Starší komentáře ke článku: CSS3 - nahrazovaný a generovaný obsah

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Jakub Vrána

Datum vložení: 20.7.2005 11:11:56

Připojuji se k autorovi s názorem, že se tyto nové funkce musí používat s citem. Zvolený "těžkopádný příklad" je podle mě přesně ukázkou toho, jak by se tyto vlastnosti používat neměly - pokud v dokumentu chceme zobrazit seznam odkazů, mělo by to být součástí obsahu a nikoliv formy. Bohužel mě ale lepší příklad nenapadá. Inu, jako u všech složitějších věcí může dát práci vymyslet, na co by se to vůbec dalo použít.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 20.7.2005 11:48:27

Na druhou stranu je právě tohle příklad, kdy se něco teoreticky "špatné" velmi dobře uplatní v praxi. Například v článku, kde se "povaluje" hromada odkazů, by takový přehled byl výborný, jenže jak ty odkazy z textu dostat? Takhle má člověk šanci. (A vlastně něco podobného dělají i některé prohlížeče, které umožňují se stránkou vytisknout i přehled odkazů ;-)

Avatar

Autor komentáře: J

Datum vložení: 20.7.2005 13:28:22

Nemyslim ze zrovna seznam odkazu by se dal povazovat za obsah, a jinak jej lze z clanku/stranky dostat snadno scriptem (cca tak 5 kratkych radku kodu). IMO daleko horsi je, pokud se z CSS vklada nejaky text, pripadne obrazky. CSS by melo zajistit ciste to, zda, kde a jak se zobrazi obsah a ne dodavat dalsi a je podle me zasadni chyba vubec neco takoveho umoznit. Ostatne, obsah elementu lze scriptem prepsat take.

Avatar

Autor komentáře: Jan Dudek

Datum vložení: 20.7.2005 15:07:11

Ja si naopak myslim, ze dany priklad je korektni (co se tyce spravneho oddeleni obsahu od formy). Jde totiz skutecne o generovany obsah = seznam se generuje automaticky na zaklade obsahu dokumentu. Co je vsak pro me dulezitejsim argumentem, pokud by byl tento seznam primo ve zdrojovem dokumentu, slo by o duplikovani obsahu, nebot dane adresy uz jednou v dokumentu uvedeny jsou (jako soucast odkazu). Proto si myslim, ze takovy seznam patri spise do CSS nez do dokumentu. Myslim, ze i tahle diskuze ukazuje, jak uzka je linie mezi obsahem vkladanym [b]pro ucely zobrazeni[/b] a obsahem, ktery nekorektne zasahuje do formy. autor

Avatar

Autor komentáře: Moje Jméno

Datum vložení: 21.7.2005 17:14:57

V praxi to bude záviset na tom, co všechno stihne a hlavně JAK udělá do MSIE7. Každopádně je tu ovšem velká šance, že neposkytnutím MSIE7 pro Win2K (a už vůbec ne pro W98/Me) nase... takové množství lidí, že se zastoupení Mozilla/Netscape/Opera prudce zvýší i nad hranici 15-20% (tj. všichni ti, co mají dodnes Win9x/2K a nehodlají upgradovat jen proto, že Bill vidí v IE7 jedinou šanci jak donutit lidi upgradovat na XP/2K3)...

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 21.7.2005 18:40:09

Nechci vám kazit nadšení, ale tuhle domněnku už jsem slyšel a je zcela lichá. Lidé, kteří nechtějí nebo nemohou přejít ze starších Windows na aktuální, nebudou moci (nebo chtít nebo umět) ani přejít na Firefox nebo Operu nebo cokoli jiného. Navíc takových uživatelů už není mnoho, stačí se podívat do statistik libovolného webu - třeba tady mají WinXP už 75 % ;-)

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 22.7.2005 11:54:30

Spousta lidí, používá IE, protože ani neví, že nějaký jiný prohlížeč existuje. Ten zbytek nikdy tabbed-browsing a podobné vymoženosti nezkusil, takže jim ani nechybí. IE bude zkrátka vývoj internetu brzdit ještě pěkných pár let. Sleduji tento seriál a mám pocit, že těch nových vlastností CSS3 je až příliš (a ne všechny jsou 100% užitečné). Proto mám strach, jestli je Mozilla a Opera vůbec stihnou naimplementovat v nějaké dohledné době.

Avatar

Autor komentáře: HejTi

Datum vložení: 22.7.2005 16:04:47

Nezapomínejte, že jsme ještě pořád v oblasti Sci-fi :o) Ještě hodně dlouho bude trvat, než si tyto užitečnosti včetně XHTML 2.0 budou moci v praxi používat. Rád bych žil v době, kdyby existovalo CSS3 a XHTML 2.0 - klidně ještě v této nedodělané podobě. Taky mě zajímá, jak se s tím poperou search enginy, protože autorům webů se dostávají do rukou zbraně těžkého kalibru přesně na to, aby vyvolali první světovou internetovou válku, jejímž koncem bude zkáza hledání informací na internetu. Můžeme jen doufat, že pravda a láska zvítězí nad zlem a nenávistí:)

Avatar

Autor komentáře: Filip Oščádal

Datum vložení: 9.8.2005 21:11:10

Aby se to stihlo, nez bude konec sveta v roce 2012 :)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz