Zajímavé domény pro kreativní prezentace

Zajímavé domény pro kreativní prezentace

Uplynulo již pět let od velké doménové události – vzniku prvních tzv. Nových generických domén ngTLDs. S odstupem času lze říci, že se řada z nich pevně zakořenila do myslí uživatelů Internetu a v současné době jsou častou volbou při registraci nových domén.

Samozřejmě se můžeme bavit o doménách, které jsou zcela univerzální. Kupříkladu oblíbené domény ONLINE nebo WEBSITE. Nicméně mezi novými generickými doménami jsou ve velké míře takové, které jsou díky svému názvu oborově zaměřené.

PHOTO, PHOTOS & PHOTOGRAPHY

Příkladem takových názvů jsou domény PHOTO, PHOTOS a PHOTOGRAPHY, které rovněž zmiňují autoři jednoho z nejlepších softwarů pro úpravu a správu fotografií – ZONER Photo Studia.
Tyto domény přímo vybízejí k prezentaci fotek, bez ohledu na to, zda poslouží profesionálnímu fotografovi k prezentaci jeho práce nebo jakémukoliv laikovi pro publikování rodinných fotek či obrazovou dokumentaci jeho cestovatelských zážitků.

Příznačnost těchto domén si velmi dobře uvědomují v ZONER software. Díky tomu si uživatelé ZONER Photo Studia či online galerie Zonerama, mohou za zvýhodněné ceny tyto domény zaregistrovat a ihned zde své fotografie prezentovat. Fotogalerie na Zonerama.com tak rázem dostávají punc originální webové adresy s doménami .photo, .photos nebo .photography, které můžete na své Zonerama album přesměrovat. A pokud by uživatelům nestačila pouze fotogalerie, mají možnost využít služby inPage a zcela zdarma si na těchto doménách vytvořit vlastní webovou prezentaci.

PICS & GALLERY

Další dvě nové generické domény jsou dobrou volbou pro prezentaci obrazových děl. Mohou to být fotky, kresby, anebo třeba i blog s návodem, jak se naučit či zdokonalit v kreslení. Inspirací pro tvorbu takového obsahu může být celá řada publikací od ZONER Pressu.

Obrazové galerie, kulturní instituce či malíři mohou díky těmto novým doménám získat netradiční adresu pro své umělecké počiny a nemusejí zabřednout do okoukaných, všedních domén.

VIDEO

Další z domén, VIDEO, nabádá k prezentaci videozáznamů, nebo možná přímo k vytvoření webu, který bude lidem poskytovat rady a inspiraci, jak video točit, stříhat a kde jej prezentovat. Využití může být velmi široké. S vytvořením prezentace na doméně .video vám poradí tým odborníků ze služby InPage.

DESIGN, ART & STUDIO

V neposlední řadě jsou tu ještě domény pro více specifičtější prezentace. Třeba takové, které propagují konkrétní designové studio, umělecké či designové práce.
Prezentujte svoje služby v oblasti kreativního designu a buďte online na doméně STUDIO nebo DESIGN. Tyto názvy naprosto přesně pomáhají komunikovat konkrétní zaměření. Může se jedna o profesionály v oblasti webdesignu, návrháře kuchyní, koupelen, interiérů, domů, zahrad a dalších odvětví, kde zákazník potřebuje kreativce.

Je čas se odlišit.

Internet je v současné době multi-konkurenčním prostředím. Dokáže oslovit velké množství uživatelů, které je ovšem již oslovováno ne méně velkým počtem konkurentů, kteří se zde snaží prezentovat své produkty či svá díla. Proto je dobré vystoupit z řady a sáhnout po netradičním názvu, který napomůže nejen k odlišení, ale také přesně definuje oblast zaměření takového webu.

ZONER software nabízí celou řadu produktů a služeb, které jsou velmi užitečné pro prezentaci libovolného oboru, produktů, dovedností či zájmů na Internetu. Nejjednodušší je, se zeptat a nechat si vhodně poradit.

Celou nabídku doménových a webových služeb naleznete na Czechia.com, portálu s největší nabídkou domén a širokou paletou profesionálních webhostingových programů. Žádný z fotografů by zase neměl opomenout přítomnost profesionálního softwaru pro zpracování fotek, ZONER Photo Studia X.

Žádný příspěvek v diskuzi

Odpovědět