Starší komentáře ke článku: abline.sk

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 14.7.2004 7:17:57

no první dojem pěkný, netypický vzhled. druhý proč patkové písmo :O, proč tabulky, detail výrobku se mi zdá dosti slabý nehledě na to že nemam jak se dostat zpátky (možná je to prohlížečem(respective kódem) Opera 7.52). Stránka není validní ani podle HTML Trans 4.0. No a tenhle zápis je taky lahůdka :)      

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 14.7.2004 7:19:47

aha takže si za posledni slovo doplňte entitu 5ti nedělitelných mezer na vymezení mezer mezi tlačítky...

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 14.7.2004 7:36:11

Není tomu ani rok, co mě vyděsila má dlouholetá přítelkyně a obrazně řečeno mi položila nůž na krk. Buď ji pojmu za zákonitou choť, nebo jí pořídím zbrusu novou kuchyň. Taková ultimata nedostávám často a tak do dvou měsíců novotou zářící kuchyňská linka ozdobila náš skromný příbytek. Bylo mi od počátku jasné, že samotný nábytek bez příslušenství je vcelku k ničemu, takže postupně dovybavuji různé šuplíčky a skříňky potřebným harampádím a zařízením tak, aby náš kuchyňský kout nedělal ostudu jednadvacátému století.

Možnost nakoupit přes internet je vcelku lákavá, protože zaměstnaný muž ušetří nejen čas a nervy, ale občas i nějakou tu zlatku. Také z toho důvodu jsem zde, abych zveřejněný web podrobil mírné kritice.

Co mě první praštilo do očí a způsobilo mi kopřivku, byla polovina monitoru zářící jasně rudou obrovskou plochou. Tedy alespoň v JESPRPu (jediném správném prohlížeči), v jiných brouserech byl výsledek o poznání přijatelnější. Princip téhle grafické sabotáže jsem příliš nepochopil, každopádně mě ale nepotěšil a způsobil mi mírný býčí syndrom, který zahnala až pohotově zapálená cigaretka.

Co jediné mohu přičíst autorovi k dobru je pokus o neotřelý a nápaditý design. V dnešní hranaté a nudně obdélníkové tvorbě každý elegantní oblouček působí jako sympatické osvěžení. Bohužel ale tento pokus je i na mě až příliš avantgardní a nepůsobí moc solidním dojmem. Přestože se web jakžtakž podobně narýsuje ve všech mnou používaných prohlížečích (Opera, Mozilla, JESPRP), díky schizofrenickému použití stylů se při jejich vypnutí místo úhledného webu zobrazí pouze jakési puzzle. Poskládat v duchu jednotlivé obrázky do použitelné podoby dá docela fušku. Kaskádové styly zdá se nejsou autorovou silnou stránkou, o čemž svědčí i obligátní tabulkový layout.

Když už jsem dospěl až k tomu, že si podrobněji prohlédnu kávovar a to čtvrtý v pořadí, po kliknutí na fotografii se mi kdesi zatoulala celá navigace webem. Jistě - existuje v prohlížeči tlačítko Zpět, ale po mých zkušenostech s některými OUI (obyčejnými uživateli internetu) jsem velmi skeptický. Dost velké procento lidí o jeho funkci totiž nemá ani tušení a tak kuchyňský web získává několik velmi záporných bodů - přehledná a pochopitelná navigace webem musí být všudypřítomná. Zabrousíte-li na webík s vypnutými obrázky, jak to činí někteří mí známí, máte opět smůlu, protože nahlédnout do objednávky (tlačítko tvořené obrázkem bez alternativního popisu), co jste si to zatím vybrali, je úkol hodný Sherlocka Holmese.

Také jsem se, já fantasta, pokusil své družce vytisknout přehled kávovarů, aby si mohla vybrat, což se mi podařilo tak napůl. Ten, který mi do oka padl nejvíce, mi tvrdošijně zůstával mimo tisknutelnou plochu. Co s tím? Nic.

Zkrátka a dobře celý tento web postrádá jakékoliv známky použitelnosti a přístupnosti, které by stály za řeč. Celý design je příliš divoký a neuspořádaný a určitě mě neinspiruje k nákupu, natož abych se sem pravidelně vracel. Inu, další promarněná šance a řekl bych i tak trochu webdesignerský průšvih, protože elektronický obchod je právě typem webu, který má přinášet peníze. Počítám, že tento si na sebe bude horko těžko vydělávat.

Avatar

Autor komentáře: McHead

Datum vložení: 14.7.2004 9:09:55

V prvni rade chci podekovat Plavackovi. Fakt jsem si pocetl.
(udelal jsi dobre ... taky bych volil kuchyn)

Taky s nim ve vetsine souhlasim ...
co mne zaujalo je, vsudy pritomne tlacitko "vybrat vsetko" ... no kdo by si prece kupoval jenom jednu naberacku, kdyz jich muze mit s trochou nadsazky 60 ... :-)

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 14.7.2004 7:59:59

design je dost netradicny.Tie vlonovky sa mi sice pacia ale vybrane farby niesu podla mna najstasnejsie.Dalej ma zarazilo to ze po "najazde" mysou na menu sa nic nedeje(policka o firme ,kontakt a objednavka bz sa mali rozvietit a polozky v menu-katalog by sa mali tiez podciarkovat alebo rozvietit.
Velmi ma zarazila velka cervena(pri pouziti operi) plocha na pravej strane kde je udajne sekcia vypredaj.(len tak pre zaujmavost v exploreri ju mam bielu)
Tiez by ma este zaujmalo preco po kliknuti na nejaky odkaz sa zmeni to lave menu.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Šebek

Datum vložení: 14.7.2004 8:46:51

u mě se to tedy projevuje tak že v MSIE je pole výprodej červené ale ve Firefoxu je tam takový divný bílý obdélník!

Jak již bylo řečené určitě to chce do detailu dát tlačítko zpět !!!!

menu: na úvodní straně jsou odlišeny hover stavy, na ostatních ale už ne! Vůbec menu na ostatních stránkách není nic moc, všude jsou obliny a najednou tady hranaté menu!

Avatar

Autor komentáře: votok

Datum vložení: 14.7.2004 9:34:32

Tak nevím, školy nemám, vyzkoušel jsem obchod, nakoupil zboží, objednal, ale vůbec jsem si nikde nevšiml kolik mě to stálo. Jsou tam vůbec někde ceny?
A pokud bych mohl mít další jízlové připomínky, tak kde jsou záruky, reklamační řád, doprava, atd. atd...?

Avatar

Autor komentáře: meky

Datum vložení: 15.7.2004 13:15:01

Taky jsem to marně hledal, ceny tam opravdu nejsou. Anebo jak říkával jeden můj šéf: Kolego, vy neumíte hledat!

Avatar

Autor komentáře: Peter Lištiak

Datum vložení: 19.7.2004 13:31:07

Web je robeny pre velkoodberatelov. Zakaznik nechcel uvadzat ceny pretoze pre vacsinu zakaznikov ma ine ceny.

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 14.7.2004 9:47:26

abych se přiznal, budu asi výjimka, ale vzhled se mi líbí. Pátral jsem po tajemství oblých křivek (můj to nedostižný vzor při tvorbě webu), ale po poznání jsem ochladl.
Platí vše již výše uvedené, totálně nedodělané, objednávkový formulář se mi neukázal, u těch odkazů obrázkem, kdyby tam bylo alespoň TITLE, atd.

Avatar

Autor komentáře: zdenekold

Datum vložení: 14.7.2004 10:08:54

Nakonec jsem objevil jak na objednávkový formulář.
Ještě poznámka k Plaváčkovi a "zpět" v prohlížeči. V tomto případě nejde o to, že někteří uživatelé neznají tlačítko zpět, ale vzhledem k tomu, že na nové stránce mohu dělat spoustu dalších úkonů (třeba několikrát přidat výrobek), tak návrat zpět potom znamená tolikrát stisknout toto tlačítko. Což je na palici. A nemluvě o tom, že poté co přidám výrobek (na stránce se zvětšeným obrázkem) již se druhé přidání neprojeví - zvýšeným počtem, ale ani se nezobrazí hláška, kde bude možno zvýšit počet kusů.
Asi si jenom někdo chce před spuštěním otestovat chyby a to co nejlevněji.

Avatar

Autor komentáře: borek

Datum vložení: 14.7.2004 11:54:42

Tady se někomu líbí vzhled? Promiňte, hroznej, nechci jen kritizovat, ale já na tom webu neobjevil NIC hezkýho, nic, co by mě zaujalo - jako ne programátor, ale jako zákazník, sem prostě příště nepříjdu. Detail výrobku, ceny, objednávka, všechno - to není obchod, to je .....
Jsou určitě horší, ale ty se asi necpou do "hodnocení" na Intervalu. Promiňte, ale mám dojem, že jste si chtěl získat zákazníky - mě však ne.

Avatar

Autor komentáře: jakub

Datum vložení: 14.7.2004 22:33:21

takhle hezky a netradicni designu jsem uz dlouho nevidel, pro zensky to musi byt maly zazrak v sedem dni :) , bohuzel to same plati pro tristne tragicky kod a zpracovani

Avatar

Autor komentáře: david

Datum vložení: 15.7.2004 0:01:23

no, všechno je jednou poprvé a tak i já si sem něco napíšu. Na rozdíl od ostatních nejsem přes počítače a tvorbu webu, ale přes obchod. takže neumim posoudit stavbu stránek ani nic podobnýho. Jsem jenom počítačovej uživatel.

celkovej dojem je asi následující:

majitel velkoobchodu si zadal "kamsi" vytvoření shopu na internetu. ten kdo shop tvořil o obchodu moc neví a nebo se jedná o shop, který bude pro úzkou skupinu odběratelu jakéhosi velkoobchodu. Jelikož taky zkouším vytvořit podobný obchod, ale na jiné bázi, tak vím, že to neni naprosto jednoduchý, i když se to na první pohled muže zdát. Stránka abline.sk je podle mýho názoru polotovar a nebo neni pro širokou veřejnost. Pokud je pro určitou skupinu lidí, která zná svoje nákupní ceny, tak tam neni potřeba ceny dávat, každý odběrtatel má nasmlouvaný vlastní. A velkoobchod nebude zasílat zboží každýmu. Ona ta doprava taky neni zadarmo a když si někdo objedná 5 věcí za 100vku, tak doprava stojí druhou a v tu chvíli celý obchod ztrácí kouzlo. Alespoň pro koncového zákazníka. Jelikož je to dražší než v kameným krámu.
Viděl bych to tak, že autor už nevěděl co a jak a tak to "hodil" na interval, ať to každý zkritizuje a on bude vědět, co má kde opravit.

Myšlenka je to dobrá, ale je teprve na začátku. Výsledek se možná dostaví časem. Až se všechno dodělá.

Jinak by mě zajímalo, jak dlouho se načítá těch 40cet obrázku někomu s připojením přes faxmodem(tenhle problém totiž taky řešim - mít či nemít obrázky v náhledech :-))) nebo až po rozkliknutí "karty" výrobku

Avatar

Autor komentáře: Babo

Datum vložení: 15.7.2004 7:58:15

Neviem preco ... ale podla pisma vzdy spoznam len poloprofesionalnu resp. amatersku pracu....

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 15.7.2004 14:11:18

Dobrý den, jsem tu dnes jen na skok, protož nejsem doma a píši z internetové kavárny. Grafický design není zase tak špatný, docela to pěkně ladí. Takže hodnotím 7/10.
Jak jsem se díval na zdroj, je tam použité CSS i PHP. Je tu trochu i JS, ale vytknzul bych, že tu je více tabulek než CSS.
Zdroj hodnotím na 7/10.
S pozdravem Swarca

Avatar

Autor komentáře: illusions

Datum vložení: 19.7.2004 10:42:34

na prvy pohlad (nechce sa mi to cele preklikavat) je ten web pekny. Pekne vymysleny dizajn. Akurat nechapem preco je tam pismo times new roman. Mozno by to vyzeralo lepsie s inym pismom. Ale ani toto nie je az tak zle. Nechapem ale preco sa logo ktore je na uvodnej stranke nalavo na podstrankach presunie doprava !?!?! Vsak hore je dost miesta.. Ufff! Zmizne mi menu ked si kliknem na nejaky produkt! (je vidiet iba velky obrazok) To le zleee! Chyba SPAT alebo aspon nejake subMenu......

Avatar

Autor komentáře: Jaro

Datum vložení: 20.7.2004 12:38:59

Web programoval niekto, kto vie iste velmi dobre pracovat s Photoshopom, resp. s Corelom. Autor si zrejme myslel ze, pouzitim inak velmi peknych oblukovych nametov sa stranka stane lakavou pre pripadneho zakaznika a bude sa na nej nakupovat ostoset. Tento web je typicky pre toho kto vie dost o grafike ale s prepacenim prd o programovani, logickom rozvrhnuti webu a pouzitelnosti. Inak dovolujem si trocha kritizovat tolko ospevovany beztabulkovy dizajn. Ono to obcas je lepsie fakt spravit cez tabulky, najme ak mate na stranke tolko obrazkov, ktore na seba nadvazuju takpovediac na pixel ako keby sa vam mala stranka rozpadnut pri pouziti niektorych browserov. By the way... pre 90 percent ludi: Internet Explorer = Internernetovy prehliadac. Co sa tyka validity kodu... zadavatela projektu a mecenasa to (znova s prepacenim) prd zaujima...

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz