Starší komentáře ke článku: designstudio

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Gregor

Datum vložení: 20.5.2005 0:59:37

pekne iba skoda tychto kodov: <? if($emil!="") : mail("straka.extreme@atlas.cz", "eXtremeWEB.NEW", "Objednávka - $emil") ; mail("$emil", "eXtremeWEB.Novinky", "Dobrý den, na tuto emailovou adresu byla aktivována služba zasílání novinek z WEBDESIGN Studia by eXtreme. Jestli si chcete zasílání zrušit, kontaktujte prosím webmastera na adrese straka.michal@gmail.com. Děkuji, Michal Straka"); echo "Adresa "; echo $email; echo " byla přidaná do naší databáze."; endif; ?> a toho ze je to cele robene v tabulkach... dalsia vec su zbytocne tagy napr.
a kod nema sematiku a nie je prehladny... meta tagy vam asi tiez nic nehovoria je tam iba jeden hodnoty prvkov by maly byt v uvodzovkach!!! class=menu je aspon pre mna nepripustne! a vo vseobecnosti cely ten kod je nejaky chudy a nepekny... :(

Avatar

Autor komentáře: CI5

Datum vložení: 20.5.2005 2:13:26

DESIGN Líbí se mi celkem design. Je svěží, ale nepůsobí příliš přehledně. KÓD, SÉMANTIKA, STRUKTURA Ale ten kód. No proboha! Kluci ! To snad ne. [b]Vyvíjíme nové technologie[/b] ?? Doporučuji Vám nejdřív pochopit a používat ty "dnešní technologie", pak se možná věnovat těm vlastním :-)

Avatar

Autor komentáře: zipper

Datum vložení: 20.5.2005 7:52:05

...ty hrozné texty?! "Zajistíme vám práci s texty" - já o žádnou nestojím, když už budu na Vašem webu, půjde mi o vytvoření prezentace, nehledám práci. Opakované "opravdu dynackou prezentaci" vypadá nebhodně a navíc to nepůsobí dobře. Navíc je tam spousta pravopisných chyb: "e-maili", "svích"(!!!), chybí mezery mezi slovy, čárky... Vzhled dobrý, kód strašný, ale texty - ty jsou nejdůležitější a tyhle Vám zakázku nepřinesou!

Avatar

Autor komentáře: Dana Heráňová

Datum vložení: 20.5.2005 7:57:18

Tak tak, vidím, že jsme to psali zároveň ...

Avatar

Autor komentáře: Dana Heráňová

Datum vložení: 20.5.2005 7:56:01

Hodnocení kódu nechám na jiných, nějak se mi do toho po ránu nechce. Na první pohled mi vadí nezvětšitelné blechy, jednotný obsah title na všech stránkách. Jako celek na mne stránky jako na potenciálního zákazníka nepůsobí dostatečně důvěryhodným dojmem, jsou plné pravopisných chyb a texty nejsou podle mého názoru dobře formulované. Když si přečtu: [i]Objednávka je nezávazná, ale přesto by jsme /bychom!/ vás chtěli požádat, aby jste si podání objednávky první důkladně promyslely /promysleli! - pokud tuto výzvu neadresujete pouze ženám :-)/. Nikdo se přece nechceme probírat zbytečnými emaily.[/i] zasměju se a jdu jinam. Proč je web zařazen jako "amatérská tvorba", když se jedná o nabídku "profesionálního webdesignu" :-)?

Avatar

Autor komentáře: Pralev

Datum vložení: 20.5.2005 9:46:47

Přesně tak. Pokud bych si neuměl udělat web vlastní a chtěl bych to po nějaké firmě, web této by mě dostatečně odradil. Z reklamy (jediný důvod, který mě napadá, proč chtěl autor zařadit tento web ke kritice na Intervalu) se tak stává anti-reklama. P.S. Neopravila jste ještě "aby jste" na "abyste" :))

Avatar

Autor komentáře: DavD

Datum vložení: 20.5.2005 9:49:29

Jen doplním: Správné tvary jsou pouze bychom, byste, abychom, abyste. Formy *bysme, *aby jsme, *by jste atd. jsou chybné (hyperkorekce), "aby jste" je tedy také špatně.

Avatar

Autor komentáře: Dana Heráňová

Datum vložení: 20.5.2005 10:03:53

Tak tak, přehlédla jsem to - kdybyste viděl, za jakých okolností jsem ten příspěvek psala a co jsem přitom řešila (1 rvačka o autíčko, 1 plný nočník), asi byste se tomu ani nedivil :-)))

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 25.5.2005 12:43:10

Když už tak už: [i]podání objednávky první důkladně[/i] Jaképak první? Znám nejprve, nejdříve a další, ale první?

Avatar

Autor komentáře: Roland

Datum vložení: 20.5.2005 9:22:04

Do kódu jsem se raději nedíval, přišlo mi to trošičku tabulkové. Design se mi ale celkem líbí, jenom mi chybí hover u menu - přeci jenom je jistější tam ten hover mít a vědět, že to něco dělá a že je to odkaz, ne že si jen autor hrál s kurzorem. Zarazilo mě, že nad obsahovou částí vidím barevné proužky odpovídající hlavičce - mám FireFox 1.0.4 - je to tam schválně nebo je to chyba? No, a trocha hnidopišství: Má autor webu ukončenou povinnou základní docházku? Je mu více jak 15 let? Jak zisky daní? Nikde jsem nenašel nic jako IČO nebo něco takového, což je u služeb nabízejících webdesign, který navíc "Vyvíjí nové technologie" docela zvláštní...

Avatar

Autor komentáře: sidak

Datum vložení: 20.5.2005 12:10:53

Pokud jde o to, jak má mladý (rozuměj nezletilý) grafik, designer, či programátor legálně provozovat svou činnost, tak české zákony mu nedávájí moc možností jak si vydělat oficiálně. A mnozáí straší grafikové, programátoři atd. to vítají, neboť se bojí (mnohdy oprávněně) konkurence ze strany mladších. Viz. 17 letý Jan Rambousek (grafika pro ČT -Paskvil) Jan Řeřáb atd... Nebojíte se i Vy, že se zajímáte o to, kde je jeho IČO a DIČ? !!!!

Avatar

Autor komentáře: Pralev

Datum vložení: 20.5.2005 12:16:06

Neřekl bych, že jde právě o strach. Dle mého názoru se jen snažil vtipnou formou poukázat na to, že onen "webdesigner", který by si tím chtěl vydělávat, dle všeho nedovršil ani základní vzdělání, natož aby překročil magickou hranici 18 let.

Avatar

Autor komentáře: Roland

Datum vložení: 20.5.2005 22:01:08

Ano, snažil jsem se na to upozornit. Ovšem proto, že ani mě není 18 a že jsem právě studoval zákoník práce... Mimoto, profesionální studio na wz... Co se to s tím naším světem děje...

Avatar

Autor komentáře: Daniel Kulhánek

Datum vložení: 20.5.2005 22:00:43

Legálně si můžete vydělávat touto prací od kolika let chcete, jenom je problém kolik za danou práci pož\dujete. Například nezletilí programátor může mít dohodu o provedení práce, psanou na rodiče, kde bude podepisovat rodič a jako vykonavatel napsán nezletilí. Ta dohoda je myslím od 18 let a může být jen jednou za měsíc, myslím do 6 000 kč? (to se nedaní, jinak samozřejmně živnosťák, který se potom daní) a pak by si mohl vydělávat od 16 let, ale tam nevím jak to přesěně je.

Avatar

Autor komentáře: Roland

Datum vložení: 20.5.2005 22:03:38

Nejlepší samozřejmě je pracovat v týmu, kdy jednomu je více jak 16 let (= brigádnický úvazek) a o zisk se dělit... (typickým příkladem může být grafik + kodér)

Avatar

Autor komentáře: milan

Datum vložení: 20.5.2005 9:27:32

pánové patří do konzorcia W3C a podílejí se na vývoji ccs3 proto nemají čas na vlastní web :) profesionální web na freewebhostingu (www.webzdarma.cz) s bannerem nepůsobí moc solidně, alespoň tu doménu si mohli hoši zaplatit menu není graficky nejhorší, ale protože při přejetí myší nic nedělá nemusí být každému jasné, že jde o menu, navíc nemá (ani skrytou) textovou podobu jak se zobrazuje asi dvoupixlový kousek horního menu a pod hlavním obrázkem (se stromem) vypadá jako bug (tedy pokud to není bug) kód zastaratá mašinka (tab layout), sématika 0, SEO nula.... o mně dost lidí tvrdí, že neumím česky, ale co jsem našel zde, po jsou perly: na stránkách svích společníků Možnost implentování anket aktulni fotka postupně po jednotlyvích fotkách první důkladně promyslely e-maili, rámy dále

Avatar

Autor komentáře: Poski

Datum vložení: 20.5.2005 10:01:48

Ještě přidám perličky: - objevý se - informace o vás a vaší (melé "V" je v celém webu) - způsoby. Jedním ze spůsobů - možnost, jak nás kontaktovat je použít - stránky nebude nikdochodit, tak - Nejjednodšší způsob - stránkách svích společníků ... asi už něco opakuju, ale je to třída. Každopádně musím říct, že mne na první pohled web, po grafické stránce, zaujal. Až po podrobnějším zkoumání jsem byl trošku odrazen.

Avatar

Autor komentáře: MM

Datum vložení: 20.5.2005 11:53:55

ten obrazok stromu je nejaky znamy http://kresby.grafika.cz/details.php?image_id=1784 dufam ze ste to neokopcili!!!!!

Avatar

Autor komentáře: Cybe

Datum vložení: 20.5.2005 12:38:13

taky jsem si hned vsiml. jen pro detail, strom ma naprosto nerealisticky stin a asi je to autorova nejlepsi grafika, proto ji vsude strka (aniz by to melo jakoukoliv symbolickou souvislost s webdesignem)...

Avatar

Autor komentáře: Petra z Votic

Datum vložení: 20.5.2005 11:57:27

Kdo jiný by měl dodržovat pravidla přístupného webu než firma, která chce vztvářet profi weby za zlaťáky. Měli by jste se polepšit.

Avatar

Autor komentáře: Dana Heráňová

Datum vložení: 20.5.2005 12:16:58

byste :-)))

Avatar

Autor komentáře: Akaiman

Datum vložení: 20.5.2005 13:16:52

Jen bych připodotkl, ze jestli to opravdu delal nejaky nezletilec, tak bych ho touto cestou rad pochvalil za "vopravdu peknej design". Se spoustou chyb, ale to se da dohnat... Ave

Avatar

Autor komentáře: Rejpal

Datum vložení: 20.5.2005 13:46:39

Take delam more chyb, ale nastesti mi korektorka zkontroluje dulezite dokumenty co pisu a jsou pro zakaznika... asi to je tim ze uz jsem par let v zahranici a cetbou internetovych periodik si v gramatice delam jeste vestsi zmatek :( Grafika pekna. Chyby a stylistiku mu nekdo opravi. Za to se stydet nemusi (neznam nikoho kdo by umel vse). O sobe vim, ze gramatiku nezvladam proto texty v tom co naprogramuji davam ke kontrole. Tim bude mit dalsi clovek praci:) takze dotycnemu doporucuji at se zachova podobne. A nenechte se odradit kritikou. Alespon vite kde mate nedostatky. Omlouvam se za chyby a preklepy.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 20.5.2005 14:23:31

skoro vše již bylo napsáno ... bohužel ve stejné "kvalitě" jsou i díla, na která autor odkazuje jako na reference, doporučoval bych, aby si zaplatil korektora českého jazyka, dobrého stylistu, hosting s mod_rewrite a začal se učit HTML a PHP, protože tohle je docela hrůza, škoda, že tu někde není ceník ... bych oko potěšil a slzu uronil ... malý experiment jako důkaz toho, jak se to opravdu nedělá - lehká změna parametru a následný výstup skriptu: [i]Warning: fopen(): Unable to access ./referen.txt in /3w/wz.cz/d/designstudio/index.php on line 24 Warning: fopen(./referen.txt): failed to open stream: No such file or directory in /3w/wz.cz/d/designstudio/index.php on line 24 Warning: fpassthru(): supplied argument is not a valid stream resource in /3w/wz.cz/d/designstudio/index.php on line 25 [/i] že by to někdo, kdo má víc času "hacknul" ?? (za to sloveso se omlouvám, ale lepší mne nenapadlo) celkový dojem: fuj, brrrrrr

Avatar

Autor komentáře: Pavel Zbytovský

Datum vložení: 23.5.2005 16:15:40

Experimenty s parametry :) - je důležité ošetřit výstupy. OT: Reagoval jsem na Vás v podobné diskusi u kritiky holidaytouru.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 23.5.2005 17:05:17

tak, tak, ted jsem si to tam přečetl, díky za odpověď ... ad) parametry - zde je ovšem krásný příklad toho nejhoršího řešení - autor to vůbec totiž neřešil a nechal nás nahlédnout pod pokličku jeho dílka ....

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 23.5.2005 17:34:19

ještě jsem Vám přiložil pár slov do Holiday ...

Avatar

Autor komentáře: memphis

Datum vložení: 23.5.2005 20:01:01

Zabudni na php, <b>JAVA</b> je buducnost. A okrem toho dufam, ze si to s tym "webdeveloping" nemyslel vazne

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 28.5.2005 17:23:29

Tohle mám nejradši, zapoměňte na zmrzlinu, housková je budoucnost :-)

Avatar

Autor komentáře: lukas

Datum vložení: 20.5.2005 16:53:13

napis "by eXtrem" je vrchol trapnosti

Avatar

Autor komentáře: Apac

Datum vložení: 20.5.2005 17:47:16

Grafika hezká, kód nehodnotím... Čeština je opravdu úděsná ("neumí čééééésky?"). Tolik hrubek pohromadě jsem ještě v životě neviděl.

Avatar

Autor komentáře: lukas

Datum vložení: 20.5.2005 18:59:41

Jestli tihle novi webmastri odvadeji takovou strasnou praci, tak se ti stavajici nemusi konkurence moc obavat :-)

Avatar

Autor komentáře: Michal Straka

Datum vložení: 20.5.2005 23:06:35

No takže co se tyka věku, tak je mi 16let, navěštěvuju první ročník středná skoly, obor programovani CNC (takze cestina se moc nepotrebuje) na základní škole sem mel z cestiny vetsounou trojku s odrenyma usima, jsem dyslektit nebo co... Co se tyka "old tabulkovyho layoutu" tak si nemyslete, ze jsem nezkousel design pomci div a span, ale vysledek se v kazdem prohlizeci tak lisil, ze to pro me bylo nepripustne. Co se tyka pruhu nad textem, tak ty tam jsou jako "salamounske" reseni toho, aby se vsechno uhledne urovnalo do tabulky, nechapui jak je to možne, ale každy prohližeč si udaj 10px přebere jinak... Co se tyka hostingu od WZ. Copak vy si myslite ze muj web ma smysl davat na placeny hosting?

Avatar

Autor komentáře: Ronnie

Datum vložení: 21.5.2005 8:54:33

Pokud neumíte psát texty, pak nevím, proč nespolupracujete s nějakým korektorem nebo copywriterem. Texty tvoří 90% úspěchu, odrazujete tak mnoho potenciálních klientů. [i]Co se tyka "old tabulkovyho layoutu" tak si nemyslete, ze jsem nezkousel design pomci div a span, ale vysledek se v kazdem prohlizeci tak lisil, ze to pro me bylo nepripustne.[/i] Tohle je opravdu pouze výmluva a vaše neschopnost, nechápu vůbec jak si můžete dovolit něco takového dělat za peníze! Proboha, posaďte se na par hodin k PC a pročtěte si stránky jakpsatweb.cz!

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Balog

Datum vložení: 18.6.2005 11:58:04

Nevím, jak chcete dělat profesionální webdesign, když váš web je dělanej v tabulkách. Dnes v tabulkách dělají jen amatéři a kdo neumí optimalizovat stránky s CSS pro většinu prohlížečů ,tak nemůže dělat webdesign za peníze. Sice to vypadá dobře, ale je to prostě už mrtvý...

Avatar

Autor komentáře: Roland

Datum vložení: 21.5.2005 9:23:57

Víte že existuje i něco jiného než je MSIE, to je první bod k úspěchu. Ten bod vám ale zase strhnu za to, že jste tabulkář a že neumíte optimalizovat.

Avatar

Autor komentáře: Rejpal

Datum vložení: 21.5.2005 9:31:47

Kazdy nejak zacinal a chybama se clovek uci. Priznejme se jak vypadaly nase prvni webove stranky. Moje byla des a hruza, teda z dnesniho pohledu. V te dobe jsem ji povazoval za nejlepsi... Dalsi info je treba na www.kosek.cz, no a mnoho je i zde na intervalu (ten propagaci nepotrebuje, dobre veci se chvali sami :)

Avatar

Autor komentáře: Designer

Datum vložení: 21.5.2005 19:08:14

Shit, napriklad vo firefoxe to nejde (css bordel rulez) -> amatersky projekt

Avatar

Autor komentáře: seyhello

Datum vložení: 21.5.2005 19:32:03

Trochu se zamyslím.. Ten kdo se chce živit výrobou internetových prezentací, by měl svojí vlastní prezentací ukázat to, že to opravdu umí. Tyhle stránky jsou celkem pěkné, ale pouze tehdy, když se podívám na monitor z dálky tak 2 metrů:-) Myslím že ty chyby a hrubky tady byly rozebrané až dost. Taky by nebylo na škodu ty stránky projet validátorem... Ale jinak design není zas tak zlý. A taky by neškodilo vymyslet si vlastní logo:-)

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 21.5.2005 19:59:35

1) Neprehledne 2) Super tabulka 3) Uvozovky 4) nevalidni 5) HTML 6) Zadny hover 7) Staticky title 8) Kodovani windows 1250 - ne ze by to vadilo, ale lepsi je pouzit iso-8859-2 nebo utf-8 9) Semantika, SEO, WAI.... Nic neni dodrzene No tak to je opravdu hruza, vic se mi nechce psat.

Avatar

Autor komentáře: Michal Straka

Datum vložení: 22.5.2005 17:25:16

Mno takže na webu mám hrubky, to vim. Co se tyka validnosti, tak velmi rád se budu snažit mít srránky co nejvalidnější. Bohužel je smutné že mi doteď nikdo nedokázal řict k čemu mi to bude... To stejny aji s XHTML. Klidne zacnu delat v XHTML. Rad se ucim novy veci, ale opět mi nikdo nevysvetlil k čemu mi to bude... Pak mi taky nidko nevysvětlil co je spatnyho na tabulkovym layoutu. Vim jenom ze podle vas je spatnej... Doufam ze to nevyznelo ze si za tim jak to delam stojim a jinak ze to delat nechci. Pravě naopak...vysvětlete mi někdo jak a proč to tak mám dělat a ja se velmi rád přizpůsobim.

Avatar

Autor komentáře: chvd

Datum vložení: 22.5.2005 19:02:55

No vysvětlování by bylo na dlouho, ale stačí si třeba v googlu zadat chtěné fráze a něco určitě vyskočí, nebo navštívit některé stránky tvorbě webu se věnující, třeba pixy.cz sovavsiti.cz wellstyled.com nebo zadej do googlu třeba něco jako "weblog o webu" a myslím, že informací bude ihned spousta

Avatar

Autor komentáře: Jan Záhorský

Datum vložení: 22.5.2005 19:20:11

Jestli si mohu dovolit také reagovat, tak bych rád řekl, že tato kritika neslouší k vysvětlení proč používat XHTML a nebo proč opustit tabulkový layout. Kritika zde slouží jako pomůcka pro vývojáře, aby byli informováni o "chybách" ve své prezentaci. Ne aby jim lidé vysvětlovali nové technologie a proč je používat. To je můj názor.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 22.5.2005 19:28:00

jak? bohužel bez základního teoretického vzdělání asi nijak, pořád to bude hrůza ... a) čeština - to je ostuda b) validní = "spisovné", takže validní bude k tomu, že to bude mít více předpokládané a očekáváné chování .., protože hrubky v kodu mohou přivodit pád prohližeče nebo jeho neočekávané chování c) XHTML ... bohužel pravděpodobně netušíš ani, co to je HTML, takže je to jedno, ale jinak bys musel prostudovat tuhle "sestupku" SGML -> XML -> XHTML -> HTML, abys pochopil alespoň základy d) tabulky - chce si to přečíst pár článků na webu na tohle téma, tam je to všude pěkně vysvětleno, proč je tabulkový layout nevhodný, např. proto, že prohlížeč při načítání čeká na ukončovací tag, že tabulka nemá logickou strukturu, že ji "nenacpeš" třeba do PDA nebo mobilu, atd, atd .... e) škoda, že jsi nám naopak nevysvětlil třeba to, proč nemáš ošetřené předávání parametrů a proč to "padne" ... viz můj první příspěvek, co?? f) tušíš něco o tom jak funguje např. protokol http? což je jedna ze základních znalostí, bez kterých se nedá tvořit? problém je, že těch základních znalostí je tolik, že je všechny zde vyjmenovat nelze ...

Avatar

Autor komentáře: Michal Straka

Datum vložení: 23.5.2005 7:52:21

To že tabulka čaka na ukončovací tag si myslim že zas tak moc nevadí. Na tom webu nenu zas tak moc dat, aby se načítal dlouho. Nema logickou strukturu? Mě se libi. S tim PDA mas asi pravdu, to newim.

Avatar

Autor komentáře: Pralev

Datum vložení: 23.5.2005 10:44:44

Ono asi kdyby to byly stránky o tvých koníčkách a zájmech, tak ostrá kritika by se zřejmě nestrhla. Ale nejde si ji odpustit, když web slouží jako prezentace "profesionální tvorby webových stránek za peníze". Jak chceš někomu na zakázku udělat kvalitní web, když třeba nepočítáš s tím, že dat může být na webu v budoucnu hodně a pak se načítat dlouho bude? To potom zákazníkovi řekneš: "moment, já vám celý web předělám, aby nebyl přes tabulky?" Těch chyb je samozřejmě spousta, prakticky všechny tu byly vyjmenované. Otázky, na které se ptáš, jsou logické a určitě si těmito problémy každý webdesigner musel projít, aby začal dělat kvalitní weby. Jen málokdo má ovšem tu drzost s prachbídnými znalostmi zkoušet svoje díla prodávat.

Avatar

Autor komentáře: lukas

Datum vložení: 23.5.2005 23:25:54

S PDA pravdu nema, vetsina tech lidi, co tak silene kvili o tom, ze "jedine validni semanticky beztabulkovy design je vhodny pro PDAcka a mobily, aaano" nikdy zadne PDAcko nevidela. Zkuste se podivat na beztabulkovy web na PDAcku - v Microsoft PocketIE - a zobrazi vam ho pri stesti tak, jako na monitoru, v horsim pripade jeste zkomoli. Rozhodne vam to ale napr. nezobrazi stranku bez stylu a nenabidne alternativni styl.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 24.5.2005 8:12:32

PDA čirou náhodou vlastním a vím, že tabulkový layout a vůbec jakýkoli komplikovanější layout je problém, zvlášť když browsery ignorují media handheld. Microsoft PocketIE bych na vašem místě za vzor rozhodně nedával - není ani většinovým prohlížečem na PDA, ani reprezentativní ukázkou (ne)schopnosti prohlížečů v PDA ;-)

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 24.5.2005 13:07:24

bohužel, opak je pravdou, ty společnosti, pro které testuji soft, mají více PDA než PC a aplikace musí fungovat na všem a pokud je to společnost typu distributora energií, tak se pohybujeme v prostředí, oproti kterému vypadá veřejný internet jako hračka ... on totiž veřejný internet je jenom ta menší část tvorby, podstatně větší díl se realizuje v intranetových aplikacích a tam nedodržování pravidel a standardů má obvykle velmi jednoduché řešení - výpověď pro dotyčného tvůrce ...

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 22.5.2005 19:32:59

Teda nechci byt moc prisnej ale prijdes mi trosku hloupej v tom co rikas. Chces se vjenovat profi web designu a nevis k cemu ti bude kdyz bude web validni v xhtml a bez tabulek??? Musel bych napsat hodne dlouhej prispevek otom proc je lepsi pozicovat bez tabulek. Mnoho otom bylo napsano na www.jakpsatweb.cz a na www.pixy.cz tak si to tam precti. Dale proc je dobre mit validni web??? Treba proto ze existuje neco cemu se rika webove standardy. Dale treba proto ze neexistu je je IE6 ale spousta dalsich prohlizecu. A pro to aby se tva stranka korektne zobrazovala ve vsech prohlizecich prispiva i validita webu. No ale to je jen opravdu zaklad a hodne malo toho o tom proc mit validni web a proc pouzit CSS misto tabulek. Doporucuji ti si peclive procist zaklady css na www.jakpsatweb.cz a pocist si tam otom co ti doposud nikdo nevysvetli q:o))) PS: Web na pohled hezky zpracovani hrozne. q:o) PS1: Muj web je www.sweb.cz/catch112 Je cely stylovany v css v HTML 4.01 budis ti to inspiraci ze i bez tabulek to lze.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 22.5.2005 20:02:45

no... to byl teda odvážný odkaz ... nevim jestli by se měl zrovna tady inspirovat ...

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 9:49:10

franta - No me ani tak neslo o to ze by se mel inspirovat mim webem. Spise o to aby se podival ze i bez tabulek to jde. Me stranky se asi nemusi libit kazdemu ale hodnotime zde jiny web ze q:o)

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 23.5.2005 10:32:42

tam nešlo o líbit se /nelíbit se, ty stránky mají otravné chyby, kterých by se měl designer vyvarovat ......

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 10:42:07

Franta - Muzes mi prosim na mejla napsat co mas na mysli??? Rad si prectu tvuj nazor. Zde ale kritizujeme stranky jine, tak bych nerad zahlcoval diskzi o me strance.

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 10:43:41

catch112@seznam.cz

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 23.5.2005 13:00:14

bohužel, e-mail nepoužívám ... a) při volbě v menu ve FF se objeví vždy bílý pruh a pak tam "naskočí" zpátky obrázek - to je velmi rušivý efekt b) pevný layout, při 1450x1024 koukám na úzký proužek, který představuje cca 25% šířky stránky - vypadá to divně c) neošetřený layout = svislý posuvník při načítání delší stránky způsobí její poposkakování doleva a doprava d) min. jedna pravopisná hrubka - další jsem nehledal e) logicky se začíná na tagu H1 - to kvůli srozumitelné struktuře dokumentu

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 13:35:29

a) To s bilim pruhem se nedeje jen ve FF ale i ve vsech ostatnich prohlizecich. Bohuzel je to spusobeno nacitanim obrazku. Resim to q:o) b) Stranka je uzka a me se tak libi. Je to jine nez ostatni stranky a nevidim na tom nic zleho. c) Zadne poskakovani z leva do prava jsem nezaznamenal trak nevim q:o) d) Chybka se obcas najde q:o) e) Spatne jsem pochopil vyzunam h1 az h6 jiz uz to chapu zpravne a upravim to.

Avatar

Autor komentáře: Zdenek

Datum vložení: 23.5.2005 14:32:22

Milý umělče, když chceš někomu radit, tak si první zajisti, aby se Ti nerozhodil layout v IE 5.5 (WIN ME).

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 15:09:42

Zdenek - Nenazivam se umelcem IE5.5 uz neresim (vim ze to bude znit opovrzeni hodne) ale to uz by mi s toho hrablo IE6 a Opera7, FF a mozila OK q:o)

Avatar

Autor komentáře: lukas

Datum vložení: 23.5.2005 23:34:37

Ve Firefoxu to prave jede desne.

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 24.5.2005 9:50:13

Lukas - No moc nevim co tam bezi ve FF tak desne, protoze me beha vse ok. Bud kdyztak trosku konkretni.

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 23.5.2005 15:01:19

na preload obrázků existuje spousta metod, které uvedený problém odstraní .... jedna stránka nemá svislý posuvník - zvolím druhou, která je delší než vieport - ta odskočí o šířku posuvníku doleva, děje se v FF, protože FF narozdíl od IE svislý posuvník nezobrazuje automaticky, takže naučit se pořádně CSS, jsou tam na to příkazy jo a když zvětšim písmo v prohlížeči tak se celé menu zhroutí ....

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 15:13:19

franta - Ja vim ten preload uz resim q:o) Skousim FF ale zadne skakani z leva do prava se mi nedeje. Bohuzel tedy nevim co mas na mysli. q:o( Pri zvetsenem pismu bohuzel nevim jak to vyresit s tim menu. Je to asi na ukor toho menu. q:o(

Avatar

Autor komentáře: franta

Datum vložení: 23.5.2005 16:09:28

a co svislý posuvník? je vidět pořád? mě se na stránce kontakt vůbec ve FF nezobrazí a pak když dam jinou tak to skočí doleva, protože přibyl posuvník ... letmým pohledem do vašeho CSS .. ach jo, pokud budete používat px pro vaše definice - padding, margin atd... tak vám nikdy nebude nic pořádně fungovat ... je to tragedie, která svědčí o nedostatku vědomostí - takže vaše slogany jsou spíše zbožným přáním, než skutečností abych jen nekritizoval: vyzkoušejte si ten rozdíl, kdy použijete pro definice relativní em a nebo absolutní px - možná se budete divit jak se každé chová úplně jinak ...

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 16:27:24

No ja v kontaktech posuvnik mam q:o) Mam rozlyseni 1182x864 nic mi nikam neskace. Co se px te tak nevim zatim mi zadnou neplechu nedelaji. Jak rikam v IE6, Opere 7, FF a Mozile je vse ok. Nikde na svich strankach ale aspon nepisu ze udelam profi stranky jako jini q:o))) Myslim ze to neni nejhorsi vytvor. Stale se ale zdokonaluju q:o) Ja jen chtel ukazat ze jde udelat stranku i bez tabulek a takhle si to schytam to je pekny q:o)))

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 1.6.2005 17:59:50

Jak neustále zobrazovat svislý posuvník ve Firefoxu a mít při tom validní CSS?

Avatar

Autor komentáře: Roland

Datum vložení: 23.5.2005 16:10:21

Jak vám to tu začali kritizovat, nechcete se taky přihlásit do kritiky webu? Už začínáme odbíhat od tématu :)

Avatar

Autor komentáře: Jofi

Datum vložení: 24.5.2005 8:45:38

[i]jo a když zvětšim písmo v prohlížeči tak se celé menu zhroutí ....[/i] - tak tento problem mam aj ja na svojom webe, ked je obrazok na pozadi menu. Vies ho odstranit? (ak je to nejaka banalita, tak sorry, ale CSS sa len ucim...)

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 24.5.2005 9:45:45

No tak banalita to mozna je ale ja take nevim jak ji odstranit q:o)))

Avatar

Autor komentáře: chvd

Datum vložení: 23.5.2005 16:46:19

Zkoušel jsi přes prohlížeč zvětšit písmo a kouknout, co ti dělá menu?

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 17:05:50

chvd - O tom menu vim q:o) Hold ale nevim jak to vyresit kdyz je menu obrazkove q:o( Roland - Ja jsem nechtel kritiku sveho webu nyni ted a tad. q:o((( Se mi to nak vimklo. Kritiku uz prihlasenou mam tak uvidime zda se tu objevi q:o)

Avatar

Autor komentáře: chvd

Datum vložení: 23.5.2005 18:23:30

Nebudu dělat chytrého, nevím sám, některé věci neřešívám zrovna profesionálně....a nepomohlo by teda nastylovat textům u těch položek menu konstantní velikost...fakt nevím, nejsem zase kdovíco a nijak jsem ten web(kód) nestudoval, přišel jsem na to spíše náhodou...kdyby chtěl někdo nadávat, že to sem nepatří, tak má sice pravdu, ale myslím, že tato diskuze může oproti té původní aspoň k něčemu vést:-)) ahoj

Avatar

Autor komentáře: chvd

Datum vložení: 23.5.2005 18:26:03

A nechci šťourat, ale donedávna jsem to nevěděl sám, tak možná to pro tebe bude taky novinka, ale hold nás mate, protože je to anglicky, tak to člověk píše automaticky, ale správně česky je holt :-)) Tak se nezlob, nechci rýt, jen mě napadlo, že to třeba jako já do nedávna taky nevíš.hoj

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 23.5.2005 18:42:58

Holt hold je spravne holt q:o))) No me nenapada jak to resit tak nevim no q:o))) Myslim ze u teto verze uz to nevyresim ale u budouci verze si na to dam pozor q:o)

Avatar

Autor komentáře: adam

Datum vložení: 24.5.2005 2:51:21

K tomu načítání obrázků: snad vám pomůže tohle http://www.wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 24.5.2005 9:47:41

Diky za typ, myslim ze to by mohlo pomoci q:o)

Avatar

Autor komentáře: dis

Datum vložení: 22.5.2005 21:26:51

vím že tady jde primárně o jiný web, ale na www.sweb.cz/catch112 mě opravdu zaujalo, že jako jediný nadpis je použit tag <h6> - není to poněkud nesémantické?

Avatar

Autor komentáře: Roland

Datum vložení: 23.5.2005 14:24:00

Říkám to stále - webdesignová studia, která si nemohou zaplatit doménu a hosting - co to je? Jestli nemáte dvě stovky na doménu, tak nevím co říct...

Avatar

Autor komentáře: um

Datum vložení: 28.5.2005 17:42:46

Divím se, že si zatím nikdo pořádně nezanadával na to, že už má web v pořadníku do kritiky rok a přitom stačilo už před rokem hodit jeden link do diskuze :-)

Avatar

Autor komentáře: Catch112

Datum vložení: 31.5.2005 14:20:16

Ver nebo ne ani ja to necekal q:o))) a nechtel jsem to ale no stalo se q:o)))

Avatar

Autor komentáře: Gregor

Datum vložení: 22.5.2005 22:26:22

A ty chces robit webove stranky za peniaze!!! Spamataj sa.

Avatar

Autor komentáře: martin

Datum vložení: 28.6.2005 3:09:10

Jenom malá poznámka k výrazu "co nejvalidnější". Kód buď validní je nebo není, ale co nejvalidnější se Vám asi nikdy nepovede.

Avatar

Autor komentáře: Rychi

Datum vložení: 22.5.2005 19:07:50

Grafika by sla, ale ten zdrojak...Trochu to kazí ta ikonka ICQ.Me osobne se to libi, dokonce je to i celkem rychle, o validite se ale neda mluvit.

Avatar

Autor komentáře: D

Datum vložení: 24.5.2005 10:03:19

No viděl bych to jako pokus jednoho, dvou žáků ZŠ, kteří trochu přičichli k tvorbě web stránek a hned chtějí vydělávat... Vymysleli si honosně znějící jméno "Design studio", ale umístili ho na wz, což opravdu působí jaksi lacině a neprofesionálně. Ke kódu se vyjadřovat nebudu, ale texty jsou opravdu dost zmatené, s chybami jak po pravopisné, tak po stylistické stránce. Další věc je legálnost jejich "podnikání", vzhledem k jejich patrně nízkému věku ani nevlastní živnostenský list, tudíž se od nich těžko někdo dočká faktury... Pokud se podívám letmým pohledem na design jejich stránek, tak to je asi jediná věc, která by jakž takž ušla, i když samozřejmě i zde lze mnohé zlepšit.

Avatar

Autor komentáře: Milan

Datum vložení: 24.5.2005 12:42:49

Hadate sa o malickostiach aby ste si vzajomne dokazali ako ste "dobry" a pritom aj firmy ako jobpilot.cz niesu na tom o nic lepsie. Napr. ma tam zarazila jedna veta [b]Tato stránka byla testována s aplikací Microsoft Internet Explorer 5.01 SP1 a výše uvedenými aplikacemi. Problémy se mohou vyskytnout tehdy, pokud svoji žádost odešlete prostřednictvím prohlížeče, který nebyl testován. Doporucujeme, abyste žádost podávali prostrednictvím jedné z overených verzí aplikace Internet Explorer. Internet Explorer si mužete stáhnout a nainstalovat kliknutím na následující odkaz: http://www.microsoft.com/windows/ie/default.asp[/b] a to tvrdia v jobpilote, ze su spicka na trhu a maju 50 000 pracovnych ponuk.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 24.5.2005 12:49:43

Ono je trošičku něco jiného, když tvrdíte, že jste špička ve zprostředkování práce nebo ve webdesignu. Pokud tvrdíte to první a máte mizerný web, pak to znamená pouze tolik, že na svou webovou prezentaci moc nedbáte, ale ve zprostředkování práce pořád můžete být špička. Pokud tvrdíte to druhé a máte mizerný web, pak to znamená, že jste prachsprostý lhář a své práci nerozumíte vůbec, natož abyste v ní byl špička ;-)

Avatar

Autor komentáře: Maraaaaa

Datum vložení: 25.5.2005 13:51:12

Na to, že se jedná o designérský web, podle mně není právě povedený... Na můj vkus moc velká hlavička a obrázek na úvodní stránce je moc optimalizovaný a rozmezený...

Avatar

Autor komentáře: Milan Kajnar

Datum vložení: 25.5.2005 22:27:56

Jeden zásadní nedostatek je neošetření funkce include() v PHP - viz např. http://designstudio.wz.cz/index.php?section=COKOLIV ??? O hrubkách raději ani nemluvě. Pokud mě něco dokáže odradit, tak jsou to právě pravopisné chyby...vše, co bych namítnul, bylo řečeno už dříve, tak to nebudu psát znova :)

Avatar

Autor komentáře: Toxi

Datum vložení: 20.6.2005 15:02:55

Nieže by to bol zlý web, ale ako spoločnosť ktorá sa zaoberá tvorbou webu a ako titulný obrázok použije tvorbu niekoho iného (dosť úbohé), ak mi neveríte, tak sa pozrite na adresu http://www.energystudio.szm.sk/wall.html Ja si myslí, že ľudia ktorý robia web by si mali čo možno najviac robiť grafiku sami.To je ale každého osobná vec a keď si myslí, že zváčšenie a rozostrenie stačí, tak proti tmu nič nemám.

Avatar

Autor komentáře: Toxi

Datum vložení: 20.6.2005 15:05:58

Nieže by to bol zlý web, ale ako spoločnosť ktorá sa zaoberá tvorbou webu a ako titulný obrázok použije tvorbu niekoho iného (dosť úbohé), ak mi neveríte, tak sa pozrite na adresu http://www.energystudio.szm.sk/wall.html Ja si myslí, že ľudia ktorý robia web by si mali čo možno najviac robiť grafiku sami.To je ale každého osobná vec a keď si myslí, že zváčšenie a rozostrenie stačí, tak proti tmu nič nemám.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz