Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

1

GetResponse

getresponse-logoZástupce zahraničních řešení pro hromadné odesílání e-mailů, který se může pochlubit opravdu komplexním pokrytím potřeb e-mailového marketingu.

Neřeší pouze klasické zasílání e-mailů, ale také vhodné landing pages na cílových stránkách e-shopu a mnoho dalšího.

Hned při hromadném importu kontaktů si můžete všimnout opravdu široké nabídky možností importu. Kromě běžných formátů CSV, TXT, VCF, XLS, XLSX, ODS můžete kontakty stahovat z Google Docs, Magenta a dalších systémů.

Zajímavou funkcí je napojení na Paypal, což umožňuje zaplatit přímo přes zaslaný e-mail. Samozřejmostí je možnost využít API a napojení na některé další systémy.

Bezplatný účet na 30 dní vám dovolí využívat všechny funkce, což je vzhledem k rozsáhlé nabídce opravdu velmi zajímavé.

Při vytváření šablony emailu využijete 163 tematických šablon nebo si můžete vytvořit vlastní přes editor či vložit html zdroj. K dispozici je možnost objednávky šablony přímo na zakázku.

Modulový editor nabízí hodně nastavení i možností úprav. Hotový e-mail si můžete nechat prověřit na spam skóre, nebo si jej prohlédnete ve většině používaných webových prohlížečů, poštovních klientech a systémech.

Automatické kampaně nabízí propracovanou grafiku a samozřejmě všechny obvyklé podmínky a funkce.

Dotazník – jako jeden z mála nabízí GetResponse možnost vytvořit si vlastní dotazník na vytvořené URL adrese, včetně zobrazení všech statistik.

Webové formuláře je možné vzhledově upravovat. K dispozici jsou šablony a integrace do většiny známých redakčních systémů – např. WordPress.

Landing page – jak bylo dříve řečeno pro úspěšný e-mail marketing je třeba mí také vhodnou cílovou stránku, kde má proběhnout konverze. Systém GetResponse nabízí i tuhle možnost. Můžete si vytvořit vlastní landing page nebo použít šablony. K dispozici je i A/B testování.

Landing page je umístěna na samostatné doméně 3. řádu, odkud je možné ji případně i napojit na váš web přes úpravu DNS záznamů domény. Landing page je napojena na GA a můžete ji vystavit také na Facebooku.

6

Webináře – aby toho nebylo málo, systém nabízí tvorbu webinářů. Dokážete si naplánovat e-mail s pozvánkou či nastavit automatická pravidla se sledem e-mailů. Kromě e-mailu přes, který se mohou zájemci přihlásit na daný den a čas, máte k dispozici kompletní administraci pro správu webináře.

Můžete se přihlásit pod svým přístupem do speciálního rozhraní, kde si nastavíte video i audio přenos, potřebné podklady a po zahájení semináře můžete kromě mluvení a videa, chatovat přímo s přihlášenými lidmi.

Systém GetResponse nabízí klasické textové či html kampaně, automatické e-maily, nebo RSS e-mailové kampaně. Do subjektu zprávy je možné kromě textu vložit grafický znak z dostupné nabídky.

Pomocí funkce perfect timing si můžete nastavit odeslání e-mailů různým příjemcům dle toho, kdy obvykle e-maily otevírají.

Po odeslání máte minutu na zrušení odeslání kampaně.

Systém GetResponse nabízí propracované statistiky, které vám pomohou při dalším plánováním budoucích e-mailů.

GetResponse ve zpoplatněné verzi je rozdělen do několika tarifů dle množství funkcí. Od čisté e-mailové verze – Email, přes verze Pro a Max, které nabízí všechny zmíněné funkce včetně SMS až po Enterprise, která je na dedikovaném serveru má vlastní IP apod.

Kromě tarifů se na výsledné ceně odrazí i počet kontaktů, které budou využívány pro rozesílání.

Zajímavé vlastnosti:

  • Zdarma na 30 dní se všemi nabídkami
  • Profesionální a velmi dobře vybavený systém
  • Propracované dotazníky
  • Webové formuláře s integrací do známých redakčních systémů
  • Možnost tvorby vlastních landing pages pro lepší výkon e-mail marketingu
  • Kompletní řešení pro internetové webináře

Podrobnosti k systému najdete na stránce: http://www.getresponse.com/

Ceny

Počet kontaktů Měsíční cena Cena za e-mail Počet e-mailů Jednorázová cena Cena za e-mail
1000 371 0,371 neřeší
5000 1210 0,242 neřeší
15000 2445 0,163 neřeší

Ceny bez DPH, neomezené odesílání, od 5 tis. kontaktů v tarifu Pro.

Mohlo by vás zajímat

1 Příspěvěk v diskuzi

Odpovědět