Starší komentáře ke článku: dokumenty-spanelsko.cz

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: DFly

Datum vložení: 7.5.2007 12:07:20

co se tyce kodu: - znaky ..:: v title - <a name="top" ></a> tohle uz je taky prezitek - doporucuji odkazovat na ID - obrazek loga bych dal do CSS a definoval jako pozadi (pro verzi bez stylu bych pouzil text nebo nejakou zakladni variantu loga - ne plnobarevny obrazek) - v menu zrusit Style v tagu a stylovat treba pres ID - a SCRIPT si take zaslouzi schovani do /*<![CDATA[*/ ... /*]]>*/ jako STYLE co se tyce designu tak jen to oramovani temi formulari je "priserne" :-) na krajich moc tmave, a jeste ke vsemu to vrha stin na obe strany...

Avatar

Autor komentáře: DJ Miky

Datum vložení: 8.5.2007 21:39:06

Menu je na příliš členitém pozadí a hůře se čte... <!-- ?xml version='1.0' encoding='UTF-8'? --> - takto se XML prolog nezapisuje... Proč je název položky menu THome] v angličtině? Chtělo by to ošetřit předložky tvrdými mezerami, některé se dostaly na konec řádku.

Avatar

Autor komentáře: Filip Výborný

Datum vložení: 9.5.2007 20:22:43

Viz menu - jak by jste to chtěl zpřehlednit? <!-- ?xml version='1.0' encoding='UTF-8'? --> - proč by se to takto nemohlo zapsat? Předložky mi ujely, ten text ještě nebyl naformátován přes texy. Jinak díky za připomínky.

Avatar

Autor komentáře: karel

Datum vložení: 9.5.2007 20:36:48

V tom kontaktu: # Společnost: Dokumenty Španělsko # Nejsme plátci DPH # Ičo: --NIC-- # Adresa: ... Co to je za firmu bez IČ?

Avatar

Autor komentáře: Filip Výborný

Datum vložení: 9.5.2007 21:03:16

Ano, to je pravda ty stránky byly dokončeny minulý týden a na úřadech se to trochu protáhlo.

Avatar

Autor komentáře: Dr. Zoidberg

Datum vložení: 9.5.2007 22:33:15

Naprosto jednoduse, tomu bilemu ramu dat mensi pruhledost, a poladit si kontrast s barvou toho textu. Koukam, ze postradate sebemensi znalosti html. To ze nevite jak zapsat xml hlavicku bych pochopil, ale ze nevite, ze <!-- --> je komentar, to uz je opravdu silne kafe.

Avatar

Autor komentáře: Filip Výborný

Datum vložení: 10.5.2007 14:34:42

No ano, máte pravdu, jak zapsat hlavičku xml vím, prostě jsem si toho nevšiml.

Avatar

Autor komentáře: Kvakoš

Datum vložení: 10.5.2007 12:48:20

Hned jak jsem na to kouk se mě nelíbilo pár věcí: Příliš výrazné orámování stránky - ubrat na divokosti. Grafické ztvárnění záhlaví (obrázek na pozadí záhlaví) mě také přijde dost divoký, chtělo by to jemněji propracovat. <!-- ?xml version='1.0' encoding='UTF-8'? --> Toto je komentář html, který je ale není uvnitř dokumentu html (ten začíná až o pár řádek níže tagem HTML). Vzhledem k hrubé chybě v prohlížeči IE se pro dokumenty kódované v XHTML doporučuje vynechat úvodní deklaraci XML dokumentu, nikoliv ji tam napsat v HTML komentářích !! Css styly jsou importovány pomocí @import umístěné v /*<![CDATA[*/ ... To mě přijde zbytečně komplikovaný hack, doporučuji prolinkovat XHTML dokument na externí css soubory pomocí HTML-elementu LINK, je s tím méně problémů než použijete-li @import. Jinak dost oceňuji smysl pro experiment a chybami se člověk učí, důležité je je neopakovat. Část mojí kritiky je čistě subjektivní, každý má právo na vlastní názor.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz