Nejpoužívanější generické domény v roce 2021

21. ledna 2022

Začínáte nový byznys, nebo jen hledáte možnosti vlastní online prezentace? Zajímá vás, jaké domény byly populární v uplynulém roce? Nechcete zůstat pozadu s trendy a hledáte způsoby jak se odlišit? Projděte si výroční shrnutí nejoblíbenějších generických domén a sami si vyberte tu nejlepší pro vaše účely.

Do dvaceti nejčastěji používaných generických domén se dostaly: .SITE, .ONLINE, .LIVE, .SHOP., .APP, .STORE, .GROUP, .XYZ .ONE, .ART, .CLOUD, .TEAM, .DEV, .EMAIL, .DIGITAL, .STUDIO, .CLUB, .WORLD, .LIFE, .TECH. Podívejme se na některé z nich blíže:

.SITE

I v minulém roce 2021 byla často registrována doména .SITE. Není divu, je to z podstaty velice univerzální, všestranná doména využitelná v mnoha odvětvích. I díky tomu získává každoročně čím dál víc na popularitě.

Moderní podnikatel ví, že .SITE mu nabízí možnosti pro nesčetná využití. Na Czechia.com tuto doménu pořídíte po celý rok 2022 za velmi výhodnou cenu.

.ONLINE

Loni byla mezi zákazníky Czechia.com doména .ONLINE tou vůbec nejregistrovanější generickou doménou nejvyššího řádu. Původně se objevila v roce 2015 a o dva roky později se takřka zapsala do dějin. V roce 2017 ji totiž stránka casino.online, sdružující recenze všech světových online kasin, odkoupila od doménového spekulanta za rekordních 200 000 dolarů!

Podobným překupníkům s doménami se ve Spojených státech dobře daří. I v České republice je tato praxe relativně běžná. Vždy je proto třeba mít na paměti, že je výhodnější si doménu koupit včas od spolehlivého registrátora. Tomuto tématu jsme se věnovali v jednom z předchozích článků.

U českého registrátora Czechia.com pořídíte novou .ONLINE doménu za akčních 120 Kč.

.STORE a .SHOP

Také domény .SHOP a .STORE v poslední době získali velikou popularitu. Doporučované jsou samozřejmě zejména pro e-commerce, online butiky a obecně pro maloobchodní průmysl na internetu. Už na první pohled totiž bude návštěvníkům vašeho internetového obchodu jasné, co na stránkách s těmito doménami provozujete.

I u zákazníků inShop.cz byl v roce 2021 zaznamenán nárůst počtu e-shopů s těmito doménami. Jsou atraktivní pro všechny, kteří chtějí svůj internetový obchod jasně definovat před zákazníkem a zároveň se odlišit od konkurence.

Doménu .STORE pořídíte u Czechia.com za zvýhodněnou cenu.

.TECH

Doména .TECH je se svými téměř 400 000 registracemi jedna z nejpopulárnějších domén na internetu. Své uplatnění nachází zejména mezi entuziasty do technologií a blogery, ale také mezi velkými technologickými firmami a prodejci elektronických zařízení.

Tato jednoduchá doména je velice účinná v případě, že potřebujete zachytit pozornost nového zákazníka
a upoutat ho na vaši stránku. S koncovkou .TECH si můžete být jisti, že si vás zákazníci zapamatují a budou se na váš web pravidelně vracet.

Zaregistrujte si doménu .TECH u Czechia.com. Vybrané nové domény nyní získáte v mimořádné slevě.

Proč registrovat doménu u Czechia.com?

Zaregistrujte si u Czechia.com novou doménu .ONLINE, .SITE, .TECH, .STORE a další a získejte mnoho výhod ZDARMA.

Bezplatný SSL certifikát

HTTP je mrtvé, nebezpečné a nedůvěryhodné! Při registraci nové domény u Czechia.com získáte zabezpečený protokol HTTPS pomocí bezplatného SSL certifikátu Basic DV od DigiCertu.

Webové stránky ke každé doméně

Ke každé doméně nyní Czechia.com nabízí službu inPage MINI. Pomocí ní si hravě zřídíte vlastní webové stránky, e-mail, fotogalerii nebo jednoduchý e-shop na své unikátní doméně.

Kvalitní technická podpora 24/7

Technická a zákaznická podpora Czechia.com je pro vás k dispozici každý den v roce, ve dne v noci, včetně víkendů a svátku. Proškolený tým odborníků je připraven vám s čímkoli pomoci, poradit či vysvětlit nesrovnalosti.

V ceně nákupu domény jsou zahrnuty veškeré poplatky, včetně registrace a správy. U Czechia.com se nemusíte bát žádných skrytých poplatků.

Navíc můžete svoji doménu pohodlně spravovat v Centru administrace CZECHIA.COM.

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *