Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

1

SmartEmailing

J4vfMcmOMáme tu dalšího zástupce českého systému pro rozesílání hromadné pošty. SmartEmailing hodně dbá na používání kvalitních databází kontaktů, čímž se brání před zneužíváním spammery. V některých funkcích se může směle srovnávat i se zahraničními službami a hlavně je v českém jazyce.

Jako vždy začneme s hromadným importem kontaktů. Import je možné provést ze schránky nebo ze souboru. Můžete vytvořit běžný seznam nebo segmentovat podle určitého kritéria. Samozřejmostí je vytvoření vlastních polí.

Před samotným importem kontaktů je nutné vyplnit menší formulář, kde uvedete informace o tom, kde byly dané kontakty získány. Je to trochu výjimka oproti jiným řešením, kde stačí pouze potvrdit volbu s autorizací kontaktů.

Zajímavou funkcí je možnost barevného rozlišení kontaktů pro lepší identifikaci. Lze si také nastavit pro daný kontakt vlastní podpis.

Jako každý lepší e-mailový systém nabízí API a tím možnost propojit váš CRM či jiný systém se systémem SmartEmailing.

Webové formuláře – k dispozici máte vyjížděcí i pop-up formuláře pro přihlášení k odběru novinek, které můžete využít i přímo v e-mailu.

3

Dotazníky – funkce, která není zcela obvyklá. Umožní vám poskládat si vlastní dotazník, který získá svůj vlastní URL odkaz, který využijete v e-mailu. Práce s dotazníkem je přehledná a nabízí různé možnosti otázek.

Systém SmartEmailing využívá tzv. chytré kampaně, což jsou v podstatě automatizované e-maily, které odchází dle přesně stanovených podmínek. Navíc kromě e-mailů můžete poslat i SMS.

Co se týče připravených šablon, k dispozici je aktuálně 66 hotových s tím, že si samozřejmě můžete vytvořit vlastní či upravit stávající. S modulárním editorem prvků se velmi dobře pracuje.

Odesílat můžete klasické textové či html kampaně, přidat přílohu nebo vyzkoušet A/B testování.

Zajímavá funkce v rámci odesílání je možnost odeslání e-mailu na konkrétního příjemce v rámci 24 hodin, podle toho, kdy e-maily nejčastěji otvírá. Funkce čerpá ze statistik odeslaných e-mailů a chování příjemců.

Před prvním odesláním nových kontaktů je nutné počkat na schválení kampaně ze strany systému. Dle provedeného testu schválení trvalo cca 5 minut.

Díky propojení s GA jsou k dispozici podrobné statistiky. Ty můžete také srovnat s již proběhlými kampaněmi pro lepší obrázek o tom, jak byla kampaň úspěšná.

V bezplatném režimu si můžete vyzkoušet odesílání až pro 200 kontaktů se všemi funkcemi. Placené tarify jsou pak závislé na počtu používaných aktivních kontaktů.

Zajímavé vlastnosti:

  • Zdarma pro 200 kontaktů bez omezení funkcí
  • Řeší se hodně kvalita kontaktů
  • Barevné rozlišení kontaktů
  • Možnost vytvořit si dotazník
  • Automatizované e-maily včetně SMS
  • Bezplatně funkce pro lepší odesílání e-mailů

Podrobnosti k systému najdete na stránce: http://smartemailing.cz

Ceny

Počet kontaktů Měsíční cena Cena za e-mail Počet e-mailů Jednorázová cena Cena za e-mail
1000 300 0,3 neřeší
5000 1200 0,24 neřeší
15000 2663 0,177 neřeší

Ceny bez DPH a bez omezení.

Mohlo by vás zajímat

1 Příspěvěk v diskuzi

Odpovědět