Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

1

Mailer Lite

mailer-lite-logoPoužíváte systém MailChimp? Tak potom budete v systému Mailer Lite jako doma. V podstatě se jedná o levnějšího bratříčka systému MailChimp. Využijete tak většinu jeho funkcí za lepší cenu. Určitou nevýhodou je nedostupnost české jazykové mutace.

Ve srovnání těchto dvou systémů má Mailer Lite stejné hlavní funkce a některé i lepší např. v bezplatné verzi nabízí automatizované e-maily nebo technickou podporu.

5

U bezplatného režimu však Mailer Lite nabízí (pouze) 1000 kontaktů, ovšem bez omezení e-mailů. Další nevýhodou je menší množství hotových šablon – pouze 11 ks.

Podrobné srovnání můžete najít na této stránce: https://www.mailerlite.com/mailchimp-alternative

Import kontaktů lze provést z csv, txt nebo kopírovat z Excelu. Samozřejmostí je vytvoření vlastního pole v kontaktech a pokročilá segmentace dle logických operátorů.

Webový formulář – pouze v jednoduché formě pro vložení do stránek, pop-up okno, včetně možnosti nastavení e-mailu s potvrzením a stránky s poděkováním.

Z hlediska typů kampaní můžete poslat klasickou v html nebo textovou, A/B testovací nebo automatizované kampaně. Zajímavostí u A/B testování je možnost testovat nejen předmět ale také obsah e-mailu.

Propojení s GA zajistí dobré trackování a statistiky. Odeslat můžete ihned nebo kampaň načasovat.

Před odesláním první naplánované kampaně je nutné počkat na autorizaci ze strany systému. Graficky je Mailer Lite jednodušší než jeho dražší bratříček, což se projeví také na některých drobných chybějících možnostech, které MailChimp nabízí. Např. v případě editace šablon.

Platby za systém Mailer Lite jsou závislé na počtu využívaných kontaktů a hradí se měsíčně. U všech placených tarifů se již nebere v potaz množství odesílaných e-mailů.

Zajímavé vlastnosti:

  • Zdarma 1000 kontaktů
  • Levná alternativa MailChimpu
  • Pokročilá segmentace logickými operátory
  • V bezplatné verzi nabízí i automatizované e-maily
  • A/B testování obsahu e-mailu

Podrobnosti k systému najdete na stránce: https://www.mailerlite.com

Ceny

Počet kontaktů Měsíční cena Cena za e-mail Počet e-mailů Jednorázová cena Cena za e-mail
1000 zdarma 0 neřeší
5000 247 0,049 neřeší
15000 741 0,049 neřeší

Ceny bez DPH, neomezeno e-maily nebo funkcemi

Mohlo by vás zajímat

1 Příspěvěk v diskuzi

Odpovědět