Proč je cloud dobrým řešením pro účetní software?

21. července 2021

Doba covidová nám ukázala, že u některých profesí již nemusíme řešit odkud pracujeme. A právě práce účetních patří mezi obory, u kterých můžeme mít kancelář všude tam, kde se připojíme k internetu. Aby však byla tato činnost efektivní a snadná, je zapotřebí mít svůj účetní program, včetně všech dat, v cloudu. Proč byste měli mít své účetnictví v cloudu vám sdělíme v následujícím textu.

Ve většině případů používáte pro účetnictví nějaký program, který máte nainstalovaný v konkrétním počítači. V praxi to znamená, že se do účetnictví dostanete pouze v kanceláři ze svého pracovního počítače. Doma, nebo kdekoliv jinde, nemáte možnost se k programu dostat. Řešením pro tyto případy je přenést vaše účetnictví do cloudu – na tzv. terminálový server, a mít data dostupná ze kteréhokoliv zařízení.

K práci s cloudovým účetním systémem budete potřebovat stabilní připojení k internetu, bez toho to nepůjde. Jinak jde o funkční řešení, díky kterému se do programu dostanete odkudkoliv a budete tak moci pracovat z domu, na chatě i ze zahraničí. K přihlášení můžete využít v podstatě jakoukoliv elektroniku, která nabízí připojení k internetu.

Kromě nutnosti stabilního připojení k internetu je ještě třeba myslet na jednu věc. Data nemáte uložena ve svém počítači, ale posíláte je na internet. Právě z tohoto důvodu je potřeba vybrat ověřenou hostingovou společnost se zaručenou dostupností služeb, zabezpečením, automatizovaným systémem zálohování, ideálně se sídlem v České republice, aby data zůstávala v zemi. Pokud vyberete spolehlivého poskytovatele není třeba se čehokoliv obávat.

Do účetního systému se v jednu chvíli může přihlásit více osob a pracovat zároveň. Majitel systému si pak sám může rozhodnout, komu dá přístup, a jaká oprávnění jednotliví zaměstnanci dostanou. Tento systém může být výhodný jak pro menší startupy, tak i velké firmy a korporáty. Účetní program v cloudu je výhodný i z finančního hlediska. K jeho využívání totiž potřebujete pouze notebook či stolní počítač, dále platíte poplatek za využívání této služby. Nic dalšího už není potřeba.

Práce s účetnictvím v cloudu má své výhody i v případě, že pracujete pouze z kanceláře. Vaše data jsou v bezpečí, není potřeba se starat o zálohy VPS, v případě, že by se vám poškodil hardware, o svá data nepřijdete. Navíc díky němu můžete vystavovat faktury i objednávky online, a pokud se vaše firma skládá z více poboček, mají všichni zaměstnanci přístup k aktuálním datům.

V současné době se staly účetní programy v cloudu poměrně oblíbenými a máte na výběr ze spousty systémů, které můžete využívat. Brněnský ZonerCloud, který dlouhodobě vítězí ve srovnání výkonu a dostupnosti serverů, nabízí službu Cloud Server Ekonom pro účetní systémy Money, Pohoda, Helios a spousty dalších. Veškeré servery mají uloženy ve vlastním korporátním datacentru v klasifikaci Tier III, a vaše data tak neopouštějí hranice České republiky a jsou vysoce zabezpečena. V případě problémů vám je plně k dispozici non-stop zákaznická podpora.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *