Starší komentáře ke článku: DHTML editor - vkládání obrázků

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: martin

Datum vložení: 29.11.2002 8:44:27

resil jsem take takovy problem. udelal jsem to v podstate stejne jako je to zde. jen jsem mel dalsi pozadavek na to, aby tato komponenta umoznovala i tvorbu klikacich map. i toto se mi podarilo vyresit, takze to by mohl byt jako namet na dalsi clanek.

Avatar

Autor komentáře: Leo

Datum vložení: 29.11.2002 10:41:13

Jeste je jedna moznost. Pouzit Outlook (staci Express), ktery umi emaily posilat v html formatu a pouziva asi stejne komponenty, napsat text, zformatovat, vlozit obrazky, a poslat na specialni email, odkud to PHP vezme a zpracuje pomoci imap funkci. Leo

Avatar

Autor komentáře: Petr Novak

Datum vložení: 29.11.2002 15:12:54

Ja jsem tohoto editoru vyuzil ve sve diplomce a resil jsem to vpodstate podobne. Udelal jsem si extra sekci administrace obrazku, kam si uzivatel vkladal mazal a popisoval obrazky. Pak v editoru klikne na iconku otevre se okno kde se z DB nactou vsechny obrazky na serveru, podle popisu si vybere ktery chce a JScript uz vlozi spravnou cestu do editovane stranky. Veskere nastaveni jako "borer", zarovnani obrazku atp. uz nebyl problem. Stejnym spusobem jsem delal i ruzne typy nadpisu. V CSS jsem preddefinoval par nadpisu a kdyz uzivatel chce nejaky vyuzit na svuj text, tak udela selekci textu klikne na iconku otevre se nove okno s Preddefinovanyma stylama a on si jen vybere. Styl se pak automaticky aplikuje prez tak SPAN na selekci.

Avatar

Autor komentáře: Al Rashid

Datum vložení: 29.11.2002 19:16:20

Chcel by som sa opytat autora, preco sa metoda automatickej náhrady lokalnej adresy za adresu na serveru neosvedcila.

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 29.11.2002 22:17:39

Návazně na změnu lokace bylo samozřejmě nutné fyzicky přenést soubory na server: a v tom byl právě káměn úrazu. Ttento krok nešo automatizovat, skript by si musel "sáhnout" na lokální disk což nejde, a musel bych jej tak ponechat na uživateli.

Avatar

Autor komentáře: Zdeněk Šerý

Datum vložení: 1.12.2002 13:42:59

Výraz - plnohodnotný visuální editor webových dokumentů je plnohodnotně přemrštěný. Divím se však, že ať všude narážím na neproniknutelnou barieru odporu k IE (nejlepší je moz.....), je zde použito ne nejmladší řešení pomocí DHTML, proč tedy nepoužít (když už je dán uživatel, jeho prohlížeč a jeho verze) hta??? Není to také nic nového, ale čím blíže k současným trendům tím lépe, tedy podle mne. Pro jakýkoliv jenom středně náročný redakční systém je použitelnost myslím na hraně. Když už jsou daná omezení (třeba intranet, ale nemusí být a výše uvedená) tak proč ne ActiveX a celé v něm udělat mnohem rychleji a mnohem lépe???
Zdravím

Avatar

Autor komentáře: Petr Vostrý

Datum vložení: 1.12.2002 17:25:59

V mém případě jsem se ActiveX komponentám musel bohužel vyhnout, proto popsané řešení se mi zdálo nejvhodnější. Souhlasím však, že v případě intranetu by šel popsaný problém vyřešit elegantněji.

Avatar

Autor komentáře: fronty

Datum vložení: 10.1.2009 0:15:31

Ahoj! Právě jsem dokončil svůj první WYSIWYG editor. Vkládání obrázků jsem řešil stejně: nové okno s formulářem na vybrání obrázku, ještě k tomu mám výběr šířky obrázku, na kterou se pak originál zmenší a následné nahrání na server pomocí php. Teď ale řeším problém, který je zde trochu opomenut a sice mazání obrázků. Pokud uživatel smaže obrázek v editoru, stálé zůstává na serveru, což může vést v extrémním případě k přetečení přiděleného místa (zvlášť u freehostingů). Snažil jsem se to řešit tak, že před zavření okna na přidávání fotek ještě do syntaxi <img> přidám událost onkeypress="deletepict(pict)", ale tato funkce se mi přesto nespustí, nejspíš kvůli zapnutému designmodu. Nemáte někdo nějaké elegantní řešení? Díky

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz