ZONER software startuje novou cloudovou službu Cloud Mail

9. prosince 2019

Služba Cloud Mail nabízí provoz firemních e-mailů s unikátní trojí ochranou. Vedle antivirové ochrany používá řešení s umělou inteligencí na rozpoznání SPAMu a rovněž upozorňuje na možný phishing.

E-mail je stále prioritou. Cena za každý účet hraje důležitou roli.

Jelikož je e-mail stále jedním z nejpoužívanějších elektronických komunikačních nástrojů, jsou zejména firemní uživatelé postaveni před rozhodnutí, kde své poštovní účty provozovat. Na trhu existuje řada cloudových služeb, které nabízejí mimo jiné i provoz firemních e-mailů na vlastní doméně. Problém však může nastat v zákaznické podpoře a zejména v ceně.

Kupříkladu služba G Suite od Googlu nabízí základní Basic tarif za 6 dolarů měsíčně, což je zhruba 140 korun za jednu mailovou schránku. Pokud se obrátíme na služby Microsoftu, můžeme sáhnout na produkt Office 365 Business Essentials, kde za každého uživatele, tedy e-mail zaplatíte 4,20 EURo měsíčně, což činí 110 korun.

Z toho vyplývá, že zásadním ekonomickým problémem provozu firemních e-mailů je fakt, že platíte za každý jednotlivý účet, tedy mailbox, případně za nákup vlastního mail serveru a jeho administrátory. Řešením je pronájem cloudové služby Cloud Mail, kde je jedinou limitou disková kapacita, která je však velmi snadno navýšitelná.

Cloud Mail, efektivní řešení pro provoz firemních e-mailů

Služba Cloud Mail nahrazuje váš vlastní mailový server. Začíná na ceně 750 korun za měsíc s možností zřídit neomezený počet poštovních účtů, které si můžete jednoduše vytvořit a spravovat.

„Evidujeme celou řadu poptávek, ve kterých zákazníci narážejí na situaci, kdy platí za provoz každého e-mailu. V konečném úhrnu pak platí tisíce korun měsíčně. Všechny tyto okolnosti nás inspirovaly k tomu, abychom přišli se zcela odlišnou koncepcí, kde jediným limitem bude zakoupený diskový prostor,“ uvádí Martin Šumbera manager e-mailových služeb ZONER software.

Vedle ceny je prioritou vysoká míra bezpečnosti

E-mail je nedůvěryhodný už z principu. Tento komunikační protokol byl definován téměř před 60 lety a má řadu zranitelností. Od modifikace mailové hlavičky, kdy si nastavíte libovolnou adresu odesílatele, přes bezpečnost obsahu, který bez šifrování putuje v prostém textu a není složité jej zachytit až po phishingová zneužití. Zkrátka e-mail je slabým místem každého uživatele.

Zoner software, vědom si těchto slabin, vytvořil unikátní trojí kontrolu poštovních služeb. Kromě vlastního Zoner AntiViru, který kontroluje e-maily na přítomnost škodlivých souborů, virů, malware a phishingu, je pošta chráněná i proti SPAMu. Profesionální řešení s umělou inteligencí automaticky vyhodnocuje podezřelé zprávy. Do složky SPAM pak zařadí všechny zprávy, které by vás mohly obtěžovat nebo ohrozit. Nejen nevyžádané a obtěžující zprávy, ale i e-maily, které jsou heuristikou vyhodnoceny jako možný phishing. Tyto zprávy jsou označeny v předmětu tak, aby si na ně uživatel mohl dát pozor.

Vedle výše popsané ochrany pomocí vlastní heuristiky, využívá Cloud Mail další technologie, jako jsou SPF a DKIM které zamezují podvodníkovi posílání pošty pod hlavičkou domény zákazníka.

Hlavním přínosem trojité ochrany pošty je komplexní ochrana, která se zaměřuje na tzv. Zero-day zranitelnosti. Jedná se o hrozby, které jsou natolik nové a čerstvé, že je konvenční antiviry ještě nedetekují. Díky heuristice antivirového řešení na Cloud Mailu, bude uživatel před těmito hrozbami kolujícími po internetu ochráněn ještě předtím, než se stáhnout do jeho počítače či smartphonu.

Cloud Mail závěrem

Služba Cloud Mail tak nabízí velmi efektivní nástroj pro profesionální provoz e-mailových účtů s unikátním způsobem zabezpečení, certifikovanou technickou podporou v češtině a vynikajícími finančními podmínkami pro provoz většího počtu e-mailových účtů. Uživatelé nemusí hradit za každý e-mailový účet, případně platit provoz a správu vlastních mail serverů.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *