Starší komentáře ke článku: arakain.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Květoš

Datum vložení: 16.2.2005 16:59:00

To jednoho potěší; pěkný design a kód ve STRICT, chválím! Grafika: Vydařilo se, myslím pozadí, které se k tomuto žánru podle mého gusta hodí. Layout a kód: Řešení s frames v CSS hezké a zde plně funkční funkční. Ačkoliv by sloupce asi nemusely mít linky tak silné. V jemnosti je krása! Hezké menu a rovněž Galerie fotek, vkusné.

Avatar

Autor komentáře: Adam Vasicek

Datum vložení: 16.2.2005 17:38:57

celkovy vzhled na me pusobi jako FRAMEy, asi nebudu jediny. Dal, v sekci Video chybi uvedeni formatu a velikosti videa. Dobry by bylo se taky zamyslet nad pristupnosti. nevim proc nepouzit xhtml namisto html. libi se mi moznost volit vzhled, ovsem je velka skoda, ze to nefunguje i bez JS...

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 16.2.2005 20:09:45

Ano, ano to s Vámi souhlasím opravdu je to jako iframy.

Avatar

Autor komentáře: Mirek Mach

Datum vložení: 17.2.2005 3:52:22

Ad rámce: líbila se mi myšlenka simulovat vzhled rámců pomocí css, mělo se jednat o takové jakoby retro - ona i ta naše kapela už také není nejmladší. Avšak vzhledem k tomu, že nejspíš zůstanu se svým názorem osamocen, budu asi nucen tento nápad opustit. Chybějící údaje u videoklipů doplním, v minulé verzi stránek byly, nevím, proč mi zde vypadly. Totéž se týká empétrojek. Díky za postřeh.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 17.2.2005 12:07:16

Myšlenka simulace rámců pomocí CSS se mi líbí a nemyslím, že by ji autor měl zavrhovat. Jde o neotřelý a zajímavý nápad. Snad je jen na tento retrostyl ještě příliš brzy - až budou rámce stejně mrtvé jako discomusic sedmdesátých let, bude to možná působit lépe, teď to prostě splývá s anonymními hromadami skutečných rámcoidních stránek ;-)

Avatar

Autor komentáře: Mirek Mach

Datum vložení: 17.2.2005 4:16:31

Z mně známých dvou možností (server / klient) jsem zvolil možnost měnit styl na straně klienta. Opera, Mozilla a Firefox (a nejspíš i Safari?) mají možnost měnit styl přímo v menu prohlížeče, takže JavaScript je jen alternativní způsob, jak styl měnit (vím, nefunguje v Opeře) a také jediná možnost, jak toho docílit v IE. Máte-li jiné řešení, uvítám jej. O xhtml versus html se toho píše hodně, ale asi se špatně dívám, zatím mě xhtml, coby přístupnější varianta, příliš nepřesvědčilo. Na desktopu jsou si obě varianty víceméně rovnocenné, na mobilních telefonech (alespoň co jsem měl možnost vidět) také. Spíš mám, jako majitel pda s PalmOS, zkušenost opačnou.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 16.2.2005 20:08:08

Docela dobrý, ale nějak se mi tam nepozdává to fórum, taky mi tam chybí nějaký ankety. Jinak mají zajímavý pozadí, použití kontrastů barev se mi taky líbí

Avatar

Autor komentáře: Jaromir Kuzma

Datum vložení: 16.2.2005 20:37:29

Web je urobeny peke, prehladne a hlavne cisto. Ku grafike sa vyjadrovat nebudem, pretoze nie som grafik, ale vcelku sa mi paci. Pani kritici: moze mi niekto vysvetlit, co su to frames v CSS? A este otazka: ked ma niekto vysoke celo a na nose dioptrie cislo 4, tak automaticky posobi ako inteligent? Mne to nepripomina ani frames ani iframes. Mne to pripomina slusne napisany, vcelku semanticky web. Dakujem za pozornost.

Avatar

Autor komentáře: Vojtěch Brzek

Datum vložení: 16.2.2005 23:11:22

Tady nejde o semantiku ani syntaxi kodu, ale o grafiku. Zlute cary, ktere nasilne oddeluji jednotlive casti pripominaji totiz stare doby framu...

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 17.2.2005 2:22:38

To že je to STRICT nebo že mi web umožňuje něco tak infant. jako vyber_styl , je sice působivé. Ale mě se ty stránky nelíbí. Mé oči vidí především uživatelským okem viditelné části (do kódu koukají akorát šťouralové, a studenti)... Použít 5 barev písma v různé velikosti na jedné JEDNODUCHÉ stránce je při nejmenším amatérismus. A rámečky už taky moc nefrčí. Mám pocit že Vás někdo zmrazil v roce 1997 a letos na jaře vám došel proud v mrazáku. Jinak je to ale hezké že to děláte, lepší než aby jste brali drogy a zpívali o alkoholu ;-)

Avatar

Autor komentáře: Mirek Mach

Datum vložení: 17.2.2005 3:41:59

My ale o alkoholu zpíváme, tedy alespoň někdy :-). Jinak jste hezky zasmečoval, pokusím se returnovat: [i]použít 5 pravopisných chyb v jednom JEDNODUCHÉM příspěvku je přinejmenším amatérismus.[/i] Ale teď vážně, díky za postřehy. Abych pravdu řekl, počet barev v textu jsem doposud za nadměrný nepovažoval. Pokusím se zjistit, sdílí-li Váš názor více lidí, pak s tím něco udělám. Na problematiku rámců odpovídám v jiném příspěvku. P.S. Koukám, že jste také noční pták, nechcete jít k nám hrát na bicí? Právě hledáme bubeníka :-)

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 17.2.2005 8:16:32

Díky za nabídku, ale hraju na bicí asi tak jako píšu texty :-))

Avatar

Autor komentáře: Goblich

Datum vložení: 17.2.2005 22:02:05

Docela se mi libí ikony členů v pravém horním rohu, ale myslel jsem si, že jde na ně kliknout a zobrazí se mi jednotlivý člen - myslím, že je to rychlejší plus pro "dial-up" návštěvníky. - co se mi nelíbí je, že prý změnu stylu nepodporuje můj prohlížeč (to snad platí jen pro textový lynx, nebo něco podobného) A přidávám se taky k "líbí" (web je charakteristický i originální a velmi dobře zpracovaný) ..aji sem si počet ;o)

Avatar

Autor komentáře: Mirek Mach

Datum vložení: 17.2.2005 23:42:26

Vidíte, klikací členové, to mě nenapadlo. Určitě to zrealizuju. A s tím JS na změnu stylu budu muset taky ještě pohnout.

Avatar

Autor komentáře: meky

Datum vložení: 18.2.2005 13:57:48

Taky sem klikal na členy, určite to udělejte klikací. Jinak web se mě líbí, ale asi bych ve zdrojáku dal text stránky před menu.

Avatar

Autor komentáře: tomas

Datum vložení: 18.2.2005 10:55:05

Moc pekne, jako fanousek Arakainu nemuzu ani jinak hodnotit :)

Avatar

Autor komentáře: GEe

Datum vložení: 19.2.2005 15:57:22

... jelikož jde a amatárský projekt, nebudu zbytečně kritizovat -- souhlasím s tím retrem, je to přece jen hodně brzy -- nechtěl bych být šeroslepý, protože bych si ze stránek asi nic nepřečetl, tedy krom úvodní obrazovky, protože světle šedé písmo (menu) na šedé, promiňte, ale to je trochu moc -- desing nemá smysl moc hodnotit, spíš jde o funkční grafiku -- zdrojový kód se mi moc čitelný nezdá, kdysi jsem zde nechal hodnotit své stránky s podobným "zmatkem" a rozcupovali mě (častější používání TABulátorů by to určitě zprůhlednilo) -- i na svém 19" monitoru po stránkách brouzdám jako po mořské hladině - moc dlouhé seznamy -, uvítal bych listovaní (sekce diskografie) a optimalizaci na nižší rozlišení -- odkaz koncerty se chová docela divoce (tabulka je umístěna hluboko pod nadpisem, snad o 80px, možná víc), letmým pohledem do zdrojového kódu: vypadá to dobře, ale někde bude chyba :)) -- fórum je opravdová katastrofa, žádně členění témat, tisíce listovacích odkazů, zbytečně veliký font i formulář na nové příspěvky samotný

Avatar

Autor komentáře: chromos

Datum vložení: 19.2.2005 17:47:53

[i] -- souhlasím s tím retrem, je to přece jen hodně brzy[/i] uznávám, nebyl to moc dobrý nápad. [i] -- nechtěl bych být šeroslepý ... světle šedé písmo (menu) na šedé...[/i] je to "šedý" styl, ale je možnost vybrat si kontrastnější. [i] -- zdrojový kód se mi moc čitelný nezdá...[/i] nevím, možná používám malá odsazení, na druhou stranu je vše generováno z php, kde to je tak, abych se v tom vyznal. [i] -- i na svém 19" monitoru ... optimalizaci na nižší rozlišení[/i] myslíte-li např. každé album v diskografii na samostatné stránce, tak to bylo v minulé verzi a nesetkalo se to s velkým ohlasem uživatelů. Co myslíte optimalizací na nižší rozlišení? Layout je plovoucí a funkční i při šířce 480px. [i]-- odkaz koncerty se chová docela divoce...[/i] Asi to bude tím IE5.5, který používáte. Bohužel jej nevlastním a neznám nikoho, kdo má něco horšího než IE6, abych to mohl u něj otestovat. Na druhou stranu počet Gecko-based a IE6 prohlížečů na webu kolísá kolem 90% a těm, kteří si stěžovali na divné zobrazení jsem doporučil Firefox a kupodivu na něj všichni přešli. Alespoň k něčemu je to dobré. [i]-- fórum je opravdová katastrofa...[/i] Ona je to návštěvní kniha, poněkud nešťastně nazvaná Diskuze, ale máte pravdu, že při současném tempu přispěvovatelů z toho jde docela hrůza. Děkuju za celkem podrobnou recenzi.

Avatar

Autor komentáře: Goblich

Datum vložení: 20.2.2005 0:12:53

no nevim, ale když se někdo snaží vylepšovat web už několik let, a vypadá tak jako www.arakain.cz , nelze -podle mého- psát, že jde o amatérský web (např.: je oproti 90-ti% jiných webů dobře přehledný), ale neříkám profesionální! Co se týká kontrastu, (nevím jaký druh prohlížeče ani kvalitu monitoru používáte) je zcela dostačující a navíc velmi lahodí a sedí. PS: můžete prozradit pod jakým prohlížečem, popř. OS se zobrazilo šedé na šedém? Poznámka: není funkčnost také záležitost designu?? a k velikosti textu, myslím, že je lepší velký font, než nečitelný! Priorita je celková funkčnost, - u mme naprosto vyhovuje. K dalšímu textu, z různých důvodů mlčím...

Avatar

Autor komentáře: GEe

Datum vložení: 21.2.2005 15:06:55

Nevím, jak Vám, ale světle sedé písmo na šedém pozadí --- podotýkám že pozadí má několik odstínů šedi -- není to pravé. Zkuste si posunout spektum barev a uvidíte.. Naprosto nesouhlasím s tím, že příliš velké je lepší než přílíš malé, obě jsou to špatné varianty! Není design jako design a funkční design je zcela odlišný od designu založeném spíše na obrázcích. Pokud se má hodnotit design, pak se mluví o "obrázkovém" designu, ne o logickém uspořádání na stránce.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz