Starší komentáře ke článku: Alternativní formy reklamy 2.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 15.2.2002 10:24:29

1. Velikost out-of-the-boxu není nijak standardizována, 75x75 se sice občas uvádí jako příklad, ale na rozdíl třeba od banneru, který je pevně začleněn do layoutu stránky, se jeho velikost může libovolně měnit podle přání inzerenta.

2. Out-of-the-box se používá i na "solidních" stránkách - byl k vidění třeba na Živě, Měšci, Lupě, Atlasu. Inzeroval tak třeba Microsoft uvedení Windows XP.

3. Omezení out-of-the-boxu na 30 vteřin je opět arbitrární a závisí na dohodě s inzerentem, podobně počet zobrazení na den a/nebo na kampaň.

4. Slušně vysoká CTR out-of-the-boxu = 5-7 %

5. Hi-splash, Expand banner, nezmíněné iLayer, SuperFlash, JumpAd či spousty jiných názvů (není zatím jednotné pojmenování) představují pouze jeden formát - absolutně umístěnou průhlednou Flashovou vrstvu, která může nahrazovat či rozšiřovat některý z běžných formátů (banner) nebo se používat samostatně (JumpAd). Rozlišovat, zda se banner rozbalí na začátku animace nebo po najetí myší je podobné rozlišování bannerů na červené a zelené.
Připojím hezčí ukázku než je v článku :-)
<a href='http://www.peckadesign.cz/preview/vanoce/venuse03.htm' target='_blank'>http://www.peckadesign.cz/preview/vanoce/venuse03.htm</a>

6. Klíčová slova prodávají portály v PŘESNÉM znění, tj. koupit si něco bez koncovky jsou vyhozené peníze.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 15.2.2002 14:13:36

Opravdu pěkná ukázka ;-) To, že dárky padají pokaždé jinak, přitahuje pozornost i při dalších nejen náhodných shlédnutích ;-)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Gold

Datum vložení: 15.2.2002 19:51:33

Ad 2) Sam moc dobre vim, kde vsude mi out-of-the-box leta a stale trvam na tom, ze zadna solidni stranka out-of-the-boxy neproda (Atlas, Redbox a dalsi vyse uvedeni by jiste prezili i bez nej). Je to proste dukaz toho, jak je Internet na reklame hrozne zavisly.

Ad 5) Ta ukazka je fakt lepsi ;o) Dik.

Ad 6) To je docela mozne, ze to tak na Atlasu je. Nevite, jestli je to tak vsude? Ja jsem prave cetl, ze portaly pouzivaji podminku, ze pokud hledany retezec obsahuje klicove slovo, tak se zobrazi reklama. Jestli tento retezec tvori cele slovo jim muze byt v podstate fuk.

Avatar

Autor komentáře: Jirka Lahvička

Datum vložení: 18.2.2002 9:05:09

Ad2) Ti, kdo prodaji out-of-the-box, by jiste prezili bez nej (podobne by asi prezili bez skyscraperu, bez textove reklamy, bez sponzoringu sekce katalogu atd.), ovsem to neznamena, ze ho neprodaji. Da se to standardne koupit skoro vsude.

Ad6) U Atlasu jsem si jisty, ze to tak je, u ostatnich ceskych portalu predpokladam taky. Pokud ne, uz si bezim koupit retezce "a" a "e", moje komercni reklama se tak zobrazi skoro vzdycky :-).

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Gold

Datum vložení: 18.2.2002 10:05:02

Ad6) Bohuzel predpokladate ze se plati za obdobi, na cemz byste pak vazne pekne vydelal (koukam ze na Atlasu to tak je). Jenomze na nekterych jinych portalech platite za pocet zobrazeni (treba Redbox) a pak byste se samohlaskama diru do sveta neudelal. Spis diru do penezenky... ;o)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz