Starší komentáře ke článku: different.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Karel

Datum vložení: 21.2.2003 7:15:10

Používám Mozillu 1.1. Na uvodni strane v title se mi zobrazuje "Vнtejte ne mэch strбnkбch. Toto okno mщћete zavшнt."
Po odkliknutí na další stránku po mě stránky požadují flash-plugin. Ten já nemám nainstalovaný, a tak se dál nejuknu. Chybí mi alternativní odkaz.

Avatar

Autor komentáře: oleg

Datum vložení: 21.2.2003 8:17:32

nainstaluj si normalny prehliadac a bezne dostupne a potrebne sucasti k nemu ..... ak to nevies pozri si knizky ale sa spytaj znameho..........

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 21.2.2003 8:24:15

Magore, i IE 6.0 nemá standardně FLASH plug-in nainstalovany a k Mozille není problém doinstalovat plug-in pro FLASH, protože je běžně dostupný a nainstalovaný ho mám. Takže si nejdřív zjisti, co je normální a co ne!!!
Jen pro zajímavost používám primárně IE 6.0 SP1, to jen pro rýpaly, co by chtěly mi říkat, že jsem další, co zná jenom Mozillu.

Avatar

Autor komentáře: Karel

Datum vložení: 21.2.2003 11:07:48

Nechci rozpoutávat <B>flame</B>, ale! Proč se domníváš, že Mozilla není normální prohlížeč? Můžu vyjmenovat minimálně 5 pozitiv oproti MS IE. Zkoušel jsi někdy Phoenix? Výborná záležitost. A hlavní argument proč používám pouze to nejnutnější v prohlížeči je datový přenos a <B>informace</B>. A myslím si, že o informace jde především. Proč mě má někdo nutit, aby když si chci prohlédnout jeho stránky měl nainstalované další podpory k prohlížení? Tvůrce webu se musí snažit, aby stránky byly přístupné maximální skupině lidí.

Na závěr malý dovětek - doporučuji ti nastudovat standarty W3C než začneš vypouštět svoje rozumy.

Avatar

Autor komentáře: fisman

Datum vložení: 21.2.2003 16:42:05

Nazory na prohlizece nekomentuji...jen ta verze Mozilly je trochu stara nemyslite?? Mam 1.3 a tam to beha slusne!

Avatar

Autor komentáře: Petr

Datum vložení: 24.2.2003 20:58:28

Ježíšmarja,
Mozilla je jeden z nejlepších prohlížečů dneška (jestli né vůbec nejlepších) a IE ať se jde vy*rat.

Avatar

Autor komentáře: Jméno a příjmení

Datum vložení: 21.2.2003 19:03:31

He he, kterej moula dneska pouiziva mozillu ...?? :)))

Avatar

Autor komentáře: fisman

Datum vložení: 23.2.2003 20:12:21

Hehe nevim, cim se zivite, ale ja webdesignem...kazdy programator dnes ladi(optimalizuje) pro vsechny mozne prohlizece a mezi ty nejpouzivanejsi patri i Mozilla (dale NN, Opera, Phoenix, pak take Linx, apod...nechci vas obtezovat prilisnou odbornosti :)) ...piste sem radeji konstruktivni kritiku a posmesky si nechte pro amatery...dekuji!

Avatar

Autor komentáře: joejoe

Datum vložení: 24.2.2003 11:03:02

to vypada na pejkny zacatek flamewar ;/)
ktery moula dneska pouziva neco jineho?

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Posker

Datum vložení: 21.2.2003 8:40:32

Zajímavý design, i když něco mi v něm nehraje (bohužel nevím co, prostě jen suběktivní dojem), ale jinak opravdu pěkné.
Oběvil jsem chybu v referencích - odkaz <a href='http://www.stoon.cz' target='_blank'>http://www.stoon.cz</a> nemá nasteven "HIT", takže se na něj špatně kliká.

Avatar

Autor komentáře: tommy

Datum vložení: 21.2.2003 10:46:42

Celkom podarene, osobne by sa mi pacil trosku mensi kurzor a menej pohybu v podklade textu (sekcia produkt sa cita obzvlast zle).
keep working :-)

Avatar

Autor komentáře: Miloslav Lešetický

Datum vložení: 21.2.2003 11:59:22

JAKO reklamní billboard skvělé a elegantní.

JAKO web naprosto nedostatečné.

Jak podotkl kolega přede mnou, na web se chodí PŘEDEVŠÍM pro informace a co je platné překrásné a graficky procítěné prostředí, když řekněme 10 až 20 % návštěvníků neuvidí vůbec nic. A netýká se to jen těch, co neradi stahují zbytečné pluginy a pičičandy, ale i lidi, kteří mají menší monitory, lidé se zrakovým postižením (informace jsou špatně čitelné), majitelé textových prohlížečů a tak dále.

Prostě, podle mě je to velmi vkusně provedená prezentace, vhodná tak na firemní reklamní cédečka ale nikoliv na web, kde má především nést informaci. Flash se mi líbí, lze s ním dělat kouzelné věci, ALE - musí existovat alternativa v podobě čistého HTML. Jinak si každá taková reklamní a grafická agentura (nebo jednotlivec) už předem odrazuje návštěvníky a podřezává pod sebou větev. To je můj názor, který autor sdílet nemusí.

Trošku si dloubnu, dočetl jsem se, že autor se považuje za profesionála... inu, každý asi má na profesionalitu jiné nároky. Ale nic ve zlém. Po grafické stránce je web skutečně dokonalý.

Avatar

Autor komentáře: Navždy odrazený návštěvník

Datum vložení: 21.2.2003 15:24:19

Grafiku já hodnotit ani nebudu:

"Chcete stáhnout Active X?"

TO VÍŠ ŽE NECHCI!!!

Hups, a prázdná obrazovka...

Takže hups pryč, na tuhle stránku už nikdy...

Avatar

Autor komentáře: fisman

Datum vložení: 21.2.2003 16:44:38

Myslim, ze prave pro takove navstevniky to neni...

Avatar

Autor komentáře: fisman

Datum vložení: 21.2.2003 16:48:41

Souhlasim s tim, ze informacne to trochu pokulhava za grafikou, v sekci produkt mi tez vadi v pozadi prejizdejici stetec(bohuzel dost vyrazny). Kazdopadne design jako celek je zajimavy, vybizejicï, lakajici...je dobre, ze se najdou lidi, kteri se neboji provokovat se svymi prezentacemi!! :)

Avatar

Autor komentáře: Luděk Roleček

Datum vložení: 21.2.2003 18:05:23

Stránku jsem otevřel a koukám, že v jejím titulku se píše "Toto okno můžete zavřít." - tak jsem ho zavřel a bylo po prezentaci! Pokud si autor právě takový průběh běžné návštěvy představoval, tak prosím, ale mě to tak úplně nevyhovuje :) Z té stránky jsem se dozvěděl, kromě toho, že mohu okno zavřít, jenom to, že půjdě o něco "different." Jiné to skutečně bylo :)

Zajímalo by mě, kdy už konečně přestane éra pitomých flashových prezentací (ta zde je skutečně pitomá, i když po grafické stránce možná podařená), které mají potřebu spustit se v nově otevřeném okýnku, přičemž to původní otevřené uživatelem tvoří buˇˇd jen něco jako pozadí, nebo je tam úplně zbytečné. Konkrétně u těchto stránek tutu "předobrazovku" nechápu už vůbec - proč musím klikat na obrázek, když stejně nic jiného udělat nemůžu a ze stránky samotné se nic nedozvím? Navíc nemusí být každému jasné, že se má na obrázek kliknout a jediná textová informace, že okno můžů zavřít, je skutečně matoucí (mírně řečeno).

Taková předobrazovka by měla alespon minimální smysl, kdyby na ní byla na výběr textová nebo flash verze prezentace. Protože se autor-profesionál s takovými zbytečnostmi nezabývá, považuji tu předobrazovku za úplnou nehoráznost.

Vnitřek prezentcehodnotit nebudu - stránka udělaná ve Flashi jen proto, aby byla ve flashi a mohl jsem si přitom vybrat z pěti oblbujících stále-se-opakujících melodií, není podle mého gusta. Asi jsem na takovéto stránky málo different...

Avatar

Autor komentáře: Michal Drevňák

Datum vložení: 10.9.2003 22:26:58

Fakt se milibis chlape ;))
autor ;)

Avatar

Autor komentáře: Segeda

Datum vložení: 21.2.2003 19:25:02

<I>"Zhodnoťte a napište svůj názor na tyto stránky"</I>
Tady se snad ani nejedna o hodnoceni stranek, ale prezentace ve FLASHi.
Segeda

Avatar

Autor komentáře: Jan Brašna

Datum vložení: 23.2.2003 16:34:02

Grafika neni az tak spatna, vypada celkem slusne, ALE DA SE UDELAT STEJNE I V HTML !!!! Jak jiz bylo receno, tady je flash jenom kvuli tomu aby tady byl. A kvuli divny muzice. Podle me se daji stranky se stejnou funkcnosti a grafikou udelat v html. Popremyslejte o tom.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz