Starší komentáře ke článku: Doménové aliasy - ušetřete za webhosting tentokrát s PHP

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz

Avatar

Autor komentáře: Petr Weida

Datum vložení: 20.9.2003 7:56:11

header('HTTP/1.1 301 Moved Permanently');
header('Location: <a href='http://'.$path);' target='_blank'>http://'.$path);</a>
header('Connection: close');

Osobne bych radsi pouzil presmerovani 301, protoze stranka je presunuta trvale, z duvodu samozrejme Googlu a spol.

Zdravi

Petr Weida, <a href='http://www.weida.cz' target='_blank'>http://www.weida.cz</a>

Avatar

Autor komentáře: Ondrej Ivanic

Datum vložení: 20.9.2003 11:33:50

A co takto:

header('Location: <a href='http://'.$path' target='_blank'>http://'.$path</a>, 301, true);

Avatar

Autor komentáře: Michal Kubeček

Datum vložení: 20.9.2003 12:26:00

Z článku mám neodbytný pocit, že autor absolutně netuší, jak funguje DNS, takže kdekoli se dotkne jeho fungování, je zcela mimo. Například:

1. Není mi jasné, co je to "doménový alias". Je-li tím míněn CNAME záznam, netuším, jak autor přišel na to, že je-li 'www.firma1.cz' alias na stejné kanonické jméno jako 'www.firma2.cz', musí nutně pošta pro info@firma1.cz a info@firma2.cz končit v jednom mailboxu.

2. Dále bych se rád dozvěděl, jak chce autor v praxi realizovat koexistenci firma1.cz a firma2.cz na jedné IP adrese (představa, že by provozovatel hostingu měl IP adresu pro každý virtuální server, je asi nereálná). Pro dvě domény by to ještě šlo násobným PTR záznamem. Bude-li jich sto, dostáváme se opět do oblasti čiré teorie.

Avatar

Autor komentáře: llama

Datum vložení: 21.9.2003 12:12:43

tohle je ale prece na lamerzinu interval normalni, ne? ja to tady ctu pro zabavu (a upevneni sebevedomi - viditelne existuji mnohem vetsi lamy :)

Avatar

Autor komentáře: Tomáš Pečiva

Datum vložení: 20.9.2003 12:37:44

Nedávno jsem řešil na naší doméně něco podobného, potřeboval jsem vytvořit více aliasů. Využil jsem u toho funkci getenv s globální proměnnou HTTP_HOST a pak to přesměroval klasickým if rovná se "alias", header, location "alias/neco"..

Avatar

Autor komentáře: Michal Čáp

Datum vložení: 21.9.2003 12:21:30

Před nedávnem jsem použil podobný postup, kdy jsem umístil 2 weby na 1 hostingu. Konkrétně adresa <a href='http://www.tefl.cz' target='_blank'>http://www.tefl.cz</a> byla přesměrována <a href='http://www.tefl.cz/tefl/' target='_blank'>http://www.tefl.cz/tefl/</a> pomocí Header("Location:...") a doména <a href='http://www.pragueschools.cz' target='_blank'>http://www.pragueschools.cz</a> na <a href='http://www.pragueschools.cz/school/' target='_blank'>http://www.pragueschools.cz/school/</a>.
Pak se ale objevil problém s Googlem a jeho PageRankem. Zatímco všechny odkazy, bannery atd. odkazovaly na jednoduší formu adresy <a href='http://www.tefl.cz' target='_blank'>http://www.tefl.cz</a>, google našel formu <a href='http://www.tefl.cz/tefl/' target='_blank'>http://www.tefl.cz/tefl/</a>. Takže <a href='http://www.tefl.cz' target='_blank'>http://www.tefl.cz</a> má PageRank 5/10 (Podle GoogleBaru), ale <a href='http://www.tefl.cz/tefl/' target='_blank'>http://www.tefl.cz/tefl/</a> jenom 3/10.
Nakonec jsem tedy zase celý web přesunul do kořenového adresáře, v google odkaz posílil o 3 stránky a návštěvnost se téměř zdvojnásobila.
Chtěl jsem jenom upozornit na to, že tento postup má i svá úskalí.

Avatar

Autor komentáře: Fireman

Datum vložení: 24.9.2003 12:06:24

Stejně jde podle mě o záznam v DNS serveru. A pokud budu mět registrovánu pouze jednu doménu tak druhou stejně můžu směřovat jak chci, tak nic.cz podle záznamů v DNS serveru nasměřuje klienta na úplně jiný fyzický server.
Tento článek se asi snaží poukázat na to že pokud vlastním více domén tak pro ně nemusím zřizovat několik dalších drahých hostingů, ale stačí jeden, na kterém budou data pro všechny ostatní domény.
V tom případě to ale postrádá smysl, protože každý lepší server nabýzející webhosting klidně tento alias převezme k již placenému hostingu.

Avatar

Autor komentáře: Jakub

Datum vložení: 24.9.2003 13:51:40

Článek je určen pro klienty webhostingů, které umožňují zřízení tzv. aliasů k jedné prezentaci (ve článku např. jidlo.cz a potraviny.cz), ale neumožňují za jedny peníze udělat různé virtuální servery, což je samozřejmě mnohem čistší řešení. Takže to je pro ty, kteří chtějí ušetřit a trvají na svém neschopném webhostingu. Svého času to byla např. Czechia, jestli už se polepšili, to nevím.

Avatar

Autor komentáře: monkey z banky

Datum vložení: 9.11.2006 13:31:10

Po zadání alias.firma.cz se stránky zobrazí ale při zápisu adresy s www se nenajdou. Přitom hosting slibuje funkci s www i bez. Je chyba u mne nebo má zabezpečit hostingová firma?

Avatar

Autor komentáře: monkey z banky

Datum vložení: 9.11.2006 13:32:51

Název měl znít: s www se nezobrazí.

Zpět na článek | Úvodní stránka Interval.cz