Starší komentáře ke článku: dido.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: zdenek

Datum vložení: 4.12.2004 11:32:18

Klasické neduhy, které se zde pravidelně objevují - tabulky, některé styly zcela zbytečně uvnitř dokumentu např. BIG. Chybí ALT u obrázků, definice typu dokumentu, podtržení odkazů ap. Velikosti textu v px. No klasika.

Autor se snaží dělat stránky na zakázku, takže stránku považuji za dost špatnou. Díval jsem se na reference, stejným stylem jsou udělány i ostatní jeho výtvory.

Avatar

Autor komentáře: Roman Karnet

Datum vložení: 5.12.2004 9:32:02

Dekuji vsem za kritiku.
Chtel bych zde trochu rozvest diskusi o stylech
ALT obrazku dodelam a i ty rohy obrazku dokulatim, ale nechapu proc treba povazujete za chybu nepodtrzene odkazy?
Na te strance je videt co je odkaz a co text (odkaz je cervene)
CSS styly to umoznuji tak proc bych nemoh pouzivat nepotrzene odkazy?
Stejne tak velikost pisma definovano v px , proc je to chyba?
Mohu to predelat na definici small, x-small atd...ale nechapu pro je chyba px?
Cekal jsem,ze zde bude rec o tabulkach...ano, pouzil jsem je....no a? HTML jazyk je pouziva..
Mohu to predelat do divu a pomoci css definovat, ale proc?
V mozille ten web jede taky v pohode..

horni menu predelam, ten obrazek Dido neni fakt hezky.

Avatar

Autor komentáře: Vilém Málek

Datum vložení: 5.12.2004 10:18:43

Veškeré Vaše dotazy vycházejí z neznalosti principů webdesignu. Je těžké vysvětlovat komplexní problém několika slovy, ale pokusím se.

Ad nepodtrhané odkazy: Základním přikázáním je odlišit odkazy od běžného textu. Podtrhávání je tradiční a všem srozumitelné. Vyznačení jinou barvou nestačí, protože ne každý tu barvu vidí (a nemusí být barvoslepý). Takže odkaz by měl být vždy podtržen, až na speciální výjimky, které musí být snadno identifikovatelné coby odkaz.

Ad velikost písma: Definice v obrazovkových bodech není hrubá chyba, ale prohřešek vůči přístupnosti, protože některé prohlížeče (především MSIE) nedokáží takové písmo zvětšit či zmenšit.

Ad tabulky: Ano, HTML tabulky obsahuje. Jsou ovšem určeny pro prezentaci "dvourozměrných" dat (typicky ceníků, rozvrhů a podobně), nikoli pro layout stránky. Ke tvorbě layoutu právě slouží divy, jako neutrální elementy, které pouze označují a uzavírají oblast stránky, aniž by zasahovaly do obsahu dokumentu. Důvodem, proč nepoužívat tabulky pro layout stránky, je vnitřní logika dokumentu - význam a vztahy jeho jednotlivých částí. Tabulka tyto vztahy naručuje a překrucuje, vytváří falešné vazby, divy toto nedělají. Doporučil bych nastudovat něco o sémantickém webu...

Avatar

Autor komentáře: mynameis

Datum vložení: 4.12.2004 13:00:20

"Downland - Video" mě vskutku pobavilo...
MENU - myslím že reklama na online casino je přímo na místě kde bych čekal menu...
LOGO - myslím že Anička by si zasloužila důstojnější fotku i když po pár vteřinách tady jsem přesvědčen že nejen logo ale spíše kompletní web...
OBRÁZKY - obrázky na úvodní stránce vpravo jsou otřesné, to nešlo vymazat to pozadí, aby byly opravdu zakulacené??
tabulky už popisoval předchozí příspěvek, co dodat dál?

celkově: připadá mi to krutě nedodělané, šedá sice neurazí ale i tak se na stránku musí umět použít. velikost a použití písma, nepodtržené odkazy....u videa není typ videa např...ale to by člověk musel psát a psát a nikam by to nevedlo. V kritice jsou stránky autorů byť s chybami ale třeba začátečnickými...tenhle web je odfláknutý celý...

Avatar

Autor komentáře: mat

Datum vložení: 4.12.2004 15:05:02

jen malý detail - ta reklama na ty on-line casina, to už vážně začíná být mor...

Avatar

Autor komentáře: Roman Karnet

Datum vložení: 5.12.2004 9:36:22

Asi mesic zpet jsem tam mel bannerovou reklamu.
Furt to blika a skace, atd. Myslim, ze textova reklama, na kterou je upozorneno, je male zlo.
Velke zlo je, kdyz si otevru seznam.cz nebo idnes.cz a hledem kde je mezi tou reklamou nejaka informace, a obzvlast kdyz ta reklama jeste ruzne hopsa po strance....fakt parada..

Avatar

Autor komentáře: sodomita

Datum vložení: 4.12.2004 18:20:28

stránky jako tato mi dodávají pocit, že ve světě webdesignu nejsem zbytečný.

HELE.. dyť to není tak těžké udělat pohodovou stránku bez grafiky, harmonickou, vyváženou.. tady se sešla grafická nedostatečnost s programátorskou. autor se timto pinožením navíc ještě i přivydělává..

SPOJ SE S NěJAKým GRAFIKEM a přečti si pár článků o strukturování webu tady na intervalu, prosím (!!) a třiď zakázky - stránka DIDO o superstár je něco otřesného.

Depresivní slátanina.

Avatar

Autor komentáře: sodomita

Datum vložení: 4.12.2004 18:37:11

.. zde se má radit, že ano, tak příště až budeš tvořit, navštiv <a href='http://interval.cz/__redirect/redirect.asp?what=interval_discussion&url=http://www.csszengarden.com' target='_blank'>http://www.csszengarden.com</a> a něco vobšlahni. V tvém případě zatím nemá smysl se pokoušet o "osobitý" styl. Jednou to ale dáš napoprvé, jako Pája..

Avatar

Autor komentáře: waffen ms

Datum vložení: 6.12.2004 8:50:22

ještě jednu velkou chybu, ba téměř přímo klamání čtenářů bych této stránce vytknul, stránka je na doméně DIDO.cz a většinu obsahu zabírají takoví lůzři jako Aneta Langrová, Šárka Vaňková, Sámer Issa a jim podobní. Já bych na stránkách dido.cz čekal jen Dajdou a že se na její slávě budou přiživovat i další účastníci soutěže Česko sucht den SS (SS je zkratka pro Super Star kdyby chtel nekdo neco kricet o propagaci nacismu)

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz