Jak se chránit proti phishingu? Certifikáty a pečetěmi od CA!

24. ledna 2022

Denně vznikají desítky falešných kopií internetových stránek s cílem poškodit originál. Jak se tomu jako majitelé webů můžete bránit? Jak zákazníkům předložíte záruku, že příchodem na váš web nespadli do hackerské pasti?

Ať už chcete ubezpečit uživatele vašeho webu, že se nemusí cítit ohroženi, nebo toužíte po růstu firmy, nasazení pečeti CA byste měli brát svědomitě v úvahu. Navíc je to velmi jednoduché. Pečeť dává formou loga dané certifikační autority návštěvníkům vašeho webu jasně najevo, že je na zabezpečené autentizované stránce
a nemusí se nijak obávat o svá data.

K čemu pečeť CA slouží?

Pečeť CA má podobu dynamického obrázku, který dokazuje úplné a platné zabezpečení stránek SSL/TLS certifikátem. Po kliknutí na pečeť se zákazníkovi v novém okně zobrazí detaily certifikátu a informace identifikující jím navštívený web. Návštěvník tak na první pohled vidí, že je doslova na správné adrese.

Pečeť je doplňkem každého zakoupeného SSL/TLS certifikátu od certifikační autority (GeoTrust, DigiCert či Thawte), jehož vydáním teprve nárok na její použití vzniká. SSL/TLS certifikátu obsahuje informace o pravosti webu, ověřeném držiteli certifikátu a o datu ověření. A současně dokazuje, že provozovatel není podvodník. Za účelem důvěryhodnosti těchto tvrzení stojí vždy řádná certifikační autorita.

Pečeť ovšem není jediná doplňková vlastnost, kterou s pořízením certifikátu můžete získat. Například prémiová značka certifikátů Secure Site jich nabízí celou řadu.

Pečeť CA chrání před podvodníky

Počet internetových stránek a elektronických obchodů stále roste. Se vznikajícím konkurenčním prostředím mezi weby vzniká i spousta podvrhů. Každý rok můžeme být svědky desítek tisíc kopií Facebooku, PayPalu či podvodných stránek s internetovým bankovnictvím vytvořených za účelem získání přihlašovacích údajů uživatelů.

Podvodné stránky jsou čím dál hůř rozeznatelné od těch skutečných. Toho si jsou hackeři dobře vědomi. Pro běžného uživatele internetu je obtížné se v nich vyznat a rozlišit relevantní e-shop či webovou stránku od phishingové pasti.

Získat důvěru zákazníka je dnes naprosto klíčové. V minulosti již mnoho studií prokázalo, že symbol zabezpečení přispívá k vyšším konverzím elektronických obchodů a celkově zvyšuje počet transakcí webu.

Pokud provozovatel webu návštěvníkům prokáže identitu a umožní svou autentizaci, brání je tak před phishingem a má dobře nakročeno k budování zákaznické komunity, která se k němu bude bez starostí opakovaně vracet.

Jak pečeť aktivovat?

Pokud si svůj SSL/TLS certifikát zakoupíte na SSLmarketu, bude pro vás aktivace pečeti hračka. Jednoduše si
v detailu objednávky nastavíte její velikost, pečeť stáhnete a odešlete na svůj e-mail, nebo vašemu správci webu. V poště potom naleznete zprávu s HTML kódem pečeti, který stačí nastavit na viditelné místo svého webu (ideálně na domovskou stránku). Celý proces vám nezabere víc než pár minut.

Obrázek pečetě s logem certifikační autority naleznete v nabídce SSLmarketu ve třech různých velikostech
a třinácti světových jazycích, včetně dvou variant s černým či bílým textem pro různé pozadí webu.

Pokud budete mít s aktivací jakékoli potíže nebo se budete chtít na něco zeptat, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu. Podrobný návod pro nastavení pečeti naleznete také v článku Přidání pečeti CA na web na blogu SSLmarketu.

Závěr

Pokud vás článek přesvědčil, abyste na své stránky pečeť nasadili, udělali jste důležitý krok na cestě za bezpečnějším internetem. Boj proti phishingu a ochrana uživatelů jsou pro tvorbu přívětivějšího online prostředí klíčové.

Zabezpečením webu SSL/TLS certifikátem od řádné certifikační autority a použitím její pečetě pomůžete předejít řadě podvodům, ztrátám dat i finančním škodám.

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *