Starší komentáře ke článku: Aktivní webová stránka pomocí XML

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 16.12.2002 0:09:52

Clovek ktory ovlada XML a XSLT sa nedozvie nic nove a zvysok to len popletie...

Avatar

Autor komentáře: scorpi

Datum vložení: 16.12.2002 0:35:51

Taky jsem toho nazoru...
nasledujici veta me dostala:
<I>Příklad je funkční pouze v Microsoft Internet Exploreru 5.0 a vyšším, protože používá Microsoft XML Parser, který je součástí uvedeného browseru</I>
- tesim se, az nekdo napise napriklad :
<I>tento priklad funguje pouze v Mozille 0.9.8 a vyssi, protoze vyuziva renderovaci jadro Gecko, ktere je zakladem Mozilly...</I> :-))...absurdita zhruba stejneho radu.

Priklad je funkcni pouze v IE 5+, protoze je postaven na stare implementaci jeste pracovniho navrhu XSL (ktery M$ parser ve spojeni s IE umi od IE5) - dnesni standard XSLT je trochu odlisny, podporuje jej standardne IE bohuzel az od verze 6. Dale je priklad postaven na MS only technologii datovych ostruvku (taktez od IE5).
Standardni XSLT umi samozrejme i Mozilla.
Celkove mam z tohoto clanku rozporuplny dojem - o XSL (nemluve o XSLT) se nezasveceny nema sanci nic kloudneho a uceleho dozvedet na omezenem prostoru jednoho clanku, pokud nezna poradne JS/DOM a XML, tak mu z toho zbyde jen M$ only funkcni priklad, ktery mu tezko da podklad pro vlastni aplikaci...

Avatar

Autor komentáře: Roman Pichlík

Datum vložení: 16.12.2002 8:03:26

<I><xsl:stylesheet xmlns:xsl="<a href='http://www.w3.org/TR/WD-xsl">' target='_blank'>http://www.w3.org/TR/WD-xsl"></a>
<?xml version="1.0" encoding="windows-1250" ?></I>ehm od kdy se uvadi procesni instrukce pred xml hlavickou?

<I><xsl:for-each select="ALBUM" order-by="@interpret"></I> proc pouzivate cyklus, nebylo by lepsi udelat novou template, ktera by se matchovala na tag
ALBUM, kod by tag byl prehlednejsi.
Jak psali nade mnou cely clanek je podivnym propletencem XML,XSLT,DOM, CSS,HTML clovek, ktery o tom nic neslysel je asi notne zmaten.
Kdyz uz chcete mermomoci psat o XSLT tak zacnete tim co to vlastne XSLT je , jake jsou parsery, co je to sablona, XPATH atd a nemotejte pate pres devate. Ctenari tohoto serveru si to opravdu nezaslouzi.

Avatar

Autor komentáře: sbul

Datum vložení: 16.12.2002 8:39:41

V IE 5.01 jsem z příkladu viděl pouze dva prázdné řádky a tlačítko OBJEDNAT. Ale asi je to chyba mého nastavení.

Avatar

Autor komentáře: Stepan Kouba

Datum vložení: 16.12.2002 9:07:47

Dobry den,
myslim si, ze by bylo vhodnejsi (domnivam se, ze i definice XML to tak preferuje) psat nazvy elementu malymi pismeny. Ciste jen tak na okraj.
V praxi mi tento zpusob prezentace dat neprijde pouzitelny.
Pekny den
Stepan Kouba

Avatar

Autor komentáře: Roman Pichlík

Datum vložení: 16.12.2002 16:24:23

<I> myslim si, ze by bylo vhodnejsi (domnivam se, ze i definice XML to tak preferuje)</I> No to se velice mylite xml nic nepreferuje zalezi jen ciste na Vas jakou strukturu zvolite a budete pouzivat jestli male nebo velke nebo kombinaci.

Avatar

Autor komentáře: Scorpi

Datum vložení: 16.12.2002 23:39:10

Vase mylka vznikla pravdepodobne tim, ze v XHTML jsou vsechny nazvy elementu a atributu lowercase. V XML mohou byt zcela libovolne.

Avatar

Autor komentáře: Jirka Kosek

Datum vložení: 16.12.2002 10:51:49

Koukám, že ohledně XSLT má Interval nějakou trvalou úchylku (viz <a href='http://www.interval.cz/discussion-read.asp?id=881&content=all)' target='_blank'>http://www.interval.cz/discussion-read.asp?id=881&content=all)</a> a informuje poněkud zmateně o něčem, co již i Microsoft sám pohřbil. Doufám, že to není žádné tajemné spiknutí, ale jen neznalost autorů, kteří informace čerpají jen z několik let starého MSDN.

Doufám, že v nových článcích již jmenný prostor <a href='http://www.w3.org/TR/WD-xsl' target='_blank'>http://www.w3.org/TR/WD-xsl</a> neuvidím. XSLT je již více jak tři roky standard, a správná identifikace jmenného prostoru je <a href='http://www.w3.org/1999/XSL/Transform' target='_blank'>http://www.w3.org/1999/XSL/Transform</a>

Chápu, že někde ve staré intranetové aplikaci používá <a href='http://www.w3.org/TR/WD-xsl' target='_blank'>http://www.w3.org/TR/WD-xsl</a>, protože chtěl využít nové vlastnosti IE a XSLT, které tehdy ještě nebylo standardizováno. Dnes je však konec roku 2002!

Avatar

Autor komentáře: Jen souhlas

Datum vložení: 15.5.2003 18:52:08

Přesně tak!

Avatar

Autor komentáře: Dušan Janovský

Datum vložení: 18.12.2002 20:32:04

Důležité informace pro mě jsou:

1. do html dokumentu se dá napsat tag xml, který má src="soubor" a pomocí id se dá zpřístupnit javascriptu
2. takový element má vlastnost XMLDocument
3. a ten XMLDocument má metodu transformNode(), jehož atributem je xsl dokument, a kterážto metoda vrací výstup transformace

To jsem pochopil z toho nejdůležitějšího řádku oTBL.innerHTML=oXML.XMLDocument.transformNode(oTFL.XMLDocument)


Takže jestli tomu dobře rozumím, tak javascript umí spustit xslt transformaci (samozřejmě jen tu M$-transformaci) a s výstupem dále pracovat.

A otázka: umí si javascript načíst do proměnné obsah jednoduchého xml souboru? Nebo i xhtml souboru?

Avatar

Autor komentáře: MOmega

Datum vložení: 5.3.2003 16:34:39

Myslim, ze bych autora nekritizoval za nevysvetleni XSL, to se proste neda v tak kratkem clanku. Pro toho kdo to umi, to nebyl problem.

Naopak jsem so dovedel, ze existuje "XML" tag, da se s xml nejakym zpusobem pracovat v JavaScriptu, dokonce se da tranformovat. Obcas se to muze hodit. Sice jenom v IE, ale aspon nekde.

No a nakonec. Vyzkousel jsem v to IE 6.0, ale nefungovalo to :) Zobrazilo se jenom tlacitko a combo s jedinou polozkou vsechno. Ma nekdo stejny problem.

Avatar

Autor komentáře: Luděk Smetana

Datum vložení: 7.10.2003 22:44:43

Přišel už někdo na to jak něco podobného udělat tak, aby to fungovalo všude ne jen pod IE

Avatar

Autor komentáře: tom

Datum vložení: 8.10.2003 3:10:39

kdokoli s vyjimkou autoru Mozilly

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz