Starší komentáře ke článku: detskydomov

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Gregor

Datum vložení: 25.4.2005 2:30:56

sice je to validne, ale nepaci sa mi ako je spravene menu. Ak si kliknem na "co se jinam neveslo" preco by som mal zoscrolovat celu stranku ak si chem pozret fotogaleriu hned na to. kodu chyba semantika. nadpis h1 na stranke 2x dalej nechapem preco sa v kode nachadza import toho css: http://detskydomov.zruc.info/_css/css_0.css ked tam nic neni. web nieje "blind friendly"

Avatar

Autor komentáře: Martin Beneš

Datum vložení: 25.4.2005 6:58:24

"sice je to validne, ale nepaci sa mi ako je spravene menu. Ak si kliknem na "co se jinam neveslo" preco by som mal zoscrolovat celu stranku ak si chem pozret fotogaleriu hned na to." V podstate je to takova dan designu, ale popremyslim, zda by to neslo udelat nejak lepe. "kodu chyba semantika. nadpis h1 na stranke 2x" Dekuji za upozorneni ... bude opraveno. "dalej nechapem preco sa v kode nachadza import toho css: http://detskydomov.zruc.info/_css/css_0.cs… ked tam nic neni." Je to dalsi styl pripraveny pro ruzne obmeny designu v casovych obdobi. V soucasne chvili nema opravdu zadny vyznam. "web nieje "blind friendly"" Pro zrakove postizene nebo ty, kteri by meli s grafikou problemy, je lehce dostupna textova verze. Dekuji Vam za Vase pripominky a preji hezky den.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.4.2005 7:07:20

Upozorňuji, že z hlediska sémantiky ani validity kódu opodstatněná přítomnost několika elementů h1 v jedné stránce není chybou ;-)

Avatar

Autor komentáře: Gregor

Datum vložení: 25.4.2005 9:12:48

Beriem na vedomie, ale myslim ze by ma dost prekvapilo a urcite ostatnych keby uvideli na stranke 2 rovnako velke nadpisy. btw. riadim sa Dogmou W4 http://dogma.pixy.cz ;)

Avatar

Autor komentáře: Rejpal

Datum vložení: 25.4.2005 10:49:16

Ono ani weby ktere by mely byt "blind friendly" nejsou, ale to je jina ... (www.sons.cz), kdyz koukam na tiskovou verzi des a hruza, ale to jen tak naokraj... web urcite neni urcen primarne nevidomym...

Avatar

Autor komentáře: Martin Beneš

Datum vložení: 25.4.2005 10:55:27

Specialne tiskovou verzi web nema, predpokladal jsem, ze by mela postacit pro ucely tisku verze textova. Diky za pripominku.

Avatar

Autor komentáře: Rejpal

Datum vložení: 25.4.2005 12:13:28

rado se stalo... osobne mam trochu jine nazory, pokud validita neni uplne na 100% nevadi, ono se ridim pravidlem 20/80 proc tomu venovat dalsich 80% casu, kdyz se to zlepsi jen o 20%, navic vetsinu veci si vsimnou stouralove (co pouzivaji exoticke prohlizece), kounu na to v Mikrosoftim paskvilu, Firefoxu, opere, zkouknu tiskouvou verzi, trochu zkouknu validitu a koncim... preji hodne zdaru at se dari Rejpal

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 25.4.2005 12:41:17

Možná byste mohl princip "20/80" uplatnit i na používání českého jazyka, třeba bychom vám potom rozuměli alespoň na těch 80 % ;-)

Avatar

Autor komentáře: Rejpal

Datum vložení: 26.4.2005 9:23:24

Omlouvam se, ale od 12 let ziji v Nemecku takze jaksi moje cestina je mizerna... holt ctenim ceskych internetovych periodik se nezlepsi :)), ale vim o tom a pracuji na zlepseni (ale odtud podtud, cesky jazyk me nezivy)... a propo na nemecke texty mam korektorku, (fakt bomba vec), aneb staci se jen obklopit lidmi chytrejsimi nez jsem ja...

Avatar

Autor komentáře: Dana Heráňová

Datum vložení: 25.4.2005 8:31:49

Nápad s domečkem mi připadá docela roztomilý. Máte tam ale chybičku - nepíše se "současTnost", ale "současnost". Možná bych přidala několik fotek i jako ilustrační k textu některých stránek - např. k "Co se jinam nevešlo". Titulní stránka v textové verzi vypadá dost legračně - ani slovo o tom, kde jste se to vlastně ocitli (což platí na všech stránkách textové verze, tato informace je pouze v title), jen menu. No a na závěr "minirýpnutíčko" - http://www.webmax.cz/, http://www.sovavsiti.cz/ - nic ve zlém, ale je to podobnost čistě náhodná? Jinak musím uznat, že Vaše sova je hezčí.

Avatar

Autor komentáře: Martin Beneš

Datum vložení: 25.4.2005 9:20:19

Díky za upozornění na tu chybu ve slově "současnost" ... musel mi to udělat grafický editor, jinak si to nedovedu vysvětlit ;-) S ilustračními fotkami máte pravdu, určitě oživí "suchý" text. Do textové verze přidám název webu ... asi zapůsobila autorská slepota. O webu SOVAVSITI.cz vím, ale i kdyby mě mučili, tak bych si nevzpomněl, jaký má design. Ta má sova není sova, ale, pokud si dobře pamatuji, výr velký (nevím, zda by se neurazil tím oslovením) ... vyfotil jsem si ho na Konopišti, nešel díky těm svým žárovkám přehlédnout a zalíbil se mi tak, že jsem se rozhodl si jej dát i na web. Trošku jsem váhal po získání informace, že sovy nejsou vůbec nijak oslnivě inteligentní a jako symbol moudrosti se prý uchytily spíše díky své dlouhověkosti. Ale na druhou stranu je to (snad) výr a ne nějaká obyčejná sova ... :-)

Avatar

Autor komentáře: vfb

Datum vložení: 25.4.2005 9:20:48

ten fontik u odkazu (obrazkovych) se mi moc nelibi barvy jsou trosku "vybledle" "co se jinam neveslo" je schovane pred uzivatelem, to je zamer? jinak kod dobry, grafika by chtela dopilovat a jen musim politovat uzivatele, kteri to budou prihlizet na 15' monitoru

Avatar

Autor komentáře: Martin Beneš

Datum vložení: 25.4.2005 9:32:51

O tom fontu i barvách ještě popřemýšlím ... je fakt, že to tak může působit. Rubrika "Co se jinam nevešlo" měla být původně opravdu mírně "tajná", ale nakonec došlo ke změně a já jsem ještě nevymyslel jak nenásilně tam ten popisek doplnit. Pro uživatele CRT patnáctek je to dost velké uznávám, ale doufám, že jich bude stále rychle ubývat. Možná bych mohl domeček udělat nižší, uvidím. Díky za připomínky.

Avatar

Autor komentáře: Pavel

Datum vložení: 25.4.2005 16:01:13

Nebudu kritizovat kód ani přístupnost. Myslím si, že jakýsi nápad tyto stránky mají a určitě by po technické stránce trumfnuly leckterou státní organizaci... Jediné, co mě ale zklamalo je barevná nevýraznost grafiky. Proč by děti z dětského domova nemohly mít jásevěji žluté sluníčko? A proč by typická červená střecha z pravé české pálené tašky ;-) nemohla být trošku červenější?

Avatar

Autor komentáře: Martin Beneš

Datum vložení: 26.4.2005 11:39:59

Vzhledem k tomu, že nejste jediný komu se zdají bravy poněkud vybledlé, tak se stím pokusím v dohledné době něco udělat. Děkuji za Vaší připomínku.

Avatar

Autor komentáře: Václav Prokop

Datum vložení: 25.4.2005 16:33:16

Hezké, kvalitní stránky, nemám co dodat, vše již tu bylo řečeno

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz