Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

Velké srovnání systémů pro e-mail marketing

1

SendBlaster

avatar_400x400Kromě moderních webových řešení pro hromadné odesílání e-mailů, existují i programy, které se instalují do PC a platba za systém je jednorázová. Právě k těmto patří systém SendBlaster, který je k dispozici v českém jazyce.

Rozhraní systému SendBlaster je celkem přehledné, nicméně vzhledem k tomu, že nejde o on-line systém je třeba jej více nastavit. Hlavní je samozřejmě nastavení SMTP a POP3 přístupu pro odesílání a příjem pošty.

Pokud to se zasíláním hromadných e-mailů myslíte vážně, doporučuji zvážit pořízení vlastního SMTP serveru, kde se vám budou lépe řešit případné blokace ze strany spam systémů, pokud k nim dojde. A samozřejmě je vše lépe připraveno pro hromadné zasílání než na sdíleném e-mailovém serveru.

Hromadný import s možností přidání vlastního pole přes textový dokument nebo ze schránky u testované free verze.

7

Při vytváření e-mailu si můžete vybrat z cca 100 připravených šablon u profi verze je jich víc. Pro editaci není využíván modulový editor, ale jde o klasický html editor. Další možností je natažení vlastní eml zprávy nebo html verze.

Systém je provázán s vaším poštovním klientem, takže pokud chcete náhled, zobrazí se zpráva v něm. Při editaci máte k dispozici i spamovou kontrolu.

Webové formuláře pro přihlášení dalších kontaktů zde nejsou. Je to řešeno pomocí klasických e-mailů, které obsahují určitý text v hlavičce a podle něj se pak kontakty vytahují z poštovního klienta do SendBlasteru.

Při odesílání kampaně si můžete určit i hodinu či datum pro odeslání nebo prodlevy při odesílání mezi bloky zpráv apod.. Vzhledem k povaze systému však musí běžet v PC minimálně na pozadí, aby se v určenou hodinu akce provedla.

Propojení na Google Analytics je řešeno pouhým přesměrováním na webovou stránku systému. Obecně jsou statistiky k systému řešeny jako něco navíc k programu a aktuálně jsou poskytovány bez záruky.

Kromě verze zdarma, která je omezena na 200 e-mailů za určité období a max. 2 současnými připojeními, můžete zakoupit doživotní licenci. Zde již neřešíte omezení na emaily nebo kontakty a využijete až 50 současných připojení, čímž se odesílání zrychlí.

Na rozdíly mezi verzemi se můžete podívat zde: http://www.sendblaster.cz/rozesilani-emailu-program-zdarma-versus-pro-hromadne-odesilani-emailu/

Systém SendBlaster je poměrně podrobný e-mailový systém, který je však nutné nejdříve hodně podrobně nastavit a vytváření nových e-mailů není zcela jednoduché. Samozřejmě to pak vyvažuje jeho cena.

Zajímavé vlastnosti:

  • Jednorázová platba za systém
  • K dispozici víc jak 100 šablon
  • Velké možnosti nastavení systému

Podrobnosti k systému najdete na stránce: http://www.sendblaster.cz

Ceny

Jednorázové platby:  
Platba za systém 2673
Platba za lepší editor mailů včetně obrázků 2133
300 profesionálních šablon 1323
Celkem 6129

Ceny jsou bez DHP, bez omezení e-mailů či kontaktů.

Mohlo by vás zajímat

1 Příspěvěk v diskuzi

Odpovědět