Jaký externí disk vybrat na cesty? Tipy pro fotografy i digitální nomády

17. května 2023

Cestování je skvělý způsob, jak se odreagovat od každodenní rutiny a zažít něco nového. Ať už cestujete jako fotograf, freelancer nebo jen často vyjíždíte na pracovní cesty, mít s sebou správnou elektroniku je pro kvalitní pracovní výsledky klíčové. V tomto článku se dozvíte, co při výběru externího disku na cesty zohlednit a získáte tipy, který externí disk je pro tyto účely vhodný.

Elektronika na cestách je důležitá pro efektivní práci i zábavu. Umožňuje mít přístup k důležitým informacím, ukládat data, komunikovat s rodinou, přáteli i pracovními partnery, nebo si užít hudbu, filmy a knihy z pohodlí cestovního zavazadla.

Proč si na cesty brát externí disk?

  • Data kdykoli po ruce

Externí disk nám poskytuje dostatek prostoru pro ukládání fotografií, videí a dokumentů. To je zvlášť důležité pro fotografy, kteří potřebují velkou kapacitu úložiště pro své fotografie a videa.

  • Ukládání dat a snadný přístup

Pokud pracujete na cestách, můžete si na externím SSD disku ukládat své pracovní prostředí a dokumenty. Pak už stačí mít vlastní počítač či tablet, ke kterému disk připojíte a okamžitě máte přístup ke svým materiálům.

  • Bezpečnost a zálohování

Ztráta nebo poškození důležitých dat může znamenat až katastrofickou ztrátu. Proto je potřeba vždy myslet na záložní kopii a mít ji k dispozici na externím disku. SSD disk lze snadno zabalit do cestovního zavazadla a kdykoli přenést s sebou na jakékoli místo.

Co je třeba zohlednit při výběru externího disku na cesty

Kapacita disku by měla být dostatečně velká, aby na něj bylo možné ukládat všechna data, která na cestách potřebujete. Rychlost jejich přenosu je také důležitá, zejména pokud plánujete pracovat s velkými soubory. Kromě toho by měl být disk odolný proti nárazům a vlhkosti, aby chránil data před poškozením. Kvůli snadné přenositelnosti je třeba brát v potaz i velikost a váhu. Pokud při výběru externího disku pečlivě zvážíte všechny tyto faktory, budete mít na cestách ideálního společníka pro ukládání a zálohování svých dat.

Výhody SSD disku oproti mechanickým HDD

Zapomeňte na staré HDD disky a vybírejte z moderních SSD, které mají oproti nim mnoho výhod:

  • Rychlejší přenos dat. Nejkvalitnější SSD disky dnes už dosahují rychlosti čtení i zápisu přes 2000 MB/s i u velkých souborů. Staré HDD disky dosahují maximální rychlosti pouze kolem 150 MB/s a při minimálním výkonu klesají až na 2 MB/s.
  • Odolnější proti nárazům a vibracím. Už žádné pohyblivé plotny, ale data pečlivě uložená na flash paměť.
  • Nižší spotřeba energie. Za intenzivního provozu spotřebovávají maximálně 4 watty energie, jsou proto velmi úsporné a téměř nikdy se nepřehřívají.
  • Jsou menší a lehčí. Díky tomu všemu jsou ideální pro situace, kdy potřebujete mít po ruce co nejvíce úložného prostoru, spolehlivost a mobilitu.

ASOME SuperSpeed je dokonalý společník pro každého cestovatele

ASOME SuperSpeed máte všechny důležité faktory pro výběr externího disku na cesty splněny – má nadstandardní kapacitu, vysokou rychlost přenosu dat, je spolehlivý, lehký, a navíc odolný proti nárazům a vlhkosti.

Kapacita až 2 TB vám zajistí dostatek prostoru pro všechny důležité soubory, fotografie, videa a dokumenty. Externí disk je osazen NVMe SSD od firmy GOODRAM a díky skvělému řadiči Silicon Motion SMI 2263XT a 3D TLC NAND flash čipům dosahuje rychlosti až 1 050 MB/s pro čtení a 1 000 MB/s pro zápis, což znamená bleskově rychlý přenos dat. ASOME SuperSpeed 2 TB je kompatibilní jak s Windows, tak s MacOS, což z něj dělá ideální volbu pro všechny uživatele.

Kromě toho mají všechny ASOME disky skvělý moderní design s kovovým šasi, který se výborně hodí třeba k hliníkovým tělům Maců. ASOME SuperSpeed 2 TB splňuje všechny požadavky náročného cestovatele a u nezávislých testů se ukázal jako spolehlivý a výkonný pomocník, který zkrátka stojí za nákup.

Kde si můžete koupit ASOME SuperSpeed 2 TB

Česko-americká společnost ASOME.cz nabízí výrobky disponující nejmodernějšími technologiemi a ochranou dat. Zastává přístup „Lasting Solid Memory“ a tak se jejich externí disky mohou pochlubit nebývale dlouhou životností.

Neváhejte si pořídit nový spolehlivý SSD disk a nechte se oslnit výkonem, který překoná vaše očekávání. Při nákupu produktu od ASOME navíc zdarma získáte čtvrtletní licenci Zoner Photo Studia X na úpravu, organizaci a zálohování fotek i videí.

 

 

 

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *