ZonerCloud je oficiálním partnerem festivalu Expediční kamera

8. března 2022

Filmový festival Expediční kamera od roku 2009 promítá dobrodružné a cestovatelské snímky divákům na dvou stech místech v České i Slovenské republice. Takto velká akce se musí spoléhat na kvalitní a přesnou logistiku. Jak na tolika místech ve dvou republikách dopravit obrovské datové soubory s filmy spolehlivě, rychle a bezpečně? Jediné řešení nabízí Cloud Disk od ZonerCloudu.

Festival Expediční kamera pořádá web HedvabnaStezka.cz a časopis Travel Life. Po víc jak deset let existence se festival potýkal s problémy spojenými s distribucí filmů do promítacích sálů. Rychlé a stabilní ukládání těchto velkokapacitních souborů je pro promítače v kinosálech zcela klíčové.

„Na festivalu distribuujeme filmy, které stahují organizátoři z jednotlivých měst. Stále jsme hledali vhodný cloud, který by umožňoval jejich rychlé stažení. Vždy jsme ale pohořeli na celkové kapacitě stažení, kterou jsme vždy během pár dnů využili a následně se drasticky snížila rychlost stahování. Řešení jsme nalezli až u ZonerCloudu, který ochotně vyhověl našim individuálním podmínkám. Naše filmy jsou nyní díky službě Cloud Disk v bezpečí a kdykoli k dispozici.“ Pavel Pichler, manažer festivalu Expediční kamera

Cloud Disk od ZonerCloudu

Služba Cloud Disk od ZonerCloudu se ukázala jako nejlépe vyhovující individuálním podmínkám pořadatelů. Data na Cloud Disku jsou bezpečně uložená a ihned přístupná. Vysoký výkon a maximální dostupnost garantuje mimo jiné špičková hardwarová výbava od nejlepších dodavatelů na trhu.

Ke Cloud Disku se lze připojit různými způsoby. Například ho připojit v systému Linux či Windows jako aktivní síťovou jednotku, což s ním umožňuje pracovat stejně jako by šlo o lokální stanici. Navíc je možné Cloud Disk pomocí přihlašovacích údajů připojit i k Androidu, MAC / OS X, iPhone a jiným systémům a mobilním zařízením.

A tak i díky Cloud Disku od ZonerCloudu letos opět Expediční kamera přinese od konce února do května všem dobrodružství chtivým divákům ty nejlepší outdoorové filmy ve vybraných promítacích sálech.

Festivalové snímky

Dvanáctý ročník festivalu láká diváky na šest unikátních snímků:

V českém filmu Kripl trip se představí dva čeští hendikepovaní bikeři odhodlaní splnit si svůj sen – navštívit největší bikepark na světě. V Britské Kolumbii v Kanadě si zajezdí na vyhlášených trailech a poznají rozdíl v přístupu k hendikepovaným sportovcům v České republice a v Kanadě.

Vodáci na peřejích řeky Keve a Kwanza divákům vyrazí dech snímkem KWANZA topící se diamant Angoly. Dvojnásobný olympionik Dawson, Jihoafričan Dewet Michau a Brit Jake Holland se vydávají do válkou zničené Angoly, kde bojují s nemilosrdným počasím a kilometry nezmapovaného terénu, aby se nakonec se stali jedněmi z prvních kajakářů zdolávajících nebezpečné peřeje řek Keve a Kwanza.

Snímek Boys 1970 nabízí vzpomínku na poslední květnový den roku 1970, kdy vinou zemětřesení na šestitisícové hoře Huascarán Norte zahynula celá česká výprava pod sutinami ledu a kamení. Marek Holeček a Radoslav Groh v  roce 2019 vytyčili novou linii na sousední Huandoy Norte a na počest kolegů, kteří zde před půl stoletím zahynuli, ji pojmenovali Boys 1970.

Prožít náročný závod 1000miles Adventure divákům umožní 55 minutový snímek 1000 Miles 2021 – Jih proti severu. Dokument z 11. ročníku závodu 1000miles Adventure je podívaná plná radostí i strastí účastníků i pořadatelů! Film nabídne záznamy euforie, pocitů radosti a nesdělitelného štěstí, pokory k soupeřům i přírodě. Na druhé straně ale také krev, pot, slzy a zklamání. Snímek je unikátním svědectvím z náročného tisícimílového závodu napříč Českou republikou.

Slovenský snímek Salto je král zve diváky za nejvyššími vodopády na světě. Spolu s partou kamarádů, jejichž společnou výzvou je objevovat, dosahovat cílů a splynout s nespoutanými vertikálními živly, se mohou diváci v sále pokusit o jejich přechod.

A konečně ve filmu Nájdem odvahu budou diváci hledat odvahu k tomu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku. Cesta hrdinů SNP je 770 km dlouhá trasa vedoucí z Dukly do Děvína s celkovým převýšením 31 km. Slovenská herečka Lenka Vacvalová se na ni vydává sama s podporou TÝMU ODVAHY, který založila na pomoc dětem.

 

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *