Starší komentáře ke článku: apzvysocina.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Radek

Datum vložení: 17.4.2006 0:26:50

Mně se nelíbí ten footer s odkazy na XHTML, CSS a Bluefish... Buď bych ty "buttony" srovnal vlevo nebo bych to vyřešil uplně jinak, takle to imho vypadá, že to zakrývá nějakej obrázek/grafiku Když to je pro lidi s handycapem, proč neudělat položky menu přístupný pomocí alt+cosi-nejspíš-čísla... jen takovej návrh <li><á class="empty"></a></li> <li><á class="empty"></a></li> <li><á class="empty"></a></li> vim proč to tak je a přemejšlim jak jinak to udělat, ale nic mě zrovna teď nenapadá... třea na to přijde někdo zkušenější...:) jinak líbí... pěknej design! za sebe můžu říct - dobrá práce

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 17.4.2006 1:17:03

- Proč je na webu absence, H1 a začíná se až elementem h3? - Jinak souhlasím, že by se do menu hodil accesskey a taky nevím proč v menu ty prázdný odkazy, jestli vám jde o ty čáry, tak to lze přeci vyřešit jinak ;-) - To horní menu by také šlo dát do ul li ne? - Proč tady 2 divy? stačí jeden ... <div class="lijevo"> <div id="infobox"> - to samé v headeru, 3 divy + odstavec, zbytečnost, spíše bych dal jeden div + h1 - XHTML a CSS validní, to je dobré) - grafický vzhled je dostačující Když opravíte tyto výhrady, tak to bude dobré.

Avatar

Autor komentáře: Pazu

Datum vložení: 17.4.2006 1:24:43

V IE6 při volbě Písmo/Největší domácí stránka odchází do věčných lovišť (resp. kamsi pod stůl, menu taktéž). Je to důsledek fixní šířky rámce. Buď šířku rámce definovat v závislosti na velikosti písma (třeba 40em) nebo radši ponechat přes celé okno.

Avatar

Autor komentáře: Zahon

Datum vložení: 17.4.2006 11:23:04

Bylo zde několik výhrad ke zdrojovému kódu atd. Mě spíše na první pohled zaráží grafika novinek. Zdá se mi to malinko jako by oranžový naspis nadpisem vůbec nebyl, jako by byl spíše odkazem na zajímavou věc týkající se článku... hlavní podíl na tom má červená čára pod nadpisem. Doporučil bych jí proto přesunout čerenou čáru nad nadpis příspěvku. Ještě jedna věc mě napadá. Hornímu menu by (kromě toho že by mohlo bát uděláno stylem <ul><li> jak už zde někdo říkal) vůbec neškodilo kdyby jednotlivé položky byly blokové elementy. (display:block). To je asi vše. Jinak bych ještě chtěl pochválit grafiku. Myslím že se povedla.

Avatar

Autor komentáře: Jan Onesork

Datum vložení: 17.4.2006 14:14:21

Docela pěkná grafika. Jen bych ještě doporučil udělat textovou verzi 'loga' a tu pak překrývat tím obrázkem (aby to i vyhledávače mohli přečíst). viz http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html

Avatar

Autor komentáře: Zbyněk Mrkvička

Datum vložení: 18.4.2006 8:57:44

jakmile budu mít jen trochu času, rozhodně je zapracuju.

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 18.4.2006 11:52:36

Nejsem expert na web, ale doporucil bych pouzit misto Formular ke stazeni [u]zde[/u], [u]Formular ke stazeni[/u] - to zde je naprosto zbytecne a tusim, ze spravne pojmenovany odkaz se bude lepe indexovat ;)

Avatar

Autor komentáře: Martin Sadílek

Datum vložení: 18.4.2006 15:55:51

Zdravim, koukam taky se Vám tak stršně líbil návrh css stylu Luka Cvrka na Soljucia, jako mě:-) Ale chtělo by to opravit ty H1, všechno zase tak dobře udělané nemá:-) Martin Sadílek http://www.fom.cz

Avatar

Autor komentáře: Zbyněk Mrkvička

Datum vložení: 19.4.2006 10:40:56

bingo ;)

Avatar

Autor komentáře: Spachal

Datum vložení: 18.4.2006 17:44:47

Zdravim, nemam cas na hlubokou analyzu, ale nej dva postrehy: * barva pozadi je imho velmi agresivni, web bych cetl jen pokud bych na nem obsazene informace opravdu moc potreboval .. * ani se neptejte, jak uvodni stranka vypada v IE7 ;) ..

Avatar

Autor komentáře: Zbyněk Mrkvička

Datum vložení: 19.4.2006 10:42:31

Ja jsem rad, ze mi ve wine funguje aspon IE6.

Avatar

Autor komentáře: nat

Datum vložení: 18.4.2006 22:52:29

Doporučoval bych ztmavit bravu písma, tohle nemusí každý přečíst. Odkazy by i při hover efektu měly být odlišeny od zbytku textu. Červená barva na první pohled stačí, ale když na ně najedu, dostane to o trošku světlejší barvu než normální text, takže někomu může takhle odkaz zmizet z očí úplně a ještě k tomu vypadá jako obyčejný text (až na kurzor, což lidi ještě víc zmate). Doporučuji odlišit odkazy minimálně o podtržení a zamyslet se nad změnou barvy písma při hover efektu. K levému menu (tři odkazy na levo) mám obdobnou výtku. To mírné hýbání s "odrážkami" je velmi nedostačujicí, navíc při vypnutých obrázcích ani nejde vidět.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz