První spotřebitelský dron s 5,4K kamerou přináší profi standard do domácností

25. května 2021

Lídr na trhu spotřebitelských i profesionálních dronů s kamerou – čínská společnost DJI – poslední dobou chrlí jednu bezpilotní novinku za druhou. A ta poslední opravdu stála za to. DJI totiž představilo už 3. generaci dronů z oblíbené řady DJI Mavic Air – kvadrokoptéru DJI Air 2S. Ta přichází s naprosto bezprecedentním video rozlišením pro spotřebitelský dron, a to s 5,4K. S jakými dalšími upgrady nový dron přilétá?

Dron DJI Air 2S vylepšuje loňský Mavic Air 2

Novinka DJI Air 2S přilétla už bez přízviska Mavic. Zjednodušení názvosloví u novinek DJI jsme si už mohli všimnout při uvedení dronu DJI Mini 2 nebo ručního stabilizátoru OM 4 (dřívější řady se jmenovaly DJI Osmo Mobile + pořadové číslo). I bez Mavica v názvu je ale jasné, že DJI Air 2S vychází z platformy DJI Mavic Air 1. a 2. generace. Právě Mavic Air 2 (MA2) při svém představení v loňském roce sklidil velkou chválu, a tak se zdálo jen otázkou času, kdy v DJI přijdou s jeho dalším vylepšením o „půl generace“.

Hlavní upgrady oproti Mavic Air 2

  • Video rozlišení 5,4 K při 30 fps oproti 4K/60 fps
  • 1 pár senzorů pro vyhýbání se překážkám navíc – celkem 4 směry
  • Vyšší datový tok: 150 Mbps oproti 120 Mbps
  • Větší dosah signálu: V ČR 8 km oproti 6 km
  • Nepatrně širší zorné pole: 88° oproti 84°
  • Větší CMOS senzor: 1″ oproti 1/2″
  • 8násobný digitální zoom oproti 4násobnému

V několika drobnostech je ale novinka „horší“ než jeho předchůdce. Flight time je kratší o 3 minuty (31 minut), foto rozlišení je 20 MP oproti 48 MP u MA2, dron je nepatrně těžší a operační teplota je u DJI Air 2S vymezena od nuly do 40°C, zatímco u MA2 můžete jít i do minusových teplot (−10°C).

Přátelská cenovka za All-in-1 dron

DJI komunikuje novinku jako dron „vše v jednom“, kdy už je hardware i software na takové výši, že umožní létat bez obav začátečníkovi, ale na druhou stranu nelimituje ani zkušeného dronaře. Cenovka je přitom jen o pár tisíc vyšší než MA2 a do rukou se vám dostane opravdu vyspělý stroj, u kterého DJI vychytalo mouchy z předchozích verzí. Zjistěte o novince více na stránkách dronpro.cz.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *