Služba, která zabrání zcizení domény

3. března 2021

Registry Lock je služba, která dokáže zabránit potenciálnímu podvodníkovi odcizit doménu. Jde o nejvyšší možnou ochranu domény. Czechia.com nyní začala poskytovat podporu Registry Lock pro domény s koncovkou EU.

Proces uzamčení (případně odemčení) je poměrně dlouhý, trvá 1 až 3 dny. Pokud se rozhodnete doménu uzamknout, nebudete s ní moct provádět žádné úpravy, vyjma renew. To v praxi znamená, že jí není možné transferovat pryč, změnit jejího majitele či nameservery.

Dále není možné takto uzamčené domény převádět, a to ani mezi registrátory. Pokud budete potřebovat nějakou změnu provést, nejprve musíte doménu nechat odemknout.

Jak se dá doména uzamknout?

Abyste mohli doménu uzamknout, je třeba podat autorizovaný požadavek, po kterém se spustí proces ověření. Tento požadavek s vámi telefonicky prověří zákaznická podpora, která následně vystaví výzvu k úhradě. Aktivace (případně deaktivace) stojí 1 000 Kč.

Pracovník doménového oddělení poté vyplní a potvrdí formulář pro uzamčení domény registrem. Následně ho odešle registru s verifikovaným podpisovým vzorem pracovníka registrátora. Registr EURid si telefonicky potvrdí s vedoucím pracovníkem registrátora, že je požadované uzamčení či odemčení validní, a požádá jej o vyhláskování hesla registrátora.

Pokud vše souhlasí, doménu uzamkne nebo odemkne dle požadavků zákazníka.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *