Starší komentáře ke článku: Čistění zdrojového kódu v Dreamweaveru

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Roman Rund

Datum vložení: 6.6.2001 8:18:22

Cte tyto clanky nektery tvurce WWW stranek pomoci MS produktu, zejmena WORD a EXCEL?
Mam takovy nazor, ze je vhodne rozlisovat "generatory webu", tedy osoby vyuzivajici zejmena nastroju Ulozit jako, pripadne Exportovat pro WWW, od "tvurcu HTML kodu", kteri jsou schopni i ochotni se nad tim co vytvori i zamyslet a propadne vysledny produkt i optimalizovat.

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 6.6.2001 12:53:06

Děkuji za zajímavý názor. Pojmy je samozřejme nutné rozlišovat, já jsem ale chtěl upozornit na některé neduhy tvorby stránek a především na možnosti využití - pro profesionály amatérských - nástrojů pro zvýšení efektivity práce.

Avatar

Autor komentáře: Jan Dudík

Datum vložení: 6.6.2001 23:39:03

No, ja osobne docela casto prevadim nejaky dokument z Wordu do HTMl, ale to cisteni...

Z Excelu taky zadna slava, jenze kdyz potrebuju o neco slozitejsi strukturu tabulek, tak se taky neda nic delat.

Nedavno jsem zazil jeste vetsi hruzu: Soubor z excelu jsem musel prenest do Wordu a z nej teprve do HTML, nebot excel nemel nainstalovan plugin na prevod. A instalovat neco na skolni PC je nemozne.

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 6.6.2001 23:44:26

V případě tabulek bych doporučoval využít funkci pro import textu s oddělovači (nabídka File, sekce Import, položka Import Tabular Data).

Avatar

Autor komentáře:

Datum vložení: 18.6.2002 16:20:24

Avatar

Autor komentáře: Pavel Chadalík

Datum vložení: 7.9.2003 21:45:23

Zaujali me prispevky tykajici se prevodu dokumentu excel-html, pripadne word-html. Z vlastni zkusenosti musim rict, ze z excelu do HTML to jde jedna basen. Samozrejme, predpoklad je, ze to tvorim ve zdrojovem kodu a jde o klasickou tabulku v pravem slova smyslu (x radku a x sloupcu). Uz v excelu si vlozim pred jednotlive sloupce s daty prazdne sloupce a do nich tagy <tr><td> a <td> soucasne vcetne odkazu na styly <tr><td class="mujstyl">. Nebo nadefinuju vzhled tabulky pomoci tagu <col> a <colgroup>. Takova tabulka je potom z excelu do HTML hotova za par minut vcetne formatovani (ceniky na mem webu). Delat to jakkoliv jinak si ani neumim predstavit. Pokud mam na web delat tabulku je pro me proto nejvyhodnejsi podklad ve formatu xls. Zkousel jsem jednou eperiment. Z webu jsem stahnul tabulku. HTML soubor mel velikost 48kB. Preformatoval jsem ji pomoci tagu <col> a <colgroup> a vysledny soubor mel pouhych 12kB. To hovori samo za sebe.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz