Lze si vytvořit profesionální web během několika minut?

27. května 2022

Potřebujete si vytvořit rychle profesionálně vypadající webové stránky? Na internetu najdete velké množství služeb, které slibují vytvoření webových stránek během několika minut. Ne vždy však sliby odpovídají realitě a s přípravou webu se můžete pořádně potrápit. Samotný výsledek nemusí úplně odpovídat vašim původním představám. Lze si tedy vytvořit profesionálně vypadající web opravdu během chvíle? Na to si zkusíme odpovědět v tomto článku.

Jaké nástroje pro tvorbu webu použít?

Na internetu najdete velké množství služeb a nástrojů, které slibují, že si s jejich pomocí sami vytvoříte profesionální webové stránky během několika minut. Tyto služby se dají velice zjednodušeně rozdělit do dvou kategorií.

Web builder

Jedná se o řešení, pomocí kterého si sami vytváříte design, strukturu a obsah webu. Buildery nabízí zpravidla velkou rozmanitost možností úprav designu a struktury webu. Můžete si tak web kompletně přizpůsobit svým potřebám (tedy v závislosti na možnostech, či omezeních konkrétního builderu).

Nevýhodou je mnohdy komplikované rozhraní editace webu, ve kterém se ne každý uživatel je schopen hned zorientovat a v množství možností se i ten zkušenější ztratí.

Určitě je zde také potřeba mít už nějakou ucelenou představu o tom, jak bude web finálně vypadat, co bude obsahovat a kam umístit důležité informace, které budou vaši návštěvníci hledat.

U web builderů se kreativitě uživatelů meze nekladou. Konečná podoba vašich nových webových stránek ale nemusí ve výsledku odrážet vaši prvotní představu. Snadno se může stát, že vytvoříte nepřehledný, nevkusný web a jeho tvorba vám zabere zbytečně moc času.

Webové šablony

Zde dostanete již hotové webové stránky s profesionálně připravenou grafikou a strukturou, kde si jen upravíte texty, případně přidáte vlastní obrázky a doplníte kontaktní údaje. Nový web si tak opravdu zvládnete vytvořit během chvíle, ale možnosti grafických úprav v šablonách bývají dost omezené, takže si ho nikdy nepřizpůsobíte přesně podle svých představ.

Zpravidla máte v ceně k dispozici jen jednoduchý textový editor a úpravy vzhledu stránek i samotné šablony jsou draze zpoplatněny, anebo vyžadují odbornou znalost programování webových stránek.

Je třeba mít i na paměti, že vámi vybranou šablonu mohou na internetu používat stovky, ne-li tisíce dalších webů a tím pádem nemusí vaše nové stránky v konkurenci nijak vyniknout.

Optimální řešení pro tvorbu webu existuje!

Přijde vám, že neexistuje způsob, který by vhodně kombinoval výhody web builderu a šablonového řešení a i přesto začátečníkovi umožňoval za krátkou chvíli vytvořit vlastní profesionálně vypadající webovky? Mýlíte se. Řešením je služba inPage, která nabízí to nejlepší z kombinace web builderu a šablony.

S inPage získáte profesionály vytvořené šablony s předpřipraveným obsahem, který si můžete velice jednoduše upravit a přizpůsobit svým představám. Během několika minut si vytvoříte skutečně jedinečné webové stránky jako od profesionála a za velmi příznivou cenu.

S inPage vytvoříte hezké webovky během chvíle

Začnete výběrem šablony, která bude přesně odpovídat potřebám vaší webové prezentace. V nabídce jich naleznete desítky a každá z nich je určená pro jiný druh profese či podnikání.

Šablony inPage obsahují profesionálně předpřipravený obsah, se kterým si přípravu webových stránek výrazně urychlíte. Nemusíte řešit, kam informace na webu umístíte a jak obsah stránek rozvrhnete. Vše je pro vás již nachystané a čeká jen na vlastní úpravy.

Poté, co si vyberete šablonu a provedete objednávku, obdržíte na e-mail přístupy do webového rozhraní služby inPage, kde své stránky začnete okamžitě tvořit.

Rozhraní administrace webu je jednoduché a rychle se v něm zorientujete. Je rozděleno na dvě poloviny, kdy v jedné máte živý náhled webu a ve druhé vlastní editační nástroje.

Stačí si v náhledu webu kliknout na konkrétní stránku, či její část a upravit ji pomocí editoru, který uvidíte v levé části rozhraní.

Měňte obrázky, upravujte texty a přidávejte kontakty. Vaše stránky budete mít hotové do několika minut.

Navíc můžete do stránky přidávat předpřipravené bloky, pomocí kterých si obsah libovolně doplníte a uzpůsobíte podle svých představ.

inPage je nejsnazší cesta k profesionálním stránkám

Vytvořit webové stránky je opravdu snadné. Služba inPage kombinuje výhody builderu a šablonového řešení, díky čemuž můžete tvořit profesionální webové stránky během několika minut.

Tým zkušených webdesignerů z inPage vám ochotně s přípravou webu pomůže a v případě zájmu vytvoří web na míru. Stačí si vybrat z nabízených služeb.

Další článek MySQL 8 EXPLAIN
Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *