podle libosti si navrhnete web a potom ho přidáte na účet systému CushyCMS. Odtud můžete určit, které části lze upravovat, a poskytnout svým klientům přístup.
Vzhledem k povaze systému CushyCMS neobsahuje žádné pluginy nebo předdefinované motivy. CushyCMS je skvělou volbou pro designéry, kteří nemají zkušenosti se zpracováním webových stránek v redakčních systémech nebo, kteří navrhují spousty základních webů, jež nevyžadují plnohodnotný redakční systém, nicméně jejich klienti potřebují, aby byly editovatelné.

Silné stránky

 • Správci obsahu mohou neuvěřitelně snadno upravovat jejich obsah
 • Bezplatná verze je vhodná pro mnoho uživatelů
 • Lze začít velmi jednoduše a rychle

Slabé stránky

 • Placená verze by mohla být drahá, pokud ji nepoužíváte pro více webů
 • E-mailová podpora je dostupná pouze u placené verze
 • Příliš základní pro celou řadu typů webů nebo obzvláště pro velké weby

Jaký redakční systém používáte? Jelikož volba „nejlepších“ redakčních systémů je velmi subjektivní, existuje nějaký, o němž si myslíte, že by měl být zde uveden namísto jednoho z výše zmíněných? Sdělte nám váš názor v komentářích!

Informace o překladu

Přeloženo se svolením magazínu Webdesigner Depot. Zde naleznete další překlady.

About translation

Language of translation: Czech (for readers from Czech and Slovak republics). Translated with the permission of Webdesigner Depot. Other translations.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

33 komentářů

 1. Soundczeck

  Lis 9, 2011 v 12:41

  A co CMS Made Simple?

  Odpovědět
 2. kamil

  Lis 9, 2011 v 23:59

  MODx ? jednoduchý, přehledný uživatelsky přívětivý.

  Odpovědět
 3. Diskobolos

  Lis 10, 2011 v 7:03

  Druhá 1/2 seznamu je vysloveně omyl. To už jste tam mohli poslat reklamu na můj komerční CMS… Ach jo.

  Odpovědět
 4. bunak

  Lis 10, 2011 v 12:53

  Taky jsem pro CMSMS v Česku a na Slovensku má svůj web a komunitu uživatelů, kteří opravdu poradí. Hledal jsem CMS před 4ma lety a tenhle jsem vybral z důvodu podpory a jednoduchosti psaní modulů a šablon. A to jsem jich vyzkoušel víc jak 10!

  Odpovědět
 5. ppp

  Lis 10, 2011 v 13:14

  Co ceske Kentico?

  Odpovědět
 6. Bednee

  Lis 10, 2011 v 15:02

  TYPO3???

  Odpovědět
 7. cinester

  Lis 10, 2011 v 16:13

  Skusal som uz vselico, ale wordpress v dnesnej podobe splna vsetky moje poziadavky, a ta user-friendliness…

  Odpovědět
 8. M

  Lis 11, 2011 v 1:24

  No existují 1000 cms a autor originálu měl prostě zkušenosti s těmito + jeden dva další a vybral těchto 10 :)

  wordpress, textpattern, jomla, drupal.. at se nám líbí nebo ne, jsou základem všech podobných tabulek :) To ostatní už je na autorovi co si vybere, nebo na co si vzpomene..

  Btw. co hulánův „skvělý“ cms? :)

  Odpovědět
 9. Miroslav Kučera

  Lis 11, 2011 v 9:36

  Presne tak M. Proste CMS existuje nepreberne mnozstvi a autor clanku vybral deset, ktere podle sveho uvazeni povazuje za nejlepsi (resp. deset nejlepsich z mnoziny tech, se kterymi ma zkusenosti).

  CMS od RH asi nebude tak skvely (v porovnani s konkurenci), kdyz se nedostal do tohoto (prekladoveho) clanku ;-)

  Odpovědět
 10. Anonym

  Lis 11, 2011 v 19:48

  Nejlepsi je stejne Drupal, nasledovany WordPressem, a Joomlou. Ostatni CMS zminovane v clanku jsou spatny vtip.

  Odpovědět
 11. zedna

  Lis 16, 2011 v 15:18

  a co třeba CMSSS? http://cmsss.all4all.cz

  Odpovědět
 12. rofler

  Lis 24, 2011 v 20:42

  Ja teda nemam nic proti vyberu popisovanych systemu, ale ten preklad je dost otresnej. Prekladat overkill jako zbytecny nebo theme v tomhle kontextu jako tema se mi zda dost spatny.

  Odpovědět
 13. Miroslav Kučera

  Lis 24, 2011 v 22:16

  rofler: podle me je zcela jedno, zdali se „themes“ prekladaji jako motivy, témata, šablony, vzhledy nebo ještě nějak jinak. Ano, „overkill“ jako „zbytecny“ je trochu nestastne, asi by bylo lepsi v tomto kontextu psat toto: (pro zakladni weby je) „zbytecne robustni“ nebo „předimenzovany“.

  Odpovědět
 14. Lon

  Pro 21, 2011 v 21:19

  phpRS se mi jeví jako nejlepší varianta. Dobrá komunita, podpora od uživatelů, variabilnost, jednoduchost….

  Odpovědět
 15. Pitr

  Čvc 12, 2012 v 4:40

  A co DotNetNuke?

  Odpovědět
 16. Jalki

  Zář 25, 2012 v 21:42

  Ja používam http://www.oxiweb.cz se systémem CYBORG CMS

  Odpovědět
 17. talpa

  Lis 6, 2012 v 15:05

  oxiweb? Co ta silena cestina zahla slovenstinou? To me odrazuje na prvni pohled

  Odpovědět
 18. Jalki

  Lis 13, 2012 v 15:43

  Tak si asi nevyskúšal ten systém, potom by si vravel niečo iné… BEZ KONKURENCIE

  Odpovědět
 19. cena

  Lis 27, 2012 v 12:03

  konkurence tu je, ta zdarma :)

  Odpovědět
 20. LENKA

  Led 1, 2013 v 16:26

  jaký redakční systém by jste mi poradili který je jednoduchý na ovládání.

  Odpovědět
 21. zedna

  Led 12, 2013 v 23:06

  rozhodne WordPress, jednodussi to snad uz byt nemuze (pokud chces hotovy web)

  Odpovědět
 22. Anonym

  Led 14, 2013 v 8:57

  A navíc WordPress je možné si předem vyzkoušet na http://www.wordpress.com, než si ho člověk nainstaluje na svůj web.

  Odpovědět
 23. Jik24

  Úno 1, 2013 v 11:55

  co nabízíte

  Odpovědět
 24. iwitrag

  Dub 28, 2013 v 17:13

  Já osobně preferuji Drupal. Je opravdu skvělý, má spousty doplňků a – ikdyž v článku píšou opak – má opravdu nepřeberné množství různých vzhledů, které si dále můžete upravit bez znalostí CSS.

  S Drupalem jsem vytvořil již spoustu profesionálních webů a 100% spokojenost.

  Odpovědět
 25. witty.cz

  Led 13, 2014 v 9:30

  Jedu několik let na RS2 od českého vývojáře a nemůžu si stěžovat, odvedl pěknou práci :) Spoustu věcí si doděláte sami, jinak mínusem jsou jen aktualizace, které nevychází zrovna často…

  Odpovědět
 26. japanes

  Led 18, 2014 v 12:52

  Vyzkousel jsem nejake ceske systemy, teda aspon ty dostupne zdarma (sorry ale nebudu platit kazdy mesic 125kc za web). Samozrejme krome tech 3 bezkonkurencnich a:

  -phpRS opravdu ne-e, je to deravy system, i kdyz ma velkou komunitu, je jen otazka casu nez mi nekdo hackne web, navic vyvoj uz skoncil

  -Sunlight CMS je taky docela dobry, pripomina mi v menu trochu starsi verzi Drupalu, he to hezky a prehledny system

  -CMSSS je taky hodne pouzitelny, zase mi pripomina WordPress s modulama a libi se mi jak jednoduse si pro nej muzu sam udelat sablony an astavit si ruzny veci

  no ale CMS triad v podobne WordPress,Drupal a Joomla je proste nejlepsi, ale ne na vsechno se hodi tihle velikani, co si budem povidat

  Odpovědět
 27. iwedma

  Dub 28, 2014 v 14:06

  A co třeba Minorit.com ? Bez instalace a rovnou jde přepisovat text na webu z browseru. Za 10 dolarů na rok.

  Odpovědět
 28. eliska

  Kvě 25, 2014 v 22:23

  Já se v tom moc nevyznám, ale pouzivam Word Press a jsem spokojena

  Odpovědět
 29. Jirka

  Zář 30, 2014 v 12:46

  šablony na wordpress zdarma http://free-wordpress-themes-24.com

  Odpovědět
 30. Peter Kudláček

  Dub 10, 2015 v 11:27

  A co český hostovaný MistaCMS. Stojí 10 krát míň, než Kentico.

  Odpovědět
 31. Honza

  Dub 2, 2017 v 15:34

  WordPress má dnes už šablony i s podporou a zjednodušeným CMS, takže prakticky žádné slabé stránky už nemá.

  Odpovědět
 32. Petr

  Říj 20, 2018 v 23:04

  Mám skvělou zkušenost s platformou solidpixels – https://www.solidpixels.cz. Výsledný web vypadá skvěle a pak jej mohu předat plně klientovi, který si už další změny dokáže dělat sám.

  Odpovědět
 33. Petr Urban

  Zář 30, 2020 v 20:49

  Ve firmě tvoříme velké množství microsite a osobně doporučuji český a jednoduchý https://321web.cz/

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *