Chraňte své zákazníky před podvodníky pomocí TLS certifikátů s pečetí

9. února 2023

Na českém internetu nás ohrožují kopie e-shopů, bank a dalších institucí, které hackeři využívají ke krádeži platebních údajů. Můžete jim však snadno pomoci umožněním autentizace. S TLS certifikátem s pečetí zajistíte návštěvníkům svou identitu a důvěryhodnost svých webových stránek i e-shopu. Pak máte i vy záruku, že je podvodníci neohrozí.

Padělání webových stránek (tzv. phishing) je jedním z nejčastějších zločinů na českém internetu. Falešné kopie webů jsou čím dál víc sofistikované a běžný uživatel mezi nimi a původní stránkou nemá šanci najít rozdíl. Návštěvníci vašeho webu proto musí na první pohled poznat jeho pravost a získat tak jistotu, že nejsou na podvodné kopii. K ověření identity provozovatele webu slouží právě pečeť TLS certifikátu.

„Digitální TLS certifikáty jsou základ zabezpečení webu, protože šifrují komunikaci mezi návštěvníkem a serverem. Kromě toho si díky nim lze snadno ověřit pravost webu a vyvrátit, že provozovatel není podvodník. Internetová stránka na důvěryhodné doméně s ověřeným digitálním certifikátem je pro vyhledávače i uživatele nejdůvěryhodnější,“ říká Ing. Jindřich Zechmeister, ředitel SSLmarket.cz od společnosti ZONER a.s.

Ověřený TLS certifikát zaručí, že jste nepadli do phishingové pasti

Webových projektů je na českém internetu veliké množství. Jenom e-shopů u nás podle webu ceska-ecommerce.cz máme přes 50 000. A jejich počet stále roste a spolu s tím vzniká i spousta podvrhů.

Každý rok se na českém internetu potýkáme s kopiemi Facebooku, PayPalu či podvodnými stránkami internetového bankovnictví, které vznikly za jediným účelem – získat platební údaje uživatelů a obohatit se na jejich úkor.

Schopnost zaručit pravost webu je základním krokem v boji s podvodníky. Pečeť na vaší webové stránce zobrazuje ověření informace o majiteli a návštěvníkům garantuje, že omylem nevstoupili na adresu anonymního či podvodného webu. Podvodný web by nikdy ověřený certifikát nezískal.

Důvěra je základ úspěšného online podnikání

Bezpečnostní TLS certifikáty jsou na jakýchkoli stránkách na internetu nezbytné. Bezpečně šifrují celkovou komunikaci mezi klientem a serverem (např. názvy, adresy, hesla, čísla účtů, platebních karet i další osobní údaje) a chrání ji před zneužitím hackery.

Ne všechny certifikáty ale obsahují informace umožňující autentizaci. Certifikáty nesoucí informaci o majiteli, kterým říkáme OV a EV certifikáty, navíc umožňují autentizaci majitele.

Studie chování uživatelů podle Baymard Institute:

  • 71 % uživatelů hledá na webu pečeť značící zabezpečení již před nákupem.
  • 3 ze 4 uživatelů věří, že stránka s pečetí je bezpečná.
  • Nová pečeť DigiCert Smart Seal přináší novou informaci o identitě – 83 % zákazníků potvrdilo, že by posílila jejich důvěru v dotyčný web.
  • 74 % uživatelů dříve hledalo na stránkách známky zabezpečení jako HTTPS a zelený adresní řádek – tyto dva symboly zabezpečení ale většina prohlížečů odstranila.
  • 60 % uživatelů uvedlo, že nákup nedokončilo kvůli chybějícímu symbolu zabezpečení. Zdroj: The Baymard Institute

TLS certifikát s pečetí je zárukou bezpečného webu

Pečeť je doplňkem každého zakoupeného OV a EV TLS certifikátu, jehož vydáním teprve nárok na její použití vzniká. Symbol pečeti certifikační autority přispívá k vyšším konverzím elektronických obchodů a celkově zvyšuje počet transakcí webu.

Má podobu dynamického obrázku, který uživateli po kliknutí v novém okně zobrazí detaily vystaveného certifikátu a informace o provozovateli webu. 

Tím dokazuje úplné a platné vystavení TLS certifikátu a uživatel tak na první pohled vidí, že web, který navštívil, není phishingová kopie.

Prémiová značka Secure Site dále nabízí celou řadu doplňkových vlastností. Například možnost v pečeti místo loga certifikační autority zobrazit logo majitele certifikátu (vaší firmy).

Bezpečný web potřebuje i bezpečnou doménu

Pokud přemýšlíte o založení nového e-shopu, nebo webové prezentace, nesmíte opomenout správný výběr domény. Na CZECHIA.com si můžete zaregistrovat třeba populární evropskou doménu EU, která po celé Evropě patří mezi nejdůvěryhodnější. Své zákazníky si krom možnosti prezentovat se mimo hranice ČR nachází také proto, že umožňuje registrovat české názvy domén s diakritikou.

Nasaďte na svůj web TLS certifikát s pečetí ještě dnes

Ověřený TLS certifikát s pečetí je nejlepším krokem v boji proti podvodníkům. Zvyšuje důvěru zákazníků a dodává záruku pravosti i celého podnikání. Nejenže chrání osobní údaje před hackery, ale má prokazatelný vliv i na počet konverzí na webu a transakcí u e-shopů.

U ZONERu  najdete vše pro bezpečnou internetovou prezentaci

Společnost ZONER a.s. je lídrem na poli kybernetické bezpečnosti i mezi poskytovateli internetových služeb. Jako akreditovaný registrátor domén a provozovatel největšího prodejce TLS certifikátů v Evropě může svým zákazníkům nabídnout kompletní servis zabezpečení a důvěryhodnosti vaší online prezentace.

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *