Populární domény od sousedů!

30. září 2020

S jakými státy sousedí naše republika? Správně, jsou to Německo, Rakousko, Slovensko a Polsko! A právě domény našich sousedů patří v naší nabídce na Czechia.com mezi nejregistrovanější.

Zajímá vás, jaké jsou vlastně podmínky pro získání těchto populárních domén? Tak se na to pojďme společně podívat.

Slovensko – doména SK

Asi nikoho nepřekvapí, že SK doména patří mezi ty nejpopulárnější ccTLD v naší nabídce. Slovensko je nám prostě nejbližší.
Tato doména je dostupná pro všechny, kteří si chtějí doménu zaregistrovat s existující poštovní/doručovací adresou v rámci Evropské unie.
SK doménu  lze registrovat až na 10 let, lze prodloužit o více let i při transferu a podporuje DNSSEC pro její vyšší zabezpečení. SK domény lze registrovat za akčních 249,- Kč bez DPH za první rok registrace.

Německo – doména DE

Další populární doménou je doména Německa .de. Jedním z důvodů je, že firmy z ČR mají silné obchodní vazby na Německé společnosti. DE doménu lze registrovat vždy na dobu jednoho roku, a to jakýmkoliv subjektem. Doména Německa – .de – Vám nabízí i možnost využití německé diakritiky.
Německé domény registrujte na Czechia.com.

 

Rakousko – doména AT

Doménu Rakouska si může obdobně jako doménu Německa registrovat jakýkoliv jednotlivec nebo firma. Registrační období je vždy na 1 rok. Domény AT jsou občas využívány i jako slovní hříčka jak v angličtině „at“ tak v češtině, jako konec slova v infinitním tvaru např: registrov.at. O jiných doménách, které lze použít jako slovní hříčky jsme již na Inetrvalu informovali.

 

Polsko – doména PL

Od 249,- Kč bez DPH si můžete na 1 rok registrovat doménu PL, která je asociována Polsku. S Polskem mají naši občané a firmy také velmi blízké vztahy. Polská doména lze též registrovat také pro jakéhokoliv žadatele. Její registrace je na rok a prodloužení vždy o rok.

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *