Přivítejte revoluci na poli počítačových monitorů

19. května 2022

OLED displeje známe z televizorů a mobilních telefonů už řadu let a setkáváme se s nimi takřka na denní bázi. Co ale monitory a laptopy? Dočkáme se využití této technologie i v počítačovém průmyslu? Odpověď na tuto otázku přináší firma Philips s novým modelem OLED monitoru 27E1N8900.

OLED displeje – kvalita a šetrnost pro oči

OLED displeje nejsou žádnou převratnou novinkou. Společnost Kodak vyrobila první funkční OLED diody už v roce 1987. Jejich fungování spočívalo v umístění organické vrstvy mezi dva póly vodiče, kde interakcí elektronů a „děr“ došlo k emisi světla. Podle této technologie na bázi organické vrstvy (Organic Light Emmitting Diode) získaly OLED displeje své označení.

Od té doby se OLED displeje přesunuly do mobilních telefonů i televizí. Pro práci na laptopu, či hraní her na počítači ovšem ještě adaptovány nebyly. Dosud. Firma Philips tento rok provedla revoluci na trhu s počítačovými monitory a jako první oznámila dodání OLED monitoru na trh. Přivítejte Philips 27E1N8900.

Philips představuje revoluční OLED monitor 27E1N8900

Firma Philips novinkou míří hlavně na profesionály a firemní pracovníky. Hráči videoher ale OLED displej jistě ocení také.

Model 27E1N8900 má uhlopříčku 26,9 palce a rozlišení 3840 x 2160 4k, inzerovanou dobu odezvy 0,1 ms G2G, kontrastní poměr 1 milion:1, jas 250 cd/m2 (SDR) a pozorovací úhly 178/178.

Obrazovka má široký barevný gamut s udávaným 99,7% pokrytím DCI-P3. K dispozici je také řada přednastavených barevných režimů včetně DCI-P3 a Adobe RGB.

Zabudovaný OLED panel zvládne na celé ploše trvale jas 250 cd/m², špičkový jas pro HDR obsah je 540 cd/m².

Lepší produktivita práce

Monitor 27E1N8900 Philips disponuje integrovaným přepínačem KVM MultiClient, díky kterému můžete ovládat dva samostatné počítače pomocí jedné sestavy monitor-klávesnice-myš. Praktické tlačítko na monitoru vám umožní rychlé přepínání mezi zdroji. Tuto funkci využijete zejména u sestav, které vyžadují výpočetní výkon dvou počítačů nebo sdílení jednoho velkého monitoru pro zobrazení ze dvou různých počítačů.

Dohromady monitor umožňuje připojení skrze 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0, 1x USB typu C (s režimem DP Alt a 90 W napájením), HDMI 2.0 (dva vstupy) a DisplayPort 1.4 a navíc disponuje 4portovým rozbočovačem USB 3.2 se zvukovým výstupem.

Pokročilé možnosti polohování

Model 27E1N8900 od Philips nabízí skvělé možnosti polohování, nastavení výšky v rozsahu 130 mm a schopnost vertikálního natočení monitoru. Režim Picture By Picture (PbP) pro „Multi View“ umožňuje plný rozsah nastavení náklonu, výšky, natočení a otočení stojanu.

Kvalitnější a jasnější obraz

OLED pixely umožňují oproti LCD skutečně černý zhasnutý bod bez světelného ruchu kolem objektů. Navíc vykazuje minimální rozmazání v pohybu – odezva Rise + Fall 0,1 ms.

Samozřejmostí je podpora 10bitových barevných složek na vstupu. Philips monitor přednastavil na barevnou odchylku DeltaE < 1 s podporou tzv. SmartUniformity, která zajišťuje, že po celé ploše monitoru zůstane jas v toleranci 93–105 %.

A to vše za skvělou cenu!

Philips 27E1N8900 se nejprve uvedl na asijské a severoamerické trhy. Katalogová cena je 7000 čínských jüanů a 1070 amerických dolarů. Pro nás to po připočtení DPH odpovídá ceně asi 30 tisíc Kč. Je to velmi atraktivní cena pro produkt, který jistě najde své uplatnění v každé dobré kanceláři.

Již brzy budete moci monitor Philips 27E1N8900 zakoupit na asome.cz. Zatím prozkoumejte současnou nabídku monitorů.

 

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *