Starší komentáře ke článku: bilacerkev

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Pepa

Datum vložení: 30.7.2004 0:20:45

tak prvni co me prastilo do osi je spatne nastavene kodovani... pokud vubec nastavene je. A ten preload na zacatku se mi taky moc nezamlouva...

Avatar

Autor komentáře: Re admin

Datum vložení: 4.8.2004 19:22:45

hm, diky za smazaní přízpěvku :-((
bylo to sice out of topic...

ale jinak nic špatného :-((

admine ? řekneš mi nějakej duvod ?
fakt jsem chtěl jen s Pepou mluvit :-(

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 30.7.2004 3:42:24

Predevsim naprosto chybi doctype, definice jazyka, metatagy v head apod. Tedy suma aumarum hlavicka dokumentu naprosto odbyta. Z toho duvodu jsem se ani nepokousel kontrolovat validitu.

Dale bych, byt vami, oddelil stylovy predpis od HTML kodu. Potazmo dusledneji vyuzil CSS, ve vasem kodu je spise takovou utlacovanou popelkou.

Vami zvoleny tabulkovy design tu byl take kritizovan nespocetnekrat, uz vzhledem k vasemu pomerne jednoduchemu layoutu by nemel byt problem tabulkam se vyhnout. A vyhnul bych se na vasem miste i iframe, pokud uz tam musi byt neco podobneho (ackoliv pro to nevidim duvod - stranka je mnohem sirsi nez ten ramec a i dolu by se najake to misto jeste naslo :-), pouzijte DIV s oveflow:auto.

Dalsi vec: po kliknuti na horni "logo" byva zvykem navrat na hlavni stranku, to by si zaslouzilo dodelat, popravde receno jsem chvilinku premyslel, nez mi doslo, ze hlavni stranka je vlastne prvni polozka menu "o nas".

A dale: odkazy nepodtrzene, a to ani po najeti mysi. Nedavno jsem byl za podobny nesvar take kritizovan a musel jsem uznat, ze to zasadne prispiva k prehlednosti webu (i kdyz nekdy drobatko kazi design a citelnost).

K celkovemu designu neni pro jeho jednoduchost moc co rici, ale stridma barevna kombinace s jemnym prechodem v hlavicce pusobi na oko prijemne. Snad jen pismo v menu by si zaslouzilo zvetsit. No a hlavni vytku si z me strany zaslouzi nemoznost zmeny velikosti pisma (v IE) a absence specialni tiskove verze (kdybyste mel dokument cely radne nastylovany, byla by to malickost).

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 30.7.2004 6:20:03

Jen taková drobnost - webu chybí metaelementy, nikoli metatagy ;-)

Avatar

Autor komentáře: Sqee

Datum vložení: 30.7.2004 9:10:24

(poznámka pod čarou: Kvůli tomu asi opravujete lidi rád :-) - na druhou stranu je dobře, když se budou termíny nazývat správně)

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 30.7.2004 22:12:35

Jo, diky za opravu, rado se to plete :-)

Avatar

Autor komentáře: MYSH

Datum vložení: 30.7.2004 9:23:17

Jsme tu proto, abychom kritizovali, ale někdy mi to připadá, že tady vymýšlíte hlouposti. Pokud má někdo zvýraznění odkazů pouze tmavší barvou, není to chyba. Považoval bych to za originalitu, odlišnost, vyjímku, snahu o poutavý design. To s tím logem je taky věc designéra/kodéra...
Myslím že když někdo bude kácet strom zleva, nemusí to všichni dělat stejně.
Pravda je, že některé zásadní věci naprosto chybí, ale to už není věc designu, nebo vkusu... web designu zdar :)

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 30.7.2004 7:15:50

zase jeden z "pátečních" webů :)
chybí mi DOCTYPE, kodování a takové ty základy hlavičky, s čím souvisí i to že se špatně zobrazuje čeština. Tisková verze mě taky chybí :)
<a href='http://bilacerkev.wz.cz/pionyr.htm' target='_blank'>http://bilacerkev.wz.cz/pionyr.htm</a> menu se v opeře neroztahuje až dolu.
typografie webu je taky dost odfláknutá. Taky mi tam nějak nesedí v menu ten copyright, je to až přehnaně velké.
Po schlednutí autorova webu chápu, že lepší to být asi nemůže když se někdo o počítače zajímá pár let a ještě okrajově :)
Nijak nechci autora urážet nebo si z něj utahovat, nej nechápu jak může dát někdo web tohoto typu na interval do kritiky...howgh

Avatar

Autor komentáře: Mr Rejpal

Datum vložení: 30.7.2004 7:38:23

Tento web je celkově graficky lehčí. Proč tam proboha je to načítání? to se hodí pro nějaký flash co má hodně velkou velikost.

Avatar

Autor komentáře: Mexiko

Datum vložení: 30.7.2004 8:59:14

tak jsem kouknul na fotogalerii - <a href='http://bilacerkev.wz.cz/foto/povodne\foto.jpg' target='_blank'>http://bilacerkev.wz.cz/foto/povodne\foto.jpg</a> - to s tim zpetnym lomitkem mne pobavilo - autor evidentne toho moc nevi o html - nemluve o jiz zminenych META - ten web si zaslouzi hodne velkou kritiku. A na stranky autora jsem se radeji moc nedival - ta barevna kombinace docela trha oci.

Avatar

Autor komentáře: Polka

Datum vložení: 30.7.2004 9:30:46

Strávit pěknou chvíli u hlášky "Načítám..." je opravdu super.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 30.7.2004 9:41:27

k snídani jsem míval sýr.
K večeři pak Rudé Právo,
o moc víc, než bylo zdrávo.

Tento web mě vrátil v čase do jinošských let, kdy jsem byl s červeným šátečkem pod bradou a s vykuleným pohledem Červené Karkulky donucen recitovat budovatelské básničky. Nechápal jsem vůbec nic, ale dle svědectví přímých účastníků jsem si vedl celkem zdatně. Nejkrásnější zážitky z té doby pak bývaly prvomájové průvody (starší pamatují), kdy jsme jako šílená banda muchomůrek (s bílými košilkami a červenými šátky s bezva uzlem) radostně provolávali slávu lidem, které jsme ani neznali. Zvláštní doba.

Bohužel ke kritice tohoto pionýrského počinu se moc dodat nedá. Jediné, co lze obdivovat je odvaha autora vnutit ke kritice dílko, které nesplňuje ani základní předpoklady slušného webu. Počínaje poněkud nevýraznou a chudou grafikou, zpotvořeným kódem a naprosto záhadným formátováním textu konče. Je zvláštní, že každý začinající webdesigner dokáže obohatit fádně šedivý posuvník extravagantní barevnou kombinací, ale na tak základní věc, jakou je kódování češtiny v klidu zapomene. To by si člověk mohl játra vymluvit.

Nezbývá mi asi nic jiného než místo kritiky prohlásit výzvu všem dalším nadějným tvůrcům, kteří nás hodlají oblažit svými skvělými pracemi, aby pečlivě a dostatečně sebekriticky zvážili své schopnosti.

V této souvislosti mě napadlo, že se poslední dobou vyrojila halda projektů, kde se weby kritizují. Z reakcí kritizujících jsem pomalu nabyl dojmu, že jsme národ webdesignerům zaslíbený a pomalu každý občan je už od útlého věku schopen skutečně odborně zhodnotit díla mu předložená. Tak jsem si říkal - fajn, na stavu českého internetu se to brzy projeví. Bohužel se mi ale zdá, že valné většině tvůrců chybí dostatečně sebekritický pohled na svůj um a nechtěným důsledkem tohoto nedostatku je pomalé, ale jisté odpadání skutečných odborníků, kteří sem rádi přispívali a utráceli svůj drahocenný čas rozdávaním mouder a rad. Skoro se zdá, že ze všech ostřílených borců, kteří se mnou pravidelně tuto rubriku navštěvují, už moc nezbylo. Asi už jenom starý veterán Plaváček, ktarý sám peklem zdrcující kritiky párkrát prošel.

A já se ptám sám sebe - není to lepší vzdát? Opakovat stále dokola totéž je únavné a frustrující a narůstá ve mě dojem, že si z nás někteří autoři dělají, s odpuštěním šoufky, a berou zdejší sekci Intervalu pouze jako snadnou a bezplatnou reklamu.

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 30.7.2004 10:26:52

jako obvykle jsem se vcelku pobavil, tedy pokud mluvim pouze o prvnich odstavcich. S posledníma dvěma musím jen souhlasit. Nepokládám se za žádného profesionála, ale než něco ukazuju tak si to pořádně zvážím. Možná by stálo za to aby p. Málek nepouštěl weby jako je tento do kritiky, jinak by ji mohly přestat navštivovat lidé jako Plaváček, což by IMHO byla velká újma.

Avatar

Autor komentáře: McHead

Datum vložení: 30.7.2004 11:21:11

Bojim se, ze to neni nejlepsi napad neco cenzurovat. Avsak s Plavackem soucitim a z velke casti taky souhlasim. Opravdu je to nekdy jako hazet hrach na zed. Mozna pred tim, nez se vlozi odkaz do kritiky, by bylo nutno se proklikat nejakym kurzem pro zacatecniky ... tezko rict jak tohle resit.
Co takhle udelat neco jako Webpechotu ... zaradit tam ukazky jako je tahle. Treba by se pak nekdo chytl za nos. No ... nevim.

Avatar

Autor komentáře: t3x

Datum vložení: 30.7.2004 11:59:29

Nevim zda by to byla cenzura, jelikož interval.cz má IMHO nějakou úroveň a co si potom myslet o autorovi co si dá web ke kritice ještě jinam, najdou se mu prakticky stejné chyby a on je stejně neopraví? Na mě to působí jako pokus o zviditelnění.
Ta webpechota dobrej nápad, bohužel by to nebylo asi moc originálni :)
<a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.owebu.cz/kritika/vypis.php?clanek=120' target='_blank'>http://www.owebu.cz/kritika/vypis.php?clanek=120</a>
doufám že nebude vadit URL na konkurenci :)

Avatar

Autor komentáře: cybe

Datum vložení: 30.7.2004 12:33:58

Jsem presvedcen, ze i vy byste se mohl stat krasnou obeti kritiky, Plavacku. Prihlaste nejaky svuj web a bude vsem jiste potesenim se vyjadrit. Praci cest!

Avatar

Autor komentáře: Zdenekold

Datum vložení: 30.7.2004 12:36:33

K webu se nevyjadřuji, protože tento považuji za několik posledních týdnů absolutně nejhorší. Jinak souhlas s Plaváčkem, že z původní party kritiků cca před rokem, jsou jenom zbytky, ale ono je to i pochopitelné. Lidé mění zvyky i koníčky a po nějaké době můžete zjistit, že existují i jiné aktivity. Nedávno to tu někdo psal, poté, co dělá weby celý den pro zaměstnavatele, tak již nemá chuť zde něco psát.
Kdyby si každý přečetl poctivě všechny kritiky zpětně, tak to sem nemusí ani dávat, protože přesně bude vědět co a jak. Grafická stránka je otázka vkusu, není každý grafik nebo ne každý má možnost s grafikem spolupracovat.
Ale ta pěchota je dobrý nápad, hlasuji pro.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 30.7.2004 18:52:57

Nezbyva mi nez souhlasit, u webu podobne kvality jsem se v Kritice uz podobnym zpusobem vyjadril a uz me omrzelo se opakovat, nebot to k nicemu nevedlo. Tak jsem se snazil konstruktivne dat autorovi aspon par rad a pripominek.

Jinak, Plavacku, k tomu tvemu vstupnimu odstavecku o pionyrech - ano, take jsem si na tu dobu vzpomnel a nezamenitelne logo pod menu zde kritizovaneho webu ve mne vyvolalo nejednu nostalgickou vzpominku na leta jinosska. Jenom ty kosile, ve kterych jsme saskovali pri 1. majich, vypravach na pamatnik padlych hrdinu, "dobrovolnych" brigadach, exkurzich po pracovistich socialistickeho delneho lidu atd., byly svetle modre. Vy jste nosili bile? Ze by krajova specialita? Na barve satku se nicmene samozrejme shodneme, tam snad ani jina moznost nebyla :-)

Avatar

Autor komentáře: Bochi

Datum vložení: 30.7.2004 18:53:29

Omlouvam se, zapomnel jsem se podepsat.

Avatar

Autor komentáře: milan pohorelsky

Datum vložení: 5.8.2004 7:58:05

Člověk si vzpomene, jak se snažil zbavit trasparentů a uvažoval jak užije tyčky z mávátek.
Jen bych poznamenal, že mi opravdu připadá, že některým jde o reklamu. Asi se podívám do archivu, jak se někteří plameňáci po roce vybarvili. Já spíš patřím mezi plkače, takže se snažím vyjádřit jen k tomu co trochu znám - nebo mě zvedne. A ke kritice, bych dal až něco co si myslím, že jsem udělal dobře - takže zatím nic...

Avatar

Autor komentáře: Mr Rejpal

Datum vložení: 30.7.2004 11:28:09

Jinak si už opravdu nedovedu vysvětlit zařazování takovýchto webů. Vždyť takováhle kritika /zasloužená/, která se snese na začínajícího autora web stránek ho pravděpodobně hodně nepotěší a třeba i odradí od další práce.

Avatar

Autor komentáře: Kajman

Datum vložení: 30.7.2004 12:01:55

Spatne uvozovky dokazi udelat divy (tedy spis nedelat technologicke divy :-)
meta http-equiv="refresh" Content="2 url=onas.htm"

Avatar

Autor komentáře: Kajman

Datum vložení: 30.7.2004 13:12:14

A pak se muzou stat takove divy, ze to zablokuje pristup, kvuli ignoraci reklamy :-)

Avatar

Autor komentáře: Jirka VK

Datum vložení: 30.7.2004 14:47:47

No a tim se nám vysvětluje i ta načítací stránka ... jo pionýři to jsou koumáci - stejně je škoda, že za komančů ještě nebyl net, to by byli vzpomínky :-))))

Avatar

Autor komentáře: PeOk

Datum vložení: 30.7.2004 14:13:04

No ja som si to uz nestihol pozriet :(
ale podla kritik vidim ze sa ani nebolo na co pozerat :)

Avatar

Autor komentáře: anička

Datum vložení: 30.7.2004 14:38:15

no jaksi se to bloklo :-))

na webu už se objevila i hvězdná pěchota desinéru :-))
<a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.owebu.cz/kritika/vypis.php?clanek=120' target='_blank'>http://www.owebu.cz/kritika/vypis.php?clanek=120</a>

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 31.7.2004 21:30:53

Dobrý den,
takže chtěl bych nejprve upozornit na tabulky, šlo by to přeci udělat lépe přes css. Kód vypadá trochu jako z generátoru. Grafika není zase tak špatná, jenom bych malinko vylepšil logo. Ta reklama, jak ulítává tam není pěkná, byla by už lepší ji dát až pod tu tabulku na spod.
Grafika: 6/10
Zdroj: 5/10

Avatar

Autor komentáře: Richard Palát

Datum vložení: 31.7.2004 22:20:36

No konečně jsi se vrátil ze služební cesty a všem zdejším packalům otevřel oči.

Avatar

Autor komentáře: Swarca

Datum vložení: 31.7.2004 23:18:52

jseš trapák :-)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 31.7.2004 23:26:37

Všechny zúčastněné bych rád informoval, že toto je diskuse ke článku, nikoli chat nebo soukromé fórum. Doufám, že znáte můj názor na OT a podobný odpad, takže se nebudete divit, až zde své další příspěvky příště už nenajdete ;-)

Avatar

Autor komentáře: Pi- pi- pi- pi- pijoněr

Datum vložení: 2.8.2004 13:56:47

Omlouvám se, klidně to smažte, ale když jsem to viděl, nemoh jsem si pomoct jinak než říkankou...

<I> My jsme malé pionýrky, máme ještě malé dírky, až budeme svazačky, bude p***t za kačky!</I>

Nic jinýho mě vážně nenapadlo...

K webu: jako vzpomínka na mládí snad, ale vážně to nikdo brát nemůže. Na tohle (<a href='http://bilacerkev.wz.cz/soubory/pionyr.gif)' target='_blank'>http://bilacerkev.wz.cz/soubory/pionyr.gif)</a> jsem ale už dočista zapomněl.

Grafika: 0/10 (styl 1985, je-li to záměr, pak dávám 10/10)
Kód: 1/10 (aspoň nějaký HTML, před 20 lety by to ale byl počin, to zas prrr).

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz