Kvalitní webhosting je klíč k profesionální prezentaci vaší firmy

23. března 2023

Dnešní svět digitálního marketingu a online prostředí se vyvíjí velice rychle. Aby si v něm české firmy udržely konkurenceschopnost, potřebují silnou internetovou prezentaci. Stabilní webhosting je jednou z nejdůležitějších součástí každé úspěšné webovky. Jaké výhody kvalitní webhosting přináší a jaké hostingové varianty jsou pro vás vhodné se dozvíte v tomto článku.

„Firmy všech velikostí potřebují pro své webové stránky spolehlivý webhosting. Dobrý webhosting dodává stabilitu vaší online prezentaci a pomáhá firmám růst a oslovovat nové zákazníky. U nás v CZECHIA.COM se každý den snažíme našim zákazníkům nabízet nejlepší dostupné webhostingové služby, aby se mohli soustředit na rozvoj svého podnikání.“ Říká Lukáš Ondra, produktový manažer CZECHIA.COM.

Podnikatelé a firmy potřebují webové stránky na kvalitním hostingu

Webhosting poskytuje bezpečné a spolehlivé prostředí pro vaše webové stránky. Jedná se o prostor na serveru, kde je váš web uložen. Díky webhostingu jsou vaše webové stránky přístupné kdykoli a odkudkoli 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Webové stránky jsou důležitou součástí prezentace každé firmy i podnikatele. Slouží jako neocenitelný marketingový a komunikační nástroj, kde potenciální i stávající klienti nachází aktuální informace.

Jak kvalitní webhosting pomůže vašemu podnikání?

Mezi hlavní výhody webhostingu patří:

  1. Vyšší důvěra stránek: Kvalitní poskytovatel webhostingu na vaše stránky vystaví SSL/TLS certifikát s pečetí, který zvyšuje důvěru zákazníků a dodává záruku pravosti vašeho webu i celého podnikání.
  2. E-mail na vlastní doméně: Od profesionální webhostingové služby získáte bezplatně nejen webové stránky, ale také unikátní e-mailovou adresu pod vlastní doménou. E-mailová adresa s vlastním názvem domény výrazně zvyšuje důvěryhodnost a profesionalitu.
  3. Vysoká míra bezpečnosti: U kvalitního poskytovatele webhostingu budou vaše webové stránky ochráněny antivirovou a antispamovou kontrolou, a službou DKIM a rozšířením DNSSEC, díky kterému bude vaše doména podepsána a zabezpečena při komunikaci mezi počítačem a serverem.
  4. Maximální dostupnost webu: Poskytovatel webhostingu musí mít servery, na kterých je váš web hostován, v nepřetržitém provozu. Měl by smluvně garantovat maximální úroveň dostupnosti 99,99 %.
  5. Lepší výkon a potenciál rozšíření trhu: Důvěryhodná hostingová služba zajistí, že vaše webové stránky poběží hladce i při vysoké návštěvnosti a dostupnost se jim nesníží ani při načítání ze zahraničí.
  6. Nulové náklady na údržbu: Kvalitní poskytovatel hostingu disponuje vlastním spolehlivým hardwarem, na kterém bude vaše stránky provozovat. Nemusíte se tak zaobírat nákupem a údržbou vlastních systémů.

Jaký hosting bude pro vaše podnikání vhodný?

Obecně je pro malé webové stránky s omezeným provozem a nízkým využitím vhodný klasický (sdílený) hosting.

  1. Klasický webhosting

Klasický webhosting je pro provozování webových stránek první volbou většiny uživatelů. Webové stránky jsou umístěny na serveru spolu s dalšími projekty ostatních zákazníků toho samého poskytovatele.

Hlavní výhodou klasického webhostingu je nízká cena. Je vhodný pro ty, kteří nepotřebují vysokou úroveň přizpůsobení nebo mají omezený rozpočet.

Nevýhodou je, že nad serverem, na kterém své webové stránky hostujete, nemáte plnou kontrolu a nemůžete si přizpůsobit prostředí podle sebe. Ostatní provozovatelé webovek na sdíleném serveru se mohou negativně ovlivňovat. Má-li byť jeden z nich technické potíže, např. způsobené vysokou návštěvností, může to mít dopad i na rychlost načítání vašich webových stránek.

  1. Virtuální server (VPS)

Oproti sdílenému hostingu stojí pronájem virtuálního serveru. Ten je vhodný spíš pro provozovatele s vyššími požadavky na přizpůsobení a kontrolu nad svým webem. VPS je pronajatý prostor na jednom výkonném fyzickém serveru, na kterém pomocí virtualizačního softwaru může být více samostatných virtuálních serverů, které sdílí výpočetní výkon procesoru, kapacitu paměti a disků.

Pořídit si ho můžete buď jako spravovaný (managed), nespravovaný, případně specificky zaměřený, třeba na účetní a ekonomické systémy.

Kvalitní VPS jsou však obecně dražší než klasický webhosting a bývají složité na správu. Pokud se v administraci serveru nevyznáte, budete potřebovat vlastního administrátora, který vám jeho správu zajistí. Pouze v případě managed serveru se o provoz stará přímo poskytovatel.

Ceny energií stoupají, my nabízíme efektivní řešení.

Přejděte do cloudu a ušetřete!

PORADIT S VÝBĚREM

Závěr

Vlastní webové stránky na kvalitním webhostingu pomáhají podnikatelům a firmám přilákat více zákazníků a zvýšit povědomí o značce. Webové stránky pomáhají budovat důvěryhodnost a vztah se zákazníkem, či obchodním partnerem. Kvalitní webhosting zajišťuje rychlé načítání a provozuschopnost stránek, poskytuje zabezpečení a chrání data a informace o návštěvnících před přístupem či krádeží hackerů.

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *