Přesuňte své účetnictví do cloudu od spolehlivého poskytovatele

13. června 2022

Účetnictví vedené v softwaru v počítači má svá omezení. Dostanete se do něj pouze v kanceláři a naráz v něm může pracovat jen jeden člověk. Ale co když se potřebujete dostat k aktuálním datům mimo svůj pracovní počítač nebo se o ně chcete podělit s obchodními partnery? Potom se nabízí řešení v podobě účetnictví v cloudu.

Co je to účetnictví v cloudu?

Účetnictví v cloudu znamená, že software, na kterém účetnictví provozujete, běží místo firemních počítačů na vzdálených serverech (tzv. terminálových serverech), na kterých je dostupný ze kteréhokoliv zařízení s přístupem na internet.

6 výhod účetnictví v cloudu

Své účetnictví do cloudu přesouvá stále více firem. Startupy a malé firmy se ke cloudu uchylují hlavně kvůli jeho ekonomickým přednostem. Velké firmy zase kvůli možnosti efektivně sdílet data mezi odděleními a spolupráci na dálku v reálném čase.

 1. Minimální nároky na hardware. Pro práci s účetnictvím na cloudu nepotřebujete výkonný počítač. Stačí vám jakýkoliv stroj s funkčním klientem pro práci na vzdálené ploše (RDP).
 2. Bezpečnost. U dobrého poskytovatele cloudových služeb budete mít svá data ve větším bezpečí než na lokálním úložišti.
 3. Ekonomická výhodnost. Zcela vám odpadnou náklady spojené s pořízením a údržbou podnikové IT infrastruktury.
 4. Připojíte se kdykoli a odkudkoli. Nejste omezeni místem, typem zařízení ani operačním systémem. Ke svým datům se dostanete z jakéhokoliv počítače, který se dokáže připojit k internetu. 
 5. Aktuálnost. Data uložená v cloudu jsou vždy aktuální. Vaši spolupracovníci si je mohou zobrazit ihned potom, co je nahrajete.
 6. Minimum starostí. Kvalitní poskytovatelé cloudových služeb nabízí monitoring provozu serveru a jeho kompletní správu profesionálními administrátory. 

A jaké jsou nevýhody práce v cloudu?

Ačkoli výhody převažují, naleznou se i některé mínusy. Tak zaprvé stabilní internet není samozřejmost. Pokud vám vypadne připojení, do svého účetnictví se po nějakou dobu nedostanete. 

Někteří uživatelé mohou jako nevýhodu spatřovat to, že si svá účetní data nedržíte v soukromí, ale posíláte je “ven”. V drtivé většině případů však není důvod k obavám. Pokud vedete cloud u spolehlivého poskytovatele, bude míra zabezpečení vašich dat na opravdu vysoké úrovni.

Nejlepší virtuální servery najdete u ZonerCloudu

ZonerCloud ze stáje společnosti ZONER software, a.s. nabízí služby Cloud Server Windows a Cloud Server Ekonom pro účetní systémy Money, Pohoda, Helios a spousty dalších. 

Od ZonerCloudu získáte:

 • Vysoce výkonný a dostupný server s přístupem pro více uživatelů,       
 • předinstalovaný účetní systém Money, Pohoda nebo kterýkoli dle vašeho výběru,
 • online přístup na server z libovolného místa a zařízení, 
 •  garantovanou dostupnost všech serverů 99,99 %,
 • snadné navýšení parametrů serveru z Centra administrace,
 • 2x admin a 1x RDP přístup v ceně serveru,
 • zabezpečení vzdálené plochy z Centra administrace,
 • nonstop zákaznickou podporu připravenou kdykoli zodpovědět vaše dotazy.

ZonerCloud disponuje vlastním korporátním datacentrem v klasifikaci Tier III, díky kterému budete mít všechna svá data mimořádně zabezpečená a výhradně na území České republiky.

ZonerCloud se svými produkty dlouhodobě vítězí ve srovnání výkonu a dostupnosti serverů.

 

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *