Jak vyrobit vlastní tričko s potiskem?

22. prosince 2021

Jak vyrobit vlastní tričko s potiskem?

Chtěli byste potěšit sebe či své blízké anebo své zaměstnance tričkem s vlastím potiskem? Nenašli jste v obchodech takové tričko s potiskem, který by vás oslovilo a rádi byste si nechali vytvořit něco zcela nového a neotřelého? V tom případě máte hned několik možností, jak si vyrobit vlastní tričko s osobním potiskem. Potisk můžete vyrobit buď svépomocí anebo se obrátit na různé grafiky a tiskaře, kteří se výrobou triček s potiskem zabývají.

Vyrobit si vlastní tričko s potiskem svépomocí není pro každého
Domníváte se, že jste velmi zruční a potisk na tričko zvládnete levou zadní? V tom případě se připravte na to, že k tomu, aby váš potisk na tričku za něco stál, budete k jeho výrobě potřebovat celou řadu propriet. K ruce budete potřebovat šablonu, vhodné barvivo i další pomůcky. Rovněž se nejedná o příliš ekonomicky přijatelné řešení. Pouze jen samotné potřeby pro výrobu potisku vás budou stát i několik stovek korun. Mnohem rozumnější je tak o tisk na tričko požádat odborníky, kteří pracují s moderními technologiemi a také potřebami pro tolik obdivovaný sítotisk.

Sítotisk je skvělou volbou

Vlastní grafiku na tričku či vlastní osobitý potisk si můžete zajistit za pomoci takzvaného sítotisku, který je velmi efektivní a také spolehlivou volbou v případě, kdy si chcete nechat zhotovit tričko s vlastním potiskem. Na internetu naleznete celou řadu prodejců, kteří podobný velmi spolehlivý tisk nabízejí. Merch na zakázku se často vyplatí už od velmi malého množství kusů. Můžete si tak vytvořit potisk na tričko pro vaši oslavu narozenin či rozlučku se svobodou. Sítotisk lze rovněž využít například tehdy, kdy potřebuje vaše společnost vytvořit speciální firemní textil, na kterém bude logo vaší firmy či nějaké jiné speciální prvky, které vás charakterizují. Vlastní potisk můžete použít také na dětské oblečení či na kojenecké body. Tričky s potiskem můžete potěšit také členy různých zájmových skupin.

Ekologická varianta tisku

Pokud vám není ekologie cizí, rozhodně sítotisk oceníte. V jeho případě se totiž používají především barvy, které jsou bez různých umělých rozpouštědel a fungují tak pouze na vodní bázi. Pokud k potisku navíc vyberete takzvaný fairtrade textil, ekologický výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Podobnými tričky rozhodně zabodujete.

Kde si nechat vyrobit tričko s vlastním potiskem?

Tričko s vlastním potiskem si můžete nechat vyrobit u celé řady firem, kterých je na trhu velké množství. Stačí jen, když firmě dodáte požadovaný motiv, který na tričku chcete mít, barevné provedení a popřípadě i další parametry, které budete považovat za důležité. O zbytek se již postarají samotní grafici a také tiskaři. Cena podobného tisku se pohybuje v rozmezí od 300 do 1000 Kč. Vždy záleží na tom, z jakého materiálu je vyrobeno samotné tričko pro tisk a jak obsáhlý tisk budete na tričku požadovat. Pokud byste přece jen chtěli sítotisk vyzkoušet sami doma, budete si muset zakoupit potřeby pro sítotisk, mezi které se řadí například různé stěrky, barvy, emulze či korýtka atd.

Předchozí článek Sněhové vločky ve Wordpressu
Další článek Nepřestávejte se učit
Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *