Starší komentáře ke článku: 17.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 14.6.2002 12:00:17

Po technické stránce nelze snad nic vytknout, dobře ošetřeny jsou také zadávané parametry. Možná je diskutabilní použití značky center namísto nastavení pomocí stylu.
Obsahově si myslím svou funkci také dobře plní, ovšem nejsem si jist, zda náctileté slečny budou nadšeny technicistním vzhledem bez špetky kreativity. Stránka bych řekl je příkladem webu, který dělal skvělý programátor a nepřizval ke spolupráci grafika.

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 14.6.2002 15:38:16

Pokud mi poradíte, jak vycentrovat obsah stránek pomocí CSS tak, aby to fungovalo pro IE 4+, NN 4+, Mozillu a Operu 5+, budu jedine rad :-) Hral jsem si s tim asi 3 hodiny, precetl par clanku, ale nakonec jedine znacka center fungovala spolehlive (i kdyz ma zase nektere nepriznive efekty v IE6, uplatni se totiz na uplne vsechno vcetne elementu v tabulkach atd.).

Technicistni vzhled - jo, vim o tom, ale duvody jsou tri:
1) kdyz to funguje u Seznamu, proc by to nefungovalo obecne?
2) stranky, ktere maji komplet (html, css, obrazky) 15-30 kB, maji neco do sebe, zvlast pro lidi na modemu :-)
3) pokud to clovek financuje z vlastnich zdroju, tak se nekde usetrit musi, aby se to veslo komplet do 10.000 Kc za rok :-)

Kazdopadne diky za nazor :-)

Avatar

Autor komentáře: Joe

Datum vložení: 16.6.2002 11:24:07

1. Seznam si může lecos dovolit protože je to asi nejznámější webová adresa u nás a proto ji používají i náctileté dívky bez ohledu na to jestli se jim líbí nebo ne.
2. Náctileté se na web připojují většinou ve škole kde je velikost dokumentů netrápí, nebo doma za peníze rodičů přičemž platí to samé.
3. To že se chcete vejít do nízkého rozpočtu přece neznamená že web nemůže vypadat zajímavě.

Já osobně jsem také zastáncem toho že v jednoduchosti je síla a že méně leckdy znamená více, ale bohužel u této cílové skupiny s tímto přístupem asi moc nepochodíte. Musí to být jednoduché s logickým ovládáním. Ale taky to musí mít myšlenku a příjemný vzhled. Nemyslím to ve zlém, ale řekl bych že je vidět že ten vzhled dělal muž. Doporučil bych Vám dva články na intervalu - <a href='http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1015' target='_blank'>http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1015</a> který se věnuje tématu tvarů a <a href='http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1001' target='_blank'>http://www.interval.cz/clanek.asp?id=1001</a> který se zaměřuje na vnímání barev.
Najděte nějakou náctiletou studentku která má estetické cítění a věřím že její pomoc Vám rozhodně rozpočet nenabourá přičemž výsledek bude určitě zajímavější. Pokud najdete takovou která i ví něco o webu případně grafice bude to naprosto ideální.

Avatar

Autor komentáře: MilanK

Datum vložení: 16.6.2002 22:26:07

S body 1 - 3 se da jedine souhlasit, ale myslim sim, ze tento web je portal a jako takovy zcela vyhovuje. Na ty clanky na ktere se odvolavas radeji zapomen... Hlavně na ten o barvach! Nechal jsem si k nemu vyjadrit odbornika a je to ***. Skoda ze jsi nebyl ve skole (www.sosuo.cz), kdyz se brali barvy a tvary - pristi rok to muzes napravit (aspon doufam, ye se to povede zajistit). Nicmene by to mozna chtelo tochu zakulatit...

Avatar

Autor komentáře: Marek Šalanda

Datum vložení: 17.6.2002 8:01:43

Pokud chcete takto napadat článek, buďte prosím konkrétní, co se Vámi zmíněných odborníků týče. Věta typu: "nechal jsem vyjádřit odborníka..." není žádným argumentem a pouze manipuluje s davem... Autor (Tomáš Gold) se totiž v daném článku neopírá a svůj vlastní názor, ale o výsledky zahraničních studií. Děkuji i za transaprentnost Vašeho argumentu, jinak mu patří pouze ty tři hvězdičky...

Avatar

Autor komentáře: Michal Bouček

Datum vložení: 30.8.2002 2:25:38

No nevim.. ja jsem na <a href='http://www.suslbc.cz' target='_blank'>http://www.suslbc.cz</a> na barvy nechybel a nevim proc by ten clanek mel byt na *** Proc?

Avatar

Autor komentáře: milan pohorelsky

Datum vložení: 14.6.2002 14:52:44

Technicky se mi web líbí, ale cílová skupina asi prahne i po nějakém tom obrázku. Kdo určuje oblíbenost odkazů, autor?

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 14.6.2002 15:39:26

Kvalitu odkazu urcuje autor :-) Nejake obrazky casem budou, ale ne prilis, jsem minimalista...

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 14.6.2002 16:27:00

Tak se proboha nehrnte do takovych projektu. Jestli se tohle bude libit nake *nactilete holce, tak snad leda kdyz bude na matfyzu... barvy, obrazky... a ne stroha bila stranka s cervenym pismem ;)

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 14.6.2002 17:04:26

Myslíte, že žádná náctiletá holka nepoužívá třeba Seznam? Ten také v podstatě žádné obrázky nemá, maximálně reklamy :-)

Avatar

Autor komentáře: milan pohorelsky

Datum vložení: 14.6.2002 18:10:44

Mně osobně, kdybych měl tento okruh zájmů, by splnil web funkci <B>rychlého rozcestníku</B> a přehledu co "letí". Určitě je tu šance, že je to pro holky, co střídají počítače jako ponožky :-) - tedy nepamatují si své oblíbené adresy a chtějí to rychle stihnout o přestávce...

Avatar

Autor komentáře: Humppa

Datum vložení: 14.6.2002 20:24:17

Vzpomel jsem si. jak jsem se jednou opili u kamarada na chate a on odnekud prinesli TOP divky sve sestry.

Veci jako - jak poznas ze to s tebou tvuj kluk mysli vazne?
No preci predstavi te svym kamaradum!

Nebo- rostou po cernem pivu prsa? Jana, 11 let

Nejlepsi server venovany pobaveni muzske casti obyvatelstva CR na internetu!

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz