Starší komentáře ke článku: btw-designs.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Pepa

Datum vložení: 25.10.2006 0:07:57

Nevypadá to zle, ale je to děsně přeplácaný.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 25.10.2006 1:04:39

Web je strašně, ale fakt strašně přeplácanej. A to jak po grafické stránce, tak po stránce obsahové. [b] :: KONTAKTNÍ ÚDAJE Lukáš "Luccas" Hronec Petr "Savage" Velička Jan "LEED" Ledvinka Martin "DY" Dostál Daniel "Alien de la Mars" Pánek Martin "Skybeam" Šuvarina Jan "esjohn" Setunský Martin "Krata" Kratochvíl František "Frankie" Pernička [/b] Takhle dobře jsem se dlouho nezasmál :) Na co si to hrajete? Zdraví Vás Milan "Džordž Majk Džej Tý" :)))

Avatar

Autor komentáře: Petr H

Datum vložení: 25.10.2006 1:53:52

jo, tos jste napsal dobre. Graficky opravdu nepovedeny web, ikonky, barvy, text... vse vypada amatersky. Ale to samy v referencich, takze u vas, i kdyz levne, tak bych si neobjednal.... Pítr Ejč "Fire" Fox

Avatar

Autor komentáře: Petr H

Datum vložení: 25.10.2006 1:58:04

Jo a BTW design, to ma znamenat "by the way" design? To byl muj prvni dojem, podstate design jen tak mimochodem....jen co doluxuji udelam Vam web...

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 9:25:01

Přesně tak. =) Dejte na svůj první dojem, očividně Vám to půjde. ;)

Avatar

Autor komentáře: Paroubek

Datum vložení: 31.10.2006 9:12:11

Nepůsobí to na mne jako firma u které bych si zadal internetovou prezentaci, spíš jako spolek študáků co slezli z Counter Strike a hrají si na firmu. Jiří "disdebil" Paroubek paroubek@paroubek.cz

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 9:58:01

Výborně! Přesně totiž takovéto zákazníky cheme odradit už nazačátku. Děkujeme za potvrzení. ;)

Avatar

Autor komentáře: Prozaik

Datum vložení: 25.10.2006 9:23:03

Hrajeme si. =) To by vám jako odpověd mohlo stačit. Důležité je, že to nese. Pokud vám něco říká "kontakt se zákazníkem", tak byste se divil, jak takové "Džordž Majk Džej Tý" přiláká méně uhlazenou cílovou skupinu. ;)S grafickou přeplácaností se bohužel nedá než souhlasit. :(

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 25.10.2006 1:13:41

Nepůsobí na mně příliš vkusně neustálá (a poněkud trapná) kombinace anglických a českých textů. HOME PAGE, a potom SLUŽBY [b]We are simply with it...[/b] Neumím příliš dobře anglicky... co že to znamená? "My jsme jednoduší? :)" Všudypřítomné :: "4tečky" jsou také pár let už OUT (mimo mísu). CHYBIČKA v ceníku služeb: VIDOPREZENTACE Pokud práci děláte za peníze, uveďte název firmy nebo IČO, takhle to je jako "šmelina s klukama od vedle".

Avatar

Autor komentáře: Prozaik

Datum vložení: 25.10.2006 9:35:50

Velice rád vám doplním mezery ve středoškolském vzdělání. We are simply with it = Jdeme proste s dobou. ;) Pochopitelně budete ihned proti, proto dopředu opáčím, že slogan dodržujeme hlavně v přístupu k zákazníkovi. ;) ad. :: všechno co bylo kdy OUT (mimo mísu) se pokaždé vrátilo IN (do mísy), třeba se jednou dočkáte. ;) Za upozornění na chybičku děkuji. Pokud IČO nemáme, tak si ho tam... nedáme. =) Všechny obchody jsou řádně zachyceny ve smlouvách různých typů... jmenovat Vám odborníkovi na obchodní právo je snad nemusím. ;)

Avatar

Autor komentáře: lopata

Datum vložení: 25.10.2006 13:09:12

to by ma teda zaujimalo ako moze "profesionalne" studio existovat bez ICO, neviem ako v CR ale na slovensku nemoze ziadna firma a ani len organizacia existovat bez ICO, ako prosim vas odvadzate dane? aha myslim ze viem, penizaky rovno do vrecka... tak som vas prave nahlasil ochodnej inspekcii, nech si na vas troska posvietia

Avatar

Autor komentáře: krompáč

Datum vložení: 25.10.2006 15:05:29

Ani v CR nie. Ale nikto tu nevravel nic o firme ani o organizacii. ;)

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 25.10.2006 19:26:54

Dovolím si pochyboval o Vašem "podnikání" a) jedná se o "švarcsystém" b) máte tam malé zisky že je to vše na dohodu o odvedení práce c) děláte většinu "na černo" C) je správně? :)

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 19:39:03

Mohl jste si přečíst správnou odpověď již níže uvedenou. ;) B je správně. Opravdu nemíníme sdílet osud pana Miroslava Švarce. Ikdyž nadcházející novela zákona by mohla z nelegálního udělat legální, netýká se to bohužel této činnosti.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 25.10.2006 19:31:24

Jsem rád že jste přiznal, že je to nyní (rok 2006) OUT. Držím palce v čekání na dobu až tento kýč bude zase IN. :) ..:::<|>::... - je to design?

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 19:47:53

Termín design může označovat jak činost při které určitý produkt vzniká, tak výsledný produkt této činosti. To by odpovídalo... Člověče vy jste designér. ;)

Avatar

Autor komentáře: Já

Datum vložení: 13.2.2008 0:57:02

..:::<|>::... - je to design? Bohužel, pokud to uvede titulovaná hlava před jménem i za ním, tak je.

Avatar

Autor komentáře: Bednee

Datum vložení: 25.10.2006 8:33:28

Jj, zase nekdo, kdo pri studiu tvorby webu dosel pouze po DIV a SPAN a rekl si, jo, to mi staci. Kua, takhle se nedelaji weby. Weby musi byt nejenom validni, ale i semanticky spravne. Potom to ma teprve uroven.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš

Datum vložení: 25.10.2006 9:40:39

Mohl byste naznačit, co například je sémantisky špatně? A to máme dělat podle vás tabulkový layout??? Nebo z jakých prvků ještě umíte poskládat web?

Avatar

Autor komentáře: Muf

Datum vložení: 25.10.2006 10:07:34

co třeba používat věci jako H1, H2, H3? Nebo třeba odstavec P? I to menu se da udelat pomoci neceho normalnejsiho nez div ... treba UL LI. Prinejhorsim jako odstavec, kde budou pomoci svislitka oddelene odkazy. Zkousel jste vypnout styly? Chaos... totalni. Div jako znacka nema absolutni vyznam. Ano.. da se stylovat... ale to prece muzete udelat i s P, s UL LI. Temer jakykoliv semanticky prvek lze predelat pomoci stylu na skoro cokoliv jineho :)

Avatar

Autor komentáře: Picca

Datum vložení: 25.10.2006 9:46:42

No, v oblasti tvorby webů se už nějakou tu chvíli pohybuju a dost by mě zajímalo jakým jiným způsobem chce autor tohohle příspěvku tuhle problematiku řešit? Text kilometr doůl a ještě dál bez nějakýho zarovnání? Tabulky? Flash? Pokud je DIVů moře není to samozřejmě hezké, ale někdy jde o nutné zlo. Pokud znáte web, který má řešení neDIVové a přesto hezké, validní, kompatibilní s IE, pak bych rád, kdybyste sem hodil link. Rád se přiučím.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 25.10.2006 10:08:28

Možná vás to překvapí, ale když jednou během nudného podzimního večera nakouknete do specifikace HTML (resp. XHTML), zjistíte, že tvůrce má k dispozici i jiné elementy než DIV či SPAN. Namátkou - nadpisy Hx a to dokonce až do šesté úrovně. Elementík P zvaný odstavec. Dokonce jsem objevil i jakési UL a LI - že by seznam položek? Fakt, neuvěřitelné věci. Tato webová prezentace není při vší úctě nic jiného, než ukázkou neumětelství kodéra a důkaz, že profesionální webdesign je v Čechách prozatím vzácným kořením. Co dodat. Chcete-li se přiučit, vyražte na exkurzi do kterékoliv solidní CSS galerie (CSS Mania nebo i náš ryze český Moderní web).

Avatar

Autor komentáře: Picca

Datum vložení: 25.10.2006 11:39:09

Ahac! Jo tááák. A já myslel že tu někdo objevil Ameriku zatímco jsem tu nebyl. A místo toho byla jenom odkryt studna po dědečkovi vzadu na zahradě. Tak to uznávám že je inteligentnější použít Hx, p, ul, ... než hromadu divů. Otázkou ale zůstává proč? Jediný rozumný důvod který já vidím je lepší vyhledávatelnost stránky. Jiný prostě neexistuje. Kdo to tu co povídal o zobrazení stránky bez stylů? Kdo by na to proboha koukal? Jo jasně nějakej fanatickej konzolář, kterej prostě odmítá použít okenní aplikaci na prohlídnutí stránek. Faktem zůstává, ať si textový režim řve jak chce, že web a s ním spojené HTML je o prezentaci dat. O tom, jak se kdo dokáže prodat. Pokud máte eňo ňuňo vytříbený používání tagů, ale stránka nezaujme na první pohled. 95% všech náhodných návštěvníků prostě půjde pryč. Nemějte mi za zlé, kritiku vaší kritiky. Ale byla asi tak přínosná jako recenze smartphonů na mobilmanii. Ne že bych se nesnažil zlepšovat svůj styl. To ne. Ale znelíbilo se mi tu ono totálni odsouzení, které zde zavládlo. Osobně bych to přirovnal k davové histerii. A "já to řeknu taky, když to říkaj ostatní" Fin.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 25.10.2006 12:07:27

Mám pocit, že vše, co tu řekneme, bude nošením dříví do lesa (nebo nošením vody do dědečkovy studny, kdo ví), nicméně, když už jste to nakousl, doplním k vaší kritice mé kritiky ještě jednu kritickou poznámku. Za prvé - chlubíte se přivlastkem profesionální webdesignerské studio a na svých stránkách píšete mimo jiné toto, cituji: "Co je to HTML? Je to jazyk k definici [b]struktury[/b] a vzhledu textového dokumentu." A ve svém komentáři najednou tvrdíte, že je zbytečné jakoukoliv strukturu zachovávat. Za druhé - profesionální tvorba prostě vypadá jinak a nic na tom nezmění vaše bezdůvodné sebevědomí. Ale možná jsem jenom starý dědek, který o webu ví prd. A vytahuju se na nesprávném místě. Budiž mi odpuštěno.

Avatar

Autor komentáře: Martin Keder, designaut

Datum vložení: 25.10.2006 12:58:03

Picce taky budiž odpuštěno. Trouba si asi myslel, že se hádá s dalším troubou.

Avatar

Autor komentáře: Picca

Datum vložení: 25.10.2006 14:08:14

Já se moc omlouvám. Nikdy jsem se na podobné kritiky tady na intervalu nedíval. Teď jsem se díval na několik náhodně vybraných kritik a zjistil jsem, že je to všude stejné. Slovo kritika jsem si našel dokonce i ve slovníku cizích slov (aby náhodou někdo nerejpal :)) a stálo tam: "odborné posuzování, odborný posudek;zpochybnění". Mě teda učili, že kritika má být vyvážená, tj negativní ale i pozitivní. Očekával jsem proto, že zde mimo kilometru dlouhého setnamu neduhů bude i někde třeba až úplně dole zmínka "jo, tohle a tohle se vám povedlo". Bohužel tady člověk něco podobného asi nikdy nenajde. Negativně kritizovat je jednodušší, než by si jeden myslel. A dělat pozitivní kritiku je podle mě taky důležitý. Omluva byla vyslovena.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 25.10.2006 14:35:34

Věřte mi, že jsem se snažil cokoliv pozitivního najít. Jediné ale, k čemu lze vyslovit uznání, je fakt, že kodér se musel pěkně nadřít a musí být pěkná myslivna, pokud se v té přemíře DIVů, SPANů a CLASSů vyzná. Ale chcete-li, budu konkrétní: 1. s vypnutými obrázky je web nepoužitelný, protože navigace zmizí do nenávratna (ve svém okolí mám pět lidí, kteří zásadně brouzdají s vypnutými obrázky, ten asi nejznámější je Yuhů, čili Dušan Janovský). Závěr: zbytečně můžete přijít o podivíny, kteří ale mohou být movitými klienty 2. definice písma v pixelech mě jako stálého uživatele Internet Exploreru nepotěšila, protože má oblíbená funkce Zvětšit písmo nefunguje. Ve svých letech mám právo na unavený zrak a vaše blešky ještě navíc na černém pozadí prostě nepřečtu. Závěr: zbytečně můžete přijít krátkozraké uživatele, kteří ale taktéž mohou býti movitými klienty 3. absolutní zanedbání sémantiky dokumentu a obrázková navigace znamená pro uživatele, používající alternativní zařízení (většinou hlasové čtečky) nepřekonatelnou překážku. Závěr: protože i mezi takovými uživateli mohou být movití zákaznici, opět přicházíte o peníze 4. kodér si nedal námahu vyrobit extra styl pro tisk, takže vytisknout si nějaké informace, abych si je třeba v klidu mohl doma přečíst, je v podstatě nemožné. Závěr: znám pár manažerů, kteří tímto způsobem hodnotí a srovnávají nabídky. Nemohou-li stránku přehledně vytisknut, jdou jinam. Opět můžete přijít o peníze 5. grafická podoba webu je katastrofa, všechno je nahňácané na sobě, chybí jakékoliv zdání správné typografie, texty jsou klasickou směsicí marketingových plků a směsicí angličtiny a češtiny bez jakéhokoliv významu (nebo jsem ho alespoň nenašel). Pravopisné chyby také nepotěší. Obsah je podřízen designu, což je také od základu špatná myšlenka. Závěr: člověk, který se zabývá kupříkladu typografií nebo je alespoň trochu fanoušek češtiny otráveně odejde. A nemylte se, i takoví mají peníze. 6. Dalo by se pokračovat, ale tohle jsou, alespoň z mého pohledu, základní nedostatky vaší prezentace a doufám, že toto mé dlouhé vyjádření je už dostatečně konstruktivní.

Avatar

Autor komentáře: DY

Datum vložení: 25.10.2006 17:38:40

Pekna a konstruktivni kritika...

Avatar

Autor komentáře: Picca

Datum vložení: 25.10.2006 18:54:26

No vidíte, že to jde. Tohle je konečně ucelený, stručný a objektivní přehled neduhů. Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Slávek Pecina

Datum vložení: 25.10.2006 20:57:19

trochu mne překvapuje pane Lešetický, že jste se nechal vyprovokovat k vůbec nějaké reakci. Jen pro doplnění, právě Váš jednodivový layuot příkladem mne donutil změnit kompletně uvažování, přestože nejsem žádný lumen a dlouho nebudu, mám pocit, že některým ... by trochu soudnosti a skromnosti neuškodilo, nicméně budiž to k jejich neprospěchuvěci. Konstruktivní kritika ? Kod JE , pokud s tím chcete něco dělat, možná by to chtělo méně křičet a více naslouchat.

Avatar

Autor komentáře: los

Datum vložení: 25.10.2006 13:15:11

[i]Jediný rozumný důvod který já vidím je lepší vyhledávatelnost stránky.[/i] tak to som sa teraz skoro posral, [b]ziaden profesional si nedovoli vypustit web bez ohladu na SEO[/b] ale o tom ste vy este asi nepoculi, myslim ze totot http://www.webmaster-toolkit.com/search-engine-position-checker.shtml?url=http%3A%2F%2Fwww.btw-designs.com&keywords=webdesign o vasej znalosti SEO hovori dost jasne

Avatar

Autor komentáře: Muf

Datum vložení: 25.10.2006 14:04:31

[i]Kdo to tu co povídal o zobrazení stránky bez stylů? Kdo by na to proboha koukal? Jo jasně nějakej fanatickej konzolář, kterej prostě odmítá použít okenní aplikaci na prohlídnutí stránek.[/i] kdo by na to koukal? Po pravdě těch lidí moc není. Ale správnou strukturu webu ocení zejména ti, kteří používají hlasové čtečky, tedy např. slabozrací či úplně slepí. (na toto byste měli myslet, i kdyby takový člověk byl pouze jeden. A věřte že není jen jeden :)) Měli by jste si, pánové "profesionálové", přečíst něco o přístupnosti webu. Případně svoje práce nevydávat jako profesionální tvorbu. A už vůbec ne toto prodávat :)

Avatar

Autor komentáře: mezi

Datum vložení: 26.10.2006 23:07:52

když surfuju mobilem, mám styly vypnuté, ono to na tom malém displeji je jaksi použitelnější - a to má zrak úplně v pořádku...

Avatar

Autor komentáře: Dodo

Datum vložení: 25.10.2006 10:43:16

Pekny web s iba JEDNYM divom: http://klient.plavacek.net/div/

Avatar

Autor komentáře: DY

Datum vložení: 25.10.2006 17:19:50

Pekny web s jednim DIVem, ale chtel bych videt, zda-li by se i tak graficky narocny web, jako je tento dal udelat s jednim DIVem, verim ze jo, ale je to nutny?? I kdyz souhlasim, ze DIVu ta je docela hodne..

Avatar

Autor komentáře: Petr MAŠÁT

Datum vložení: 25.10.2006 19:27:56

Ještě taková perlička. Pomocí googlu jsem objevil http://www.w3csites.com/profile.asp?u=btwdesigns a rozesmála mně tam ta ikonka "Semantic".

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 19:45:18

Jak málo stačí někomu ke štěstí. =D Velice nás těší, že jsme opět někomu prodloužili život. A ten "šli dva a prostřední upadl" znáte? =D Ten se Vám dozajista také velice líbí. ;)

Avatar

Autor komentáře: Petr MAŠÁT

Datum vložení: 25.10.2006 21:22:49

Dobře není to možná k smíchu, ale spíše k pláči. Doporučuji koderovi, jenž je za web zodpovědný alespoň na jeden večer zabrousit na http://www.semantika.name/ na škodu mu to zaručeně nebude. Vždyť když dělám nový web tak se to snažím udělat co nejlépe to jde, což znamená použíat tagy na věci jim určené a to i přesto že mě to bude stát nějaký ten čas strávený studiem. Jinak bychom mohli zrušit všechny značky a vystačit si jemom s <div> a to je cesta do pekel.

Avatar

Autor komentáře: Dodo

Datum vložení: 25.10.2006 9:01:47

Pripomienky: - strasne preplacane - nepaci sa mi pozadie - ohromne mnozstvo divov a spanov + tabulky - paci sa mi kolonka aktualne projekty kde vidim aj v akom su stadiu

Avatar

Autor komentáře: kahi

Datum vložení: 25.10.2006 10:17:55

Zatím to, koukám, nikdo nezmínil... úvodní stránka má plus mínus 1 MB. Něco takového bych se styděl podepsat...

Avatar

Autor komentáře: Rixo

Datum vložení: 25.10.2006 10:52:19

To já bych se styděl vůbec něco takového vytvořit. Web podobného rozsahu má být do 200kB se vším všudy, samozřejmě kolem 100kB je optimální a dá se toho s přehledem dosáhnout. Takováto veliksot je...absurdní.

Avatar

Autor komentáře: BB

Datum vložení: 31.10.2006 21:42:26

1MB!!! Mam 512kb/s - je to maras, cekam jak kkt nez se stranka poprve zobrazi. Koder ma asi 4MB/s :D

Avatar

Autor komentáře: Rixo

Datum vložení: 25.10.2006 10:58:06

Ještě musím dodat, že design mi až nápadně připomíná jednu šablonu od Monster Template. velká inspirace je tam vidět, to každdopádně.

Avatar

Autor komentáře: Rixo

Datum vložení: 25.10.2006 11:05:30

Tak s tou sablonou jsem si uz naprosto jisty, kdyz ted vidim v referencich novy vzhled Top Weby...protoze to je sablona. Vazne amateri a zlodeji kazdym coulem, stydte se.

Avatar

Autor komentáře: les

Datum vložení: 25.10.2006 13:04:10

tak tiez vacsina "referenci" su len upravene sablony, proste niet nad profesionaly

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 15:24:40

Můžeš mi říct, které že to šablny z těch 20ti referencí jsou kopie? Topweby byly na zakázku s již dodanou grafikou. Šlo pouze o úpravy. Je mi jedno, kde zákazník bere své materiály. Peace ;)

Avatar

Autor komentáře: Railbot

Datum vložení: 25.10.2006 18:17:01

Peace? Ach, jak já nesnáším ty rádoby "kůl" puberťácké brepty. Například Váš web je kopie. Také si vzpomínám na jeden Monster Template, který byl téměř na chlup stejný.

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 18:35:45

Nevím co je pubertáckého na vyjádření "nic ve zlém", ale budiž. Můžete mi definovat slovo "kopie", když se tu sním již oháníte? =D Pochybuji, že se vám do přesné definice vměstná i Vaše nařčení. Pro zjednodušení... kopie Vám vyleze z kopírky nebo při použití fotoaparátu. Používejte pouze prosímpro příště pouze slova, kterým zcela rozumíte. Děkuji. ;)

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 25.10.2006 20:32:32

Definice kopie, pokud vás to potěší, zní nějak takto: - vezměte papírovou českou pětistovku - strčte ji do barevné kopírky - udělejte si kopii - bude k neroznenání od originálu - běžte si cokoliv koupit za originální pětistovku - pak si zkuste totéž koupit ze pětistovku okopírovanou - věřím, že rozdíl poznáte na vlastní kůži

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 20:45:01

No nepotěšil jste mne... ani já vás nepotěším. =) Kopie je další exemplář vyrobený podle originálu bez tvůrčích zásahů. Může jít o opis, průpis, průklep, otisk, obtisk, snímek nebo věrnou napodobeninu. Doufám, že jsem Vás teď uspokojil. ;)

Avatar

Autor komentáře: Torque

Datum vložení: 25.10.2006 21:50:22

Rekl bych, ze zde je na miste spise slovo [b]plagiat[/b]. A abych vam usetril praci, rovnou pridavam i definici: [i]plagiat = nepripustne, nedovolene napodobeni umeleckeho... dila bez udani vzoru; dilo takto vznikle...[/i] Rekl bych, ze nektere vase reference mohou byt teto definici vzorem :/)

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 26.10.2006 13:09:16

Ano, přesně jak píšeter, může jít o věrnou napodobeninu. Přeji hezký den ;-)

Avatar

Autor komentáře: Alien de la Mars

Datum vložení: 25.10.2006 15:13:12

Trosku bych pribrzdil na slove zlodeji a i na slove amateri. Rixo prosim predved nejakou svoji praci. At se muzem pokochat tou naprostou dokonalosti tveho webu. Jsem lajk neumim delat stranky, ale za to delam videa u BTW Designs. A slovo zlodeji opravdu nerad slysim, protoze my zadni zlodeji nejsme. Takze krot sve vyrazy. Dekuju

Avatar

Autor komentáře: Petr H

Datum vložení: 25.10.2006 11:24:49

[i]Výborně! Přesně totiž takovéto zákazníky cheme odradit už nazačátku. Děkujeme za potvrzení. ;) [/i] napsal Igor X - IP: 85.207.40.48 dale... Od: Prozaik - IP: 85.207.40.48 Od: Lukáš -IP: 85.207.40.48 bud ma jeden clovek z tehle "firmy" vice jmen (se stydite za vlastni jmeno?), nebo ma tahle "firma" jeden pocitac u kteryho se postupne prostridaji grafk ,programator atd... Jo, a jake ze to zakazniky hledate? Kdyz chcete vsechny hned odrazovat.... [i]We are simply with it = Jdeme proste s dobou[/i] Tohle nemuzete myslet vazne, nevidim tam slovo "jdeme" nevidim slovo "doba". We are simply with it = Jsme jednoduse s tim. S cim?

Avatar

Autor komentáře: Picca

Datum vložení: 25.10.2006 11:41:24

lol! Ne všechny anglické texty mají smysluplný doslovný překlad do češtiny. A proto se tam slovo "doba" vůbec nemusí vyskytovat ;)

Avatar

Autor komentáře: Petr H

Datum vložení: 25.10.2006 16:40:08

Smejete se akorat sam sobe. Potkejte osobu anglicky mluvici ,reknete mu tu vetu, a rozhodne neuslysite "Jdeme s dobou"....

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 17:19:00

"To be with it" je v slangu "Jít s dobou". Pokud to stále nehodláte pochopit, doporučuji večerní kurzy cizích jazyků třeba v Kotěhůlkách. ;)

Avatar

Autor komentáře: Jeason

Datum vložení: 25.10.2006 12:09:14

no ze by mohli mit stejnou branu???

Avatar

Autor komentáře: Petr H

Datum vložení: 25.10.2006 16:45:46

Jo, to me nejak nenapadlo..asi to bude tim.

Avatar

Autor komentáře: mis

Datum vložení: 25.10.2006 12:25:58

pozri niektori poskytovatelia, ako napr. nejaky lokalny WIFI, davaju svojim klientom vzdy len jednu IP adresu, tak sa moze stat aj to, ze budes mat tu istu IPcku ako sused z vedlajsej ulice

Avatar

Autor komentáře: Peep

Datum vložení: 11.11.2006 7:40:05

48-40-207-85.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz [85.207.40.48] takže 1 statická adresa přes ADSL od Radiokomunikací - vidím to na NAT nebo 1 PC ve squatu :D

Avatar

Autor komentáře: Saevire

Datum vložení: 25.10.2006 13:39:30

Zdravim, k webu, resp. grafice: je to silene preplacane, neprehledne...vubec mi to nesedi, co se tyce referenci, mluvi to za vse...netreba se opakovat, vse bylo jiz receno. Snad vice znalosti, citu...nebo aspon soudnosti ;)...

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 25.10.2006 14:02:17

Tak se mi zdá, že jsem zde nenašel odpověď od této společnosti, jak mi budou fakturovat své služby, když nemají IČ? Velice zajímavé, rád se přiučím další právní kličce ;-)

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 15:00:40

Tak se mi zdá, že nám tu někdo přisuzuje status, kterým nedisponujeme. ;) My jsme společnost? To slyším prvně. =D Jsme tým lidí (jak by si někdo rejpnul "studentíků"), který se srocuje pod jedním "pojmem". Každý jede sám na sebe a se zákazníky podepisuje nejčastěji dohodu o provedení práce. Nejedná se o žádnou kličku pouze o znalost obchodního práva, takže Vám porádím, jako jsem již jednomu z vašich kolegů... doplňte si mezery ve vzdělání a ptejte se na věci, které se týkají této kritiky. Nerad poučuji lidi, připadám si potom až moc chytrý. ;)

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 25.10.2006 15:29:18

Na stránkách se chlubíte, že Vaše reference splňují 100% validitu. Kouknu na náhodné dvě reference, jedna hlásí 15, druhá 137! errorů... To myslíte vážně?

Avatar

Autor komentáře: Igor X

Datum vložení: 25.10.2006 15:44:55

Ano myslíme. =D Doporučuji více pozornosti. Ne všechny reference jsou o kompletní tvorbě webu a uznávám, že některé starší weby nejsou zcela validní. Důležité je ale, co nabízíme teď. Kdybyste si nedejbože v krajním kritickém a bezvýchodném případě nechal udělat web u nás, budete moci očekávat to, co na webu uvádíme. =D

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 25.10.2006 22:01:52

Takže posnažím sa vybrať pár dobrých vecí: čo by som oceníl z pohľadu tuctového zákazníka (zbohatlíka s vlastnou firmičkou predávajúcou oceľové zásobníky - iba príklad): - vyzerá to moderne, je to farebné, ponúkajú design. asi som tu správne - narazím nna úvodnej stránke na nadpis "Základní nabídka" a prezriem si ceny. Vyzerá to byť v poriadku. Asi to bude dobrá firma. - pozrie sa na kontakt aha... veľa telefónnych čísel, icq čísla mailová adresa, super, môžem si vybrať akým spôsobom a koľkým ľuďom môžem podať svoju objednávku. Dobre, snažil som sa čo najpozitívnejšie vnímať postup potencionálneho zákazníka, lenže ono to môže mať aj celkom iný scenár: - vo večerných hodinách príde unavený živnostník domov a povie si, že pohľadá niekoho na výrobu svojho webu. Zabrúsi na ten váš a do očí mu udrie nepríjemne červená farba s extrémne kontrastným a malým písmom, kde je nečitateľnosť umocnená kurzívou a hromadou textu. Nechcem rozpisovať ďalšie katastrofické scenáre. O ostatných sa (aj s odôvodneniami) rozpísal pán Plaváček o pár riadkov vyššie. Myslím si, že máte problém prijať kritiku ako je. Nebudem vám vnucovať, čo je správne. Spýtam sa len, načo ste si tu dávali hosnotiť stránku? Ak sa vám nepáči kritika, ok, veď prečo aj? Myslím si, že by ste sa mali pokúsiť túto kritiku prijať ako pomoc smerom k vám, ako pomoc k zlepšeniu vašich služieb a nie ako útoky na vašu osobu alebo prácu. Veď nie je kritika práve na to?

Avatar

Autor komentáře: dymik

Datum vložení: 26.10.2006 7:55:02

už jsem tu na Intervalu dlouho nebyl a vidím zase šťavnatou diskusi :) Z diskuse jsem prostě pochopil, že jste typičtí studentíci, kteří ví všechno a mají od všeho klíče (možná i se zámky) a nenechají si do ničeho kecat. Jooo, taky sem byl drzej Jak lázeňská veverka a na všechno sem měl odpověď, ale realita mě dala po hubě až sem se tím začal živit ! Když to máte jako hobby, jó proč né...Jsem rád, že tu jsou takový šmoulové, aspoň můžu ukázat klientovi "jo, mrkněte se panáčku, tak tihle to mají spočítaný..." Klient, který si pro pětikačku nechá vrtat koleno a hledá takové nabídky..jo, toho si nechte. Klient, který vyžaduje profesionalitu tak určitě nepůjde k vám ! Ale vyjímky potvrzují pravidlo. Neříkám, že ne. Každopádně se jedná o kritiku vašich stránek, ale v podstatě vše bylo již řečeno a já to jenom utvrzuji (od sémantiky až po tisk apod). Jak sleduji, je to stejně jak házet perly sviním...Jooo, to lidské ego... hezký den všem !

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 26.10.2006 9:18:19

proč si lidí nepřečtou předchozí diskuze než to dají ke kritice? Nebo chtějí jen, aby se jim zvedla návštěvnost? I když návštěvnost není to hlavní.

Avatar

Autor komentáře: cynik

Datum vložení: 26.10.2006 12:28:37

Tady nikdo netvrdí, že si nenecháme poradit. =) Viděl jste to snad někde napsané? Bereme jakoukoliv konstruktivní kritiku, ale jediná, která tu zazněla byla od kritika. Ostatní si pouze "honí" ego (viz ted například vy) a neřeknou nic k věci. Já myslel, že se zde kritizuje web. Zatím to ale spíše vypadá, že si zde "profíci" z celé republiky dokazují, jak jsou dobří. Zamyslete se nad sebou, než něco vyřknete. Očividně jste opravdu dostal celkem hodně po hubě. =D

Avatar

Autor komentáře: dymik

Datum vložení: 26.10.2006 20:20:34

Jasně, že se tu kritizuje web, ale nějak sem z diskuse nepocítil, že byste si to vzal k srdci a něco s tím udělal (již zmíněné a toliko opakované prohřešky od validity počínaje a po přístupnost konče). Tuším, že Plaváček to tu vypisoval docela dost jasně. Co víc chcete. Už víte, že web je hoodně v nepořádku. Já jsem rozhodně nechtěl machrovat (že by to tak vyznělo??) Nebudu to teď ve všech vláknech hledat, ale tuším,že jste psali cosi o tom, že třeba ta zmíněná sémantika je jenom pro vyhledávače a lidi stejně nic nepoznají. Jo, je to fakt, je to věc, která na první pohled web neprodá - ale je to dobrá doložka jak dokázat, že web je opravdu kvalitní a že by se o to zákazník měl zajímat, že jsou nějaká doporučení, že není web jako web atd. To že to neví, je věc pochopitelná. My jsme přeci od toho abychom mu to ukázali a vysvětlili, pokud je to BFU. A jistě mi kolegové dají za pravdu, že už se pomalu začínají rojit otázky "A cože je to vlastně ta validita ? budeme to mít na svém webu taky ?" Myslím, že co se týče kritiky, tak podnětů jste dostal dost. Samozřejmě nemám důvod Vám servírovat konkrétní chyby např. v kódu. Vždyť to uživatel nevidí, tak o co jde, ne ? ;-) Jinak z hlediska obyčejného Frantíka, tak grafika mi přijde krapet přeplácaná. Menu zakrývá hned obrovský banner s poslední tvorbou (sice to asi byl účel, aby to poutalo, ale mě to spíš odpoutává) až moc to bije do očí. V levém sloupci se absolutně ztrácím. Hmm...jsou tam nějaké balíčky, já toho nejsem příznivcem, chci web ne balíčky, stejně nevím pořádně o co jde... Když se vrátím k hlavnímu menu, citelně mi tam chybí položka KONTAKT (proč je zašitá někde v hlavičce drobným písmem proboha ?) V IE zjišťuji, že nejde označovat jednotlivý text, abych si jej mohl zkopírovat do schránky :( OSTATNÍ GRAFICKĚ SLUŽBY (je tam překlep, schválně, kde ?) Takže tak nějak v kostce : najměte si dobrého kodéra, grafika, SEO šílence a možná dostojíte svých slibů, co píšete na Vašich stránkách. Nebo tu napište odkaz na Vaši poslední referenci, která to dle vašich slov už splňuje, budu jedině rád, když uvidím opravdu validní web. Já nejsem nějaký příznivce validity, ale rád rýpu do lidí, kteří se pořád tímhle vychloubají a stejně skutek utek. Takže tak. Hezký večer

Avatar

Autor komentáře: Alien de la Mars

Datum vložení: 27.10.2006 0:49:21

Zkuste se prosím podívat na web www.alza.cz A najděte mi tam bez nejmenších problému kontakty na dané osoby. Dle odborníku je tento web velice kvalitní. Dle odborníků možná, dle prostých uživatelů nikoliv. Je podstatné kolika % lidí z celkové navštěvy stránek potřebuje vědět kolik DIVů či jiných věcí bylo použito. Nebo z kolika tagů se skládá ?? Myslim že těch % je velice málo. Podstatné především je, zda-li se uživatelům na těch stránkách dobře pracuje. S pozdravem MovieMaker od BTW Designs.

Avatar

Autor komentáře: dymik

Datum vložení: 27.10.2006 9:49:30

"Je podstatné kolika % lidí z celkové navštěvy stránek potřebuje vědět kolik DIVů či jiných věcí bylo použito. Nebo z kolika tagů se skládá ?? " Ne, nikdo to nepotřebuje vědět ALE bohužel vše souvisí se vším, takže i tenhle počet DIVů a dalších serepatiček třeba natáhne kód tak hodně, že se stránka bude načítat o 5s déle. Zanedbatelné číslo ? Ne každej má megovou lajnu, ne každej dělá s jedním připojením na jeden počítač (velké firemní sítě apod) Nebudu pokračovat dál, i kdyby vám to někdo omlátil o hlavu, tak to stejně nezměníte, takže vlastně nevím, proč se tady všichni snažili vám dát nějaké podněty...To jste čekali vavříny slávy a poplácání na ramenou jaký jste borci ? :) Konkrétně v bitevní aréně na intervalu to nenajdete, zkuste třeba jaknaweb.com, tam je to na hlazení ega jak dělané :) No mnoho zdaru ! AudioPlayer dymik ;-)

Avatar

Autor komentáře: DY

Datum vložení: 26.10.2006 14:28:34

Nekdo napise neco co nechci slyset, a proto mu odepisu, co si o tom mysim, a on me zacne presvecovat. Nakonec to vypukne v hadku, diskuze se poradne zaplete. Lidi se zacnou nesnaset a nadavat si. Pak jsem prijdu za dva dny a budu delat jako by se nic nestalo a vsechny clanky se znovu prectu, vsechny pripominky a navrhy. Nad kazdym se zamyslim, proc to ten clovek asi tak myslel a v cem by mohl mit pravdu. Budu se tvarit, jako bych to nebyl ja, kdo tady bojuje. Nakonec si z toho celeho utvorim novy pohled, jak by mel vypadat muj novy web. Po valce je kazdy general, ale k tomu nejprve potreba boj! :o) Tak asi proto..

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 27.10.2006 1:41:16

Kluci (nemůžu říct pánové či něco jiného), co takhle uznat chybu, a nepsat posměšky a podobné nesmysly? Každý to vidí, jen vy ne, a pak jsme směšní vy. Každý se musí poučit (I já byl). A když se nepoučíte, nechci vědět, jak dopadnete.

Avatar

Autor komentáře: Jirka

Datum vložení: 27.10.2006 9:18:57

1. S grafickými editory umíte pracovat. Detaily to dosvědčují. 2. Četli jste Stevena Kruga, Nenuťe uživatele přemýšlet? Soudě dle vašeho webu, tak ne. V jednoduchosti je síla! Při pohledu na vaše stránky se mi honí v hlavě samé otázky a skoro žádné odpovědi: Kde mám začít? Proč to dali zrovna sem? Proč tomu říkají zrovna takhle? Mám klepnou sem a nebo sem? Tyhle odkazy vypadají stejně, je tomu opravdu tak? ... Zacituji teď z výše zmíněné knihy: "Při představě, že se budou muset držet zvyklostí, mají designéři pokušení znovu vynalézat kolo." Chtěli jste přijít s něčím novým a neotřelým. Fajn. Ale během práce jste nějak ztratili soudnost. 3. Technické nedostatky popsali a rozebrali už jiní přede mnou. 4. Dělat něco podle módy mi přijde jako nešťastné. 5. Myslím si, že jen velmi malý počet lidí v Čechách a na Slovensku rozumí anglickému slangu. Ani já s celkem 11 lety kontaktu s AJ na ZŠ a gymnáziu.

Avatar

Autor komentáře: hakim

Datum vložení: 27.10.2006 19:06:07

reaguji predevsim na vas prispevek http://interval.cz/discussion-add.asp?disc=4373&idre=46511 tam mi tedy vysvetlete jak odvadite dane. dlouho jsem se o tom bavil se svou ucetni. ta mi vysvetlila vse potrebne o <b>dohode o provedeni prace</b>. i z takoveho prijmu <b>musite</b> odvadet dane! je jedno za to dostanete par korun nebo honorar schodny smim pul rocnim platem. nebo snad nepodepisujete zadnou smlouvu? nevystavujete fakturu? dane neodvadite? k provozovani takoveto cinnosti musite byt zaregistrovani ve <b>firemnim</b> rejstriku. jedine jak to obejit je, delat to <b>zadarmo</b>. tak bych rad vedel co tedy jste kdyz ne firma/spolecnost. asiciace? druzstvo? k vasemu "simply with it" neznamena urcite "jdeme s dobou". anglictinu studuji a to ne jenom tak nejake pomaturitni studium na zašití. zamyslete se nad sebou, naucte se co slovo desgin znamená a potom dělejte ramena na ostrilene profesionaly (tim nemyslim sebe). www.jakpsatweb.cz je pro vas jak delany. nevim proc si vsichni mysli ze jakmile si udelaji pekny desighn ve photoshopu a nauci se trocha css, uz sou webdesignery. zkouseli jste se na web divati napriklad pod linuxem? zkuste to, budete prekvapeni. a vase obvykle <b>kolik lidi se si to prohlidne pod ...</b> divil byste se kolik firem prechazi na free distra unixu a linuxu ;). PEACE, slunce vduši.

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 27.10.2006 20:55:32

No myslím, že se mýlite. Práci na "Dohodu o provedení práce" můžete dělat dle zákoníku práce (§232, dále dle §724 a násl.zákona č.40/1964 - Smlouva příkazní). Určité skupiny mají omezení v počtech hodin (ale to je jiné téma). Daně za Vás odvádí (musí) zaměstnavatel (tzn. ten s kterým jste uzavřel smlouvu a je to cca 20% s dohodnuté částky jestli se nemýlím) a Vy teda tímto nemusíte platit daně a můžete na tuto dohodu pracovat. Smlouva se samozřejmě podepisuje (vzor je třeba uveden na webu v šablonách u openoffice - nebo mohu zaslat mailem). Faktura se nevystavuje, protože máte podepsanou smlouvu, ve které je uvedeno cože to máte a za kolik hodin udělat. A ve firemním rejstříku (i když nevím co tím myslíte - možná registr ekonomických subjektů nebo dle živnostenského zákona apod.) nemusíte být registrován. Tzn. nic nemusíte obcházet a vše je legální a zákonné, akorát to je pro zaměstnavatele ne vždy výhodné, pro zaměstnavatele je vždy výhodná faktura a navíc pokud jste plátcem apod. (ale to už je zase něco jiného). V tomto případě by měla Vaše účetní prostudovat několik vyhlášek a zákonů aby Vám dala příště objektivnější odpověď.

Avatar

Autor komentáře: hakim

Datum vložení: 27.10.2006 21:11:53

neboli chcete rici, ze za vas ma dan odvadet zakaznik?? ;)

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 27.10.2006 21:51:34

Přesně takhle funguje "Dohoda o provedení práce". Zaměstnavatel Vám da např. 5000,- Kč na ruku a z této částky zaplatí daň cca 2000,- Kč (daň ze mzdy, sociální, zdravotní), tzn. že ta práce ho nestála pět ale sedm (může si odepsat nějakou poměrnou část - nyní nevím jakou - diskuze lze mailem). A právě u tohoto smluvního vztahu je potřeba počítat předem kolik a za kolik. Potom dotyčná osoba třeba nemá IČO (např.studenti, státní zaměstnanci apod.) a dělá to tímto legálním způsobem (přivydělávají si), když má zákazníky, tak proč ne a souhlasí s tím obě strany.

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 30.10.2006 0:34:12

Dohoda o provedení práce, kterou daní zaměstnavatel (u vás zákazník) je max. do 5000kč hrubého za měsíc, nebo 100 hodin ročně, vše u jednoho zaměstnavatele, jestli-že je norma překročena, zaměstnavatel (u vás zákazník) za vás daň neodevzdává a vy musíte vyplnit na konci roku daňové přiznání, kde daň odvedete finančnímu úřadu.

Avatar

Autor komentáře: R.V.

Datum vložení: 25.2.2007 7:15:35

Ne tak uplne. Dohoda o provedeni prace je mozna do 100h rocne. Pokud prijem do 5000 mesicne, pak srazkova dan 15%, pokud vic, tak zalohova dan 20% a danove priznani.

Avatar

Autor komentáře: makako

Datum vložení: 30.10.2006 1:41:15

Někdo tady tvrdí, že neodvádíme daně? =D Poradím Vám, přečtěte si nedjříve vše bez zaujatosti a následně se snažte vmísit do debaty. To za 1. A za 2. pane "anglicky ne na zátiší", nikdo zde neříkal, že "simply with it" je "jdeme s dobou", ale "be with it" je "jít s dobou". ;) Opravdu Vám také přeji slunce v duši a příště Vám to třeba vyjde... =D

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 28.10.2006 14:21:39

Připravte se na návštěvu finančního úřadu. Počítejte s tím! Dejte si zatím dopořádku vše co stihnete. To co nám tu "svým výkladem zákona" předvádíte je trochu hloupé a mně, daňového poplatníka to trochu uráží. Ale nebojte, pokud máte opravdu vše v pořádku není se čeho bát. Že? Co se týče webdesignu tak profesionál nejste, ten si nechá poradit.

Avatar

Autor komentáře: Snupy

Datum vložení: 28.10.2006 17:46:18

Me by zajimalo, kde ze to zijem. Par kluku si udela web. Chce si nejspise pri studiich trosku prividelat a aby to bylo aspon trochu legalni, tak si najdou zpusob, jak pres onu jiz nekolikrat zminovanou dohodu o provedeni prace svoji tvorbu zlegalizovat, jak zacit s tvorbou webu. Pak si hodi sem, na interval do kritiky sve stranky, aby jim ostatni lidi poradili, v cem se maji zlepsit a "vsichni" se do nich zacnou navazet. Oni kritiku odmitaji i kdyz ji chteli->to se trochu vylucuje a tak z prispevku, ktery napsal DY cituji: Nekdo napise neco co nechci slyset, a proto mu odepisu, co si o tom mysim, a on me zacne presvecovat. Nakonec to vypukne v hadku, diskuze se poradne zaplete. Lidi se zacnou nesnaset a nadavat si. Pak jsem prijdu za dva dny a budu delat jako by se nic nestalo a vsechny clanky se znovu prectu, vsechny pripominky a navrhy. Nad kazdym se zamyslim, proc to ten clovek asi tak myslel a v cem by mohl mit pravdu. Budu se tvarit, jako bych to nebyl ja, kdo tady bojuje. Nakonec si z toho celeho utvorim novy pohled, jak by mel vypadat muj novy web. Po valce je kazdy general, ale k tomu nejprve potreba boj! :o) Tak asi proto.. mi vyliva, ze ji asi opravdu chteli. A pak zacne vyhrozovani. Ja Vas prasku, reknu to na vas na financaku.. at s vama zatoci zmetci!! Kde to zijem?? Ja myslel, ze doba Komancu, kde se lidi praskali je uz davno pryc. Nektere prispevky jsou od tebe Kritiku fakt dobre, ale timhle jsem si o tobe trochu zkazil mineni.. Treba by to jedou opravdu nekam dotahli, zalozili firmu atd. Kdo vi. Lidi jsou ruzny, nekteri chteji pomahat, a nekteri jsou svine.. I kdyz Vas kluci neznam, fandim vam. Nesnasim svine. Ale jak se rika, na kazdou svini jednou prijde reznik.

Avatar

Autor komentáře: hakim

Datum vložení: 28.10.2006 18:50:01

aby se nestal reznik z ty svine

Avatar

Autor komentáře: Snupy

Datum vložení: 28.10.2006 18:54:37

To je ta horsi varianta... :o(

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 29.10.2006 0:38:27

Ano, přesně jste to vystil ! [b]Na každou svini co neplatí daně nakonec přijde řezník z finančáku a udělá pořádek.[/b] To jak se snaží všechno ochcávat je až dosti podezdřelé: a) čachry s daněma (swarcsystém) - ty děláš pro mně a já pro tebe. b) chceme mít reklamu na intervalu , ale kritiku neuneseme c) alibismus - jsme profesionálové, jen nás špatně chápou :)

Avatar

Autor komentáře: Snupy

Datum vložení: 29.10.2006 1:22:36

Mozna, ale nemuzu se stale ubranit myslence, ze mi vase chovani tak trochu pripomina minuly rezim.. :( Nic proti Vam, nic proti nikomu :o)

Avatar

Autor komentáře: Snupy

Datum vložení: 29.10.2006 1:24:04

Proste jenom tohle chovani nemam rad. Znam par takovych lidi a proto ta narazka.. Jestli jsem Vas nejak... omlouvam se.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 29.10.2006 1:46:53

Nejsem z těch, kteří by na někoho někdy žalovali. Osobní spory vždy řeším osobně a neosobní neřeším vůbec. Jen jsem chtěl pány co se označují jako BTW upozornit na jejich nepořádek, který se jim může vymstít. Mně je ukradený. Pouze mně trochu irituje :) PS.: Už jsem přišel na to proč je "firma" BTW skrytá, neuvádí ičo ani adresu :) [b] BTW totiž znamená -> Bohužel Tajný Web alias Bůh To Widí !! :))[/b]

Avatar

Autor komentáře: Snupy

Datum vložení: 29.10.2006 11:02:34

V tom pripade trochu nechapu vasi vetu: Připravte se na návštěvu finančního úřadu. Spis mi to zni jako ted jsem na Vas upozornil. A oni prijdou. Tak se na to priprate. Opravte me prosim, pokud jste to myslel jinak :-) P.S. Asi bych slovo BTW neprekladal. Je hodne firem, ktere maji ruzne podobne nazvy. Jako napriklad Creadesign atd. Navic, ten nazev ac je trochu divny, tak kdyz se spravne vyslovi zni docela pekne :-))

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 29.10.2006 0:45:25

[b]Pokud má autor čisté svědomí a je si tak sebejistý svým konáním, pak se přeci nemusí bát uvést do kontaktů KONTAKT.[/b] Kontakt je třeba adresa, IČO, nebo jakákoli NEMĚNNÁ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE FIRMY:) Nebo že by měli tito "američané z kotěhulek" od zákazníků tolik stížností, že se raději anonymně skrývají kdesi v kůlničce? :)

Avatar

Autor komentáře: kyli

Datum vložení: 29.10.2006 10:39:34

Svými příspěvky mě jenom přesvědčujete, že nevíte z hlediska zákonů o daních, občanském zákoníku apod. zcela nic. Vždyť daně za ně zaplatí zaměstnavatel, který s nimi uzavřel řádnou smlouvu s kterou souhlasili obě strany (nevidím v čem je problém). Daně jsou zaplaceny jako kdyby jste byl jakýkoliv zaměstnanec jiné firmy, nebo mi snad chcete říct, že Vy nebo někdo kdo je v zaměstnaneckém poměru a zaměstnavatel za něho odvádí daně, sociální a zdravotní pojištění jde sám od sebe na finančák a řekne, že dostal plat, zaměstnavetel za něj odvedl povinné částky ale on chce ještě dobrovolně odevzdat adekvotní část platu???. Jinak trochu slušnosti by Vám také neuškodilo a politické plky by jste si měl nechat na jinou diskuzi, tady se jedná o odborná témata a v neposlední řadě o kritiku webu. Možná potřebujete jen uspokojit své ego, že jste něco napsal.

Avatar

Autor komentáře: Snupy

Datum vložení: 29.10.2006 12:58:28

S tim se bohuzel neda nez souhlasit..

Avatar

Autor komentáře: MVK

Datum vložení: 29.10.2006 13:15:40

Přeci jen se najde slušný člověk znalý zákonů. Sice ten web není valný a pánové jsou netykavky, ale Schwarz system je něco zcela jiného. Pokud mají platné Dohody, z hlediska daní a SZP v tom není problém.

Avatar

Autor komentáře: tom

Datum vložení: 29.10.2006 13:14:05

přečtěte si tento zákon: Zákon č. 121/2000 Sb., zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským ... HLAVA I (2) Za dílo se považuje též počítačový program, je-li původní v tom smyslu, že je autorovým vlastním duševním výtvorem. myslel sem, že se tady řeší jiný věci. Chtěl sem sem přidat svoji tvorbu abych se dozvěděl co dělam špatně, ale výhružky tohoto tipu nějak namam zapotřebí... užijte si debatu dál

Avatar

Autor komentáře: MVK

Datum vložení: 29.10.2006 13:19:10

Tak tohle bych sem zrovna netahal. Na Dohody lze vaše podnikání provozovat legálně a toho bych se držel. U podnikání podle Autorského zákona bych si již tak jist nebyl.

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 30.10.2006 0:40:18

jak jsem psal nahoře: "Dohoda o provedení práce, kterou daní zaměstnavatel (u vás zákazník) je max. do 5000kč hrubého za měsíc, nebo 100 hodin ročně, vše u jednoho zaměstnavatele, jestli-že je norma překročena, zaměstnavatel (u vás zákazník) za vás daň neodevzdává a vy musíte vyplnit na konci roku daňové přiznání, kde daň odvedete finančnímu úřadu." tak u Autorské smlouvy je to samé, vyděláte-li za měsíc více, než 5000kč, musíte na berňák.

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 30.10.2006 2:16:50

Přesně tak ! :) Pánové z BTW (BeTaWerze): Nedivím se, že Vaše firma nikdy nepřesáhne 5 tisíc hrubého měsíčně... Odpovídá to kvalitě Vašich webů i Vašich reakcí na kritiku.

Avatar

Autor komentáře: cynik

Datum vložení: 30.10.2006 9:47:47

=D Utišil jste své ego? Už asi po sté speciálně pro Vás zopakuji: 1. nejsme firma. 2. je nás v týmu víc než dost = víc fyzických osob. Za 3. nikdo neříkal, že každý sám za sebe neodvádíme daně. =D Celá tato nesmyslná debata a navážení se do nás vzniklo pouze tím, že jste nemohli najít IČO. Bohužel Vám to asi stále nedochází. Poradil bych, ať si trochu doplníte všeobecný přehled a nepracujete pouze na tom, jak být profík ve tvorbě webů (možná si vás potom lidé budou i vážit), ale mohlo by to vyznít jako urážka. Přeji hezký den.

Avatar

Autor komentáře: BB

Datum vložení: 31.10.2006 22:22:41

Uz ani nevis co rikas :D Takze vas je 10 a delite si tech 5000 za 1web tzn. kazdy dostane 500 a tim to hasne ze?? Takovych webu udelate za mesic 5 a mate to do 5000 na osobu. a dane se odvadet nemusi... klidne si mysli, ze to je urazka preji ti spatny den

Avatar

Autor komentáře: AA

Datum vložení: 1.11.2006 1:24:23

=D Copak už si vážně sedíte na vedení? Tak znova... 5000 může mít JEDNA OSOBA bez nutnosti odvádět daně! Takže každej si dělá sám na sebe a když překročí těch 5k (což je samozřejmost), tak holt odvede daně. Co je na tom tak nepochopitelného? ;) A bez urážky ťunťo... =P

Avatar

Autor komentáře: MVK

Datum vložení: 31.10.2006 18:54:09

Je spíše otázkou, zda je web autorským dílem, kolika lidí atd. Program je přece jen něco jiného. Nechci se hádat (hlavně se mi nechce hledat), jestli máte pravdu s těmi 5000 Kč, přičemž mám za to že nemáte. Kromě toho co zdravotní pojištění? U Dohod bez problémů, ale podle autorského zákona byste měli ze zisků platit. Kromě toho tady šla řeč o nějaké úpravě šablon, což se docela příčí Autorskému zákonu §2: "Za dílo se považuje též počítačový program, je-li původní v tom smyslu, že je autorovým vlastním duševním výtvorem." A je web počítačovým programem? Měl bych ho spíše za audiovizuální dílo (v rámci HTML, nikoli skripty).

Avatar

Autor komentáře: Alien de la Mars

Datum vložení: 1.11.2006 12:39:30

Asi si uz vazne sedite na vedeni. Kazdy clovek ktery v teamu je. Si vydelava sam na sebe. Takze kazdy web ktery nekdo udela a dostane za nej do 5000,-Kč nemusí odvádět daně. Je to napsané v zákonu. Stačí si to vyhledat a přečíst. Pokud zakázka překročí stanovenou částku 5000,-Kč odvádíme daně normálně jako každý člověk který si takto vydělává. Tím, že to děláme na dohodu o provedení práce. A částka překročí 5000,-Kč odvádí za nás daně zaměstnavatel ( ten který si nás najal a se kterým máme podepsanou smlouvu ) Jako nevim co tady pořád řešíte ? Místo toho aby jste si přečetli zákon a porozuměli mu, tak nám tady někdo vyhrožuje finančákem a podobnýma hovadinama. A nějaký zákon o dílo se sem vůbec nepočítá. Proboha... opravdu pánové zůstaňte raději u kritiky webu než-li u zákonů.

Avatar

Autor komentáře: MVK

Datum vložení: 1.11.2006 13:27:42

Rád jsem si podebatoval s tak milým člověkem a expertem na zákony. Autorské právo jste sem zatáhli vy, mimochodem. Příště nebudu plýtvat časem na arogantní jedince vašeho ražení.

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 1.11.2006 22:39:53

5000 nedostanete, dostanete 4250, když jsme u toho, 5000 je hrubá mzda. A už jste odváděli daně? Vy jste si na jaře tohoto roku vyplňovali daňové přiznání? :)

Avatar

Autor komentáře: Alien de la Mars

Datum vložení: 2.11.2006 11:07:04

Vy si asi vazne sedite na vedeni ze ? Pane Danieli Kulhánku již několikrát jsme opakovali, že daně za nás odvede majitel naší budoucí práce pokud překročí hranici 5000,-Kč. Takže jaké pak daňové přiznání ? To bychom museli býti podnikateli a odvádět daně my samotni.

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 2.11.2006 14:25:55

Tvrdili jste, že většinou vaše měsíční mzda překročí 5000kč hrubého, tak jaké pak daňové přiznání? ;)

Avatar

Autor komentáře: Lukáš

Datum vložení: 2.11.2006 14:02:03

Smlouva o dílo může mít určité specifikace. Pokud vám jde o těch 4250, to může být také určeno ve smlouvě, kdo platí DPH ;) Co se týče přiznání, ano já kupříkladu jsem ho odevzdal. =) "Pane Kulhánek, že jsem tak smělý..." =D

Avatar

Autor komentáře: Sqee

Datum vložení: 30.10.2006 9:34:20

Po přečtení diskuze jsem se pěkně zasmál a nabyl dojmu, že se nám to rodí nová generace Radků Hulánů :).

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 30.10.2006 11:47:43

a jak to Radkovi vynáší...

Avatar

Autor komentáře: hakim

Datum vložení: 30.10.2006 10:56:46

<b> Připravte se na návštěvu finančního úřadu. </b> napadlo nekoho nez zacal vest debatu o praskani a minulem rezimu, ze to mohlo brano tak aby se pripravili na to az ten financni urad navstivy BTW osobne? ne ze je nekdo praskne a lide z financaku si na ne prijdou posvitit.. PEACE :D, pavel "el hakim del peros"

Avatar

Autor komentáře: DY

Datum vložení: 30.10.2006 11:15:59

S tim bych souhlasil,ale nemyslim si, ze zrovna financni urad nema nic jineho na praci, nez se potulovat po ruznych webech a vyhledavat ruzne skupinky studentiku, ktery tvori pro par korun ruzne webove prezentace. :)

Avatar

Autor komentáře: chlistovak

Datum vložení: 30.10.2006 17:14:41

Zdravím a děkuji diskutujícím za zajímavé počtení. 1. K webu bych dodal, že kromě technického provedení, které je jaksi "samorostlé", se mi na stránkách vůbec nelíbí barvy. Trochu méně agresivity by neuškodilo. 2. Dále například FAQ jsou trochu zavádějící. Někde předpokládáte u návštěvníka webu kvalitní znalost angličtiny, na jiném místě mu zase představujete jednoduché věci. 3. Na webu mívám často vypnuté obrázky nebo css, také používám hlasovou čtečku. Pro mě je Váš web nepoužitelný. 4. "Návrh identity Vaší společnosti (corporate identity)"??? Podle mého názoru je corporate identity něco úplně jiného. 5. Nijak nejsou odlišeny odkazy, uživatel je často přehazován sem tam, aniž by o tom byl informován. 6. Otvírání náhledu přes JSko je sice fajn, ale ignorujete základní pravidla přístupnosti. 7. Agresivní rétorika, kterou jste se zde prezentovali působí spíše negativně. Osobně si agresivitu často spojuji s blbostí. Zkuste příště, až budete chtít vplout do klidných vod Intervalu, trochu méně cákat okolo sebe. 8. Používání anglických oslích můstků v českém prostředí je nevhodné. Vypadá to, jako byste se neuměli správně vyjádřit. [b]pro autory webu:[/b] Oceňuji vaší snahu prorazit na trhu, pravděpodobně ale Vaše znalost webdesignu výrazně zaostává za znalostí marketingu. Podle mě máte tři možnosti. Buď se webdesign doučíte a budete opravdu dobří (1), nebo se ho neodučíte a nějakého webdesignéra si najmete(2). Třetí možnost je, že zkusíte prodávat něco jiného(3). Trochu mi připomínáte jednoho kamaráda z ekonomky. [b]PS:[/b] Pokud by jste měli zájem o dalšího studenta do party, tak se mi ozvěte. Studenstkou znalost o přístupnosti i webových technologiích mám.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš

Datum vložení: 30.10.2006 20:37:13

A co takhle kontakt na sebe? ;) Nebo napiš na některý ze všeobecných kontaktů sám. =)

Avatar

Autor komentáře: chlistovak

Datum vložení: 30.10.2006 23:44:05

třeba zizkovak@gmail.com

Avatar

Autor komentáře: Tomcat009

Datum vložení: 30.10.2006 18:42:31

Web se mi nelíbí. Barvy hrozne agresivní, možná tak na stránky nějakého klanu, ale rozhodně ne jako "firemní" prezentace. Písmo špatně čitelné a nepřehledné. Příliš mnoho typů nadpisů, to oko sem v originále (tedy nečerveném) taky kdysi někde našel a viděl už na několika webech. Slogan "we are simply with it" spousta lidí viditelně nechápe = je špatný. Na kód sem radši nekoukal. Nebyl bych ale tak skepický jako ostatní zde. Taky sem kdysi dělal studentské weby a hrál si na firmu a mám respekt k těm kteří to zkoušejí stejnou cestou. Podle mého nazoru až to marketingově vykvete, seženete lepšího grafika a webdesignera, tak pak můžete být úspěšní. Přeji mnoho úspěchů a méně webů jako je tento.

Avatar

Autor komentáře: kapčus

Datum vložení: 30.10.2006 19:40:22

-pozadí po stranách je naprosto strašné -šipka u oka je taktéž strašná -neodsazená stránka od vrchu se mi nelíbí -nudné logo a nudné fonty v něm -oku bych nastavil alpha, je moc výrazné a zbytečně naváže první pohled návštěvníka -dvousloupcový layout je možná fajn, ale rozhodně ne v tomto poměru šířek (jako návštěvník nevím, kde je hlavní informační hodnota) +co se mi designově líbí je nápis we are simply with it..., perfektní font s perfektní barvou, stínování a poloha +a také vedle jednoduché odkazy FAQ, kontakty mapa se hodí +přehledný vnitřek tabulky referencí PS: jinak jsem koukal na váš redakční systém a docela mně to zvedlo sebevědomí, díky

Avatar

Autor komentáře: Whois

Datum vložení: 31.10.2006 20:23:57

Pokud máte zájem, a já věřím že máte, mám pro vás několik kritických doporučení. 1. Používejte relativní jednotky pro definici velikosti písma, jinak v IE nejde zvětšit. 2. Zjednodušte design - tento je poněkud přeplněný a postrádá silný grafický grafický prvek. Mnoho efektů naráz působí kontraproduktivně - nejsou efektní. 3. Nápad s aktuálním stavem projektu je [b]dobrý[/b], ale nejsem si jist zdali ho potřebuji vidět na všech stránkách. To se týká i ostatních "stránek" - nevím da jsem na stránce projekty, nabídky nebo úvodní - ze všeho všude trochu - to působí nepořádně. 4. Na stránce Kontakty není uvedena adresa. Ta je velmi důležitá pokud chci konzultovat osobně větší projekt. Takto mně to odradí, nepůsobíte příliš důvěryhodně, takže možná přicházíte o velké zakázky aniž se to dozvíte.. 5. Černá a červená jsou naprosto nevhodné barvy pro web tohoto ražení. Jsou agresivní a působí rušivě, odvádí pozornost... Působí to jako webové stránky nějakého herního klanu. Nikoli webdesignového studia. Je vidět že začínáte, budu Vám držet palce.

Avatar

Autor komentáře: DY

Datum vložení: 1.11.2006 0:21:26

Diky za rady, myslim, ze mate vesmes pravdu.

Avatar

Autor komentáře: Lefiath

Datum vložení: 3.11.2006 9:21:33

Nevím jestli si to ještě někdo přečte, ale omezím se jen na 2 věci : 1) Je to přeplácané a nepřehledné. Hezky to kontrastuje s logem we are simply... nebo řekněme, že to tak nepřehledné není, protože je to všechno jedním stylem, ale je to nestydatě naplácané. 2) Za 4000 základní web bych si nikdy nevzal od designérů, kteří neumí udělat rychlé stránky, když místo toho, aby použili třeba na tlačítka gif, který za zabral zřejmě tak 1-2 kb, používají jpg a následně se velikost natáhne do 15 kb. Rozdíl co? A co takhle se naučit pomocí triku přednačítat tyto aktivní obrázky v menu? V jejich velikost je s trochou štěstí uživatel ani nespatří...

Avatar

Autor komentáře: Slávek Pecina

Datum vložení: 4.11.2006 12:14:07

těch základních věcí je několik, mimo to, že hnusný a odpuzující flame kolem agresivity mládí mne odradil kouknout do kodu, tak nakonec jsem udělal co jsem dělat neměl, spatlanina největší , co se týče strukturování slabčárna, hustota slov nic neříká "Words found in 0 Headings :0" jsem se FAKT nasmál, kombinace tabulek s divy mne na "mládí" překvapila, řekl bych, že tyhle postupy už se ani učit nemohli. tohle mne dorazilo The size of this web page (1004260 bytes) has exceeded the maximum size of 1000000 bytes. FUJ !!!! říká Vám něco počet objektů, počet potřebných requestů ? velikosti obrázků nastínil člověk nade mnou, můžete být cokoli, ale za tohle se zaslouží stydět a šoupat nohama, vzhled nehodnotím, rovněž mi to přijde přeplácané. Kód JE (a vzhledem k sebevědomí prezentovanému, tak musím dodat že HNUS), při pročítání CSSka jsem byl nucen vykulit oči, a to částečně úžasem, musíte být vážně mozek dát tohle dokupy a částečně zděšením. Na závěr abych byl objektivní musím dodat, že obé je validní i css a to dokonce bez warningů, takže suma sumárum, ne že by to nešlo, k agresivitě přidejte trochu slušnosti, divili byste se i tohle jde kombinovat. Některé reference mne zaujaly, potenciál si myslím máte slušný, kodér je bedna, ale spoustu věcí nejspíš neví, kvapem doučit a může to být OK , stejnou stránku byste měli zvládnout do 100Kilo max 120.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš

Datum vložení: 6.11.2006 2:24:50

Díky za názor, kterého si můžeme cenit. Těch konstruktivních zde padlo opravdu pramálo... ;)

Avatar

Autor komentáře: Agent Krtek

Datum vložení: 3.11.2006 14:00:33

Něco tak hrozného (co má podtitul profesionální) jsem už dlouho neviděl. Např: - příjdu na vaše stránky a vůbec nevím kam se mám podívat (je to nesnesitelně přeplácané) - červeno černá kombinace je normálně v celku snesitelná ale ve vašem provedení mě z ní bolí oči zkrátka stojí to za nic

Avatar

Autor komentáře: lubaTOR

Datum vložení: 8.11.2006 11:03:58

Mě se váš web líbí, graficky se mi zdá celkem příjemný. Sice se mi moc nezamlouvají anglické nápisy, ale přehlednost není špatná, nevím co mají všichni proti, ale je to jen můj názor. Hlavně že vás to baví...protože se to na práci odrazí.

Avatar

Autor komentáře: Peep

Datum vložení: 11.11.2006 7:57:38

Milí Intervaláci. BTW DESIGNS Co se webu týče, už bylo asi vše řečeno. Podle mě jsou tvůrci ještě mladí, chodí na párty, poslouchaj techno a u toho si na svůj noční život přivydělávají touto bohulibou činností, kterou nám zde předvedli. Taky jsme byli mladí a taky jsme byli nadšení a plní ideálů :D ZAMYSLETE SE Co se mi však nelíbí, jsou reakce mnohých zde v diskuzích. Mám dost z toho, jakým způsobem se tady většina "odborníků" chová. Pátá cenová skupina je na tom při fotbalu o poznání lépe :( To už Interval opravdu tak hrozně upadl, nebo jen slušní lidé server opustili a zůstali tady nevychovaní hulváti?! Web BTW mě zklamal, ale chování lidí v diskuzi mě dorazilo. Myslím, že ani autoři BTW si tohle nezaslouží číst, je to tady rok od roku horší... Filip "Peep" Oščádal

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz