Starší komentáře ke článku: DGolf.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr Havlík

Datum vložení: 2.7.2002 8:08:49

Stránky se mi celkem líbily, jsou celkem přehledné a nevtíravé. Měl bych pouze pár připomínek. Vadilo mi, když jsem v části fotečky kliknul na ikonu fotoaparátu a stránka přeskočila na výsledky. Možná je to jen nějaký překlep při psaní odkazu, protože se to stalo jen u některých odkazů. A ještě by možná bylo dobré doplnit alespoň tooltipy u ikon v části kontakty, protože zapamatovat si množství ikon v úvodu je dost náročné.

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 2.7.2002 10:25:27

Dekuji za připomínky, opravdu šlo o překlep. Už jsem to opravil. Snažil jsem se ikony vytvořit, tak aby bylo zřejmé o co jde. Je dobré vědět, jak to vidí nezávislý pozorovatel.

Avatar

Autor komentáře: Pavel Růžička

Datum vložení: 2.7.2002 14:34:23

Okolí stránky je příliš ponuré, možná bych ho zesvětlil, v tmavé části je vše jaksi utopeno.
Zdrojový kód není úplně korektní, chybí ukončení body a celé stránky, jinak je ale stránkami možné dobře procházeti i při vypnutých obrázcích. Škoda, že nejsou dobře ošetřeny zadávané parametry:
<a href='http://dgolf.duchek.cz/default.asp?doc=zrada' target='_blank'>http://dgolf.duchek.cz/default.asp?doc=zrada</a>

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 2.7.2002 16:17:26

S tim body a html je to opravdu fópá. S parametry se polepšim.

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 2.7.2002 22:58:57

Je to spis rejpnuti, ale klikl jsem si na "cim hrat"... ta stranka je DOST siroka, coz je navic umocneno malym fontem. Bylo by dobre nejak viditelne oddelit odstavce, pri takove vizazi se v textu clovek snadno ztraci - radky jsou dost male a pri prehlednuti z jedne strany na druhou vam oci snadno preskoci :)

Taky jsem si klikl na katalog a trosku me zmatlo ze je tam vyber, ale nic se nezobrazi. Jasne, clovek musi vybrat, mozna by se hodil maly helpik, mel jsem podezreni ze tam nic neni :)

No a tradicni nerest CSS - font: 10px arial, vidte? To je pekne, jenze problem je ze se to pismo neda zvetsit, coz by pri horsim monitoru mohlo byt dost kriticke, treba u nas v rodine to prectu akorat ja, rodice bez sance i pri 19" monitoru - relativni vyjadreni je nekdy lepsi

Jinak jsou ty stranky moc pekne...

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 3.7.2002 11:46:07

S tím písmem je to tak, že když nemáte Verdanu, použije se Arial připadně Helvetica,... V Netscape je písmo ještě menší (nevím který z clientů zobrazuje korektně proporce písma). Ale asi vše předělám na px místo pt.
S těmi odstavci máte pravdu. Chtěl jsem tam dát nějaké fotografie sportovního náčiní pro ilustraci, ale žádné nevlastním (prozatím).
I když katalog míčů je určen především pro aktívní hráče minigolfu, pokusim se tam vysvětlit o co vlastně jde. Děkuji moc za poznatky.

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 3.7.2002 18:29:39

Eh, nejde o tu verdanu ci arial. Jde o to ze kdyz definujete velikost pisma pomoci px/pt, tak nefunguje zvetsovani fontu v prohlizeci. A v nekterych castech webu je to pismo moooooc malicke ;)

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 4.7.2002 0:45:34

Asi jsem tvrdohlaví, ale chci, aby ta velikost zůstala konstantní. Uživatel si může v klientovi formátování pomocí CSS vypnout.

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 4.7.2002 11:57:25

Zdravim,

mam pocit, ze to je problem prohlizece, protoze, protoze PX (nebo PT, presne nevim) by MELY jit zvetsovat. IE to ovsem neumi.

Avatar

Autor komentáře: JP

Datum vložení: 3.7.2002 10:18:00

Stránky jsou vcelku pěkné. Co se webdesignu týče, nelze mluvit o nějakém převratném díle. Trochu tmavší prostředí je sice depresivní ale proti gustu … Na rozdíl od ostatních přispěvovatelů však musim negativně hodnotit přehlednost stránek. Systém ikonek na stránce kontaktů mě opravdu zaskočil. Vůbec jsem se v tom nemohl zorientoval. Na stránce z pravidly jsem se nejdříve také ztratil. Výrazně mě chyběla možnost přechodu na další/předchozí "paragraf" někde na konci stránky. Na stránku celých pravidel jsem se mohl dostat taky jenom z té úvodní. Kompatibilita kódu je dobrá. Zkoušel jsem to v Opeře a všechno chodí. K vlastnímu kódu stránek. Stránka s bodováním je trochu širší. Na stránce s foto chybí určení výšky a šířky u tagů img. Má to za následek postupnou změnu designu stránky při načítání. Na závěr bych snad jednu radu. Některé 100 kilové fotky by stálo za to ještě zoptimalizovat. Nezlobte se, ale na „Služby pro dokonalé prezentace“ ještě budeme muset počkat :-).

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 3.7.2002 12:10:24

Podoba ikonek je ještě z předchozí verze stranek, bohužel jsem již nestihl tento rest napravit. Jsem si vědom, že budu muset pro první návštěvu těchto stránek více ozřejmit co je co. V altu ikonky se skrývá příslušná informace o kontaktu. Popřemýšlím, jak tuto interakci zlepšit.
Rubrika Pravidla ve velice rozsáhlá (asi v každém sportu). V ní je podrubrika Soutěžní řád, o kterém píšete, že mu chybí přechod na další či předchozí stránku. To je pravda, ale Soutěžní řád nelze brát jako klasickou knihu nebo nějaký návod. Spíše jsem se zabýval myšlenkou zapracovat do stránek vyhledávání a musím vytvořit přechody na odkazované paragrafy či jiný dokumenty. To tam zatím není.
Ještě ke sloganu. No nějaký jsem potřeboval a tento se mi jevil optimální. Ostatně už jste se chytil.
Děkuji za připomínky. Duchek Rene

Avatar

Autor komentáře: Petr Havlík

Datum vložení: 3.7.2002 13:32:08

Ve svém předchozím příspěvku jsem ještě zapoměl napsat, že by asi bylo dobré k obrázkům umístit i nějaké popisující texty. Ty, které jsou v ALTu, bohužel nejsou vidět. :-)
Jinak k ikonám je možné použít atribut <B>title</B>, který zobrazí tooltip.

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 3.7.2002 14:39:08

Prosím, pokud můžete upřesněte kdy a kde nejsou vidět. V menu alty jsou a mne se zobrazují, u ikonek jsou taky. Pokud máte kombinaci w2k a IE6 alty se (ja to tak měl) nezobrazují.

Avatar

Autor komentáře: Hekerle Vitezslav

Datum vložení: 3.7.2002 22:57:57

Jojo, jak rika p. Kucera, zobrazovani ALTu nad obrazkem je IE vymozenost, ale zobrazovat se mam TITLE. Alt je jen zastupcem pro vypnute obrazky a textove klienty :)

Avatar

Autor komentáře: miroslav.kucera

Datum vložení: 3.7.2002 17:55:58

Chapejte, ze ALTy u obrazku se nemaji zobrazovat pri najeti kurzorem mysi - popisky v ALTu se maji objevit pouze v pripade, ze se se nenactou obrazky.

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 4.7.2002 0:31:40

Dal jsem na vaše doporučení, opatřil jsem ikonky u kontaktů, jak alt, tak title. Vlastní ikony předělám až se vrátím z turnaje v Hradci Králové. Jdu spát ať jsem družstvu co platný. Ráno odjíždíme. A děkuji.

Avatar

Autor komentáře: Jan Maroušek

Datum vložení: 4.7.2002 10:31:52

Tato stránka dává na první pohled dojem jisté barevné sladěnosti, ale na ten druhý pohled...
<pozitiva>
Page je velmi přesně konstruovana i pro nižší rozlišení
Dokáže obsahem a strukturou upoutat i člověka, který golf "nežere" (jako třeba já)
</pozitiva>
<negativa>
Je použito množství fontů (patky vs bezpatky = jestli je to schválně tak teda jo, ale...)
Po načtení stránky se na levém okraji (rozhraní mezy zelenou a žlutou) oběví stracený pixlík. (zhruba na úrovni nápisu Junioři)
Design horní lišty, který se na informační minipage celkem hodí se ale bohužel nehodí k portálově laděnému zbytku.
Velké množstné reklam; NÁMITKA, IRELEVANTNÍ; beru zpět
Informací je zde dost, ale nelze získat na první pohled přehled informací (chybí alespoň simbolické oslovení uživatele).

Dost bylo krytiky, já nikdy dobrovolně zádnou "myhomepage" neudělal, natož ji nechat hodnotit veřejností.

Page zaměřená na minigolf je celkem dobrý nápad.
Škoda že je pro mě (mini)golf Španělská vesnice.

Avatar

Autor komentáře: Duchek Rene

Datum vložení: 8.7.2002 9:25:22

Je pravda, že stránky jsou dnes informačně zajímavější spíše pro aktivní hráče. Ale až se mi podaří řádně si rozmyslet a zrealizovat rubriku jak hrát minigolf, který by mohl zahrnovat techniku úderu, trénink případně i faq, pak snad budou stránky užitečnější i většímu počtu návštěvníků.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz