Starší komentáře ke článku: bukovec.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Kolář

Datum vložení: 5.3.2007 6:55:45

Trochu mi vadí hlavička, chvíli jsm přemýšlel, jestli to není reklamní plocha. Proč v ní třeba není znak obce? To je první, co bych očekával. Pak bych asi trochu zvětšil písmo, sotva na to vidím, a to mám 1024x768 na 17" monitoru. V layoutu je pár zbytečných tabulek, ale není to nic zásadního. Jinak pěkné.

Avatar

Autor komentáře: Vlasta

Datum vložení: 5.3.2007 7:27:30

Prohlédl jsem si web a je to velmi dobrá práce. Měl bych jenom dvě malinké připomínky: - na stránce Úřední deska jsou odkazy na dokumenty. Doplnil bych je o informaci o typu a velikosti cíle odkazu. - při přepnutí do dalších jazyků se stále zobrazuje české menu.

Avatar

Autor komentáře: Plaváček

Datum vložení: 5.3.2007 9:10:37

Jedná se web obce, měl by splňovat základní zásady přístupnosti. Zeptám se tedy autorů, proč: 1. je výchozí písmo mrňavé a ještě šedé, téměř k nepřečtení? 2. jsou některé odkazy podtržené, některé nikoliv a naopak jsou podtržené části textů opatřené modrou barvou, které odkazy nejsou ani omylem? 3. proč nejsem kupříkladu na Úřední desce varován, že odkazy vedou na dokumenty ve formátu Office? 4. proč chybí tisková verze? 5. proč nejsou dodrženy alespoň základní zásady typografie? Že by špatně postavený administrační systém? Otázek by asi bylo více, ale vzhledem k faktu, že projekt těchto webových stránek je označen jako profesionální tvorba, rád bych znal odpovědi a vyjádření tvůrce. Děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Lysek

Datum vložení: 5.3.2007 9:36:22

Zdravím pane Plaváček. Byl bych rád kdybyste položil více otázek. Dle těchto návrhů pak budu dále upravovat ten web. Velice mně to zajímá. Tisková verze chybí protože jsem ji nenaprogramoval. Varování na úřední desce o dokumentech office dodám. Musíte si ale uvědomit, že rozpočet na ten web je 0,-- Kč. Ten web programuji pro obec ve které bydlím. A jelikož se zabývám i tvorbou webů profesionálně. Tak je to profesionální tvorba. Obec mi za to nic neplatí. Každopádně prosím posílejte další a další návrhy. Budou přijaty a zpracovány. Děkuji předem

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 5.3.2007 10:47:09

Mne tam najviac chýba veľká fotka obce. Nič o nej neviem, som cudzinec, prídem na stránku a co chcem vidieť? - erb obce (favicon nestačí) - jej fotku (odkaz na fotogalériu na úvodnej stránke nestačí) - najvýchodnejšia obec? (ostatné údaje? ak by tam bolo viac čísel, toľko obyvateľov, prvá písomná zmienka a pod, len dve-tri vypichnuté čísla, možno by som sa začítal aj ďalej) - príhovor starostu bez jeho fotky - vpravo dolu je box s nadpisom menu (čo je potom to záložkové hore?) - boxy nad a pod fotografickou súťažou sú bez názvu, sú v nich odkazy, ale odkazy kam? - nefunguje mi nastavovanie homepage (mám FF, skúšal som aj pod Operou, tam to tiež nefunguje ;) ) Z grafiky mám dobrý pocit, je pekná, príjemná, nevtieravé a vkusné farby. Obsahom by som sa asi prehraboval dlhšie a bol by som mierne zmätený.

Avatar

Autor komentáře: Austin

Datum vložení: 5.3.2007 13:37:31

Nemám nic proti používání šablon, ale rozhodně je dobré, pokud použijete free šablonu, která je již nakódovaná a komplet hotová, nechat v patičce stránky odkaz na autora. Vy toto dílo vydáváte za svoje, což není ani v nejmenším pravda... http://www.solucija.com/templates/demo/Internet_Center/

Avatar

Autor komentáře: Jiří Lysek

Datum vložení: 5.3.2007 13:57:43

Aha vidíte. Na to sem zapomněl opravil jsem ty informace v patičce. Odstranil jsem webdesign.

Avatar

Autor komentáře: Lukáš Zemek

Datum vložení: 5.3.2007 19:34:30

Nemůžu si pomoci, ale web mi spíše připomíná nějaký portál nebo vyhledávač. Myslím si, že design není nejvhodnější pro zaměření webu.

Avatar

Autor komentáře: Jiří Lysek

Datum vložení: 5.3.2007 22:36:29

V tom máš pravdu. Design připomíná spíše portál. Původně to byl i můj záměr aby obecní stránky vypadaly spíše jako portál a ne jako obyčejný web. Jinak se budu snažit v budoucnu udělat na obecních stránkách něco jako má obec Tlumačov, že si může kdokoliv změnit design webu dle toho jaký se mu líbí třeba na design pro zrakovvě postižené textový design atp. To je moje vize stránek do budoucna. Sice na to nemám moc času, ale doufám že to půjde. Tímto odpovídám i na příspěvek, kde psal Ján Varhol, že mu tam chybí fotka nahoře. V dalších designech ta fotka tam bude. Já prostě neměl čas běhat po obci a fotit ji. Proto taky organizuji fotografickou soutěž, která doufám přinese hodně kvalitních fotek. Jinak děkuji za nápady není jich sice moc, ale na každém nápadu se budu snažit pracovat a pokud uznám že není špatný tak ho i provedu. Byl bych rád i kdybyste mi poradili trošičku ohledně kategorií. jestli je nějak jinak rozčlenit nebo jsou dobré. Díky moc všem

Avatar

Autor komentáře: Jiří Jakeš

Datum vložení: 7.3.2007 12:23:02

Půlku loňského srpna jsem trávil v Písečné hned vedle Bukovce a moc se mi ten kraj zalíbil. Příroda je určitě jedna z věcí, na kterou může Bukovec nalákat návštěvníky. Proto si myslím, že by v hlavičce mohlo být nějaké panorama obce s přírodou v pozadí. Někdo tu zmínil chybky v typografii, i na úvodní straně se jich několik objevuje (mezera za otevírací uvozovkou), „pomocí připojením” také není moc česky. A ještě jedna věc mě napadá. Já osobně mám vypnutý JavaScript. Symboly obce se (dle mého názoru) zbytečně zobrazují právě pomocí něho. Mnoho zdaru a snad opět někdy v Bukovci! Jiří P. S. Jak je to s nejvýchodovstí mezi Bukovcem a Hrčavou?

Avatar

Autor komentáře: Jiří Lysek

Datum vložení: 7.3.2007 14:18:28

Díky za info. Budu se jimi řídit. A brát je v úvahu. To s tou nejvýchodnější obcí je tak že nejvýchodnější místo v republice je v obci Bukovec. Problém je že na to místonepáchne ani noha. Je trošku zastrčené. Jinak Hrčavá má zase nejvýchodněji obydlené místo, kde někdo žije. Podle katastrální mapy je ale nejvýchodnější místo v republice právě v Bukovci. Lze si to jednoduše ověřit. Každopádně pokud budete mít ještě nějaké připomínky ke stránkám napište je prosím sem. Budu je velmi brát v úvahu při dalším vývoji stránek. Díky všem.

Avatar

Autor komentáře: Venca

Datum vložení: 8.3.2007 14:44:38

1. Profesionální tvorba se free šablonou? :) 2. Má autor nějaké ponětí o sémantice: <div class="slogan">Nejvýchodnější obec ČR</div> <td valign="top"><img border="0" src="../obrazky/web/t_kurlok.jpg" alt="Kurloky" /><br /> <br /> <img border="0" src="../obrazky/web/t_chrkroblast.jpg" alt="enseignement en polonais" /><br /> <br /> <img border="0" src="../obrazky/web/t_chrkroblast2.jpg" alt="enseignement en polonais" /><br /> <br /> <img border="0" src="../obrazky/web/t_sance.jpg" alt="Švédské šance" /></td> a toho by se našlo fakt víc 3. formátování pomocí <br/> a   je taky hodnělol 4.Luxusních 13 chyb na úvodce :D 5. některá URI mají v adrese nelogicky -0, např. fotogalerie-0 6. Když jsem se podíval na stránku "pro slabozraké", tak jsem chtěl brečet. Autor by měl dát do Googlu KW kontrast No, zajímalo by mě, jestli si profesionální tvorbou vyděláte alespoň na slanou vodu :)

Avatar

Autor komentáře: miloš

Datum vložení: 5.4.2007 18:11:20

Zvětšit písmo. Ta anglická vlajka vpravo nahoře vypadá divně :-) Jinak se mi stránky líbí.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz