Starší komentáře ke článku: allonlinemodels.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 17.10.2003 7:02:24

jdu s kůží na trh a vy máte jedinečnou příležitost smlsnout si na dílku, na jehož výrobě jsem se měrou významnou podílel. Nepromarněte svou šanci oplatit mi mé mnohdy jízlivé kritiky a komentáře. Doufám jenom, že vás hned po ránu pohled na krásu ženského (i mužského těla) potěší stejně, jako těšil mě, když jsem to, co vidíte, tvořil. Aleluja.

Avatar

Autor komentáře: voyeur

Datum vložení: 4.12.2003 15:56:21

Stránky určitě dobré, zpracování a promyšlení jde do detailů, chyba je ovšem to, že nikdo neodpovídá na zaslané nabídky. tomu bych ještě rozuměl v případě soukromé emailové adresy, ale zde je možno s jistotou čekat, že dopisy jsou směřovány do jednoho místa, které je hluché....

Avatar

Autor komentáře: Kozeny.Viktor

Datum vložení: 17.10.2003 7:07:00

Teda to jsou baby:) A ještě oblečené v XHTML:)

Avatar

Autor komentáře: George

Datum vložení: 17.10.2003 7:44:15

Nóóó, teda Plaváčku opravdu jsem si smlsnul. Co k tomu dodat ?. Kód i styly validní, přehledný no prostě bez komentáře /v tom dobrém slova smyslu/. Přehlednost webu - super, grafiku hodnotit nebudu, nemám k tomu vztah, ale mně osobně vyhovuje a líbí se. Všechny odkazy mi fungovaly, dostal jsem se k tomu co jsem chtěl rychle, zpátky bez problémů. Tak to tu už dlouho nebylo, jde vidět že když se chce a /umí/ tak to jde, gratuluji a přeji příjemný den. Na závěr, na tom se moc hodnotit nedá, je to OK. Přidávám do oblíbených.

Avatar

Autor komentáře: chromos

Datum vložení: 17.10.2003 9:59:01

Tyto diskuze se snažím číst velice poctivě, protože mi jako začátečníkovi hodně dávají. Ještě před půlrokem jsem dělal stránky bez valného ponětí o využití css, o nějaké validitě nemluvě. A díky těmto kritikám se mi podařilo naučit a udělat validní (html i css) web v beztabulkovém layoutu. A teď k věci: Plaváčka si za jeho práci vážím (ani jeho básnické střevo není "slepé"), ale kritika tohoto webu pomalu hraničí (až na výjimky) s bezmezným obdivováním. Jaké to asi je pro jiné autory, když dostanou držkovou za každou blbost (tím nemyslím zásadní ani jiné velké prohřešky)? Já osobně mám z této kritiky pocit, že to je "já na bráchu, brácha na mě". Tak například od kritika přede mnou jsem si aspoň stránky projel validátorem (když už o té validitě píšu, že je bezchybná, že) a dostal jsem toto:

Property padding- doesn't exist for media print : 0

Property cursor doesn't exist for media print : pointer

Když už tady validita hraničí s posedlostí (jsem tomu rád), tak by hlavně profíci měli odevzdávat stoprocentní práci, jinak pak kritika nás začátečníků a amatérů ztrácí váhu.
Takže tímto příspěvkem jsem chtěl pouze poukázat na chování kritiků, vlastní web si netroufám ze své pozice jakkoliv hodnotit.

Avatar

Autor komentáře: Viktor Janeba

Datum vložení: 17.10.2003 10:04:55

naprosty souhlas s tim obdivovanim. Chtel jsem to napsat taky, ale pak jsem si to radsi rozmyslel.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 17.10.2003 10:23:02

Maličkost v předpisu stylu pro tiskový výstup:

p.about, p.red {
padding-: 0px;
}

... jedna hloupá pomlčka, mohla to být jednička, ale ta chybička, ta chybička :))

opraveno, díky za upozornění

Avatar

Autor komentáře: George

Datum vložení: 17.10.2003 11:45:00

Tak zkus kliknout na odkaz na tom webu CSS <a href='http://www.allonlinemodels.com/default.css' target='_blank'>http://www.allonlinemodels.com/default.css</a>, je úplně dole, potom ti z toho vyleze kód validní. Je pravda že jsem to nezkoušel přímo, a jinak já ho neobdivuju, ale toto dílo se mi líbí, a nejsem vůbec profík, a hodně jsem se zde přiučil. Ale mně osobně se to líbí, jinak toto je asi můj pátý příspěvek, Plaváčka neznám, ale znám jeho práci, a oproti tomu co tu kolikrát je, je to pohodička. To je jen můj názor, a na nic si nehraji kámo ????????????????

Avatar

Autor komentáře: helena

Datum vložení: 17.10.2003 8:01:18

konecne! konecne, konecne web, kam se dostanu, kde se v pohode orientuji, kde vsechno funguje a kde mne do niceho nikdo nenuti
po letmym shlidnuti - bez namitek

Avatar

Autor komentáře: Venca

Datum vložení: 17.10.2003 8:05:02

Do kritiky píšu málokdy, ale protože sem "věčný oponent zdejších kritiků" (pozor ne za každou cenu), tak jsem si nemohl nechat ujít příležitost.
Nemám ani zkušenosti ani čas a náladu hodnotit kód, takže třeba grafika - není ošklivá, ale ničím mě nezaujala, prostě v mých očích patří tato stránka mezi spostu jiných i když fotky holek jí posunuly trošku výš, než kdyby tam bylo třeba kuchyňské náčiní.
A ňáká chyba? Samozřejmě, že už na první pohled se našla "chyba" - najde se totiž vždycky, když se chce. Třeba - nedávno tu někdno vytýkal amatérovi to, že použil linkovaný papír pro pozadí a neseděli mu písmenka na řádcích a tady máme čtverečky a co, no přece nesedí. Jasně, že jsou do ztracena a, a, a, a, argumentů je vždy spousta. Rád bych viděl někoho kdo dokáže přinutit všechny ty "přihlouplé" prohlížeče, aby namalovali písmenko na linku v pozadí. Takže to chyba vlastně není. Další - zkuste si to prohlédnout při rozlišení monitoru 640x480 - horizontální posuvník - "no fuj" jak se tady několikrát ozvalo na adresy jiných stránek. Tak proč ne teď? FUJ! A co třeba tisk, chtěl jsem Plaváčka nachytat na tisku a byl jsem dost překvapen, že mi z tiskárny vylezlo něco úplně jiného, než jsem si představoval, ale přiznávam, že to důležité tam bylo, akorát že ve štosu vytištěných listů na skupinové tiskárně bych asi dlouho hledal tento svůj výtisk, krom toho že jsou tam fotky a allonlinemodels.com je to z úplně jiného webu. A vísledek - místo zdrcující kritiky jen malé škádlení. Doufám, že některý z renomovaných "šťouralů do kódu" tam najde taky něco - nebojte se hledat, nikdo není bez chybičky (akorát u těch lepších to dá víc práce než jen prohnat úvodní stránku validátorem) a i ti dobří si zaslouží pravdu.

Avatar

Autor komentáře: Venca

Datum vložení: 17.10.2003 8:09:16

Kdyby se někomu nelíbil třeba "vísledek" (nebo další co jsem ještě přehlíd) - jeho chyba, nemá umět česky :o))

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 17.10.2003 8:15:03

640x480? Neverim, ze neco takoveho existuje. Ale mozna jo. Soused telefonuje pazourkem...

Avatar

Autor komentáře: Tacud

Datum vložení: 17.10.2003 9:34:13

Ano, kritizoval se tu horizontální posuvník, ale při rozlišení 1024x768 (a vyšší) maximálně při 800x600. NIKDY NE PŘI 640x480 !! :o)

Avatar

Autor komentáře: Viktor Janeba

Datum vložení: 17.10.2003 8:17:23

Kod nehodnotim, nejsem koder... ale grafika se mi nelibi. Stroha chladna s "aby-tam-neco-bylo" smeskou napisu vlevo v hlavicce. Design taky samozrejme zabiji bannery, za coz tvurci nemuzou.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 17.10.2003 13:00:35

Vyjádřím se i ke grafice, přestože není mým dílem. Líbí - nelíbí je jistě záleží vkusu každého z nás. Pokud ale vím, zadání pro grafika znělo nějak takto:

Vyrobit střídmou a jemnou grafiku v modrých odstínech tak, aby nerušila a nesrážela do pozadí to nejdůležítější, na čem je portál postaven: totiž na kvalitních fotografií překrásných žen a urostlých mužů. Ano, grafika je tu jenom proto, aby tu alespoň nějaká malá byla.

Avatar

Autor komentáře: Viktor Janeba

Datum vložení: 17.10.2003 15:24:36

jasne... ale ten nazev serveru v hlavicce je podle meho nazoru prilis roztrhany pouzitim ruznych fontu a efektu. Modra je jiste dobra, ale myslim si, ze pro web o lidech by se vic hodily teplejsi barvy, klidne i pastelove. No nic, to jsou jen me dva centy :).

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 17.10.2003 16:03:17

Ano, měl jsem stejný dojem, ale jak už jsem řekl, grafický návrh jsem dostal hotový, pracoval jsem s tím, co jsem měl. Sám osobně bych horní část webu také řešil jinak. Majitel portálu má jiný názor než my a s výsledkem byl spokojen. Což je u platícího zákazníka rozhodující argument :)

Avatar

Autor komentáře: Malis

Datum vložení: 17.10.2003 8:36:35

...jenže budu-li upřímný a spravedlivý, tak musím uznat, že není moc do čeho.

Grafika se mi vyloženě líbí (mám rád tento střídmý styl i barevné kombinace - i když za grafiku podle všeho Plaváček zodpovědný není), kód je v pořádku, co dodat. Stránky jsem už samozřejmě znal z dřívějška, díky občasného okukování plaváčkovy sajty, takže žádné překvapení se nekonalo. Na můj vkus možná akorát trošku přereklamováno, ale to asi není nic, co by se dalo hodnotit, to prostě bylo součástí zadání.

No, nakonec přece jen jenom jedno malé rýpnutí, ale berte ho s rezervou - je to rýpnutí jen proto, aby tu nějaké bylo: když je něco tabulka, má to class tabulka, tak proč to není tabulka? Není ten strach z tabulek až trošku moc veliký - když jde o výpis takto strukturovaných dat, tak by se na to tabulka hodila, ne?

Avatar

Autor komentáře: T.O.M

Datum vložení: 17.10.2003 8:46:55

myslim ze poznamka ohledne 640x480 je zde asi na miste ne? ..ja teda pro takove rozliseni neoptimalizuji myslim ze 800x600 je relanejsi hodnota ale vzhledem k tomu ze se to kritizovalo u predchoziho webu nevidim duvid proc by tomu tak nemohlo byt zde !

Kod a validitu jako takovou asi nema smysl hodnotit a tak to vezmu z uzivatelskeho hledsika (ktere je nejdulezitejsi) jakozto clovek kteremu je tezce u .... jestli je to pekne napsane nebo nejake validni nebo co...
Takze design..taky me nijak nenadchnul presne jak bylo vyse receno je chladny neosobni, nijak vyrazny ani spatny ani dobry, to je aspon podle horsi nez kdyby byl spatny nezaujal proste nicim. VELMI rusivym dojem dela ta tuna blikajicich a mihotajicich odkazu v pravo :/ ale vec ktera me jakozto uzivatele velmi stvala a stve i na jinych podobnych webech je zpusob prezentace zvetsenych obrazku. Zde to probiha nasledovne..je tam jakysi popis a nahledy chci nejaky zvetsit tak na nej kliknu a co sedeje...: zacne se znova nacitat strnka musim cekat nez se vse znova urovna vykresli nez se nactou NOVE REKLAMY a pak na me vybafne trosku veci obrazek a s kazdym nahldem znova znova nacitam celou sranku a REKLAMY ..ten styl je opravdu vyhdony snad pouze a jedine protoze zde bude velky pocet zobrazeni banneru..nebylo by mnohem mnohem jednodussi a zaroven uzivatlesky urcite privetivejsi kdyby se ty nahledy otevrialy trebas, no JS definovane okno urcite kategoricky odmitnete, tak aspon samotny obrazek v novem okne???

Avatar

Autor komentáře: Tacud

Datum vložení: 17.10.2003 9:39:05

v XHTML 1.1 nelze otvírat obrázek do nového okna.

Avatar

Autor komentáře: Venca

Datum vložení: 17.10.2003 12:24:04

Ale, to snad neni duvod, kdyz to neumi at se jde vycpat. Pak je asi pekna blbost to pouzivat, kdyz neumi zakladni veci, ktery umi kazdej horsi.
V kazdym pripade nacitat k jedenomu velkymu obrazeku, kterej chci videt, jeste 100 dalsich mensich, ktery me vubec nezajimaj je blbost.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 13:00:27

To neni zakladni vec, otvirani novych oken je totiz z hlediska pristupnosti dost prisernost. Blbost pouzivat to rozhodne neni - a priznejme si to co vy povazujete za nutnost provozovatel portalu zajiste nechce. Toho zajima predevsim reklama...

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 18.10.2003 9:08:39

<a href='http://www.pixy.cz/blogg/web/2003_10_01_archiv.html#1066325168' target='_blank'>http://www.pixy.cz/blogg/web/2003_10_01_archiv.html#1066325168</a>

Avatar

Autor komentáře: T.O.M

Datum vložení: 18.10.2003 20:37:34

:)) nezbyva mi nez se usmivat, ale vzdyt i samotny autor v clanku v odkazu, ktery ste sem dal pise, ze otvirat nove okno napriklad pri detailnim nahledu obrazku je vcelku opravnene a je tedy vhodne pouzit metodu windowOpen(vetsinou lidi tak nenavidenou) spise nez TARGET. XHTML neovladam ani netusim jeho prednosti ale pokud skutecne toto nedokaze ani nevidim duvod proc bych se ho mel zacit ucit :/

Avatar

Autor komentáře: Jiří Novák

Datum vložení: 19.10.2003 8:20:33

Co že nedokáže? :-) Otevírat do nového okna samozřejmě dokáže. Už jen z toho důvodu, že s tím XHTML nemá nic společného a jde to (a mělo by jít) mimo něj, protože je to funkce naprosto nezávislé věci, totiž JS.
A o to jde. Pokud si uživatel vypne JS (nebo má zapnutý blokovač nových oken, nebo JS vůbec nemá), otevře se to do stejného okna, podrží-li SHIFT (chce-li to tedy sám otevřít do nového okna, svobodnou vůlí), otevře se to do nového okna.
Jazyk HTML a už vůbec ne XHTML nemá co dělat to, co uživatel nechce. Pokud vím, atribut TARGET nejde nijak vypnout. Naopak, JS či CSS v každém případě ano (mimoto u některých zařízení není ani jeden prostě k dispozici). HTML je jazyk na strukturu dokumentu. Je otevření nového okna nějaký popis struktury? Je to externí nezávislá akce typu CO a JAK - a na to je DHTML. CO a JAK se dělá pomocí JS či CSS.

Avatar

Autor komentáře: T.O.M

Datum vložení: 20.10.2003 7:37:05

Hmmm dekuji za vysvetleni, ale myslim ze zde jde spis o to ze at ten nahled otveru v puvodnim okne nebo novem okne nebo treba v ruzovem okne s puntiky porad tam otevru prakticky celou stranku a tunu obrazku krome toho jedineho ktery me vlastne zajima a o to tu kraci.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 10:44:09

To vite, komercni projekty musi vydelavat, bez reklamy to nepujde ;)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 9:18:53

Jen by to chtelo zaucit toho kdo tam provadi administraci aby psal linky jinak - nebo si to osetrit sam.

<a href='http://www.allonlinemodels.com/?p=Con&ConId=1182' target='_blank'>http://www.allonlinemodels.com/?p=Con&ConId=1182</a>

Kliknete-li na prezentace uvidite ze ne vzdy se carka zadari ;) Podobne title 'vstoupit na stranku' mi neprijde zrovna vyhodny. Grafiku hodnotim kladne, pekne - kod je pekny bez zjevnych chyb byt vetsi privetivost URL by tez nebyla na skodu.

Avatar

Autor komentáře: Jiri Nevicky - All Online Models

Datum vložení: 17.10.2003 10:04:58

Souhlasim, ze to neni prijemne, kdyz se po kliku na odkaz nezobrazi nic diky spatnemu linku, ale krome mnoha dalsich informaci si i tuto modelky a ostatni zucastneni v portalu vyplnuji online sami po prihlaseni na svuj ucet a prezentaci. Asi by slo vymyslet nejaky celkem slozitejsi algoritmus, ktery by poznal spatny link, ale jak treba eliminovat <a href='http://www.seynam.cz' target='_blank'>http://www.seynam.cz</a> nebo treba naopak platne stranky, ktere jen v onu dobu na par minut nejedou ? Urcite by ale slo kontrolovat treba mezeru, to souhlasim. Tento spatny odkaz (a snad i vsechny jim podobne) upravime nyni administrativne sami.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 10:33:50

Spatny odkaz se da kontrolovat taktez - poslete request a bud dostanete odpoved nebo neodpoved. No za predpokladu ze to neni do USA kde tamni registrator neexistujici domeny zobrazuje 'u sebe' takze 404 nedostanete.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 10:35:45

Delal jsem to kdysi - proste jste daval request na stranku cca po 6ti hodinach a pokud byl 3krat po sobe neexistujici tak se to hodilo do tabulky 'prozkoumejte podrobne'. Jinak myslim si ze neni problem napsat ereg na vyslovene spatne domeny (php.net ma u ereg nekolik desitek prikladu eregu) a v tomhle pripade by jiste nebyl problem to upravit na dva odkazy.

Avatar

Autor komentáře: Zagora, Milan

Datum vložení: 17.10.2003 11:16:58

Nikdo nezpochybnuje, ze je mozne napsat algoritmus, ktery bude eliminovat problemove linky, ale je jasne, ze nikdy nebude 100%. Me osobne predstava, ze budeme kazdych x hodin kontrolovat uzivateli zadane linky, nejak si je poznacovat, pripadne rusit, prijde v tomto pripade jako kanon na vrabce.

V 1. rade by totiz melo byt v zajmu uzivatele, ktery ma ke sve prezentaci online pristup, aby si prezentaci udrzoval v aktualnim stavu.
Je to totiz plocha, kterou si spravuje on sam a my mu sice slozite a (nikdy ne 100%) budeme hlidat linky, nicmene nijak stejne nezarucime, ze ostatni jeho udaje budou aktualni.

Ale neco na nasi obhajobu.
Ihned jsme si napsali SELECT nad DB a problematicke linky, ktere jsme takto nalezli ihned opravili.
Mimochodem byl to jen ten 1 a je skoda, ze zrovna u modelky, ktera je tak "VYSOKO" v sekci: "Nej", tak ze se to brzy provalilo. :-)
Myslim si, ze takovyto davkovy administrativni zpusob bude snad pro 99% pripadu postacujici.

Avatar

Autor komentáře: jakub

Datum vložení: 18.10.2003 12:01:10

todle mi ale fakticky prijde zbytecny, jak z hlediska zateze apod. kdyz jich tam nekdo nafici nekolik (odkazu), tak potom posilat request na kazdy jednotlivy ... nevim, nevim, jako teoreticky lze vsechno, ale osobne bych to videl jako problem konkretni prezentace modelky, nikoliv serveru - tudiz jeji skoda ...

Avatar

Autor komentáře: Civilkář

Datum vložení: 17.10.2003 10:20:31

Plaváčku, ve Tvém případě budu hnidopich. Koukám se skrz MSIE 6.0, NN 6, Operu 7.2 a Mozillu 1.4.

Kód:

- validní xhtml 1.1, validní CSS - fajn, nicméně u jednoho elementu a jsi definoval styl přímo v HTML

Přístupnost:

- nejde zvětšovat písmo
- tisková verze je ošetřena velice vkusně a dobře
- Lynx view na <a href='http://www.delorie.com' target='_blank'>http://www.delorie.com</a> mi nic nezobrazuje, nevím proč ...
- sekce O Portálu je na více než 5 obrazovek - co to trochu zkrátit, popř. rozdělit do více rubrik? Kdesi jsem četl (Lupa), že rozumná hranice jsou 3 obrazovky. Tahle rubrika je ale opravdu komín ... co se trochu zamyslet i nad plovoucí šířkou stránky, tak jako to máš na <a href='http://wwww.thuja.cz?' target='_blank'>http://wwww.thuja.cz?</a>
- ne, že by nebylo jasné, kam který odkaz vede, ale odkazy nemají jednotný hover (některé jsou po přejetí žluté, jiné červené). Sjednotil bych to. Hlavně odkazy "Hledání" a "Přihlášení" by mohly taky nabídnout nějakou interaktivitu, takhle by si jich hned každý nemusel všimnout.
- pohybuji-li se po stránce TABem, musím projet nejen všechnu navigaci, ale i všechny reklamní odkazy. To jistě není nutné a zdržuje to. Proč tam nedat nějaké tabindexy, abych se dostal dřív k obsahu? Mám-li být opravdu hnidopich, pak řeknu, že odkazy nelze přeskočit, a to ani v alternativních zařízeních.
- titulní stránka má po stažení 200 kB. To je hodně. Ale těžko to řešit jinak -snad ty fotečky zkuste trochu zmenšit, jejich kvalita snad moc neutrpí ...

Obsah:

- Proč máte rubriku "nově" a "nej tváře?" Vždyť je to to samé. Nestačilo by
to jednou? Ty fotečky mají jistě vyšší vypovídací hodnotu, text na druhou stranu shodí něco z těch 200 kilo ...
- zobrazím-li si web po stažení na lokální disk beze stylu, pak se
špatně přiřazují jmenovky k fotkám na titulní stránce v rubrice "Nové tváře" a já potom nevím, které jméne ke které fotce patří
- i nízké barevné hloubky obrazovky (256 barev) nesnižují čitelnost obsahu. Vše je příjemně kontrastní.

Prohlížeče:

- Opera 7.2 vkládá na stránky znak připomínající velké A, a to rozhodně tam, kde nemají co dělat - mezi oddělovače odkazů, do patičky apod. Snad je to použitou kódovou stránkou ... nestačilo by ISO 8859-2?
- v Netscapu je vše OK, taktéž v Mozille.

No, člověk musí být opravdu hnidopich. Navíc se mi těžko hodnotí dílo, které bych sám asi nedokázal v tomto rozsahu zpracovat. Až na výše jmenované drobnosti musím říci, že jde rozhodně o jedno z nejlepších děl kritiky webu. Hodnocení: 91%.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 17.10.2003 12:55:59

Takže:

- jeden element definovaný stylem přímo ve stránce: ano, je tam a to z prostého důvodu. Pro českou i anglickou verzi využívám jeden stylový předpis a styl definovaný ve stránce slouží k dynamické změně obrázku pro Hledání a Přihlášení při přechodu na anglickou verzi. Můžete si vyzkoušet.

- nejde zvětšovat písmo: ano, je to porušení pravidel, která tu hlásám. Upřímně - vedl jsem s klientem dost bouřlivou debatu, zadání znělo definovat písmo v pixelech. Přání bylo splněno. Ale je fakt, že pravděpodobně k úpravě stylu dojde a to i díky této kritice :)

- Lynx a textová verze - Přístupnost tohoto webu v textové verzi nebyla základním kritériem, především vzhledem k jeho zaměření. Celý portál je postaven na fotografické prezentaci účastníků a v textové verzi by přišel o nejdůležitější část své hodnoty a tím trochu pozbyl smysl. S tím souvisí i fakt, že se jedná o komerční portál, který je živen z převážné většiny reklamou. Tudíž byl dán větší důraz na verzi grafickou než textovou

- plovoucí layout: původně jsem o něm také uvažoval, ale nakonec po několika pokusech padlo ze strany klienta rozhodnutí zvolit layout fixní přesně podle grafického návrhu, který jsem obdržel. Čímž jsem si mimo jiné ušetřil dost práce :) Chyba to ovšem není, prostě každý tvůrce má na vybranou ze dvou možností - plovoucí nebo pevný. Konečně, i Interval je postaven na fixní šířce a mě osobně to vůbec nevadí.

- odkazy nemají jednotný hover: ano, to je pravda a je pro to důvod - žlutým hoverem je řešeno hlavní menu především proto, že červený odkaz na tmavším modrém pozadí zanikal. Všechny ostatní odkazy v textech i v nabídkách mají hover jednotný, červený

- velikost titulní stránky je dána především obsahem - reklamou a fotografiemi, které bohužel vyžadují jistou kvalitu. To je, pokud vím dáno i požadavky modelek a zde se prezentujících fotografů. Ale tato otázka by spíše měla směřovat k majiteli portálu. Samotný CSS a XHTML kod hlavní stránky má necelých 50 kb.

- k obsahu se vyjadřovat nemohu, to je výhradně starostí provozovatele

- ke kódové stránce - původně skutečně byla v kódování ISO 8859-2, jeho změna byla záležitostí programátora, který se pravděpodobně k této výtce vyjádří. Je fakt a mám to ověřeno, že UTF-8 občas způsobuje mírné problémy, ale jak říkám, to ovlivnit nemohu. Ovšem v průběhu tvorby jsem stránky testoval v Opeře 7.11 a podobný problém s vkládáním znaku A jsem nepozoroval. Zkuste mi poslat screenshot, ověřím si, kde je chyba.

Jinak díky konstruktivní kritiku, šla rovnou k věci a to oceňuji.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 13:08:12

Ona je totiz opera 7.20 takova podivna, ja treba misto odradkovani tady na intervalu z neznameho duvodu videl ctverecky - takze jsem byl nucen vratit se zpet k 7.11. Po prohlednuti kodu jsem totiz zjistil ze zrejme o chybu intervalu se nejedna...

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 17.10.2003 14:53:47

Tak tohle potvrzuji, také jsem si toho všiml ...

Avatar

Autor komentáře: Zagora, Milan

Datum vložení: 17.10.2003 14:11:53

Ano, jak rika Plavacek, ISO 8859-2 neproslo preze me. At se na me nekdo zlobi, ci ne, dle meho nazoru se UTF-8 jaksi k XML, na kterem je tento projekt kompletne postaven, hodi vice.

Avatar

Autor komentáře: Civilkář

Datum vložení: 17.10.2003 17:13:25

Pravda, toto výchozí kódování navíc nevyžaduje definici XML hlavičky (<?xml version="1.0" atd. >), která v MSIE 6.0 spouští jeho manýristický režim zobrazování ... . Nicméně v Opeře dělá kódová stránka problémy.

Zdravím Vás.

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 17:37:51

To vypada jak kdyby opera neumela UTF. Me to jede v opere v pohode...

Avatar

Autor komentáře: Civilkář

Datum vložení: 17.10.2003 17:15:02

Screenshot je k dispozici zde: <a href='http://www.ceu.cz/ippc/models.jpg' target='_blank'>http://www.ceu.cz/ippc/models.jpg</a>

Mnoho zdaru.

Avatar

Autor komentáře: zk

Datum vložení: 17.10.2003 17:54:11

Poněkud bych doladil návštěvní knihu.. Rozhození layoutu jde i jinak než HTML.

To že jste vy *nebo někdo jiný* moje pohopouhé 2 pokusy okamžitě smazal na tom nic nemění.

Avatar

Autor komentáře: Jiri Nevicky - All Online Models

Datum vložení: 17.10.2003 18:11:42

Ano, vsimnul jsem si a samozrejme priznavam. Snaha o vlozeni html kodu ve forme znacky "b" nezpusobila zadnou zobrazovaci chybu, text se jen jednoduse zobrazil, jak byl napsan. Vlozenim dlouheho textu bez mezer vsak doslo k roztazeni stredni casti a tato narusila celkovy format stranek. Zkusime s tim neco udelat, kazdopadne diky za upozorneni :)

Co se tyce smazani Vasich dvou prispevku, nebylo to proto, abych za sebou smazal stopy. Tato cast je rekneme mirne moderovana a takoveto typy prispevku, jako je 200 pismenek "a" nebo podobne mazu vzdy. Stava se, ze tam lidi pisou nesmysly, aby treba zjistili, jak to funguje, uz se mi tam zjevily i nevhodne texty ci nezadouci reklama, chapete.

Avatar

Autor komentáře: Jiri Nevicky - All Online Models

Datum vložení: 17.10.2003 18:15:36

A k tak rychlemu smazani nedoslo proto, ze bych "F5-karil" dnes na strankach, ale nechavam si zasilat na e-mail upozorneni o vlozeni prispevku do knihy navstev :)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Novák

Datum vložení: 17.10.2003 18:27:10

Dlouhý nepřerušený řetězec je problém, který jsem musel řešit ve svojí Knize návštěv vlastním skriptem, který to umí (uživateli) "spočítat", protože v PHP je sice např. dělení řetězců, ale po pevně dané šířce, což je v tomto případě nepoužitelné a rozdělovalo by to text i kdyby tam žádný dlouhý řetězec zrovna nebyl.
A IMHO je tento problém jeden z nejčastějších, který ještě zůstává na někdy už dost vychytaných Knihách (a uživatelé ho i občas využijí, aby design odstřelili).
Např. Interval to ale řeší po svém - overflow: hidden. Taky řešení, ale upřímně: nic moc ;-)

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 17.10.2003 19:42:10

Existuje jeste wordwrap - jenze tyhle systemy jsou bohuzel tak jako tak k nicemu. Porad to treba nevyresi problem kdyz vam do radku nekdo zada dlouhe URL. Za vhodny priklad lze povazovat napr. linky naseho supermedializovaneho portal.gov.cz kde neni problem narazit na url o delce k nekolika stovkam znaku. V takovem pripade je otazka co dal i pro cloveka - nerozdelit a bourat si design nebo rozdelit a mit nefunkcni link? A podobne - tech moznosti jsou proste desitky.

navic priznejme si, v urcitych pripadech je to vyslovene nevhodne - napriklad pri ukazkach kodu je neprijemne kdyz se vam 'to' rozdeli.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Novák

Datum vložení: 17.10.2003 20:06:30

O tom "wordwrap" jsem právě psal, že je v tomto případě nepoužitelný.

Ad portal.gov.cz: Takouvouhle příšernost ten skript, i když nemá nervovou soustavu, odblokuje s gustem :-) Minimálně kvůli bojkotu téhle zrůdnosti :-)

Avatar

Autor komentáře: Karel Bruna

Datum vložení: 17.10.2003 20:26:38

Na deleni dlouhych retezcu pouzivam v PHP toto:
$vstupnitext je obsah zapisu z guestbooku, maximalni delka slova je 80 znaku.

$vysledek = "";
$nepreruseny = explode(" ",$vstupnitext);
reset ($nepreruseny);
while (list(, $temp) = each ($nepreruseny))
{
if (strlen($temp) > 80)
{
$temp = chunk_split($temp,80);
$vysledek .= $temp;
}
else
{
$vysledek .= $temp . " ";
}
}

echo "$vysledek";

Vubec mi nevadi, ze to rozdeli i dlouhe url - nez zbytek skryvat, nebo nabouravat vzhled, je podle me lepsi ho rozseknout.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Novák

Datum vložení: 17.10.2003 20:47:07

Používám něco velmi podobného (teď nemám zdroják po ruce) :-)
Jen s tím rozdílem, že na to uživatele upozorním, že tam vkládá nějakou "hrůzu" - protože nevidím důvod, co by bylo racionální použití delšího řetězce bez přerušení oddělovačem než třeba 100 znaků (ad dlouhé URL viz bojkot).

Případné racionální použití si rád vyslechnu :-)

Avatar

Autor komentáře: bruno

Datum vložení: 18.10.2003 9:21:55

jde o to, jaky je myslen oddelovac - tedy znak, u ktereho prohlizec text sam zalomi. pokud jen mezera, je to spatne, minimalne je potreba brat v uvahu i enter.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Novák

Datum vložení: 18.10.2003 9:30:54

Ano, to také beru v úvahu, ten můj skript je sice velmi podobný výše uvedenému, ale jen v principu.
Je sice možné použít místo funkce Explode funkci Split (a tam dát regulární výraz s "nebo"), jenže v tom případě by bylo potřeba odlišit, jestli je jako onen nalezený oddělovač enter či mezera nebo něco jiného, zalomitelného, takže je to potřeba rozšířit právě o tuto přesnou detekci oddělovače, aby se pak dal vrátit na konec těch jednotlivých řetězců, pokud mají délku menší než specifikovaný počet znaků.

Avatar

Autor komentáře: Fireman

Datum vložení: 20.10.2003 9:15:11

A co proste vkladat do Guestbooku odkaz metodou [A href="Dlouha_URL.html"]jen vyzstiznej popisek[/A] a pokud by snad chtel uzivatel vrazit tu dlouhou URL i do popisku, tak to proste skryptem uriznout treba na 20ti znacich. Z vkladanim dlouheho textu bych to resil podobne, upozornil bych klienta na to ze mu asi nejde mezernik a ad zkontroluje jeho funkcnost :-) a v pripade ze mezery nevlozi bude text rozdelen podle internich pravidel serveru (a text bych rozseknul).

Mozna je to blbej napad, ale asi jedinej co se mi jevi jako nejoptimalnejsi. Zadny skryvani, zadny rozseknuti odkazu (a tim jeho znefunkcneni)...

Avatar

Autor komentáře: Vita

Datum vložení: 20.10.2003 13:26:30

Slovo optimalni je jiz tretim stupnem a tudiz se nestupnuje - optimalni je optimalni, optimalnejsi je pitomost.

K tomu co rikate, to mate tezke. Treba realna metoda co bych pouzil je fiknout to za domenou (tedy u tretiho lomitka) - tedy zustalo by <a href='http://www.portal.gov/' target='_blank'>http://www.portal.gov/</a> a hotovo, rozhodne lepsi nez to sekat 'uprostred' - duvod je jednoduchy, pokud uz mam zobrazit odkaz, je lepsi cely a ne rozetnout parametry. A jedna vec, i kdybyste se na hlavu stavel, nektere veci jsou proste (bohuzel) strojove resitelne dost obtizne i pri ruznych specielnich internich pravidlech.

Avatar

Autor komentáře: Fireman

Datum vložení: 20.10.2003 14:42:09

Dobre slovo "Optimalnejsi" nahradim slovem "Vyhodnejsi" a co se tyce toho urezani, tak to je taky moznost urezat to za domenou... coz je resitelne... a jinak nevim co by s toho co jsem napsal nemelo jit skryptem treba v PHP vyresit....
Navic se nechci hadat, tak rekneme ze to resit nelze a proste s dlouhym retezcem znaku nelze nic delat. A hold tu grafiku rozhodi.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 21.10.2003 7:57:29

Když už tady tak zasvěceně diskutujete o tom, jak příspěvky zalamovat pomocí různých server-side funkcí (cha, jako bych v životě žádnou neviděl), tak mi laskavě vysvětlete, jak zajistíte, že se vám layout nerozhodí, když uživatel zvětší písmo? Pochybuji, že najdete něco lepšího, než právě "overflow: hidden" ;-)

Mimochodem, někde níž se píše o sekání po 100 znacích - český jazyk má v průměru 5 znaků na slovo (což je celosvětově dost hodně) a nejdelší slovo "nejnepředpřekrystalizovávatelnějšími" má 36 znaků. Takže bych to klidně sekal po 40 znacích ;-)

Avatar

Autor komentáře: Jiří Novák

Datum vložení: 21.10.2003 9:30:05

Ještě před několika lety bylo uznáno jen slovo zvící 30 znaků (jistě si ho každý pamatuje: "nejneobhospodařovávatelnějšími"), a teď už je uznáno i 36 znakové? :-) To je pokrok! ;-)

Ale pane Málku, dovolil bych si nesouhlasit.

1) Když uživatel zvětší písmo, je rozhodně lepší když se <B>trochu</B> rozhodí layout (pokud je pořádně udělaný), než že nebohému uživateli zmizí text. Mimoto při zvětšení od 300% výš se rozhození layoutu většinou nevyhnete ani u skoro dokonalých layoutů - samozřejmě u EM layoutů to třeba neplatí, ale pak už je tam taky drobná chybička - je to na těch několika obrazovkách nepřečtitelné - a nepomůže ani min-width či max-width či podobný věci (ani Pixymu).

2) Copak uživatelé píší do příspěvků jen slova?! Co třeba kusy kódu? V PHP, jak dobře víte, je např. na slučování řetězců tečka, a ta je jaksi nezalomitelná a když máte takto několik slučovaných proměnných za sebou...
Ale zatímco ostatní asi text zalomí, já dám uživateli vědět, že takovýto řetězec prostě odeslat nemůže a ať si ho upraví, jak ho chce zalomit sám, svobodnou volbou.

Avatar

Autor komentáře: Kapr

Datum vložení: 18.10.2003 0:27:20

Tak jsem na to koukal, je to v pohode, ale jedna vec me zarazila. To se provozovatel neboji u nekterych divek natvrdo zobrazit cislo telefonu? Nezda se mi to prilis bezpecne.

Avatar

Autor komentáře: Jiri Nevicky - All Online Models

Datum vložení: 18.10.2003 14:40:10

No, je to i o tom, jak pozorne si zajemci o zverejneni sve prezentace pred samotnou registraci prectou podminky, se kteryma odeslanim svych dat ke zpracovani souhlasi. I primo pred samotnym registracnim formularem je text, kde se uvadi, ze vsechny vyplnene udaje budou u prezentace zverejneny, jedinou vyjimkou je datum narozeni, ktere se nebude zobrazovat, ale je jej potreba zadat pro spocteni aktualniho veku v kazde dane chvili zobrazeni prezentace. Zvyraznil jsem to radeji tucne a jeste cervene :)

Myslite, zda se nebojim, ze me nekdo osoci nebo dokonce nejak nebude chtit popotahovat ? Ono telefonicky kontakt neni spatna vec, ikdyz souhlasim, ze je to neco jineho nez treba nove vytvoreny e-mail na free e-mailove sluzbe. Tezko rici, jak se k tomu postavit. Nekdo treba u prezentace chce telefonni cislo, nekdo ne.

Avatar

Autor komentáře: kapr

Datum vložení: 20.10.2003 1:33:39

Ne u Vas jsem se nebal, spise u tech mladych slecen. Ja osobne kdybych byl zena a byl v nejake podobne databazi, nikdy bych sve telefonni cislo nezverejnil :-)

Avatar

Autor komentáře: rasto

Datum vložení: 18.10.2003 12:52:42

predosle prispevky si precitam nasledne, najskor moj postreh, pardon ak uz niekoho opakujem, pouzivam operu 6.06 800x600 a stranka je "trosku" rozhadzana, pravdepodobne dan za validitu kodu...

Avatar

Autor komentáře: PssT

Datum vložení: 18.10.2003 14:21:37

Plavackovi:
Z vlastni zkusenosti vim, ze je dobre, ze ostatni stranky zaroven otestuji, protoze jeden nemuze vsechny ty verze browseru mit. Takze, dival jsem se IE6, O7.21, M1.5, F0.8, NC4.8 a Lynxu. Vsude je to OK. Jen u IE6/WinXP v rozliseni 800x600 mi uz vyjede vodorovny posuvnik, odhaduji tak cca 4px (Sam pouzivam radeji sirku 760px a 780px je asi uz na hrane). Pro NC4.x by snad mohly byt alespon [hr], aby se text trochu rozlozil na souvisejici celky.
Jinak se mi to libi a myslim si, ze to mnozi pouziji jako inspiracni sablonu.
Mejte se :-)

Avatar

Autor komentáře: Mato

Datum vložení: 19.10.2003 14:06:05

stranka je urcite vyborne technicky zvladnuta, no... nechcem sa nikoho dotknut, ale vzhald je bezny priemer. nic nove, nic graficky lubive.... skutocne neviem <I>cim by ma mala inspirovat?</I>, teda samozrejme okrem fotografii modeliek :)

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 19.10.2003 21:13:12

A o to prece jde ne? Na strankach te ma zajimat grafika obsahu, ne grafika ilustracni, ta by nemela ani rusit - v tomto pripade fotky hezkych holek, ne menicka nebo hlavicky. Leo

Avatar

Autor komentáře: Mato

Datum vložení: 20.10.2003 20:28:14

Uhm... s tym plne suhlasim, len ja som reagoval na predosli prispevok, kde sa hovorilo o grafike stranky - nie o fotografiach.... ako uz niekto spomenul "vyssie", keby sa na stranke predaval kuchynsky riad uz by na nej nebolo vobec nic pritazlive :)
Skus si porovnat par stranok z <a href='http://www.cwd.dk' target='_blank'>http://www.cwd.dk</a> s touto a budes vediet preco by som na allonlinemodels inspiraciu nehladal...

Avatar

Autor komentáře: PssT

Datum vložení: 19.10.2003 22:21:14

Holt nejste mnohy :-))

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 20.10.2003 0:49:26

Proto taky pouzivam width: 776px u fixniho layoutu ;)

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 20.10.2003 0:53:09

Btw hezky seznam UA, ja bych jeste pridal Konquerora, ale co me trapi, je testovani na IE5Mac a Safari... Mate s tim nekdo zkusenosti? Predpokladam, ze Safari je na KHTML, takze +- stejne vysledky jako KQ, ale tim koncim...

Avatar

Autor komentáře: Michal Horák

Datum vložení: 20.10.2003 12:50:15

Safari se chova podobne jako Konqueror a v nekterych pripadech je dokonce lepsi. Safari je bezproblemovy prohlizec. S IE5/Mac je to uz ale horsi :(

Avatar

Autor komentáře: Michal Horák

Datum vložení: 20.10.2003 12:56:45

Jen bych jeste pridal Safari 1.0 a IE5 na Mac OS X. Safari je v pohode, v IE 5 na Macu jsou vsechny tri sloupce "vysypane" pod sebou, ne vedle sebe. IE / Mac totiz ma nekolik bugu, kvuli kterym tohle muze nastat, doporucuju navstivit <a href='http://www.macedition.com/cb/ie5macbugs/' target='_blank'>http://www.macedition.com/cb/ie5macbugs/</a> pro vice info.

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 20.10.2003 19:07:43

Diky za oba prispevky, zas jsem o neco moudrejsi ;)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz