Starší komentáře ke článku: cestynasever.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Karel Dytrych

Datum vložení: 10.7.2006 9:34:12

Web jako celek se mi líbí, ale to hlavní menu je nevýrazné. Ještě víc nevýrazný je jeho hover efekt. Barvu nadpisů v hlavním obsahovém okně bych asi volil jinou. Hezky působí obměna obrázků v hlavičce v každé sekci. Škoda jen záplavy tabulek v kódu.

Avatar

Autor komentáře: Catch

Datum vložení: 10.7.2006 10:24:38

Tak jako první by mě asi zarazilo mraky tabulek v kodu. Dále take na takovou jednoduchou stránku je kód stránky dlouhej jak blazen. Slo by to udelat i jednodušejc. Dále provedení menu bych udělal pomoci seznamu UL a LI. Chybi nadpisy H1 ... H6 Víc jsem v kodu už nehledal, myslím že zatim je dost co opravovat. Takhle rozhodně profesionální práce nevypadá.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 10.7.2006 10:38:08

Súhlasím. A rád by som doplnil moje celkové zmätenie. Tento web nie je 2x prívetivý. A kód? Keď tabuľky, tak tabuľky, keď div-y, tak div-y, ale vždy ma poteší keď sa ich niekto snaží kombinovať (na dotvorenie layoutu). Po grafickej stránke sa mi to zdá byť stroho zastaralé - najmä logo (podľa mňa graficky najdôležitejšia časť webu). Logo vyzerá ako wordart s dvoma obrázkami (čo majú znázorňovať? po chvíľke bádania predpokladám, že strelka kompasu, ale nie som si istý). Nemôžem si odpustiť poznámku k mediálnym partnerom: každý obrázok úplne iné rozmery - ja by som to upravil (napríklad sponzori už majú veľkosti rovnaké). Ale aj tak to nie je všetko, je to dobrá stránka, ale medzi profesionálnu tvorbu nepatrí (ak áno, tak hurá, práve sa zo mňa stal profesionál).

Avatar

Autor komentáře: Catch

Datum vložení: 10.7.2006 12:22:36

No podle me v moderni tvorbe www nemaji tabulky pro layout co delat. Rozhodne to ma ale hodne daleko do profesionalni prace. No ale delali na te strance dokonce tri profesionalove tak nevim, mozna ja jsem uplnej amater q:o)))

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 10.7.2006 14:58:30

Samozrejme, že aj ja som za div-y (veď ich výhody sú všeobecne známe a dokázané), lenže ak nejaký amatér používa tabuľky na svoju prezentáciu, tak ho z kože nezderiem (väčšinou). Naopak oceňujem NEpoužitie wordu a podobných zverstiev na generovanie pseudoHTML kódu.

Avatar

Autor komentáře: -OB-

Datum vložení: 11.7.2006 11:58:59

Divy, nedivy, na tabulkach neni nic spatneho a na netu maji sve misto. Nebo chcete snad rici, ze napr. stranky www.nasa.gov tvori amateri?

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 11.7.2006 12:47:12

Amatéři možná nikoli, rozhodně však lidé, kteří příliš na přístupnost a použitelnost stránek nemyslí. Například mně se ukazuje jen černá obrazovka. Což mne vede k otázce, jak vůbec tento web může být v provozu, když zcela jasně porušuje Section 508 (http://www.section508.gov)? Že by i v USA státní instituce kašlaly na zákony jako u nás? Nu, berme si z nich příklad...

Avatar

Autor komentáře: kahi

Datum vložení: 10.7.2006 13:26:28

Sponzoři zabírají celý pravý sloupec a to je sto pixelů vyhozených z okna. Hlavička by mohla směrovat na hlavní stránku a odkazy by mohly být podtrhány, zvláště když mají nejednotnou barvu.

Avatar

Autor komentáře: kahi

Datum vložení: 10.7.2006 13:51:53

Nepochybuji o tom, že Vaše besedy, promítání a vypravování o cestách na sever jsou poutavé, určitě ano, ale web by měl být stejný. Na Vašem místě bych se nespoléhal, že návštěvník prokliká menu a sám si najde to zajímavé - pokud ho neupoutáte na úvodní stránce, může se stát, že se ve dveřích otočí a už se nevrátí. Čili doporučil bych to nejlepší a nejzajímavější vytáhnout přímo na úvodku, která mi momentálně připadá značně suchá. Hedvábná stezka cz to chytila za správný konec.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 10.7.2006 13:55:35

Myslím, že portál www.hedvabnastezka.cz by si v tomto směru mohly vzít za vzor všechny podobné projekty ;-)

Avatar

Autor komentáře: Tom

Datum vložení: 10.7.2006 14:02:37

Ked mam blokovanu reklamu, namiesto obrazkov sa zobrazia texty, kam to odkazuje a layout stranky sa rozpadne .... (skuste si to niekto - napr.adblock ...)

Avatar

Autor komentáře: kinghowa

Datum vložení: 11.7.2006 0:39:41

Jen stručně, je čas jít spát, ale protože si můžu hlavu ukroutit, musím se zmínit: 1) Vyhledávání v patičce, kam spousta uživatelů ani nedoscrolluje? Tomu se nedá říkat uživatelská přítulnost. 2) Když už jsem k té patičce doscrolloval, tak mi na druhý pohled došlo, že je snad z jiného webu. To jste snad někde šlohli ten layout, ne? A změnili jen obrázek v záhlaví. Jinak si neumím vysvětlit, jak můžete do patičky webu s cestovatelskou tématikou narvat na jednu stranu obrázek znaku eura, a na druhou pak obrázek s výřezem klávesnice kalkulačky, nebo co to je. Docela se divím, že to tady ještě nikdo nekomentoval ;-)

Avatar

Autor komentáře: Catch

Datum vložení: 11.7.2006 15:20:10

No asi k te paticce nikdo nedoroloval :))) fakt je ale ten, ze ta paticka vypada vazne hodne divne. :)))

Avatar

Autor komentáře: Dan Vodrazka

Datum vložení: 11.7.2006 23:36:06

Mili pratele, dekuji Vam za pripominky a doporuceni ke strankam naseho obcanskeho sdruzeni. Spousty Vasich navrhu urcite zpracujeme, abychom nas web zlepsili. Chtel jsem se jen jako technicky neodbornik zeptat: proc z nasich stranek tak cisi neprofesionalnost? Jake zasady porusuje? Podle ceho se to pozna? Muzete nam prosim dat tipy, jak stranky zlepsit? zprehlednit? ucinit je pritazlivejsimi pro ctenare? Vasich nazoru si vazim a jsem za ne vdecny. Za obcanske sdruzeni Cesty na sever Vam dekuje Dan Vodrazka

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 12.7.2006 10:06:53

čo sa týka kódu a spracovaného textu, na to sú tu iní odborníci, no čo sa týka vzhľadu, pozrel by som si tie najkrajšie stránky v rôznych galériách: www.cssvault.com www.cssgalerie.net www.cssdrive.com osobne by som na uvedených weboch ignoroval flash stránky a sústredil sa na zvyšok. Viac pomôcť už neviem.

Avatar

Autor komentáře: Catch

Datum vložení: 12.7.2006 11:15:07

Tak predevsim kdyz se nazivate profesionaly, meli byste vedet neco o pristupnosti a pouzitelnosti stranek. Dale si take neco precist o webovych standardech. Uplne vypustit pouzivani tabulek pro rozlozeni stranky, zacit pouzivat nadpisy h1 az h6. A spoustu dalsi veci o kterych by profesionalni tvurce mel mit prehled. Pro vzhled vam jiz byli doporuceny galerie vyse, pro zpracovani vam pro zacatek doporucuji www.jakpsatweb.cz naucte se pouzivat CSS a poznate jake vyhody to zkryva. q:o)

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 12.7.2006 12:28:12

Jeden tip bych přeci jenom měl a nebude vás stát příliš námahy se podle něj zařídit. Ve stránce používáte pro řízení jejího vzhledu kombinaci externího stylopisu, interního stylování a formátovacích atributů jednotlivých elementů. Udělejte v tom tedy pořádek a přesuňte všechno do externího stylopisu. Prospějete sobě i uživatelům - stránky budou datově nenáročnější a uživatelé je budou moci snáze přizpůsobit vlastním potřebám a možnostem ;-)

Avatar

Autor komentáře: Catch

Datum vložení: 12.7.2006 13:36:18

Jo, jo s tim souhlasim. Veskery vzhled stranky vcetne rozlozeni aby bylo v externim css souboru.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz