Zjednodušte si život se SSLmarketem!

16. září 2020

Musíme si přiznat, že strohé omezení, které znemožňuje získat TLS certifikát na dobu delší než jeden rok, není úplně praktické. Značně to komplikuje správu a prodlužování vašich certifikátů, zkrátka další věc, na kterou musíte myslet…

Naštěstí jsme v SSLmarketu neusnuli na vavřínech a ve spolupráci se společností DigiCert, největší světovou CA, pro vás máme novinku – možnost víceleté objednávky certifikátu až na 6 let!

Díky tomu se znatelně zjednoduší již zmíněná správa vašich certifikátů, jejich obnova, a navíc výrazně ušetříte.

Jak to vlastně celé funguje?

Princip víceleté objednávky je takový, že čím vyšší počet let zvolíte, tím méně zaplatíte. Certifikát si můžete objednat až na 6 let dopředu, kdy jeho roční cena postupně klesá. První certifikát vám bude vydán na 398 dní a jakmile se bude blížit jeho expirace, tak ho automaticky prodloužíme 30 dní před expirací.

Certifikáty s ověřením organizace či rozšířeným ověřením jsou vydány na základě ověření společnosti, které spravuje přímo DigiCert a udržuje ho aktuální. Stačí tedy během životnosti objednávky potvrdit DigiCertu případné dotazy a udržet tak aktivní stav ověření vaší organizace.

Navazující (obnovený) certifikát od nás obdržíte automaticky a stačí jej pouze vyměnit na serveru. Za rok přijde další certifikát atd. Není tedy potřeba každý rok objednávat a platit prodloužení certifikátu, stačí jen myslet na jeho instalaci na server.

Víceletá objednávka certifikátu je kompromisem mezi krátkou platností, která je nově povinná kvůli vyšší bezpečnosti použití certifikátů, a komfortu při jejich správě.

 

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *