Starší komentáře ke článku: cirkushumberto.com

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Rixo

Datum vložení: 15.11.2007 6:23:20

Design na mě působí příliš zastaralým dojmem, což není dobré ani u cirkusu. Malé písmo, texty zarovnané na střed...to už tu bylo před rokem 2000 a i tak to za moc nestálo. Titulek ve tvaru ::: CIRKUS HUMBERTO ::: a naprosto identický popis stránky určitě nejsou to pravé ořechové pro "SEO". Když už je to předmětem kritiky, tak to zahrnuje i kód. V něm je šíleně přeclassováno. Mohli byste robotům nabídnout i čistčí práci. TItulek H1 nikde, H2 je Přihlášení. S tím "SEO" to bude asi nějaká sranda, že? Samozřejmě pokud máte promyšlené off-page faktory, pak je to dobré, ale mělo by se začít na stránce samotné, i když samozřejmě nadpisy a kód nejsou vše, ale také na tom záleží. Pokud toto má být hodnoceno jako profesionální tvorba, tak palec dolů. Bída.

Avatar

Autor komentáře: piquell

Datum vložení: 15.11.2007 16:57:14

....překlasováno.... třeba nelze [b]položky seznamu[/b] nastylovat přes kaskádové vlastnosti, když každá položka je jiná (pasivní, aktivní, mezi...) autor asi měl využít co nejvíce css a nabídnout co nejčistší kód, ale v tomto případě to lze?

Avatar

Autor komentáře: Cyruss

Datum vložení: 16.11.2007 13:13:32

off-page faktory autoři evidentně neřešili už vůbec, zkuste si vyhledat cirkus humberto - na takhle samozřejmou frázi není web v první desítce ani na Seznamu ani na Google. Aspoň že má cirkus humberto na prvním místě starou verzi stránek, nechápu proč toho autoři nevyužili. Co už mi vůbec hlava nebere, že někdo chce ohodnotit SEO a přitom stačí pár dotazů do vyhledávače, aby zjistil, že SEO se fakt nepovedlo. Ale zákazník na to asi dobře slyšel..

Avatar

Autor komentáře: piquell

Datum vložení: 19.11.2007 10:34:48

jak je vidět, tak staré stránky dělala jiná firma, nějací Slováci (jsou fakt strašné) a dle mého názoru vlastní starou doménu oni a autorům nového webu ji asi jen tak nepředají...

Avatar

Autor komentáře: Michal Ševčík

Datum vložení: 15.11.2007 8:43:04

Nemohu si pomoci, ale částečně vzhledově a tak nějak i kódově a strukturově mi to připomíná CMS MAMBO. Přitom je to vydáváno za vlastní CMS zvaný RAY... jsem sám, komu to tak připadá?

Avatar

Autor komentáře: Martin

Datum vložení: 15.11.2007 9:56:04

Zvuk na pozadí - hrůza hrůz. Hned mě napadla i otázka autorských práv na seriálovou hudbu. Pokud pominu zastaralost českých cirkusů, pokleslou zábavu, bídnou kvalitu a zneužívání zvířat, stránky se mi nelíbí a k návštěvě cirkusu mě nepřesvědčí. Stránky zcela pomíjí obchodní účel a ani se nesnaží prodávat. Cirkus má být zábava, ale nikde se nedočtu co můžu čekat za program, jaké trháky jsou připraveny. Chybí mapa cesty cirkusu, rezervace na určitý den a místo. Prezentace je k ničemu. Doba "přijel cirkus, rychle si kup lístek" je dávno pryč. Konkurence na poli zábavy je příliš velká a tyhle stránky to nezmění.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 15.11.2007 13:37:25

online rezervace na den a místo :)) tohle není multikino ;)

Avatar

Autor komentáře: Jan Folke

Datum vložení: 16.11.2007 20:53:07

Možná po stránce kódu a propagace špatné, ale rozhodně nejpříjemnější zážitek za posledních x kritizovaných webů na Intervalu. Konečně člověk nevidí ty dokola opakované duhové motýly, tmavěmodrý Arial, poloprůhledné divy. Chvíli mám i pocit, že web je možná alespoň trochu zóna otevřená kreativitě a tvůrčímu nadání, a ne jen prostorem, kde si spousta programátorů navzájem dokazuje, že oni ví víc a dokážou dělat tak dokonalé stránky, že se všechny podobají jako vejce vejci, které se naservíruje do chřtánu návštěvníka stránek. Neberte si to nikdo osobně. Díky za to zpestření. Hudba mě taky ruší, to souhlasím. S Martinem musím v jednom souhlasit - také na mě stránky působí až moc pateticky, lidé se chtějí v cirkuse pobavit, ne plakat nad osudem dědy Maliny z cirkusu Humberto. Ale myslím, že otázka toho, že české cirkusy jsou pokleslé, že zvířata jsou zde týrána apod. nepatří sem, patří někam na Váš blog, Martine. Tam si jej s chutí přečtu. Mějte se.

Avatar

Autor komentáře: Nill

Datum vložení: 16.11.2007 23:33:20

Grafika stránek je celkem pěkná, ale společně s obsahem naprosto neodpovídá cílové skupině. Když mají stránky rozesmát ty nejmenší, dost těžko může hned při vstupu začít hrát depresivní hudba. Místo grafiky zdůrazňující historii cirkusu, by to chtělo něco pestrobarevně zábavného, podobného např. http://www.skaut.cz/verejnost/skautska-mapa , akorát by tam figurovala kreslená zvířata. Pokud vím, zvířata jsou hlavní důvod, proč chtějí děti do cirkusu. Text na titulce (Pojďte a zhlédněte vyprávění z minulého věku...) taky zrovna neláká na zábavnou cirkusovou show.

Avatar

Autor komentáře: Ján Varhol

Datum vložení: 19.11.2007 11:19:31

Grafika sa mi páči. A to je koniec. Nasleduje automaticky spustená hudba a moje rýchle hľadanie ako ju čo najskôr vypnúť. Texty v strede natlačené na seba a na okraje, nechutné ikonky, gýčovitý oheň, 2x menu (aj keď to vertikálne sa mi na pohľad veľmi páči). Takisto anglický preklad. Oceňujem, že sa prekliknem na tú istú tránku v inom jazyku a nie opäť na úvodnú, ale na druhej strane by sa bodlo preložiť aj informatívne obrázky ako napríklad na http://www.cirkushumberto.com/en/cirkus/pod-sapito/. Myslím, že po pár naozaj drobných zmenách by z tohto mohol byť naozaj pekný web. Zatiaľ tie detaily otravujú natoľko, že ho osobne posuvam medzi podpriemerné.

Avatar

Autor komentáře: Petr P.

Datum vložení: 20.11.2007 15:56:39

hned na první pohled mě zarazilo odjíždějící menu, které zpomaluje navigaci na webu (pokud jsem na dolním místě stránky, musím použít posuvník pro návrat na horní menu). Podle mě, by hlavní graf. motiv (horní Flash) měl zůstat na místě. Petr P.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz