Skrytá hrozba jménem phishing

20. listopadu 2019

Být uživatelem internetu je v dnešní době podobné, jako hrát ruskou ruletu – je to o štěstí. Většina webů je dnes již zabezpečená, ale i přesto se může stát, že jejich použití není bezpečné, nebo že je uživatel oklamán. Bohužel se ukazuje, že intuice uživatelů není velká a štěstěna není vždy na jejich straně. V následujícím článku vám představíme záchranu ve formě bezpečnostních EV certifikátů.

Více než 90 % prolomení bezpečnosti má na svědomí technika zvaná „Phishing“. Jedná se o metodu, kterou kyberzločinci používají k odcizení osobních údajů pomocí klamavých webových stránek a podvodných e-mailů. Podle průzkumu společnosti Proofpoint vyžaduje 99 % e-mailových hrozeb interakci s člověkem a nebezpečné odkazy převyšují škodlivé přílohy pětkrát častěji.

Nepodceňujte phishing

Stále pochybujete o riziku, které phishing představuje? Vybrali jsme pro vás několik statistik z renomovaných zdrojů, které vás přesvědčí o opaku.

  1. 76 % podniků uvedlo, že se v loňském roce stalo obětí phishingového útoku.
  2. 30 % phishingových zpráv poslaných cíleným uživatelům je otevřeno a 12 % těchto uživatelů klikne na škodlivou přílohu nebo odkaz.
  3. 95 % všech útoků na podnikové sítě má na svědomí právě phishing.
  4. 59 % vyděračských útoků pochází z phishingových e-mailů a pozoruhodných 91 % veškerého škodlivého softwaru je doručeno e-mailem.
  5. V prvním čtvrtletí roku 2019 kybernetické útoky, které používaly nebezpečné odkazy, pětkrát převyšovaly ty, které mají škodlivé přílohy.

Braňte se díky EV certifikátu

Nejefektivnější způsob obrany před zneužitím vašeho webu představuje EV certifikát (Extended Validation Certificate), který nabízí nejvyšší možné zabezpečení vašich webových stránek. Díky zobrazení názvu společnosti hned vedle URL adresy uživatel jasně vidí, že je na správné a nepodvržené stránce. Vysoká úroveň zabezpečení webu vašim zákazníkům ukáže, že to s jejich ochranou myslíte opravdu vážně.

Váš zákazník je o probíhajícím šifrování informován ikonou zámečku, a především výraznou zelenou barvou adresního řádku s informací o organizaci, pro kterou byl EV certifikát vystaven.

Pořiďte si EV certifikát od těch nejlepších

Největším vydavatelem SSL/TLS certifikátů v ČR a Evropě je jednoznačně SSLmarket.cz, který je součástí společnosti ZONER Software. Zároveň je partnerem největší CA na světě, DigiCertu. Ten ocenil jejich vzájemnou spolupráci prestižním oceněním Partner of the Year 2019.

Získání EV certifikátu od SSLmarket.cz je velmi snadné a rychlé, především díky jejich zkušenostem a péči o zákazníky. SSLmarket.cz má v nabídce absolutní špičku mezi EV certifikáty, GeoTrust True BusinessID EV. Nasazením tohoto certifikátu zvýšíte důvěryhodnost a prestiž vašich webových stránek.

Je vhodný pro bankovní a finanční sektor, ale také pro komerční webové projekty, kde jsou kladeny ty nejvyšší požadavky na stupeň ověření a zabezpečení, a je možné ho současně využít na zabezpečení až 250 domén na různých serverech.

Kromě tradičních SSL/TLS certifikátů pro webové servery a služby SSLmarket.cz nabízí osobní certifikáty pro elektronický podpis (S/MIME), certifikáty pro podpis dokumentů a certifikáty pro podpis kódu, které potřebují vývojáři softwaru.

Vzhledem k tomu, že SSLmarket.cz velmi záleží na zabezpečených webech, neváhají správné rozhodnutí zákazníků náležitě odměnit.

Dárkový poukaz od SSLmarket

Zdroje:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *