Starší komentáře ke článku: CSS2 - podpora kaskádových stylů v sedmičkové řadě Opery

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: jirka

Datum vložení: 26.11.2003 12:37:49

No je to sice moc hezké že opera podporuje skoro všechny selektory, jenže k čemu nám to je když nějakých 90% jede na tom shitu od MS který je prostě nebere. A i kdyby to nová verze brala, tak ty 5 a 6 verze tady stejně ještě budou X let :o(((((

Avatar

Autor komentáře: taky_jirka

Datum vložení: 27.11.2003 11:36:09

Kdyby tak pámbu dal a splnily se divoké spekulace, které se objevili před časem o zastavení vývoje IE. Mrokvo$oft by mohl koupit engine od Opery, obalit si ho svýma sarapatičkama a měli bychom konečně pokoj. Gecko používat nebude, protože licence.

Avatar

Autor komentáře: rarous

Datum vložení: 27.11.2003 13:45:07

Kdyby MS zastavil vyvoj MSIE, tak se vsichni muzem jit klouzat, a o strankach v CSS si nechat jen zdat, protoze obycejneho uzivatelek k upgradu na neco jineho vubec nic nedokope. Takze se modlete, aby novej browser od MS byl tak dobrej ze to usery presvedci.

Avatar

Autor komentáře: X com

Datum vložení: 27.11.2003 20:50:44

Proč by nemohl Mrkvosoft použít Gecko jako základ svého nového prohlížeče? Open Source podle mě komerční software nevylučuje

Avatar

Autor komentáře: taky_jirka

Datum vložení: 28.11.2003 7:25:01

Nejde o to, že by nemohl použít Gecko, ale podle mě nebude chtít. Kód tohoto hypotetického prohlížeče by musel být otevřený a to by asi nerozchodili. Bojí se.
A s těmi upgrady bych to neviděl tak černě. Většina lidí je tak zblblá, že jakmile se objeví nová verze čehokoliv, okamžitě to naistalují i kdyby byli s předchozím spokojeni. Klidně ať se to menuje MSIE7a_půl, jen si přeju aby vyměnili motor. Kapota může zůstat stejná, tj. nepůjde vypnout vyskakování oken a nepůjdou vypnout obrázky, aby se uživatel musel dívat na reklamy atd...

Avatar

Autor komentáře: Jiří Novák

Datum vložení: 28.11.2003 9:39:47

Já si v pohodě browsím a programuju na Windows 98, a nějaký ME, 2000, XP nebo Longhorny mi můžou bejt ukradený :-) A řekl bych, že nejsem sám. Rozhodně bych neměnil OS jen kvůli novému MSIE - absurdní.
Stejně tak v nejbližší době nehodlám měnit celej HW. A to ho mám pro někoho neskutečně dlouho a už je zralej do šrotu - asi 4 roky.
Ale kdo chce kam, pomozme mu tam.
Každopádně MSIE 5 a 6 tu ještě budou léta, takže pro webmastery je nějaká verze MSIE 7, i kdyby byla kdovíjak dobrá a lidi si kvůli ní fakt pořizovali Longhorny, k ničemu, a ladit I pro MSIE 5 a 6 se ještě právě ta léta bude muset. Teda alespoň ti, co uznávají tzv. přístupnost.

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 28.11.2003 19:15:27

IE5 jeste jde (v ramci moznosti), IE4 uz zavrhuji (diky css layoutu), ale ceho se obavam, je novy IE7. Pokud budou opravene treba jen nejake chyby a jine zustanou, muze nastat paradoxni situace, kdy stranky, ktere byly upraveny pro nejake IE-chyby pomoci selektoru ap. tak se budou rendrovat jinak nez bychom cekali - napr. ie zacne lezt do selektoru ">", ovsem ten predpis v nich bude interpretovat spatne jako doted aj. ...

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 29.11.2003 16:46:43

Myslim ze s pristupnosti to nema co delat,pokud napr. napisu strukturovane html a k nemu css, ktere stary browser nezobrazi, tak mam dokonale pristupnou stranku: nove browsery ji uvidi v plne parade, ale ve starem tobude take pouzitelne.

Naopak nepristupnastranka jetakova, ktera funguje pouze na urcitem browseru a nikde jinde ->vystup radoby profesionalu pisicich v DHTML a pysnicich se casto titulem MCP.

Avatar

Autor komentáře: Richard Plíhič

Datum vložení: 27.11.2003 8:54:08

Myslím, že Opera má také problém s dědičností a dynamickou pseoudotřídou :hover. Proto v Opeře nejdou takové psí kusy jako v Mozille. :-)
Např.: mám dva boxy jeden je rodič a druhý potomek (je uvnitř rodiče). Pokud např. najedu myší na potomka, Opera nebere, že jsem také na rodiči s v tom je kámen úrazu.

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubeček

Datum vložení: 27.11.2003 11:20:48

Ono je to ještě trochu složitější, na jednom webu jsem použil 'tr:hover td { ... }'. Mozilla správně zvýrazní celý řádek, MSIE nic (jak jinak), ale Opera zvýrazní jen tu buňku, nad kterou zrovna jsem...

Avatar

Autor komentáře: Helena

Datum vložení: 27.11.2003 14:55:50

no nevim, ale u tech zavrenych brejku byly nekdy problemy pokud je clovek pouzil v dokumentu, ktery nebyl nefinovan jako xhtml, tedy pokud bych pouzila
zavreny br v "obycejnym" html

Avatar

Autor komentáře: Honza

Datum vložení: 6.12.2003 12:51:37

Jestli uzavřený brejk je ?<br />, tak mě Opera 7.23 všude na Intervalu (zde), kde jsou zdrojáky není schopna odřádkovat. Jste na tom někdo podobně.
Jinak je ale fakt, že třeba ještě v 6-tkové verzi (Opery) MSIE v porovnání zobrazoval líp a já Operu používal pro rychlost, ale řekl bych, že teď už má Opera jasně navrch.

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 7.12.2003 14:15:04

Souhlas, puvodne jsem si ji nekdy na jare nainstaloval pouze pro testovani, ale tak me chytla, ze jsem u ni zustal nastalo...

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 15.12.2003 17:10:58

navrch od coho? mozilla ma najlepsiu podporu css a je k tomu zdarma. nehodlam mat obrovsky banner v opere, ktory mi zmensuje priestor na stranky.

mozilla + adblock + addons = ultimate browser

Avatar

Autor komentáře: sir-qwerty

Datum vložení: 21.1.2004 13:52:04

Pomocí PHP naskládám vedle sebe obrázky do jedné řaky, která je hooodně dlouhá, uzavřu do DIV nebo SPAN, přiřadím CSS atribut Oveflow AUTO či SCROLL, ale Opera horizontální posuvník odmítá vytvořit, ačkoliv obsah přetéká pravý okraj. Teprve když obrázky naskládám do tabulky o jednom řádku a třeba 20ti buňkách, posuvík je na světě.
Galerie na <a href='http://www.istok.cz' target='_blank'>http://www.istok.cz</a>

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz