Vlastní datové centrum se nevyplácí. Přejděte na nejvýkonnější VPS od ZonerCloudu

7. listopadu 2022

Nejenom podnikatelé, ale i veřejná správa si uvědomují, že budoucnost spočívá ve flexibilní a efektivní virtualizaci. Využití cloudu např. pro účetní a podnikové systémy, sdílení a ukládání firemních dokumentů či správu e-mailů, šetří nejen peníze, ale i spoustu starostí. Pokud s nákupem virtuálních služeb nemáte zkušenost, tento článek vám pomůže s výběrem.

Firemní datové centrum je drahé na provoz.

Fyzické servery jsou finančně nákladné na pořízení, složité na instalaci a správu. Pojí se s nimi i náklady na zajištění každodenního provozu (včetně klimatizace, UPS apod.) Navíc se fakticky vytěžují jen menší část dne. Kvůli plynulosti služeb a chodu systémů, které jsou na nich provozovány, ale musí sloužit nepřetržitě. To znamená, že spotřebovávají velké množství energie i v těch částech dne, kdy ve firmě nikdo není.

Přechodem do ZonerCloudu znatelně ušetříte.

Na základě srovnání ZonerCloudu vychází, že tarif standardní konfigurace VPS z jeho nabídky je řádově o 50-70 % levnější, než jsou měsíční náklady za energie jednoho fyzického serveru bez dalších zařízení nutných k jeho každodennímu provozu. V případě managed serveru ušetříte měsíčně 30-50 %.

 

Ceny energií stoupají, my nabízíme efektivní řešení.

PŘEJÍT DO ZONERCLOUDU

 

Na výběr máte virtuální privátní server bez správy (VPS), nebo spravované managed server.

  • VPS bez správy je vhodný zejména pro účetní a podnikové systémy (Money, Pohoda, Helios) a další náročné aplikace. Na server přistupujete z libovolného zařízení současně a se svým týmem vždy pracujete s aktuálními daty.
  • Pokud se chcete soustředit pouze na úpravu svých webových stránek či e-shopu, využijte managed server. O jeho údržbu, aktualizaci a zabezpečení se starají profesionální administrátoři.

Jak si vybrat poskytovatele VPS?

Důležité kritérium je zodpovědný poskytovatel. Měl by mít pevné postavení na trhu a o jeho zkušenostech musí být dostupné věrohodné důkazy. Už třeba podle webových stránek, nebo firemního blogu můžete poznat, jestli své práci rozumí. Neostýchejte se ani spojit se zákaznickou podporou a dopředu se zeptat na cokoliv, co by vás před nákupem služby zajímalo.

V nejlepším případě byste měli možnost si server nejdříve bezplatně vyzkoušet. Kvalitní poskytovatel nabízí garanci vrácení peněz do určitého dne od spuštění služby.

Co je třeba zohlednit při výběru virtuálního serveru:

–        Výkon. Nespoléhejte pouze na tabulkové přehledy, ale hledejte i výsledky šetření.

–        Dostupnost. Profesionální poskytovatel by vám měl garantovat dostupnost 99,99 %.

–        Bezpečnost dat. Zajímejte se, kde a jakým způsobem budou vaše data zálohována.

–        Technologickou a zákaznickou podporu. Vyžadujte možnost se v jakoukoli denní i noční dobu domluvit s živými profesionálními operátory.

Nevíte jaké řešení konkrétně zvolit? Poradíme vám!

CHCI PORADIT S VÝBĚREM

 

Možností využití virtuálních serverů je mnoho. ZonerCloud pomůže vybrat nejlepší řešení pro každého. Pokud si nevíte rady, napište nám a my vám sestavíme řešení na míru.

Nejvýkonnější servery najdete u ZonerCloudu.

Mezi předními poskytovateli cloudových služeb v České republice i v zahraničí drží dlouhodobě pozici poskytovatele nejvýkonnějších serverů na trhu ZonerCloud. V jeho portfoliu naleznete virtuální servery se zřízením do 55 sekund.

ZonerCloud – bezpečnost dat a vysoká dostupnost serverů

ZonerCloud své servery ukládá do vlastního korporátního datacentra v klasifikaci Tier III v Brně a data tak neopouštějí hranice České republiky a jsou mimořádně zabezpečena. Všechny servery od ZonerCloudu zaručují dostupnost 99,99 % a pokud zaznamenáte pokles dostupnosti pod tuto hranici, můžete automaticky uplatnit nárok na slevu.

Zákaznická podpora a uživatelská přívětivost

U ZonerCloudu jsou zákazníci na prvním místě. K dispozici mají non-stop zákaznickou podporu s reálnými operátory, kteří jsou kdykoli připraveni zodpovídat vaše dotazy.

 

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *