ZonerCloud poráží Amazon, Microsoft i Google

15. září 2021

ZonerCloud ve srovnávacím testu opět vyšel jako cenově nejdostupnější a nejvýkonnější poskytovatel VPS na trhu. Znovu si tak upevnil svou pozici jedničky mezi světovými lídry poskytovatelů serverových služeb.

Vysoký výkon a co největší dostupnost jsou dnes nejdůležitější parametry, které je potřeba při nákupu serveru zohlednit. Všichni velcí poskytovatelé serverových služeb si toho jsou vědomi, a proto se v současné nabídce konfigurací VPS vyskytují mezi konkurencí jen drobné nuance. Nabízené velikosti disků a operační paměti jsou velice podobné, takže tím hlavním odlišovacím kritériem mnohdy zůstává cena.

V unikátním průzkumu konkurenceschopnosti se ZonerCloud podrobil srovnání s produkty nabízenými předními poskytovateli cloudových služeb ve světě. Cílem bylo zjistit, jak si ZonerCloud v porovnání se světovou špičkou vede nejen cenově, ale také co do nabízených parametrů či zákaznické podpory.

Konkurenční poskytovatelé ve srovnání

Do srovnání byli zapojeni tři největší hráči na trhu:

 • Amazon Web Services (dále jen AWS)
 • Google Cloud (dále jen Google)
 • Microsoft Azure (dále jen Azure)
Parametry srovnávaných serverů

U každého ze srovnávaných poskytovatelů byla provedena běžná objednávka virtuálního serveru s plným administrativním přístupem bez dalších dodatečných služeb. Kvůli maximalizaci objektivnosti výsledků byl kladen důraz na to, aby základní služby byly zcela totožné. Navíc byla vybrána vždy nejbližší dostupná datová centra v Německu. Testování probíhalo v srpnu 2021.

Metodika a typy testů

Pro výkonnostní srovnání byla použita open-source testovací platforma Phoronix Test Suite ve verzi 8.8.1., kterou odborná veřejnost již řadu let považuje za spolehlivý nezávislý nástroj pro testování hardwaru. Celosvětově je Phoronix Test Suite uznávaná jako poskytovatel komplexních testů pro platformu Linux, Windows a Apple OS.

Naměřené hodnoty

Předmětem srovnání bylo testování výkonu při provozu základního webového serveru, běhu webových aplikací, kompilace kernelu, komprese dat, výkonu disku a databáze in-memory. ZONER ve srovnání s AWS, Azure a Google vyšel jako nejlepší v drtivé většině měřených parametrů.

1) Provoz webového serveru (Apache http Server)

2) Provoz aplikačních skriptů (PHPBench)

3) Kernel kompilace (Timed Linux Kernel Compilation)

4) Komprese dat (7-Zip Compression)

5) Výkon disku (Dbench)

6) Databáze in-memory (Redis)

Cenové srovnání služeb

Mimo výkonnostních parametrů je ZonerCloud výhodnější i z finančního hlediska. Je to dáno hlavně tím, že jako jediný na trhu nezpoplatňuje přenos dat. Krom toho zákazníci nemusí ukládat platební kartu, ZonerCloud tak poskytuje své služby zcela bez závazku. Pokud má ale zákazník zájem si kartu uložit, a mít možnost automatické platby, bez problému je možné vše nastavit. V ceně služby je i non-stop zákaznická podpora v českém jazyce.

Závěr testování

ZonerCloud po 2 letech od posledního testu, s převážně českou a slovenskou konkurencí, obstál i ve srovnání s nejužší světovou špičkou. Nadále si tak drží pozici jedničky a co do výkonu a dostupnosti serverů poráží ostatní konkurenční poskytovatele!

Cloud Servery jsou postaveny na velmi výkonných dvacetijádrových procesorech Intel Xeon Gold 6148 (2,4 GHz), značkovém hardware DELL a kvalitních síťových prvcích Cisco. Navíc se společnost ZONER software netají tím, že do budoucna plánuje velké inovace.

Vojtěch Pospíšil

Prošel jsem formálním vzděláním zaměřeným na marketing a PR a nyní se věnuji internetovému marketingu a správě obsahu.

Mohlo by vás také zajímat

Nejnovější

1 komentář

 1. ldx

  Zář 20, 2021 v 16:53

  Intel, hmm…

  Celkově konkurují jen cenou za výkon.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *