Starší komentáře ke článku: cechstavby.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Daver

Datum vložení: 27.9.2006 0:09:18

Těsně před spaním si jen dovolím poznámku, že jsem nikde nenašel adresu prodejny/půjčovny ... na Palhanci sice moc ulic není, ale i tak, pro pořádek :o)

Avatar

Autor komentáře: Pavel Černý

Datum vložení: 1.10.2006 22:04:19

To je celkem závažný nedostatek ale, jak jsem psal níže už to nebudu aktualizovat.

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 27.9.2006 5:13:12

Na to že se jedná o amatérskou tvorbu je to dobré, rozhodně lepší než jiná profesionální tvorba. V kódu je sice na můj vkus až moc vidět "class", ale to až zas tak nevadí. Web je validni, jen ten design by chtěl ruku grafika....

Avatar

Autor komentáře: MacInek

Datum vložení: 27.9.2006 8:51:01

Web je přehledný a dobře se v něm orientuje, toť vše. Ale: amatérská tvorba a firemní prezentace, tato kombinace nejde moc dohromady. Právě kvůli amatérskému provedení webu, může mnoho potenciálních klientů získat pocit, že i nabízené služby budou provedeny amatérsky.

Avatar

Autor komentáře: Bohumír Bednařík (BoboCop)

Datum vložení: 27.9.2006 8:20:06

Musím říct, že se mi na tom webu nelíbí hned několik věcí. V první řadě to je navigační menu, které je děláno celé kompletně JavaScriptem. Proč proboha??? To je tak těžké do stránek udělat seznam UL LI do kterého by se menu zabalilo a nastylovalo (napozicovalo) v CSS? Navíc kdokoliv, kdo bude mít vypnutý JavaScript, se nikam na webu nepodívá (například v podstatě všichni roboti vyhledávačů - tedy veškerý pokus o SEO je ztracen). Dále pak inline styly. Prijde mi úplně zbytečné na napozicování obrázku doprava použít inline styl, když by se pro tento účel dala v CSS vytvořit třída (např. .plavvpravo {float:right;}) a pak použít (případně použít i opakovaně). Dále se mi nelíbí ta Flashová hlavička, která nejen, že posouvá s logem, ale je úplně zbytečná. Autor asi chtěl ukázat, hele já umím ve Flashi posouvat s obrázkem, měnit jeho velikost a pohybovat s textem. Domnívám se, že logo společnosti by mělo být vždy na stejném místě a mělo by být klikací (směřovat na úvodní stránku). Celkový grafický vzhled stránek na mě působí dojmem webu vytvořeného ve FrontPage za použití grafických prvků, které FrontPage nabízí (obrázky v menu, odrážky, apod.). Možná v něm vytvořen není, ale i tak to není žádný grafický skvost. Pokud autor webu není grafik, tak ho to trošku omlouvá (sám nejsem grafik), nicméně bílý text na pozadí s bíločerveným gradientem, který se navíc při zvětšní písma rozhodí není moc kontrastní. Kód se sice tváří být validní, ale to nemění nic na tom, že by si zasloužil nějaké změny.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Černý

Datum vložení: 1.10.2006 21:43:13

K tomu menu - asi po 2 týdnech jsem zjístil, že se tak menu nedělá(z jiných webů). S tím javascriptem je to opravdu špatné ale jelikož to je firma, která jde "ke dnu" neuvažuji o aktualizaci. Inline styly nepoužívám, pouze u toho obrázku, kvůli nedostatku času. S tím flashem to byl opravdu jenom pokus a já se v žádném případě nepovažuji za nějakého odborníka. Majitel pouze chtěl, "ať se tam něco hýbe :)" Web jsem dělal v PSPadu a grafik nejsem. Toť vše. Díky za kritiku, u příštího webu se vyvaruji těchto chyb. PS: omlouvám se za pozdní reakci - jsem byl na chatě:)

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 27.9.2006 14:27:24

Prosím Vás, jaký obsahový význam mají znaky [b]..::[/b] a [b]::..[/b] v titulku webu? Je to poněkud infantilní. Tyto "vychytávky" jsou nejspíš přežitek z dob kdy prohlížeče neuměly zobrazovat obrázky. Jinak si to neumím vysvětlit.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Černý

Datum vložení: 1.10.2006 22:07:16

To je pravda, je to tam zbytečné pro příště se toho vyvaruji ;-)

Avatar

Autor komentáře: Kritik

Datum vložení: 27.9.2006 14:30:05

Optimalizováno pro rozlišení 1280 x 1024px a pro prohlížeče IE 6.x, Opera 8.x, Firefox 1.x. To je vtípek?? a také mě trochu rozesmálo toto: [b]Zpřátelené weby[/b]: interval.cz Jak moc se kamarádíte? :)) Jestli jste opravdu kamarádi, změnte to prosím na: [b]S[/b]přátelené weby

Avatar

Autor komentáře: Pavel Černý

Datum vložení: 1.10.2006 22:18:21

S tím rozlišením to byl překlep, ale s těmi prohlížeči už ani ne, protože u IE 5.5 se to nějak nesmyslně rozházelo a u Opery a Firefoxu jsem to na starších prohlížečích nezkoušel. Ty SZpřátelené weby, za to se omlouvám - opět překlep;-)

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 27.9.2006 16:06:07

S vypnutým javascriptem není vidět menu

Avatar

Autor komentáře: Petr K.

Datum vložení: 2.10.2006 15:22:56

Já zas mám trvale vypnuté loadování ActiveX takže ten šedý pruh nahoře je "dojemný"

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz