Starší komentáře ke článku: C# skripty v XSLT šabloně

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: McMlok

Datum vložení: 10.8.2004 8:28:39

Nevim pokud mam k dispozici C# a delam transformaci v C# tak mi prijde o neco lepsi si udelat tridu se statickymi funkcemi a tu pres XsltArgumentList a metodu AddExtensionObject teto tridy pridat a pote se da pouzivat v transformaci primo. Tedy da se udelat i treba castecne dotahovani dat do sablony, ktere nejsou v XML a dalsi veci. Nezeby vami uvedeny postup taky nebyl funkcni ale mne se vic vyplacelo pouzivat muj postup.

Avatar

Autor komentáře: gr.

Datum vložení: 1.4.2005 17:21:20

diky za tip - jede to vyborne :)

Avatar

Autor komentáře: Rene Stein

Datum vložení: 10.8.2004 9:14:48

"To řečeno "lidsky" znamená, že uložení funkcí přímo do šablony nemá žádný negativní dopad na výkon aplikace!"

Ale ma - pri prvnim pouziti sablony dochazi k extrakci skriptu ze sablony, vystaveni Code Modelu a kompilaci assembly (jak jste i vy sam vyse psal), takze vliv na vykon bude znacny.

Dale byste mel zminit nevyhody pouziti skriptu.

Aby mohl byt skript proveden, musite mit pravo generovat dynamicke assembly (CAS) a dale musi mit ucet, pod kterym bezi aplikace pravo zapisovat do temp adresare, protoze vysledna assembly musi byt nekde ulozena.

Skript v xslt sablone nacitane z internetu muze byt destruktivni. To znamena, ze vzdy byste mel pouzivat XmlSecureResolver, kteremu predate jen nutnou sadu prav (Permission set). Kod ze sablony by nemel pristupovat k souborovemu systemu ani k registrum.

XSLT sablonu se skriptem nelze pouzit v jinem prostredi (treba J2EE).

Avatar

Autor komentáře: dad

Datum vložení: 11.8.2004 3:52:14

Samozrejme ked sme v C#. Netreba uz pliest jablka s hruskami, a este sa aj stale opakovat. To ze pouziva niekto J2EE OK. Samochvala smrdi.

Avatar

Autor komentáře: Rene Stein

Datum vložení: 11.8.2004 8:19:16

Mohl byste mi vysvetlit, na co vlastne vas prispevek reaguje? Nic konkretnoho jsem se z nej nedovedel, o zadnem "opakovani" nevim. :)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz